Skoči na vsebino

The Lord of the Rings


Priporočene objave

Na drugi del pa imam neizmerno pripomb, ker je PJ ne samo spuščal, ampak ga je tudi precej spremenil in, najhuje, dodajal brezvezne dogodke - od zadev ki sploh ne pašejo noter do absolutno nelogičnih, takih, ki so v nasprotju s samo idejo knjige/filma.

Si si morda ogledal dodatke na EE DVD-ju drugega dela? Mocno priporocam - za vecino motecih stvari iz drugega dela je imel PJ skupaj s Fran ("soscenaristko") povsem razumljive razloge...

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola Gothmog!

Še nisem videl EE verzije TTTja, smo dogovorjeni za soboto - a že vnaprej mi je jasno in logično, da je imel PJ neke svoje razloge (pa kakršnekoli že), da je naredil, kar je pač naredil. Saj mu ne jemljem pravice, da počenja kar hoče, saj meni ostane pravica, da mi je tisto pač všeč ali pa ne.

Ali drugače povedano: po ogledu LotRa sem se čudil, zakaj JRRTJev sin Christopher sploh ni šel gledat filma, se FUL skregal s svojim sinom (ki se je samoiniciativno in proti volji staršev povezal z ekipo ki je ustvarila film), ne daje nobenih izjav in je nasploh ABSOLUTNO proti temu filmu. Po ogledu TTTja moram priznati da se nisem nič več čudil... Ali je Christopher Tolkien že prej vedel več o tem, kaj se bo dogajalo ali pa je imel samo odlično intuicijo, ne vem. Ampak se strinjam z njim. Zakaj??? Preberite kakšno njegovo knjigo, npr The Unfinished Tales ali pa serijo The Lost Tales in opazili boste, s kakšno neverjetno pazljivostjo, natančnostjo in občutkom je rentgeniziral očetove knjige in nedokončane zapiske oz opuščene variante zgodb... noro. Človek s takim pristopom seveda ne bo mirno gledal Froda, ki v Osgiliathu moli prstan Kralju Nazgulov pod nos...

Kaj več bom povedal po ogledu EE TTTja.

Namarie.

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nisem videl EE verzije TTTja, smo dogovorjeni za soboto - a že vnaprej mi je jasno in logično, da je imel PJ neke svoje razloge (pa kakršnekoli že), da je naredil, kar je pač naredil. Saj mu ne jemljem pravice, da počenja kar hoče, saj meni ostane pravica, da mi je tisto pač všeč ali pa ne.

Morda nisem bil dovolj jasen - EE verzija je pac malce razsirjena navadna verzija. Razlago, zakaj so se kakih stvari lotili tako, kot so se jih v filmu, je potrebno iskati na prilozenih DVD-jih. Ne bom rekel, da me je ta razlaga prepricala, vsekakor pa sedaj bolje razumem reziserjevo plat zgodbe...

Drugace pa je s temi stvarmi tako: Poznam ogromno ljudi, ki pred ogledom filma niso prebrali knjige (revcki nevedni, ubogi :devil:), vsi po vrsti pa pravijo, da jim je film vsec. Poleg tega so mi zaupali se to, da je za njih film ravno prav razumljiv ter hkrati dovolj "misticen", da mu priznavajo neko posebno velicino.

Recimo prizor, kjer Frodo moli prstan glavnemu Nazgulu... Njihov komentar: "Aha, tako poguben je vpliv prstana na Froda..." Kaj naj recem - s tega vidika je namen celotnega snemanja filma dosezen. Navsezadnje; zakaj bi posnel film za ljudi, ki znajo vsak stavek knjige v vsaj treh jezikih na pamet? Film je posnet za mnozice in kot tak nikakor ne more ugajati poznavalcem.

Mimogrede - izredno lep primer tezav, na katere je PJ naletel med snemanjem prvega dela, je darilo Galadriel Gimliju (The Fellowship of the Ring EE). Podarila mu je (zlati) las s svoje (zlate) glave (presneti perverznez, pravim jaz!). Kako bi to prikazal v filmu? Galadriel vzame skarje in si odreze en las, ki ga nato polozi skratu v debele mocne roke s kratkimi prsti in oklopljenimi rokavicami... Huh, groza.

Vem, da so razlike med knjigo in filmom pri TT veliko vecje, vendar vseeno - meni osebno se zdi film zvest izrocilu, ceprav se zgodbe na nekaterih mestih loteva na nadvse cuden nacin. Kakor koli ze - stvar okusa, nic drugega.

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Hja, saj imaš do neke mere prav, mene pač motijo nekatere stvari, drugih pa ne... Saj je vedno tako... enim je nekaj všeč, drugim ni, tretjim je vseeno...

Morda TTT res ni tako slab, kot se zdi meni (hja, vsake oči imajo svojega malarja)a sem prepričan, da bi se ga dalo narediti veliko bolje. Za poznavalce in navadne smrtnike.

Namarie.

