Skoči na vsebino

MOTO oprema - čiščenje in nega usnja


classic

Priporočene objave

Ko imaš tisti leder na sebi in stojiš na rdeči pri 30°C, gledaš temp. vode, ki kaže 104°C in pržiga ventilator, ki te prijetno boža z vročim zrakom in ko ti po hrbtu teče švic po moje tud pudrček nav pomagu, hehe :D

No, pa nazaj na stvar - men so se osmrdele tiste pene na rokavih, pa sem po nasvetu prodajalca preizkusil sprejček namenjen za dezinfekcijo čelade. Kombinezon sem večkrat pustil zunaj z namočeno peno. Rezultat ni bil omembe vreden. Tako da po mojem mnenju ostane le večkratno celodnevno luftanje na vetrčku, v senci. Pa naj veter smrad odnese ... najrajš k sosedu na dvorišče :D

Kar je teh vpojnih pen, bi se verjetno najboljše dalo sčistiti z parnim sesalcem, vendar nimam ideje, kako bi to vplivalo na usnje - no, blagodejno ziher ne. Sem pa tukajle gor prebral da so nekateri dobili praktično dišeč kombinezon iz čistilnice nazaj. Tako da se izgleda da nekaj poštimat glede smradu ali pa fantje niso imeli tako usmrajenih kombinezonov.

Za svoje rokavice vem, da so kritično osmrajene - samo nataknem in snamem jih, pa se smrad že prime rok. Tako da bom rokavice res namočil v milnico in pošteno spral. Postopek ponovil ene parkrat. Nakar jih bom pustil da se orenk osušijo in jih premazal z ono Dainese zadeve, ki sem jo dobil ob kombinezonu. Bom vidu kako se bo obneslo na rokavicah, ker kombija ne bi reskiru. Sem slišal že večkrat da so ljudje namakali kombinezon v banjah, ampak nimam ravno zaupanja v to početje, čeprav ob pravilnem postopku verjetno ne more biti kaj narobe. V končni fazi je kombinezon v enaki situaciji kot te napere dež ... no, z izjemo da z neba ne prileti milnica ampak dež - mehka voda, mogoče malo kiselkasta, odvisno od onesnaženosti zraka. Ma ja, že mal bluzim :rolleyes: My 2€ :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolj važno je, da se nosi perilo z dolgimi rokavi, hlačnicami in osebna higiena. Pa po vsaki vožnji prezračit komplet opremo oz jo temeljito posušiti.

Največji vzrok smrada je vlažna oprema, ker je odlično gojišče za prljave bakterije.

S corduro nimam teh problemov, vsake toliko časa vržem v pralni stroj pa je. :)

Če bi imel pa kombinezon bi ga pa najprej zunaj ročno opral, potem pa okol obrnil in v pralni stroj na volno in detergent za ročno pranje. :hmm:

Če enkrat smrdi pa ti razpade v pralnem stroju, imaš vsaj razlog za nakup novega. :P

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... najpreprostejše in učinkovito zdravilo za odpravo "dišav" usnjenega kommbinezona je SONCE ...

... obrnite kombinezon "okoli" in ga pustite na soncu ...

... pa ne samo enkrat na leto ... :winkiss: :winkiss: :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... najpreprostejše in učinkovito zdravilo za odpravo "dišav" usnjenega kommbinezona je SONCE ...

... obrnite kombinezon "okoli" in ga pustite na soncu ...

... pa ne samo enkrat na leto ... :winkiss: :winkiss: :winkiss:

Kak ga te naj okoli obrnem?? Dvomim da mi bo pri vseh teh ščitnikih to uspelo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ščitnike se da ven vzet, tako da lahko potem tudi obrneš.. Samo malo se moraš pomatrat, pa bo :)

Žal niso pri vseh kombinezonih odstranljivi ščitniki; no vsaj pri mojem niso in ga je res umetnost obrniti okoli, še večja pa potem nazaj :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ziher? Sem probal precej kombinezonov ko sem kupoval zase, pa sem bil tudi na to pozoren in vsi so imeli možnost odstranitve, s tem, da imajo nekateri že na zunanji strani ježek pa žepek v katerem je ščitnik, pri večini se da to naredit pa iz notranje strani.. Še enkrat poglej. Drugače bo pa res malo težje, čeprav bi se verjetno dalo obrnit tudi s ščitniki, ponavadi se lahko malo uvijejo, sam malo bolj zoprno bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odstranljive imam samo kolenske, ki imajo žepek (odpre se na zunanji strani) in ramenske, ki so pripeti z ježkom. Ostali pa so pod podlogo. Edina varianta je da preparam podlogo in jih odstranim, ker ne grem nikoli več obračat kombinezona, ko so ščitniki noter. Umetnost ga je bila obrnat nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak ga te naj okoli obrnem?? Dvomim da mi bo pri vseh teh ščitnikih to uspelo...

... meni zmeraj uspe ... z malo dobre volje in potrpežljivosti in iznajdljivosti ... :winkiss:

... šivanje kombinezona se vedno konča z notranje strani in ga potem obrnejo "okoli" ...

Popravljeno . Popravil Gallus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... najpreprostejše in učinkovito zdravilo za odpravo "dišav" usnjenega kommbinezona je SONCE ...

... obrnite kombinezon "okoli" in ga pustite na soncu ...

