Skoči na vsebino

Yamaha MT 01


Dr. _MAXXI_

Priporočene objave

Konji. Pa ne rečt da niso pomembni, saj ni čoper.

No, meni in mojim izkušnjam je pisan na kožo...

LPD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...
Vprašanje za lastnike MT-ja. Koliko se v resnici grejejo izpuhi? Predvsem z točke sopotnika v vročem dnevu.

Sicer nisem še lastnik MT-o1 (upam, da kmalu) .... kolikor vem ima Kodo pod sovoznikovim sedežem ventilator, ki hladi izpuhe tako, da ni vroča zunanja stena! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se je ventilator samo enkrat vklopil, pa še to potem, ko sem ga kar teral po vročini in nato hitro ustavil, brez počasne vožnje. Imam pa sopotnico, ki se ni pritoževala, niti takrat niti kdaj drugič. Dejansko se zunanje obloge grejejo zelo malo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, tukaj je pa mnenje zanimivo in logično. Namreč, stopalke za sopotnika so zelo visoko, tako da vožnja za sopotnika ni med najbolj udobnimi. Sicer je sedež zelo udoben, moja sopotnica tudi pravi, da kolena niso tak problem, če bi se le lahko naslonila kamorkoli s spodnjim delom hrbta. Tako da, sedaj kupujem zadnji kufer. Sam nisem ravno navdušen nad tem ampak nekje je pač potrebno kompenzirati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

alo!

danes sem v garažo pripeljal mojo mt-01.

je moj drugi motor, prej sem imel tudi nakeda, 1000ccm, V2 (90°), rdečega z belo črto ;) .

nad mt-01 sem zdaj čisto preveč navdušen.

res odlična ciklistika, enostavno vodljiv, poligon brez problema,...

ergonomija sedenja (no ja, vsaj voznika) brezhibna, vibracije dvovaljnika so tu res prijetne ( KODO ), ...

zvok je fenomenalen.

mestna vožnja povsem mirna, brez tresenja in zaganjanja, 30kmh v drugi prestavi, v ovinkih tudi miren in omogoča enostavne korekcije nagiba,...

zaenkrat 5 zvezdic za ta motor!

kaj naj še rečem, res sem navdušen!

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

imam yamaho mt-01, zanjo sem si kupil stage 1 akrapovičev izpuh.

izpuh sem hotel namontirati v obstoječe pokrove, tako da se izpuh ne bi videl ter da bi zadeva bila očem skrita.

problem pa je sledeč:

-ko sem izpuh namontiral, vse pravilno in skladno z navodili, je izpuh v pokrovu ekscentričen, celo tako ekstremno, da se lonec na eni strani dotika obstoječega pokrova, na drugi strani pa lahko v špranjo vtaknem skorajda dva prsta.

-prilagajanje je nemogoče, saj sem na eni strani omejen z natikanjem cevi izpuha na Y-člen, na drugi strani pa sem omejen z vijakom in linijo vijaka, ki je skozi ohišje motorja privijačen v izpuh, na katerem je prav tako fiksna pozicija. rotiranje ali prilagajanje je torej nemogoče.

kaj naj naredim?

rešitev bi bila ta, da pustim odprte izpuhe brez originalnega pokrova, toda moti me titan barva na sicer skorajda povsem črnem motorju.

kaj menite, imate kakšno idejo??

sem namreč zelo slabe volje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam yamaho mt-01, zanjo sem si kupil stage 1 akrapovičev izpuh.

izpuh sem hotel namontirati v obstoječe pokrove, tako da se izpuh ne bi videl ter da bi zadeva bila očem skrita.

problem pa je sledeč:

-ko sem izpuh namontiral, vse pravilno in skladno z navodili, je izpuh v pokrovu ekscentričen, celo tako ekstremno, da se lonec na eni strani dotika obstoječega pokrova, na drugi strani pa lahko v špranjo vtaknem skorajda dva prsta.

-prilagajanje je nemogoče, saj sem na eni strani omejen z natikanjem cevi izpuha na Y-člen, na drugi strani pa sem omejen z vijakom in linijo vijaka, ki je skozi ohišje motorja privijačen v izpuh, na katerem je prav tako fiksna pozicija. rotiranje ali prilagajanje je torej nemogoče.

kaj naj naredim?

rešitev bi bila ta, da pustim odprte izpuhe brez originalnega pokrova, toda moti me titan barva na sicer skorajda povsem črnem motorju.

kaj menite, imate kakšno idejo??

sem namreč zelo slabe volje...

