Skoči na vsebino

BMW F 800 S in ST


flero

Priporočene objave

Mi imamo doma tudi oba motorja. VFR in F800. Z obema sem prevozil kar nekaj. Z VFR-ko kakašnih 1000-2000km, z mojo f800S preko 30.000. Nobeden ni SS motor je pa f800s MNOGO LAŽJI kar skoraj popolnoma izniči razliko v moči. Pride sicer do izraza ampak tam od 150kmh naprej. Prej in pri pospeševanjih iz ovinka je BMW skoraj bolj živ in zvezno vleče. Druga velika razlika so zavore. VFR ima dobre, BMW pa odlične.

 

Po forumih se dosti piše da f800S ni SS motor kar je seveda res. Ampak moje mnenje je da to leti predvsem na sam agregat in ne okvir in vzmetenje. Res je malo mehkejši in spredaj ni nastavljivo ampak motor gre v ovinek tako kot je treba. Tudi ne vem zakaj nebi šel z njim na Grobnik. Mislim, da bi se imel prav dobro. Rekordov sigurno nebi podiral ampak to nekaterim ni bistvo dirkanja po progi. Zaradi 40kg manj kot VFR mislim da je bolj zabaven motor za na pisto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem ko sem probal oba mi je vfr nekako bolj potegnla, nevem lepsa mi je pa tudi pozicija sedenja mi bolj ustreza. Ja poraba je res vecja in bomo vidli kako bo s tem (delam okoli 15k km na leto).

 

To je že kar neki. Ko sem zase računal za 20.000 letno je prišlo med motorjema cca 1000€ letno razlike. Največ nanese na bencin slabih 600€, potem pa še vzdrževanje in zavarovanje. Samo kljub temu ne vem, če sta ravno primerljiva motorja. VFR se mi zdi, da je čist drug karakter kot BMW 800 serija. Razen mogoče VFR 2014, ko so jo mal ukrotil in F800GT ko so ga mal napumpal.

 

Drugač pa ne glede na to kaj zbereš boš dobr zbral. Ko dobiš pa častiš en čaj ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko bom reku moj motorcek mam od augusta 2012 in imam zdej 23000 na stevcu pa enih 700 ko sm cakal na zajlo stevca.

Upam da jih bo na mocnejsem motorju letno s vec :D

Za pijaco pa lahko pises kadarkoli ko nos na obali pa se dobimo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ti priporočam, da ne kupuješ tega motorja. Sem klical prodajalca in vse skupaj zelo smrdi. Prvi dan ga je klical oče in tip je trdil da je z motorjem vse vredu. Tehničnega sicer nima in ga je potrebno delat. Rekel je samo, da je potrebno zamenjat zadnjo gumo, sprednja bi naj še bila vredu.

 

Danes sem ga klical jaz osebno in postavil par novih vprašanj. Zgodba je bila čisto drugačna, meni je dejal da je pred kratkim naredil servis za 800eur, ker je bilo potrebno menjati ležaj na glavni gredi. Rekel je, da je treba menjat tudi olje in filter, bla bla... Vse skupaj zelo čudno. Tudi tista izjava ki je napisana pod oglasom "ne prodajam preprodajalcem" je zelo sumljiva. Kakšen razlog naj bi imel za to???

 

Že to je sumljivo, da je drugi lastnik, motor ima pa 25k prevoženih :)

Popravljeno . Popravil xpolhecx
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največji minus je zame pri VFRki poraba. Sam spet odvisno koliko km delaš na leto, če jih je par tisoč ni take panike.

in kolk žre vfr,da je tak problem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22l tank pa okoli 300km z njim

zdej pa racunaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22l tank pa okoli 300km z njim

zdej pa racunaj

To pa je poraba jaz naredim z mjim K-ajem 18 lit. 340 do 360 km .( 1200 ccm 174 Ps)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ti priporočam, da ne kupuješ tega motorja. Sem klical prodajalca in vse skupaj zelo smrdi. Prvi dan ga je klical oče in tip je trdil da je z motorjem vse vredu. Tehničnega sicer nima in ga je potrebno delat. Rekel je samo, da je potrebno zamenjat zadnjo gumo, sprednja bi naj še bila vredu.

 

Danes sem ga klical jaz osebno in postavil par novih vprašanj. Zgodba je bila čisto drugačna, meni je dejal da je pred kratkim naredil servis za 800eur, ker je bilo potrebno menjati ležaj na glavni gredi. Rekel je, da je treba menjat tudi olje in filter, bla bla... Vse skupaj zelo čudno. Tudi tista izjava ki je napisana pod oglasom "ne prodajam preprodajalcem" je zelo sumljiva. Kakšen razlog naj bi imel za to???

 

Že to je sumljivo, da je drugi lastnik, motor ima pa 25k prevoženih :)

 

jaz sem ga klical čisto prvi, je imel še ceno 2900E.

Ja malo je bilo čudno ker da je vse OK, sploh sedaj čez zimo so ga porihtali, tisti ležaj zamenjali in naredili komplet servis, le "čez par 100km bo treba na novo servis naredit", vprašam če samo olje, on pa ne, filtre in vse.....ja zakaj že če je bil servis pozimi narejen?!

Rekel je da so redni servisi bili delani na pooblaščenem servisu, dal mi je številko serviserja (Aleks ander   D e ja no vič). Malo sem pogooglal pa nisem kaj preveč našel o tem serviserju.... :glare:  Pozna kdo?

 

ne vem no, malo je čudno vse skupaj, pa še prve serije je, tiste ki, kot berem so imele par napak ki bohve če so bile pri tem konkretnem motorju odpravljene...

Popravljeno . Popravil Strat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kolk žre vfr,da je tak problem?

