Skoči na vsebino

Tema za nabijanje glede izbire skuterja/mopeda


Scooter_girl:)

Priporočene objave

Ej, a je mogoče kupt 125ccm motor in ga zablokirat in ga vozt s H-kategorijo?

Ja je možno, sam ne vem zakaj bi to delu a ni to isto če maš sfrizirano 50ko ? ;) tega pa res ne razumm v čem je fora da bi blokeru 125ko :? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In če te Policija dobi na radar, da se pelješ več kot 45km/h, toliko se lahko peleš s H kategorijo, dobiš kar veliko kazen, ker si se vozil brez izpita. Pri več kubičnih motorjih se bi še splačala ta blokada, ker izpit za 125 narediš že pri 16 letih, neomejeno pa dobiš se mi zdi pri 21 ih in potem se lahko dalje voziš s tem motorjem. Če pa si boš kupil 125ko pri 14 in jo zablokiral, če je sploh mogoče, se boš tisti dve leti lahko vozil malo več. Škoda denarja se mi zdi, samo če ga imaš zadosti pa kar :) .

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mislš da je to tok dnara :blink: Ker bi se mi bol splačal kupt eno kokr tok ohranjeno 125-ko pa mal več dnara dat :hmm: :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja0 ja0 ja0 :slap: dou boš dnar za eno kokr tok uredu 125ko se prau okol pou milijončka ;) pol boš dou za blokade dost (ker za 125+ so drgačne blokade kokr une za 50 k so 10k sit :D) ubistvu sm jih jst isku za Runnerja 180 pa jih sploh niso mel :) pol boš dou ne vem kok dnarja za tehnični (če koga poznaš te bo zihr pršlo tm ene 20k), če pa nubenga ne poznaš pa kr puzab da boš čez spravu. Pol pa še najbl luškan del (da ne res :D) k te bo pulicaj ustavu s H kategoraijo na 125ki zablokerani pomoje bo kr souzne oči dubu :D (od veselja da nau pomote ;)) pučak še 2 let pa nared izpit za 125 pa si zmagu ;) valda, to je moje mnenje :rolleyes: B)

Popravljeno . Popravil INTERjEv_PoBa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst že vidm kako se mu bojo oči orosile k bo kazn pisu :cry: :naughty:

Ma ja, sej maš prow. 2 leti bosta še prehitr minile

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

In če te Policija dobi na radar, da se pelješ več kot 45km/h, toliko se lahko peleš s H kategorijo, dobiš kar veliko kazen, ker si se vozil brez izpita. Pri več kubičnih motorjih se bi še splačala ta blokada, ker izpit za 125 narediš že pri 16 letih, neomejeno pa dobiš se mi zdi pri 21 ih in potem se lahko dalje voziš s tem motorjem. Če pa si boš kupil 125ko pri 14 in jo zablokiral, če je sploh mogoče, se boš tisti dve leti lahko vozil malo več. Škoda denarja se mi zdi, samo če ga imaš zadosti pa kar :) .

Lp

popravček simonček, če greš ti delat izpid pri 16, dobiš z omejitvijo pri 18 (do 25kw) pri 20ih pa brez omejitvije, če greš pa delat izpit pri 17ih+ dobiš pa pri 18ih z omejitvijo (do25kw) in pri 21ih brez omejitvije :closedeyes: , sam za infić

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Da ne bom odpiro nove teme bom kr sem uprašal. Torej po možnosti iščem ATX-a z pairji Z BT PLASTIKO se pravi da mora bit atx v obliki BT :P ČE kdo prodaja naj mi javi da se zmenimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

popravček simonček, če greš ti delat izpid pri 16, dobiš z omejitvijo pri 18 (do 25kw) pri 20ih pa brez omejitvije, če greš pa delat izpit pri 17ih+ dobiš pa pri 18ih z omejitvijo (do25kw) in pri 21ih brez omejitvije :closedeyes: , sam za infić

Sem napisal da se mi zdi da pri 21ih, ker nisem bil siguren, drugače pa hvala za info :).