PS kaj pravijo nepoznavalci je več ali manj naključno: tebi so povedali, da jim je všeč, meni jih je kar nekaj reklo, da nič ne razumejo... tko da... :?

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS kaj pravijo nepoznavalci je več ali manj naključno: tebi so povedali, da jim je všeč, meni jih je kar nekaj reklo, da nič ne razumejo... tko da... :?

Jp. Maš res.

Ko sem jaz pred leti videla prvič videla Fotr-a mi je bil film totalno brezvezen. Mislim. Tam eni kr neki okoli hodijo, pa vsake tolko se mal stepejo. HUdooooooo. Skor tko kot Batman IV.

Potem pa mi je prekrižal pot Suzuki....

No, vse ostalo je pa zgodovina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečni lastniki DVD-ja Two Towers EE si lahko na prvem disku ogledajo skriti easter egg: Gollumov začinjeni govor ob podelitvi nagrade za naj virtual act na MTV awards. Na prvem dvd izbereš zadnjo sceno št. 30 in pritisneš še enkrat navzdol. Prikaže se prstan, ki ga potrdiš! Zadeva je čist odbita, PJ pa tudi dobi svoje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečni lastniki DVD-ja Two Towers EE si lahko na prvem disku ogledajo skriti easter egg: Gollumov začinjeni govor ob podelitvi nagrade za naj virtual act na MTV awards. Na prvem dvd izbereš zadnjo sceno št. 30 in pritisneš še enkrat navzdol. Prikaže se prstan, ki ga potrdiš! Zadeva je čist odbita, PJ pa tudi dobi svoje!

Sm nekaj časa nazaj slučajno ujel tale govor na tv3...wicked :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

No, včeraj smo pri Luckyju pogledali EE verzijo TTTja. Nekako smo se vsi ujeli v zaključku, da je zares BISTVENO boljši kot tista verzija v kinu, čerpav tisith nekaj bistvenih (vsebinskih) napak seveda ostaja - da na kratko ponovim (velja tudi za EE verzijo):

- kralj Theoden je pesimističen cinik,

- Enti so bebčki, ki ne razumejo kaj se dogaja,

- Eomer je izgnan iz Rohana s celotno vojsko,

- Gimli je (še vedno) klovn - in NE, Gimli NIKOLI ni hotel na konja!!!

- PJev "poskus umora" Aragorna

- Faramir je častihlepen in Froda žene k očetu,

- Frodo v Osgiliathu?!?!?! In celo kaže prstan kralju Nazgulov... :cry:

- na zemljevidu Middle-eartha ni Minas Morgula

Pa da ne bi kdo rekel, da opazim samo slabe strani (spet velja za EE verzijo):

- Smeagol/Gollum je več kot odličen (Gollums debate - noro!!!)

- ful dobro prikazano kako je Eowyn mehka na Aragorna

- končno malo "pravilnejši" zaključek bitke pri Hornburgu

- EE verzija nasploh bistveno bolj gledljiva (manj "luknjasta") kot navadna

(... pa najbrž še kaj, a sem šele 2x gledal EE... :rolleyes: )

Namarie.

PS število ljubiteljev - khm, pravzaprav ljubiteljic - Middle-eartha je spet naraslo... To mi deli(te)!!! :OK: :D

Popravljeno . Popravil suzuki
  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

No, včeraj smo pri Luckyju pogledali EE verzijo TTTja. Nekako smo se vsi ujeli v zaključku, da je zares BISTVENO boljši kot tista verzija v kinu, čerpav tisith nekaj bistvenih (vsebinskih) napak seveda ostaja - da na kratko ponovim (velja tudi za EE verzijo):

- kralj Theoden je pesimističen cinik,

- Enti so bebčki, ki ne razumejo kaj se dogaja,

- Eomer je izgnan iz Rohana s celotno vojsko,

- Gimli je (še vedno) klovn - in NE, Gimli NIKOLI ni hotel na konja!!!

- PJev "poskus umora" Aragorna

- Faramir je častihlepen in Froda žene k očetu,

- Frodo v Osgiliathu?!?!?! In celo kaže prstan kralju Nazgulov... :cry:

- na zemljevidu Middle-eartha ni Minas Morgula

Pa da ne bi kdo rekel, da opazim samo slabe strani (spet velja za EE verzijo):

- Smeagol/Gollum je več kot odličen (Gollums debate - noro!!!)

- ful dobro prikazano kako je Eowyn mehka na Aragorna

- končno malo "pravilnejši" zaključek bitke pri Hornburgu

- EE verzija nasploh bistveno bolj gledljiva (manj "luknjasta") kot navadna

(... pa najbrž še kaj, a sem šele 2x gledal EE... :rolleyes: )

Namarie.

PS število ljubiteljev - khm, pravzaprav ljubiteljic - Middle-eartha je spet naraslo... To mi deli(te)!!! :OK: :D

Prekleti bodite!!! jaz pa nisem imel casa prit gledat...

