Skoči na vsebino

MOTO oprema - čiščenje in nega usnja


classic

Priporočene objave

Ima kdo kaksn domac recept za ciscenje belega usnja?

baby robčki, nesejo ene 98% umazanije dol brez problema. Zdej če je pa res ful kakih zasušenih žužkov, pa da ma usnje ni prav gladko, mogoče kak blag detergent in zelo mehka odrabljena zobna ščetka :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst fuknem u banjo, dodam malo šampona za telo, 2-3 ure namakanja, z gobo odrgnem mušice, svinjarijo in dam sušit (ne na sonce). Ko je čisto suh premažem z zadevami za nego usnja. Najcenejši probiker ima že preko 50kkm pa je še vedno kot nov (ko je spucan) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

baby robčki, nesejo ene 98% umazanije dol brez problema. Zdej če je pa res ful kakih zasušenih žužkov, pa da ma usnje ni prav gladko, mogoče kak blag detergent in zelo mehka odrabljena zobna ščetka :?

Ščetko narediš ultramehko pod vročo vodo. ;) Raje se izogibam ko pa ni druge je pa finta zakon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Nega za gladko usnje, obuvala in jakne z Gore-Tex mambrano, trobice, šotore itd...

  1. Najboljši (pravijo strokovnjaki) je Collonil NanoPro sprej
  2. Malo manj boljša, a odlična in nič manj slaba je mast Collonil Nilfitt
  3. Odličen pa je tudi čebelji vosek (ki ga uporabljam sam za vsakoletno "obnovitev" Gore-Tex obuval in moto oblačil)

Moč jih je dobiti v trgovinah Alpina, Peko, Ara itd...

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še tole;

Osebno, in že vrsto let, vsako pomlad pregonim svoj & 1 kombinezon z voskom Renapur ali kakšno drugo mastjo na osnovi čebeljega voska.

Usnje je po tem voljno, prožno, vodoodbojno in

 

Samo povem - in nič drugega.

Sem zadovoljen. Zelo! :yes:  (Pa še poceni je.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leather Master oz. Dainese čistilo in negovalna krema je tudi kr v redu zadeva. sicer čistilo je za drobovje žužkov totalno neuporabno, nese dol pa kar je maščobe. kremica se mi pa zdi fajn, ni pol nič mastno, kot recimo če z kako kremo za roke mažeš. tako da letos sva naredila, tako da, smo spucali z baby robčki, pol sm na hitro še obrisala s čistilom od leather master in pol vse skupi še s to kremico namazala. Zenkrat sta še oba kombinezona lepa. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kje pa se dobi tjulnova mast?

 

Zahvaljujoč dobremu Bogu in gospodu E. Leclercu (v poljubnem vrstnem redu)

 

post-13034-0-80902600-1417583595_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

 

Imam Dainese dvodelni usnjeni kombinezon in me zanima kako in s čim bi očistil notranjo podlogo, ki je neprijetnega vonja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

 

Imam Dainese dvodelni usnjeni kombinezon in me zanima kako in s čim bi očistil notranjo podlogo, ki je neprijetnega vonja!

 

1X / teden se umij!! :O :yes: :P:D  (sorrčy!!)

 

Resno; V čistilnico jo nesi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... ja za koga zdej to misliš  :huh:

... zanj al za kombinezon?

 

... bodi natančna ..

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem malo preveril moj usnjen kombinezon in ugotovil da se je na njemu nabrala plesen. Iz usnjenih delov sej jo preprosto odstranil z krpo. NE vem pa kaj naj naredim z tekstilnimi deli. Ima mogoče kdo kakšen nasvet.

 

Hvala.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kis uničuje plesen, tko da jst bi na tvojem mestu dala alkoholni kis (tisti za vlaganje) v eno pršilko in fajn našpricala. nej se pa zadeva pol res dobro posuši.

 

pa če ti to visi v kaki omari mogoče ne bi bilo slabo kak tisti razvlaževalec dat notr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Belilo-varekina, ne premočno in ne preblago mešanico narest, pa not pustit nekaj časa, da požre to piz****! 

Pa tekstil potem isto, še dodatno nekajkrat-dolg program, še na visoko temperaturo v pralni stroj,da se ta shit uniči!

Pa v prostoru kjer imaš te cunje boš moral vlažnost znižat,ker jo imaš očitno preveliko ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to,da imaš plesen gor, je priporočljivo ga s temperaturo obdelat, pa vseeno das belilo zraven pranju,da temp+belilo to plesen in ostalo odstranita kot se spodobi... Odloči se pa sam ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne uporabli varekine pri oblekah, jaz sem kupil prejšnji teden v leclercu tole, odstranjevalec plesni brez klora dr. beckmann cena manj kot 5€

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!