Skoči na vsebino

MOTO oprema - čiščenje in nega usnja


classic

Priporočene objave

Ne me linčat ampak jaz uporabjam za usnje in gumo(NE pnevmatiko!) "Persian Oil" (bela vazelinska mast).Jakna je bila kot grobi brusni papir sedaj je na dotik kot angelska ritka.Tudi vsi škornji se odlično počutijo po vazelinski terapiji.

Je pa res da bi težko govoril o kakem lesku,sem itak bolj mat tip.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

No jaz sem prvič po eni sezoni uporabe ledra uporabil neko vsestransko čistilo.... 

In namazal z neko kremo staro preko 20let.. oče uporabljal za uzdo in sedlo konjev

 

post-19555-0-82959900-1359204951_thumb.jpg

post-19555-0-69451400-1359205030_thumb.jpg

post-19555-0-16131700-1359205080_thumb.jpg

post-19555-0-61246000-1359205102_thumb.jpg

post-19555-0-90823200-1359205214_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gasperX! Če je za konja dobra, bo za matacikl tud'!

 

Drgač pa Renapur in podobni čebelji zvarki. Preizkušeno! Usnje ostane mehko, odbojno za vodo pa še sosedje so ti fouš, ker mislijo;

Poglej hudiča, že spet 'ma nov kombinezon!!  :O  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač to zadevo za usnje  imam doma.. zapiščina po očetu, nikoli nismo metali stran... res je odlična stvar in po tolikih letih

še vedno stvar deluje... usnje resno osveži in ja če bi si med sezono 1x čas vzel in usnje namazal... pa žr sedaj je kot da

bi ga iz trgovine prinesel.... Pa ta kantica je brez heca stara več kot 19 let toliko je kar očeta ni... še vedno je nekje pol te

 500g kantice....smrdi pa že od samega začetka da je blo treba takoj 3 ure sobo luftat :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Impregnacijski sprej je zakon. Pa ne šparat pri nakupu. Ker tisti cenejši niso tako dobri kot recimo tisti za 10€. Res pa je, da sprej ni za čiščenje ampak samo za vzdrževanje - ohranja barve in mehkobo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Jaz sem v Deichmanu kupil eno impregnacijsko kremo za čevlje (usnjene izdelke) na osnovi čebeljega voska. 2.95 evra za 200 ml. Bomo videli, kako se obnese, premazana jakna in hlače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem v Deichmanu kupil eno impregnacijsko kremo za čevlje (usnjene izdelke) na osnovi čebeljega voska. 2.95 evra za 200 ml. Bomo videli, kako se obnese, premazana jakna in hlače.

Sem podobno (Čebelji vosek) kupil tudi sam, potem se pa ni hotla vpit v usnje in se mi je ves prah prijemal na jakno (črno rumena) :headbang: , tako, da sem jo na koncu moral dati v čistilnico. Potem mi je kolega svetoval iz dm Erdal leather lotion in po 100tkm, je kombinezon še zmeraj kot se reče :notworthy: . Ne bom pa trdil kot nov, kot pravijo taeni tule :grrr . Mogoče probaš na enem malem vogalu, da boš videl kako bo vpijalo. Sicer samo moje mnenje in izkušnja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rahlo pomaga če počneš te stvari na topel dan (vsaj žavbo je fajn dat mal na sonce). Pa fajn je pustit kombinezon nekaj časa pri miru, da se vse lepo vpije in posuši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm...vidiš, na to pa nisem niti pomislil, da bi prej poskusil samo na enem skritem delu... Sem šel gledat v garažo, je lepo vpito, usnje gladko in sijoče. Pošprical s pršilko za rože (ne moji govorit, pssst), pa steče dol. Mislim, da bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vseh teh letih sem za impregnacijo ledrastih artiklov uporabil že marsikaj, kar je v določenem momentu pač prišlo pod roke. Vse v smislu "če je za kožo v redu, bo pa še za jakno". Najbolj se mi obnesejo bolj tekoče zadeve iz domače kopalnice (lekarne) kot npr. kreme za roke in telo pa podobne žaube (če je pretrda oz. zastarala dodam malo olja, da se lepše maže). Pa seveda, kot pravi @ciciban, najbolje je to delat v toplem okolju, da se lepo vpije. Na koncu pa dobro zdrgnit z bombažno coto...

