Skoči na vsebino

MOTO oprema - čiščenje in nega usnja


classic

Priporočene objave

Če slučajno kdo potrebuje RENAPUR za usnje, ta teden imajo prodajo v TUŠu na Bratislavski v Ljubljani -> do sobote so mi dejali bodo vsak dan tam!!

Mala doza 12 in velika doza 17 €.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Še ena pohvala za Rudija aka podjetje Renova iz Domžal. Sem mu nesel moj Alpinestars enodelni kombinezon, ki 3 leta ni vidu kej dost vzdrževanja razen mokre krpe. Plus tega je bil kar precej zbit od padca na progi ( težki del popravila so zrihtale punce iz Inde Vransko), je pa bil kombinezon cel umazan, podrsan, potrgan, pač kar ti rata nardit v 3 letih.

No, dobu sem ga nazaj v 5 delovnih dneh, ne glede na to da sem rekel da se ne mudi, da ga pridem iskat enkrat februarja :P

Sem brez besed, majstr je res naredu da kombinezon zgleda kot nov, usnje mehko ko putr, stvari ki so bile potrgane so pošite in pobarvane, v glavnem za 80 eur mam nov kombinezon :OK:

Rudi je res mojster stare šole in ga vsem ki imajo kombinezon za zrihtat toplo priporočam.

p.s. slikce so od zdej ko je zrihtan, res škoda da nisem poslikal prej, da bi se vidla razlika. Ampak sam za primerjavo, prej je bila bela že skoraj rumena, pa poglejte zdaj B)

post-2615-0-53333800-1291921272_thumb.jpg

post-2615-0-93947500-1291921278_thumb.jpg

post-2615-0-72409900-1291921284_thumb.jpg

post-2615-0-40715400-1291921290_thumb.jpg

post-2615-0-21958200-1291921297_thumb.jpg

post-2615-0-22193000-1291921306_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

torej določene dele mojster tudi pošije? To bi bilo res odlično. Imam zeloooo star Dainesov kombinezon, pa bi bil res potreben obnove... Bom ga odnesel do mojstra, pa da vidimo kaj bo rekel glede cene :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej določene dele mojster tudi pošije? To bi bilo res odlično. Imam zeloooo star Dainesov kombinezon, pa bi bil res potreben obnove... Bom ga odnesel do mojstra, pa da vidimo kaj bo rekel glede cene :)

70€ obnova in čiščenje, nekaj takega ti bo rekel. (kombinezon bo precej podoben novemu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko temu mojstru kot ga vse hvalite pošlem kombenezon po pošti, da mi ga obnovi in očisti, ker je moj dainese že v letih :) ??

Najboljše da ga pokličeš, Rudi 051-313-054

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je rekel možak, okoli 60-70€ bi blo čiščenje in barvanje komplet kombinezona, ker pa je treba še zadrgo menjat bo kakšnih 15€... vglavnem je rekel, da za 100€ bo skoraj kot nov... tudi če bo malo več, ga bom dal popravit, ker je res super in star kombinezon :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Gospod mi je popravil kombinezon, ga pošil, zamenjal zadrgo na zgornjem delu, celega očistil, prebarval... sedaj je res skoraj kot nov, vse za ceno 75€.

Jaz sem zelo zadovoljen, saj imam končno spet novi kombinezon :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Kombinezona ne čistim po vsaki furi :), počakam da se namere malo več materiala gor, potem pa lepo z mokro krpico pospravim vse dol, počakam da se posuši vse skupaj, potem pa pride na vrsto nivea za roke, si jo kar vtrem na roke in lepo premažem kombinezon, kot bi mazal sam sebe :), mogoče še malo bolj :D. Po nekaterih kjer je prepogibano, kar namažem malo bolj, da se še vidi belo od kreme in potem že usnje samo posrka vase. Po dveh sezonah je kombinezon u piko! Po istem postopku se lotim rokavic in čevljov :)....

lp

Podobno ravnam z kopačkami+črna Ilirija (Copa mundial in Profi-klasika-torej nikaršen novodoben Messi in Ronaldo šnikšnak-fuzbalerji že veste o čem je govora)....:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počakaš, da se posuši, lahko ga ubrišeš, lahko se pa tko hiter peleš da se sam posuši :D.

Če postane suho namažeš. Drugače pa po želji, škod ne :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počakaš, da se posuši, lahko ga ubrišeš, lahko se pa tko hiter peleš da se sam posuši :D.

Če postane suho namažeš. Drugače pa po želji, škod ne :)

Namažeš s čim? Kaj ne škodi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja s čimer pač mažeš, kremo, namenskim preparatom ....