... pa ne samo enkrat na leto ... :winkiss: :winkiss: :winkiss:

... meni zmeraj uspe ... z malo dobre volje in potrpežljivosti in iznajdljivosti ... :winkiss:

... šivanje kombinezona se vedno konča z notranje strani in ga potem obrnejo "okoli" ...

x2 .)

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... najpreprostejše in učinkovito zdravilo za odpravo "dišav" usnjenega kommbinezona je SONCE ...

... obrnite kombinezon "okoli" in ga pustite na soncu ...

... pa ne samo enkrat na leto ... :winkiss: :winkiss: :winkiss:

:worship:

Preverjeno! Isto velja za škornje in rokavice. Ko daš robo na sonce se (logično) dvigne temperatura in tako pospeši razkrajanje tistih malih živalic z zobmi in rožički, ki jih ne vidimo-tako si nestrokovno to razlagam...

post-4329-1222071728_thumb.jpg

Jaz sem bolj lene sorte in ga ne obračam okrog ampak ga samo vržem na balkon in celo zimo ga imam obešenega na sobni temperaturi-spomladi ne smrdi nič. Kombinzon pa je Dainese in star dobrih 10 let in še nikoli v čistilnem servisu :whistle:

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, bil v 4 Kemičnih čistilnicah, v 3 so me odslovili, ker tega ne čistijo, v eni pa mi je teta rekla, ja, seveda čistimo, kot nov bo! Vprašam ceno? 68 Eurov. Niti ni malo, ampak ajde, si mislim, če ga spucajo, da bo ko novi, ni problema, dam ta denar. In jaz teti rečem, da mi je najbolj pomembno, da mi očistijo notranjost in odpravijo vonj po švicu, in še ena zelo pomembna stvar, da se mi kombinezon vrne v enakem stanju kot je bil ko sem ga prinesel, razen da mora biti čist, ker vseeno zadeva ni poceni, saj vsi vemo da stane cca 900 Euro. No, na to pa mi fuksa potegjena reče, da mi ne more garantirati, da bodo lahko popolnoma odstranili vonj po švicu in da glede na to, da so ščitniki plastični in da čistijo s Perkloretilenom, ki je agresiven do plastike, mi ne more garantirati 100% da nebo kaj narobe, in da moram pred čiščenjem kao podpisati, da sem seznanjen z nevarnostmi in da če se kaj zgodi s kombinezonom, da tega oni NE krijejo.... Ob tem pa še traja 14 dni................ HALOOOOOOOOOOOOOO, PA KDO JE ZDAJ TUKAJ FUKJEN?!?!?!?!?!?!? :wallbash:

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IMHO:

- zunanji del sam očisti in namaži za notranji del pa najbolje, da daš kombinezon luftat za dlje časa, kjer imaš zmerno temperaturo (balkon, zaprti zunanji vrt, . . .), ko pa se pojavi sonce ga razpri kolikor pač gre, da ga malo sonce razkuži.

lp

PF

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...
..dal spucat kombinezon v Domžale,.. zdej je k nov, čist k cuza, obnovljena barva, mehak, "dišeč",.. nč pršvican,.. zelo zadovoljen,...... aja, cena 8000 Sit,..

sem se tudi jaz zmenil... kombinezon + škornji ... samo še slabo vreme čakam in odnesem ... upam, da mi nau zlate barve iz riti sprau :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk € ?

Toliko, kot stane RENAPUR (mast , ki vsebuje čebelji vosek itd.)

Zadeva je odlična, prej ga pa očistiš.... Jaz sem ga napr z vodo, če le ni preveč "obdelan".

= Najcenejše in če ni bil preveč zaflosan, je potem kot nov.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kombinezon spucat mi je svetoval kolega, ki se spozna na usnje.

Vse kar je dobro za npr. človeško kožo je dobro tudi za usnje, ker usnje je predelana "koža".

Tako jaz spucam kombinezon z navadno NIVEA ali SOLEA kremo dvakrat na leto in stvar funkcionira - preverjeno. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede čiščenja, ti priporočam strokovno čiščenje trance_40_thumbup.gif . Moji punci je ata v Renovi zrihtu kombinezon res vrhunsko, Usnje je le usnje, ga nebi šel sam neki drgnt, k sploh ne vem kako... V Renovi ga namočjo v ne vem kaj, k ti očist zadevo globinsko, o "švicu ni ne duha ne sluha" pol ti ga pa še namaže, pobarva če hočeš,... doma ga jaz ne čistim razen mrčesa seveda.

Sam notranjost ne vem kako bi očistu trance_19_hmm.gif , modoče probaš s čistilom za čiščenje avtomobilskih tapet, pa z globinskim sesalcem (vodni filter) dobr presesaš.... mogoče...., sam da ne fašeš kakšnedga vnetja kože, k boš švicu v poletni vročini. Prašanje agresivnosti čistila.....

samo blizje MB bi bilo zanimivo vedeti za kaj podobnega.

Do sedaj sem našel le kemično čistilnico Maribor? Ima kdo kakšne izkušnje z njimi? Hvala za odgovore.

se je v dveh letih kaj spremenilo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo blizje MB bi bilo zanimivo vedeti za kaj podobnega.

se je v dveh letih kaj spremenilo ?

jaz ga bom v ponedeljek peljal tako da ce ma kdo kaksne zelje mu lahko zraven nesem. pa tak sem 3 krat na teden v lj :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!