BTW: kdo je nov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

@ Ein: hja, problem tole... naša fizika pravi, da eno telo ne more biti hkrati na dveh mestih... in zgleda, kakor da Middle-earthovska čarovnija deluje po enakem principu... Ein, jeb* ga, ne maram te dražit (ipaq si močnejši od mene - ampak jest pa bl hitr laufam :P ), ampak čist sam si si kriv... EE verzija je resnično BISTVEN napredek glede na "normalno"... ful si zamudu. Ampak ne sekiraj se, saj jo lahko spet pogledamo, samo dogovorit se je treba. Sem itaq šele 2x gledal (EE)...

Novi "članici" sta Tanja in Neja.

@ Mačica: hja, če (oz bolj kdaj) bo ponovitev je največ v Luckyjevih rokah, ane... Jest npr mam FUL časa od 25.12. do 4.1., ko imam (prisilni - kolektivni) dopust... Zmenite se.

Namarie.

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

@ Ein: hja, problem tole... naša fizika pravi, da eno telo ne more biti hkrati na dveh mestih... in zgleda, kakor da Middle-earthovska čarovnija deluje po enakem principu... Ein, jeb* ga, ne maram te dražit (ipaq si močnejši od mene - ampak jest pa bl hitr laufam :P ), ampak čist sam si si kriv... EE verzija je resnično BISTVEN napredek glede na "normalno"... ful si zamudu. Ampak ne sekiraj se, saj jo lahko spet pogledamo, samo dogovorit se je treba. Sem itaq šele 2x gledal (EE)...

Novi "članici" sta Tanja in Neja.

@ Mačica: hja, če (oz bolj kdaj) bo ponovitev je največ v Luckyjevih rokah, ane... Jest npr mam FUL časa od 25.12. do 4.1., ko imam (prisilni - kolektivni) dopust... Zmenite se.

Namarie.

No ja kdor laufa hitreje od mene je na varnem...

Sicer bom tako ali tako kupil si ta DVD, ampak za public screening sem pa se vedno :)

Tanja? Neja? A jih vem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boste imeli naslednjič kaj prostora pri predvajanju drugega dela gospodarja prstanov, bi se pa še jaz pridružil.

@ein. Verjento ti je že suzuki povedal kdo je Neja, če ne ti bom pa jaz enkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boste imeli naslednjič kaj prostora pri predvajanju drugega dela gospodarja prstanov, bi se pa še jaz pridružil.

@ein. Verjento ti je že suzuki povedal kdo je Neja, če ne ti bom pa jaz enkrat.

Je povedal - ne rabis :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vete ka? ;) V kolikor je tale public screening blizu WC-ja in pijače, jedače... bi se tudi jaz pridružila LOTRovskim strokovnjakom pri ogledu filma... da si osvežim spomin glede na prihajaoči III del.

A me vzamete, a me vzamete??? :rolleyes:

LP,

Teya

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je kar nerodno vprašati?

EE pomeni kaj

E_________ Edition?

Jest bi tudi bil pridanik srednjega sveta

Hola!

@ spidy: zakaj nerodno? Saj ni blema - EE pomeni Extended Edition, podaljšana verzija filma na DVDju (pravzaprav na dveh DVDjih). FotR je bil daljši 30, TTT pa 40 minut. Poleg tega dobiš v škatli 4 DVDje ("navadna" verzija samo dva), kjer so na dveh dodatnih DVDjih pogovori z režiserjem, scenaristi, kako so snemali, kako so delali kulise, scene, intervjuji z igralci, zemljevidi Middle-eartha...

Mimogrede: kdor je kupil De Luxe verzijo EE verzije :? , je pri prvem delu dobil dodatno še dva kipca (Isildurja in Anariona - The Argonath), pri drugem pa je menda zraven kipec Golluma - bom zvedel v petek, ko bom kupil zadevo :wub: ...

@ ostali: jest sem povedal, kdaj imam čas, vi se pa zorganizirajte. Ideja: mogoče bi enkrat naredili zadevo kje drugje, ne vedno matrali Luckyja??? Kdo ima dovolj prostora za 10, 12 ljudi, pa še kakšnega Dwarfa ali Uruk-haija??? Ne samo jamrat, akcija!!!

Namarie.

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je kar nerodno vprašati?

EE pomeni kaj

E_________ Edition?

Jest bi tudi bil pridanik srednjega sveta

E(xtended)

Tale screening bo moral bit pa nekje drugje - pri luckyju bo premalo prostora za vse interesente.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

A me vzamete, a me vzamete??? :rolleyes:

LP,

Teya

Hola!

ja dečva seveda te vzamemo :D

Namarie.

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ ostali: jest sem povedal, kdaj imam čas, vi se pa zorganizirajte. Ideja: mogoče bi enkrat naredili zadevo kje drugje, ne vedno matrali Luckyja??? Kdo ima dovolj prostora za 10, 12 ljudi, pa še kakšnega Dwarfa ali Uruk-haija??? Ne samo jamrat, akcija!!!

Namarie.

Sploh ni blema. Pri meni doma je placa kolkr češ, tut 20 ljudi bi spravli noter. Je pa en manjši problemček: lokacija je na Ptuju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!