Skoči na vsebino

MOTO oprema - čiščenje in nega usnja


classic

Priporočene objave

Nisem ga namočil, enostavno sem si naredil stojalo, da sem ga lepo obesil tako, da so bile hlačnice odprte in sem ga z gobo opral zunaj in znotrej, s tušem splahnil, spet obesil in ga pustil da se posuši.

OK :OK: Vse povedal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer nima smisla to dopisovanje .. ampak ... beseda ceneje je zelo relativna .. med tem časom, lahko precej več zaslužim, kot pa bom plačal ... pa lahko študiraš, kaj je ceneje ... :whistle:

Huh, potemtakem pa so tvoje ure ZELO drage! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bumbar....pa ne v plastično banjico....v tapravo banjo ga namoč :P

Pa da me sostanovalci ven z bajte fooknejo :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh, potemtakem pa so tvoje ure ZELO drage! :rolleyes:

cena ni vedno izražena v € ... cena prostega časa včasih nima tako izražene vrednosti ... to sem ti hotel povedat, čeprav sem govoril o zaslužku... če bi vse počel sam, ker bi s tem prišparal ... potem ... eh ... nič slabega ne mislim, so pač drugačna razmišljanja, brez zamere :beer2:

sto ljudi, dvesto jajc :lol1:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je govora o stricu iz Domžal, jst nimam pripomb, njemu sem ga odnesel predvsem zaradi tega, ker sem imel malo uničen kombinezon in sem ga še dodatno dal prati, res se je stric potrudi in samo kapo dol :worship: , bil je k novi. Ko pa sem letos čistil kombinezon mi ga ni bilo težko oprati, ker je bilo potrebno samo vonj zbezati ven in odzunaj zrihtat, kar pa dajem @demonu 110% prav.

lp

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je govora o stricu iz Domžal, jst nimam pripomb, njemu sem ga odnesel predvsem zaradi tega, ker sem imel malo uničen kombinezon in sem ga še dodatno dal prati, res se je stric potrudi in samo kapo dol :worship: , bil je k novi. Ko pa sem letos čistil kombinezon mi ga ni bilo težko oprati, ker je bilo potrebno samo vonj zbezati ven in odzunaj zrihtat, kar pa dajem @demonu 110% prav.

lp

.)

ja .. o stricu iz Domžal je govora... gre predvsem za čiščenje znotraj ... pa tudi od uzuni je mal za popravt .. pa ni panike ... bom pa nouga kupu.. ta je itak že eno leto in pol star ^_^

ker nisi z mano potegnu :evilgrin: ... jih boš ob priliki ene par prirov uzdignu :P

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker nisi z mano potegnu :evilgrin: ... jih boš ob priliki ene par prirov uzdignu :P

:topic: tebe dobit v GU... baru je tud loterija, bom bom, veš da je že cajt :photo:

Sam res 1,5 leta star kombi je pa res za tvoj standard ufffuuufffuuuuuuuuu OLDY but still GOLDY :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah kje se mi še da kombinezon čistit, še zdaj mam vse mušice od poletja gor hehe

Če je sam od letošnjega poletja gor je še vredu:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je sam od letošnjega poletja gor je še vredu:P

ja pa tut par raztrganin ma vmes od raznih padcev, tak da se mi ga res ne splača nekaj rihtat, dokler bo uporabn ga bom mel, pol pa pač gre v kanto:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabi usnje posebno nego po mokri vožnji?

Ko se posuši postane trše, zato ga je modro včasih namazati z Renapurom ali s čim podobnim... Ne moreš ga pa vsakič glancati, kar pa spet ni v redu. Z občutkom... t'ko k' punco!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

očiščeno .. sm k nov .. bom šel na novoletni ples kr u kobinezonu in škorencih :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js možakarju naslednji teden dostavim 3 kombinezone (starosti 1, 2 in 3 leta) v čiščenje...

Vse 3 bom prej poslikal in bom prpopal primerjavo.

Čiščenje in mehčanje stane 40€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej 40€ pa res ni tolk velik za ciscenje in mehcanje usnja. Bo res najboljs,da tut jaz zapeljem k mozakarju kombinezon.

btw a ma kdo kake ideje,kaj naj naredim z rokavicami. A jih kd doma v banji operem,pa posusim?? Najbrz rokavice lih ne rabjo take nege,k kombinezon?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če imaš usnjene, rokavice, potem tudi rabiš nego kot ostalo usnje. Js se kaj dosti z rokavicam ne ukvarjam, ko se strgajo kupim nove.

Dobil sem nazaj očiščene kombinezone. Nisem poslikal vseh, ker se mi ni ljubilo prekladat tega težkega usnja. Sem poslikal najbolj kritičnega izmed teh treh. Nekaj primerjalnih fotk sledi.

Po pridobljenih izkušnjah pr tem stricu ocenjujem, da dokaj novega in samo od mušic ali malo praha umazanega kombinezonane ne bi dal čistit sem, saj ga vržejo v nek večji pralni stroj kjer se opere z glicerinskimi čistili, ker se vrti v centrifugi se zna kje malo obdrgnit ali pa poškodovat barva, zato stric pravi da kakega še malo popravijo z barvo, po potrebi. Saj prebarvano je lepo in barve se ujemajo kot treba. Možakar zagotavlja da so njihove barve ravno tako ali še bolje obstojne kot nova na kombinezonu.

Moj kombinezon je imel preko 25 000 kilometrov za sabo, ko sem ga sedaj dal očistit, saj je bila umazanija res že zažrta v notranjost in ga doma ne moreš zatorej očistit kot ga zrihtajo tam. Sedaj je spet ves svež, svetel, mehak in impregniran, tko da bo spet nekaj časa odbijal prah in vodne kapljice od sebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še primerjava fotk pred in po čiščenju...

Ni druga svetloba, dejansko so tut barve obnovljene.

post-9811-1230656670_thumb.jpg

post-9811-1230656680_thumb.jpg

post-9811-1230656697_thumb.jpg

post-9811-1230656706_thumb.jpg

post-9811-1230656719_thumb.jpg

post-9811-1230656734_thumb.jpg

post-9811-1230656758_thumb.jpg

post-9811-1230656777_thumb.jpg

post-9811-1230656839_thumb.jpg

post-9811-1230656848_thumb.jpg

post-9811-1230656885_thumb.jpg

post-9811-1230656909_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to si k temu pelju u Domzale?? Pri rokavicah me moti predvsem to,da je ze tolk svica notr da mi takoj zacnejo roke smrdet :)

Ja to je ta možakar v Domžalah na Dragarjevi ulici.

Mislim da bi ti tut rokavice zrihtal za male pare.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O kul,hvala B)

A to ste se kej najavl,preden ste stricu peljali kombinezone?? Pa neki sm gledu zemljevid,sej tipo ma tole cist ob glavni cesti,al kako??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni. sem iz okolice Murske Sobote. ali poznate koga ki se ukvarja s tem... kot ste omenjali da prebarvajo kombinezone in podobno... lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O kul,hvala B)

A to ste se kej najavl,preden ste stricu peljali kombinezone?? Pa neki sm gledu zemljevid,sej tipo ma tole cist ob glavni cesti,al kako??

Telefonska je mal nazaj, pokliči in se dogovori.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!