Zraven si dobil druge puše-ekscentrične.To je za tam pod sedežem kjer je privijačen lonec.Originalne vzameš ven in potem s temi ki so bile zraven akrapoviča nastaviš potreben odmik.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha, problem je skorajda odkrit...

teh puš v kompletu ni bilo.

niti jih ni narisanih na kosovnici, niti niso omenjene na navodilih.

je pa to baje nov izpuh za euro3 predpise.

bom peljal k trgovcu oziroma njegovemu serviserju, pa naj se oni s tem ukvarjajo...

jeba...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

na mt01 imam cca 600km. prvi servis za potrditev garancije pri 1000km torej še ni bil opravljen.

ko sem včeraj pregledal nivo olja (skladno z navodili) je bil nivo olja pod minimumom.

ali je normalno, da je prvega olja manj (mogoče abrazivno olje namenjeno utekavanju) ali naj olje raje dolijem??

mersi boku ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na mt01 imam cca 600km. prvi servis za potrditev garancije pri 1000km torej še ni bil opravljen.

ko sem včeraj pregledal nivo olja (skladno z navodili) je bil nivo olja pod minimumom.

ali je normalno, da je prvega olja manj (mogoče abrazivno olje namenjeno utekavanju) ali naj olje raje dolijem??

mersi boku ;)

Apsolutno dolij olje in ko boš naredil prvi servis serviserja opozori na porabo in naj nalije olja točno do max. in nato skrbno kontroliraj,če ti bo rabil olja na 1000 km več kot ca 1-2dl to pomeni,da bo po prevoženih 2500 km nekje na sredini pojdi na servis in reklamiraj,kajti nedaj se prepričati češ,da mora nova mašina rabit olje(kar sploh ni res). Zahtevaj naj ti dajo pismeno,da ti garantirajo,da se bo poraba zmanjšala,sicer boš po dveh letih izgubil garancijo poraba olja bo vedno večja popavilo,pa boš moral plačat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam 20K km in je zadeva takale: do prvega servisa mi je porabil skoraj 0,5 litra olja. Po prvem servisu in potem naprej pa praktično NIČ. Ti samo glej, da ne pride pod minimum, olje ti pa naj kar na servisu pod garancijo nalijejo. Potem naprej pa pač bodi nekaj tisočakov pozoren.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
aha, problem je skorajda odkrit...

teh puš v kompletu ni bilo.

niti jih ni narisanih na kosovnici, niti niso omenjene na navodilih.

je pa to baje nov izpuh za euro3 predpise.

bom peljal k trgovcu oziroma njegovemu serviserju, pa naj se oni s tem ukvarjajo...

jeba...

Upam, da si uredil zadevo z Akrapovičem! Si zadovoljen? :photo:

Kaj pa cena? Si kupil po redni ceni pri Yamahi!?

Tudi sam razmišljam, da bi dal stage I samo, če bom zamenjal potem ne bom obdržal izolacije!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo!

izpuhe sem kupil pri yamahini mreži kot edinemu distributerju za akrapovičeve izpuhe za model mt-01 (mislim da tudi mt-03).

sem pa dobil popust, pošten.

no, v originalna ohišja mi je izpuhe potem namontiral serviser, ki ima sedaj dva siva lasa več kot prej ;) je moral piliti, brusiti, podlagati,...

zvok?

no, sem ga pripeljal domov in dal db killerje takoj ven.

in šel na furo.

ter opazoval okolico...

zvok v čeladi (plus podkapa) je bil fantastičen, bas ena a s petimi zvezdicami, na off-powerju neprestano back-fire, divje...

kakorkoli že, privezani psi so lajali, neprivezani psi so bežali proč, otroci so si tiščali prste v ušesa, tisti v vozičkih so jokali, njihovi starši so mi žugali,...

zadeva je bila preglasna. tako glasna, da ko sem se skozi naselje pri 1800vrt/min peljal so se na kar nekaj avtih prižgali alarmi...

prehitevani vozniki so tudi čudno reagirali, sploh tisti kadilci, ki so vozili s priprtim, torej ne zaprtim oknom.

db killerje sem dal takoj nazaj not. zvok je še vedno basovski, čeprav manj rezek z manj back-fire eksplozijami. in sosedje me sedaj bolj prijazno ali pa manj sovražno gledajo ;)

bom preveril koliko stanejo novi db killerji, da jih bom malce skrajšal. zvok nekje vmes bi bil po moje zadetek v polno...

