Skoči na vsebino

MOTO oprema - čiščenje in nega usnja


classic

Priporočene objave

Amm glede lanenega olja

A je to vec vrst za razlicne namene? ker tale nas ma en cuden namen uporabe :blink: :whistle: Klik

A je kdo poizkusal za pranje podloge s sodo bikarbono? mislim da bi se tud zadeva mogla lepo ocistit (lahko tud radensko ce je dost $$$ - najbolsi bi bil kraljevi vrelec :rolleyes: :P )

Ce razni vanishi oxy actioni delujejo pol soda sigruno prav tko dobro - skrivnost je v mehurckih :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Evo ene uporabne napotke kako se opere usnjen kombinezon :OK: Stvar deluje :grim

Začneš tako da pobereš vse ščitnike vn iz hlač in bunde (kolenčnike, komolčnike, ramenske itd) nato vse skupi obrneš narobe (notranjo stran navzven). Vse lepo z enim nevtralnim šamponom namiliš (kar s tistim k se tuširaš, ima vsaj Ph nevtralen) in k je vse u mehurčkah opereš kar s šlaufom (črevo) al pa štrajfixom na meglico (d nebi na prtisk k ti strže vse) opereš in daš sušit v senco. Stvar se mal skrči in strdi (usnje pač), ampak po urci nošenja je tko k prej  :OK:

:yea2:

Preizkusil. Deluje.

Potem še namazal z Erdalovim sredstvom za nego usnja. :eek: Kot nov.

:kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bi pa prašal če je treba nov kombinzon kj namazat al pa kr kol predem ga začneš nost?

... lahko ga začneš takoj uporabljati ...

... še bolje pa je, da ga pred prvo uporabo namažeš, ker s tem zaščitiš usnje in mu podaljšaš življensko dobo ...

.. namažeš s čim? ... preberi celo temo, kateri recept je najboljši ugotovi sam ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

:o Mam skoraj novo oblekco, in rad bi se znebil "umazanije" na hlačah, v predelu "jajc". Problem je, da je tu kombinezon BEL in drgnjenja na tanku sploh ne manjka...sčasom so se flekci zagrizli v "pore". Hudiča, le s čim naj odstanim?? :doze:

Poskusil sem z enim sprejem za nego usnja (nimam ga pri roki) res da se je malo zmehčalo ampak počistilo ni glih kaj dobro, vsaj na belem delu ne.... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kavva jaz sem zraven kombinezona dobil eno malo falško močno koncentriranega čistila, ki res spuca vso nesnago z usnja, samo kaj ko ga hitro zmanjka :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:o Mam skoraj novo oblekco, in rad bi se znebil "umazanije" na hlačah, v predelu "jajc". Problem je, da je tu kombinezon BEL in drgnjenja na tanku sploh ne manjka...sčasom so se flekci zagrizli v "pore". Hudiča, le s čim naj odstanim?? :doze:

Poskusil sem z enim sprejem za nego usnja (nimam ga pri roki) res da se je malo zmehčalo ampak počistilo ni glih kaj dobro, vsaj na belem delu ne.... :cry:

men je mojster, ki mi šiva usnje, rekel, da svoj beli motoristični leder puca z mlekom.. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jose;

Ob tvojem oggovoru, ko si omenil močno koncentrirano čistilo v majhni flaški, sem takoj pomislil na aceton... :OK: To pa raje ne, ker potem bom ga s časom "na ogled postavil" :grrr :yea1:

Špilferderber;

A z 1,6% tolšče, ali 3,2& !? :lol1: Šeekaaa, ge maš cecek... Bom poskusil, hvala.

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Kontakt za čiščenje usnja mislim da je Rudi Slevec "Renova" Tel.:051/313 054, če ma kdo že izkušnje z njemu naj sporoči, kak možakar kaj opravi svoj posel, ker mam jaz tut usnjen kombinezo za očistit, zunaj in znotraj

ima kdo kaj več izkušenj z gor omenjenim možakarjem O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima kdo kaj več izkušenj z gor omenjenim možakarjem O:-)

Ventilos, mala prošnja - pofotkaj primerek, ki ga pošiljam, še pred obdelavo, da bo nah potem viden rezultat :D ........

Mislim, da bo tale kombić pravi izziv....... :D .

Popravljeno . Popravil Red
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem govoril s prijaznim mojstrom.....sprejme tudi poškodovane kombinezone, popravila (kot so raztrganine :P) prepusti ekipi iz Vranskega, nato pa robo vzame v svoje roke.

Prej navedene cene storitev držijo :OK:.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ventilos, mala prošnja - pofotkaj primerek, ki ga pošiljam, še pred obdelavo, da bo nah potem viden rezultat :D ........

Mislim, da bo tale kombić pravi izziv....... :D .

vsekakor :yes:

Prej navedene cene storitev držijo :OK:.....

cene storitev :? ..hmm...nisi nam še zaupal :nono: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..hmm...nisi nam še zaupal :nono: :)

:grrr ....king je navedel, koliko je odštel in to je predvidoma max. :)

Pa ni reklama, spoštovane metle.... :unsure:

Popravljeno . Popravil Red
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o švicu ne duha ne sluha
Jst ga jeseni z vodo in bombažno krpo očistim in namažem z mastjo za čevle, pol ga pa obesim na obešalnik, da se zrači in spomladi tud o švicu ni ne duha ne sliha! Čez zimo vsi mjhni ''švicki'' razpadejo :OK:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk priblizno odsteje samo za ciscenje kombinezona,brez barvanja?

Samo čiščenje stane mislim da 6000sit, vsaj tolk je blo spomladi,... za 6 Prešernov ga sam ne grem pucat, ker sem videl da "ata" to nardi tko, k to more but narjen. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: dajte probat raje dobiti "Wintex racing Reinigungsmittel fur Leder". Tekoče čistilo v embalažah 1.5dcl, stane cca. 4.500sit, in se koncentrira v razmerju cistilo:voda, 1:5.

Je pa NUJA da se po čiiščenju namaže z dodatno kremo za "mehčanje"

Nabavite, poizkusite in vam sploh nebo, več treba iskati kakih čistilnic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko ste govorili da tudi barva usnje,me zdaj zanima ce bi mi lahko ta stric na skornjih za motor na novo pobarval tisto kaj je rdece ker je precej znucano?Ce ve mogoce kdo ce ne bom pa njega kr poklical!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

No pa da se jst povem izkusnjo s tem gospodom.

Nesel sem mu kombinizon samo! za cistit in nazaj dobil pobarvan kombinizon, s tem da barva tud priblizno ni bila enaka prvotni/ nikoli vec ne pustim kombinizona tam :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem dal očistiti kombinezon temu gospodu in moram reči da sem izredno zadovoljen z njegovim delom. Za 10K mi je iz zelo umazanega in na pogled zanemarjenega kombinezona naredil novega.Dela hitro, poceni in zelo, zelo kvalitetno! Verjamem pa, da je pri barvanju zadeva lahko zelo delikatna. Če imate kakšne posebne barve zahtevajte izključno čiščenje, brez barvanja. Vsekakor priporočam!

19552Slika_147_-med.jpg

...slabša kvaliteta, ker je slikano s telefonom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi se jau nekaj vprrašu... Kaj pa če hočem met na jakni denimo kak napis....?

To tudi mene zanima! Ker potem ne bi bilo težko izbrat, kupiš in daš pofarbat pa napis gor!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!