Impregnacija v spreju mi nekako ne daje prepričljivega vtisa. Uporabljam jo samo za npr. semiš usnje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Obujam malo zadevo, po prebranih 16 straneh me zanima če je ta Renapur še vedno "akutalna" zadeva, če je kak nov produkt na trgu.

 

Malo cvikam ker sem prebral svašta tukaj o proizvodih ki "unčijo" usnje in glede na to da je kombinezon direkt iz trgovine nočem sranja nanj mazat - katera zadeva je najbolj "sigurna" za impregnacijo?

Kot razumem se ta čistila ločijo na impregnacijo, splošno čiščenje mušic in umazanije ter produkti za ohranjanje leska/mehkobe, mi je vse jasno?

 

Se torej zadevo dobi v vsaki štacuni za čevlje ali je bolje v kak motoshop preverit?

Preveč informacij pa mi ni več jasno kaj je še relevantno.

Popravljeno . Popravil Aynach
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam ono kremo iz Deichmanna.... (pa ne okol' govor't...) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse kreme za roke tipa nivea in podobno, renapur in podobni voski... vse je OK meni so na Vranskem prodali zraven še čistilo. Ne moreš verjet... čisto navadno loščilo za usnjene sedežne. Uglavnem vse pali samo spomnit se je treba in občasno namazat. Največkrat je pri meni v uporabi kar nivea.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa kupiš namenski premaz za usnje ali nano premaz za usnje. :) Reklame, povsej vrjetnosti, ne smem delati tako, da malo pogooglajte za avtokozmetiko. Imate zaščito za usnje in premaze vrhunskih proizvajalcev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Morda kdo ve kje kvalitetno barvajo usnje po možnosti v Kopru?

Imam jakno št 56 dainese Cage (točno ta barva spodaj) in mi bela najeda ker jo je treba pogosto čistit. Eventuelno če komu prav ta model sede in mu odgovarja številka naj me kontaktira (9x nošen za v službo, praktično kot nov) ker ga eventuelno tudi ugodno prodam. (redna cena 360€ zmenimo pa se lahko za pod 200 oz po dogovoru) Je resnično lep le da bi jaz povsem črnega imel. :/

Aja paše lepo na osebe okrog 190cm in nekje 90-100Kg

 

dainese_leather_jacket_cage_white_600.jp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Korekturne barve za usnje bi znali imeti kakšni čevljarski mojstri. Ne vem pa, če bi se take velike površine lepo in enakomerno obarvale, pa da se to ne bi kmalu začelo luščiti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mam takle komplet in ga žaubam z Heldovo kremo za usnje, ki jo prodajajo v BS centru. Lahko uporabiš tudi kremo za usnje Renapur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam takle komplet in ga žaubam z Heldovo kremo za usnje, ki jo prodajajo v BS centru. Lahko uporabiš tudi kremo za usnje Renapur.

 

Aha..hvala. Ker sem ga mazal doslej z tisto žaubo od Luisa, nek sprey za mat usnje, ampak ni ne vem kaj...

 

Lp, Luka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha..hvala. Ker sem ga mazal doslej z tisto žaubo od Luisa, nek sprey za mat usnje, ampak ni ne vem kaj...

 

Lp, Luka

Dobrih 5 ojrov te pride Heldova krema v BS centru. In jo imaš komot za eno sezono. Kremo nanašaj na usnje z fino gobico, pred uporabo (vožnjo) pa počakaj par uric, da se krema povsem vpije. Potem pa gasa :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobrih 5 ojrov te pride Heldova krema v BS centru. In jo imaš komot za eno sezono. Kremo nanašaj na usnje z fino gobico, pred uporabo (vožnjo) pa počakaj par uric, da se krema povsem vpije. Potem pa gasa :)

 

Hvala, grem iskat v ponedeljek pa mazat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!