če boš rabil karbonsko zaščito (odprti izpuh) imam jaz en komplet, namesto za 180eur ti ga dam za 100 eur. je nov.

kakorkoli že, z motorjem sem zadovoljen in že v zimski fazi nakupa gidget-gadgetov.

srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot sem že omenil, db killerje sem dal nazaj noter, ker je bila vožnja brez njih moteče glasna za okolico.

sedaj bom kupil dodatne db kilerje, vse z namenom, da jih (s)krajšam do te mere, da bo zvok malce bolj rezek kot sicer, pa vseeno ne moteč za okolico...

originale bom ohranil za vožnje okoli božiča in podobnih praznikov, ko bo vse spokojno... :)

ps:

če bi me zvok motorja motil (ali po 50 ali po 500km) potem po vsej verjetnosti ne bi imel mopeda ampak recimo mercedesa GL z zračnim vzmetenjem in dodatno zvočno izoliranimi stekli...

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v čem je sploh fora tvojega bluzenja še v tej temi, ko se ti sploh ne sanja kaj pomeni KODO in kako je ta beseda povezana z MT-01 :angry:

ja, ko sem jaz bral o KODO in povezavi z MT-01 sem si mislil, da je to vse skupaj neko brezvezno komercialno propagandno natolcevanje.

ko pa se vsedeš na MT-01, vžgeš motor,... ti takoj postane jasno kaj in kako! ohja, ko duša in srce prideta v resonanco z ritmom motorja...

:worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima mogoče še kdo drug .PDF navodila za MT-01, ker ELO se ne javlja na PM! :yawn:

hmm, žal nisem dobil tvojega PM-a...

pa sem si tisti dan še prav samo z namenom, da ti zadevo pošljem, vse skupaj poslal na domači mail, da bi ti ja lahko poslal!

me je pa že kolega opozoril na težave s pošiljanjem PM-ov, saj je očitno je na tabli več uporabnikov z enakim vzdevkom, pri čemer sem jaz ELO, potem pa je še nekdo z vzdevkom elo, od tod tudi problem s pošiljanjem PM-ov...

se vseeno opravičujem...

imam pa enako zadevo kot ti jo je poslal predhodnik...

se ti še enkrat opravičujem in te lepo pozdravljam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred mt-01 sem imel ducatija.

med utripanjem yamahe mt-01 in ducatijevega 1000ccm ni primerjave...

vibracije, ki jih je sproduciral ducati so bile včasih moteče, te na mt-01 so prav prijetne. ne vem, mogoče bi komu drugemu amplituda in frekvenca ducatijevega V2 bolj ustrezala, meni pač bolj sede utripanje MT-01.

si bom pa vseeno kupil tudi ducatija. zakaj? ker je ducati... enostavno, mar ne?

;)

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm, žal nisem dobil tvojega PM-a...

pa sem si tisti dan še prav samo z namenom, da ti zadevo pošljem, vse skupaj poslal na domači mail, da bi ti ja lahko poslal!

me je pa že kolega opozoril na težave s pošiljanjem PM-ov, saj je očitno je na tabli več uporabnikov z enakim vzdevkom, pri čemer sem jaz ELO, potem pa je še nekdo z vzdevkom elo, od tod tudi problem s pošiljanjem PM-ov...

se vseeno opravičujem...

imam pa enako zadevo kot ti jo je poslal predhodnik...

se ti še enkrat opravičujem in te lepo pozdravljam!

Sploh ni panike, ker se mi ne mudi samo sem mislil, da si pač pozabil zato sem poslal še en PM in, ker ni bilo odziva sem še enkrat vprašal na tabli. Hvala! B)

Hvala Barth! B)

Pri nas je danes lep dan tako, da grem mogoče na cesto! :OK:

Lep pozdrav fantje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!