Škodi ne če namažeš, tudi če ni potrebno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tej strani dobite precej nasvetov za nego usnja, ki žal današnje usnje ni enko kot so ga imeli naši dedki (ekologija je dosegla usnjarne). Če pa ima kdo večjo poškodbo na usnju jo tudi v podjetju Corium znajo sanirati, ali je ekonomsko upravičeno pa se moramo odločiti sami.

http://www.corium.si/SI_Leather_Master-Nega_usnja.html

tako je, tudi jaz prakticiram kot hyperjack, ne pucam ga po vsaki furi, ampak ko se mi zdi da je potrebno ko je mal več umazanije, sm pa pr coriumu kupu paket za motoriste za nego usnenih oblačil, podjetje poznam ker v službi prodajmo njihove izdelke in zato sm se odločil da izberem njih.V kompletu imaš cleaner ki ga prvič lepo ščistiš pol ko se posuši pa namažeš z mlekom za usnje.. to je to...zaenkrat prakticiram to.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Kaj pa tisto sredstvo ki je za vzdrževanje usnjenih sedežnih garnitur.?

V mojem primeru, Auto Magic Leather Conditioner 58_leather_conditioner.jpegblush.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Mene pa zanima, če bo kaj narobe. Sedaj sem večkrat mazal kombinezon z tem čebeljim voskom(ta zadeva, ki jo prodaja louis in polo). Ampak, ko se zadeva posuši je leder tak belkast, najbolj se to vidi na črni barvi kot bi že bil najmanj 20let star pa .

Sedaj razmišljam, da bi začel mazat z soleo ali niveo za roke. Ampak mislite, da bi lahko bilo kaj narobe, sedaj ko je že prepojen z tem čebeljim voskom?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ufff, ne mazati z nobenim voskom. tudi meni se je to zdelo pametno, pa sem s tem uničil telovnik.

meni najboljša zadeva od res preizkušene večine tu omenjenih je IXS -ovo olje.

tole: http://www.kmc.si/si/ixs-leather-care-oil-i14324.shtml

s tem si mažem moto jakne, casual usnjene jakne, čevlje, škornje, klobuke,... skoraj vse, z edino izjemo domačih belih sedežnih garnitur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos sem kupil kremo ma fra, ker arekxonsa ki ga uporabljam običajno, niso imeli na zalogi.

http://www.mafra.com/catalogo-prodotto.asp?AREA_ID=2&CAT_ID=32&PROD_ID=303&TIPO=C

Meni se zdi kar dobra krema. sicer ne vem kako točno naj kvaliteito kreme ocenjujem. . .ampak razmaže se lepo, jakna in rokavice so občutno mehkejši, tud barvo mal osveži. Črna je pol še bol črna :)

nisem zbirčen kaj zaena blagovna znamka je krema. Med božjastno drago Dainesejevo polituro in ostalimi stvarmi nism opazu kake bistvene razlike. Men se zdi pomembno de opremo precej redno mažem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če bo kaj narobe. Sedaj sem večkrat mazal kombinezon z tem čebeljim voskom(ta zadeva, ki jo prodaja louis in polo). Ampak, ko se zadeva posuši je leder tak belkast, najbolj se to vidi na črni barvi kot bi že bil najmanj 20let star pa .

Sedaj razmišljam, da bi začel mazat z soleo ali niveo za roke. Ampak mislite, da bi lahko bilo kaj narobe, sedaj ko je že prepojen z tem čebeljim voskom?

Lp

Jaz že nekaj let uporabljam Renapur kremo na bazi čebeljega voska za nego usnja in se obnese super, nobenih belih lis nikjer. Edino na kengeruju na rokavicah se mi ne obnese, rata tak hecno drseč. Spucam pa s temle.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@honda2000

menim, da usnju ne boš nič škodoval, če sedaj pričneš mazati s kakšno naravno tekočo zadevo.

problem vseh takšnih ali drugačnih voskov je v tem, da zapira pore v usnju, kar pa ni dobro.

ixs olje kot tako pa mi deluje kot tisto, naravno prisotno v usnju.

tudi vonj ima omenjeno olje povsem naravno.

vodo in podobne tekočine (pivo) preverjeno odbija s površine oblačil. :)

lahko se tudi držiš pravila, da na usnju ne uporabi ničesar, kar ne bi uporabil na koži svojega obraza...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja vem, da je malo morje teh izdelkov za usnje ampak, mene bolj zanima kaj bo reklo usnje na to, če ga grem zdaj mazat npr. lahko tud z tem ixs-ovim oljem ali corium mažo, ko se je že od vsega začetka samo z tem http://www.yogi.si/p...vna-200-ml.aspx voskom mazalo.

poklič na coruim fantje obladajo in bo tole mala malca zanje, da ti svetujejo. pa je....

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!