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

popravček simonček, če greš ti delat izpid pri 16, dobiš z omejitvijo pri 18 (do 25kw) pri 20ih pa brez omejitvije, če greš pa delat izpit pri 17ih+ dobiš pa pri 18ih z omejitvijo (do25kw) in pri 21ih brez omejitvije :closedeyes: , sam za infić

sam za infič, izpit za neomejeno dobiš pri 21 in nič prej pa tud če si nevemkdo in ni važno kdaj greš delat za 125cc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Do 200k ? :doze: Ne vem če bo še kej "zanesljivega" za tak denar sam če mene prašaš Aprilia SR (Valentino Rossi) k se jih zdej povn prodaja pa zgledajo še kokr tok ohranjene, drgač bi ti pa ful bl priporočiu Gilero Runner sam k so tiste za 200k že use zjahane..dobesedno <_< To bi blo to..mal po avto.netu poglej za ta dva skuterja..pomoje sta še najbolš ;) Jst sm meu prvo Gilero Runner (sicer 180ccm ampak oblika je ista kot pr 50kah) zdej mam pa Aprilio SR in mi je toooook žou da nism raj Gilere Runner kupu, ampak ok bomo tega prodal pa Gilerco nazaj kupl :P hehe :D ;)

Popravljeno . Popravil INTERjEv_PoBa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Danes sem šel z prijateljem na testno vožno z Kymcom Agility 50 in pa Vitality 50 sport.

Moram reči da sem bil kar presenečen. Agility je 2t in ma zelo dobre pospeške, končna je okrog 70km/h medtem ko je pa Vitality dokaj len, je pač 4t. Tko da tukaj je res za premislit, če kupujete katerega od njih. Če bi jaz kupoval bi sigurno vzel Vitality-ja. Tud zaradi tega ker lepše zgleda kot Agility, zavore imata oba kar vredu glede na to da je zadaj pri obeh boben. Cena je zelo ugodna, sploh če pogledamo cene pri konkurenci. Aja, pa Kymco je ustanovila Honda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam o nakupu scooterja YY50QT Classic.Zanima me še kaksna je razlika med 2taktnim in 4 taktnim motorjem(Princip delovanja poznam)Ali je 4 taktni scooter tudi zablokiran in ali se ga da odblokirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4t mašina ni za tunat, 2t je pa ravno idealna za to, de nav pomote to velja za minarelli-piaggio mašine, za azijce je pa znano de so zlo zablokirani in se jih ne splača oz. ne da tunat ker tud delov ni kj velik zanje.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4t mašina ni za tunat, 2t je pa ravno idealna za to, de nav pomote to velja za minarelli-piaggio mašine, za azijce je pa znano de so zlo zablokirani in se jih ne splača oz. ne da tunat ker tud delov ni kj velik zanje.

lp

Nekaj sem iskal po netu ,pa nisem nič najdu.Katere firma je sploh YY50QT ?Kater scooter izbrati do 200 tisoč sit. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tolk dnara ti priporočam rabljeni Piaggio Typhoon. Mašina je Piaggio... :) in za tunat ni slab... podobno kor runner... dobi se tudi kaki rableni 5 let stari runner za tolko dnara... ;) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če maš namen tunat ne kup tega skuterja, nwm točno kera firma je že sam mislm de je blo tut neki govora že o njem samo nisem siguren, uglavnm predvidevam de je azijec in te so podn za tunat. Raj kup ja kšnga rablenga par let str (piaggio,yamaha,malaguti), mogoče boš mogu dt kšnga tisočaka več če boš hotu mal novej, sam se splača. Jst sam mam malagutija f12 AC pa se ga da kr fajn natunat glede na to de je zračno hlajen-teh skuterjov pa mislm de je kr nekj na straneh za rabljene motorje,avte... To ti dam sam za primer ker je fajn motorčk pa k eni pravjo ne kupvt zračno hlajenga, jah je res de je vodn bol sam glede na izkušne se zračn fajn obnese, pa se ga da za 200k dobit par let rablenga (2002 letnik). Če pa boš za tak dnar vodnga dobu pa dobr ohranjenga pol pa kr vzem.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne? Kaj pa je potem? Avion? :)

Ne se dauc od tega. Jaz sem samo reko da KYMCO ni in nikoli ne bo skuter :grrr :grrr :grrr

Se bo treba sprijaznit z resnico :grim :grim

Razmišljam o nakupu scooterja YY50QT Classic.Zanima me še kaksna je razlika med 2taktnim in 4 taktnim motorjem(Princip delovanja poznam)Ali je 4 taktni scooter tudi zablokiran in ali se ga da odblokirat.

Za tunanje si nabavi vodno hlajen rabljen skuter(po moznosti kako rauunerco al pa aeroxa) to dobis ze za 200 cuko letnik tam okoli 2000

Pa se dosti pa poceni rabljenih delov se dobi za predelat

Popravljeno . Popravil moonlord
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne? Kaj pa je potem? Avion? :)

Kymco je skuter in to dober skuter. Trpežen veliko bolj kot večina ostalih, saj poznam dva s Cobrami, ki imata sedaj že preko 50.000km, od rednih servisov so bili samo valjčki in dvakrat jermen. Oba gresta brez blokad cca 80km/h. Od vodno hlajenih je pa B&W 50, ampak je z blokadami baje precej len, kako pa gre brez njih pa nevem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!