Skoči na vsebino

MOTO oprema - čiščenje in nega usnja


classic

Priporočene objave

že douga leta mam usnjene kombinezone, in nikoli še nisem videl plesen na mojem usnju :O

 

ja fak no

 

:krneki:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... zato k se je plesen nate preselila...in ji je bolj lušno na tebi, kot pa na stari prešwicani crknjeni goweji koži...  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot ti je že @Hytech omenil, plesen na usnju je dober indikator prevelike vlažnosti (in neprezračenosti) prostora.Vedno ga obešaj nekam pod strop, in ne v kakšno kletno omaro. Čez zimo pa na podstrešje (če je možno).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem malo preveril moj usnjen kombinezon in ugotovil da se je na njemu nabrala plesen. Iz usnjenih delov sej jo preprosto odstranil z krpo. NE vem pa kaj naj naredim z tekstilnimi deli. Ima mogoče kdo kakšen nasvet.

 

Hvala.

Jaz bi ga dobro namočil v kadi, opral s krpo in šamponom za telo, vzel ven dal nekam da se izcedi voda, nato pa par dni sušil nekje pod stropom (sedaj kurimo in zrak je suh), ko se bo dobro posušil, bi ga premazal s sredstvom za usnje in zadeva ne sme več plesneti. Verjetno si ga preveč vlažnega zaprl v omaro, ali je pa v omari preveč vlage.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvete. Trenutno poizkušam sodo bikarbono. Problem je da je nekdo doma pospravil kombinezon iz baraže v zaprto omaro. Ostalo je znano. Javim rezultate. Mogoče komu pomaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem kaj dosti bral nazaj, ampak mislim, da se plesen na usnju nabira v zaprtih, vlažnih omarah in prostorih.

Če ga shraniš na zračen prostor, bo plesen le še slab spomin?!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni,

 

s čim pa je priporočljivo čistiti oz. zaščititi usnjene sedeže na motorju?

 

Ali so te krpice primerne: http://www.operi-avto.si/ciscenje-usnja/1437-armorall-leather-wipes-.html

 

Za usnjene torbe sem do sedaj uporabljal Renapur... nevem pa, če je primerna tudi za sedeže, ker usnje na torbah kreme ni vpijalo.

 

 

Mince, tudi to je v redu. Jaz uporabljam tudi renapur za torbe in sedež - dobro namažem, vpije mi super v nekaj dneh, nato pa zadevo spoliram in je v redu.

 

To je delo za zimski čas ,-)

 

Se vidimo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js tut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mince, tudi to je v redu. Jaz uporabljam tudi renapur za torbe in sedež - dobro namažem, vpije mi super v nekaj dneh, nato pa zadevo spoliram in je v redu.

 

To je delo za zimski čas ,-)

 

Se vidimo !

 

Renapur uporabljam že nekaj let, nikoli pa nisem zadeve spoliral. S čim pa je to najbolje narediti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Renapur uporabljam že nekaj let, nikoli pa nisem zadeve spoliral. S čim pa je to najbolje nare

 

Jaz to naredim tako da, ko se posuši, ga še enkrat obdelam z mehko krpo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Renapur uporabljam že nekaj let, nikoli pa nisem zadeve spoliral. S čim pa je to najbolje narediti?

 

jaz to naredim s čisto bombažno krpo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

A kdo ve, kako bi pobarval črn obšlesan kombinezon?

Sem poskušal s črnim globinom za čevlje pa se ga sploh ne prime, verjetno zaradi impregnacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve, kako bi pobarval črn obšlesan kombinezon?

Sem poskušal s črnim globinom za čevlje pa se ga sploh ne prime, verjetno zaradi impregnacije.

Včasih so čevljarji imeli tako barvo, verjetno bolj za male površine (odrgnine) retuširat. Da pa bi kar cel kombinezon prebarval, pa da se ti potem ta barva ne bi izpirala, pa močno dvomim... Evo, sem pogledal v Louis katalog, tudi tam najdeš tako farbo (Langlauf lederfarbe, 50ml=5,99€).

Sploh pa, obšlesan kombinezon je indikator mnogih prevoženih kilometrov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

attachicon.gif20150322_105002.jpghilfe

 

pred zimo sem kombinizon očistil s temle

 

 https://www.louis.de/en/artikel/effax-leather-cream-saddle-soap-clear/10038881?list=49676673

 

zdej pa se je pojavilo tole,

 

A sem preveč namazal...., kako naj rešim...

posušeni ostanki kreme, baby robčke v roke, pobriši in bi moralo bit vse OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

posušeni ostanki kreme, baby robčke v roke, pobriši in bi moralo bit vse OK.

hvala za enkrat, bom testiral.....in javim...

 

Verjamem, da se mi bo to še parket ponovilo,  ker s kremo res nisem šparal haha--ene 6 nanosou----kao od viška ne boli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!