 

Ja tam cca 2l več kot drugi 600-800 kubični ST motorji. VTECH se pozna.

 

22l tank pa okoli 300km z njim

zdej pa racunaj

 

 

Ja sam to je cel tank, verjetno nisi še rezervo skuru. Normalno kolikor vem je okoli 6-7l, če ga res lepo pelješ in ga držiš pod VTECH malo čez 5l. Samo, ko se VTECH vklopi ne poznam veliko junakov, ki ostanejo ravnodušni. Temu primerna pa je potem tudi poraba :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem ga klical čisto prvi, je imel še ceno 2900E.

Ja malo je bilo čudno ker da je vse OK, sploh sedaj čez zimo so ga porihtali, tisti ležaj zamenjali in naredili komplet servis, le "čez par 100km bo treba na novo servis naredit", vprašam če samo olje, on pa ne, filtre in vse.....ja zakaj že če je bil servis pozimi narejen?!

Rekel je da so redni servisi bili delani na pooblaščenem servisu, dal mi je številko serviserja (Aleks ander   D e ja no vič). Malo sem pogooglal pa nisem kaj preveč našel o tem serviserju.... :glare:  Pozna kdo?

 

ne vem no, malo je čudno vse skupaj, pa še prve serije je, tiste ki, kot berem so imele par napak ki bohve če so bile pri tem konkretnem motorju odpravljene...

 

Aja celo 2900 je bla prej cena? Kdaj pa je bil potem oglas aktiven? Jaz sem prvič zasledil oiglas, ki je bil objavljen 12. maja. Jaz sem bil najprej res navdušen nad motorjem, me je pa po drugi strani skrbelo, ker imaš prav glede ST serije 2006, je bilo kar nekaj napak na motorju in dost okvar.

 

Tud sam sem poiskal tega "serviserja" in nisem nič našel o njem. Tip mi je dejal, da mi bo poslal številko od tega serviserja, ampak je potem nisem nikoli dobil. Imaš mogoče ti številko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sam to je cel tank, verjetno nisi še rezervo skuru. 

 

To so podatki z neta, js je nimam in dobil novico da je tudi nebom imel (bla razbita in slabo popravljena)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja imam cifro. Potrebujes?

 

Ja, na začetku je dal 2900€, potem pa mi čez par deset min poslal sporočilo da je zaradi velikega interesa cena 3300, kasneje je še na avto.netu popravil.

Mogoče je čisto kull človek in mogoče je motor bomba,...samo glede na toda sem začetnik in se ne spoznam kaj preveč ne upam ravno gemblat... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja prosim pošlji na PM :) Ga bom mogoče poklical v ponedeljek dopoldan. Tudi sam kupujem svoj prvi motor, naslednji teden dobim šele izpit. Vedno so mi bili pri srcu BMWji, zato sem tud iskal ta F800ST model. Meni je po telefonu rekel da se z enim tipom že celi dan pregovarjata za 100eur in da noče spustit na 3200 :) In me je tud vprašal kolk sem pripravljen dat za njega. Mam občutek, da hoče na tak način dobit nekoga ki bo plačal vsaj 3500 za njega.

 

Sem se odločil da še malo počakam in spremljam oglase, če se najde še kakšna zanimiva ponudba. Čas je ravno pravi, glede na to da smo na začetku motoristične sezone :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ali obstaja kaksen nacin da bi iz tega agregata dobili se par hp ker kaksen Nm navora?

Motor ima trenutno gor kn filter ter celotnega akrapota s krivinami.

Mogoce kaksen power commander? Ali pa kaksna druga mapa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Jaz sem pred leti bral, da obstajajo power comanderji, ki dodajo še malo moči. Ampak skupaj s tistimi 10-15KM dobiš tudi liter večjo porabo. Meni se ni zdelo vredno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Živjo,

ali ima kdo od forumašev na prodaj pogonski jermen za F800S oz F800ST, ki je še v dobrem stanju "za silo"? Zadnji dan pred odhodom na pot :S sem seveda ugotovil, da moj ni v najboljšem stanju...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 19. 7. 2016 at 14:57, randomx pravi:

Živjo,

ali ima kdo od forumašev na prodaj pogonski jermen za F800S oz F800ST, ki je še v dobrem stanju "za silo"? Zadnji dan pred odhodom na pot :S sem seveda ugotovil, da moj ni v najboljšem stanju...

 

No izkazalo se je, da jermen lahko naredi še 2000+ km z dvema polomljenima zobema... :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

pozdravljeni!

zanima me koliko km delate z bmw f 800st brez večjih okvar, ob rednem vzdrževanju (če izvzamem vse vpoklice-serijske težave). Moj ima namreč 90 000 km, naj ga raje prodam, ali se lahko z njih vozim še nadaljnih 100k km, oz. koliko bo zdržal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi opazil linka na F800GS? V bistvu je agregat enak, no skoraj. Osnova je povsem enaka, bati cilindri, glave... Nekaj razlike je v postavitvi hladilnika olja in oljnega filtra in motor je malo bolj nagnjen (naprej) kot pri GS verzijah.

Sicer prihodnost napovedat je bolj tako, tako. Pa vendar ni razloga, da motor nebi ob primernem vzdrževanju deloval BP.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 2 urami, dejanL. pravi:

Ma kdo mogoce regler za bmw f 800st, oz. Zadevo k bi bla nadomestek?

Ti je pogorel? Če nisi siguren ga lahko pomeriš.

V primeru, da ti ne polni preveri alternator. Najbrž je enak kot tale na sliki (F650GS/800) sem ga najprej osumil kot krivca za slabo polnjenje pa se je izkazalo, da mi je pogorel alternator.

Fotografija0015.thumb.jpg.1a0c977f395dd0fb66ccf92aaeb26384.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!