Skoči na vsebino

BMW F 800 S in ST


flero

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...

Pozdrav!

 

Iščem predolge za stojalo (sprednje, zadnje) za BMW F800s za zimsko spanje v garaži. Čim ceneje, tem bolje!

 

Hvala za pomoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

 

Iščem predolge za stojalo (sprednje, zadnje) za BMW F800s za zimsko spanje v garaži. Čim ceneje, tem bolje!

 

Hvala za pomoč!

Jaz sem na ženinega F 800 ST kar originalno sredinsko stojalo montiral čeprav so rekli,da je malo previsoko, ampak enkrat letno ni tak problem ga dat na to stojalo, ko je na sredinskem stojalu je od tal zadnje kolo ca 3 cm prednje pa se dotika tal ! !

Ps:sicer pa razna stojala dobiš v TC-šopu Lj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ce koga zanima, prodam original BMW alarm. Bil je montiran na F800S, seveda pa pase tudi na F800ST, pa tudi druge BMW motorje. Zraven sta dva daljinca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Se po nekaj letih znajo cloveka razkurit...

 

prejeto danes na e-mail:

 

"VAŠE MOTORNO KOLO BMW F 800 S

 

Spoštovani!
Po naših podatkih ste lastnik zgoraj omenjenega BMW motornega kolesa. Radi bi izrabili to
priložnost in se vam zahvalili za zaupanje v znamko BMW, ki ste ga izkazali z nakupom
motornega kolesa.
Pri nadzoru kvalitete je BMW Motorrad ugotovil, da v določenih primerih neustrezne
tolerance ležaja in ohišja na zadnjem prenosu povzročajo preveliko obrabo ležaja. V kritični
situaciji lahko pride do uničenja ležaja.
Da bi zagotovili brezhibno delovanje vašega motornega kolesa je potrebno pregledati in po
potrebi zamenjati zadnji ležaj.
Prosimo vas, da se v najkrajšem možnem času dogovorite za termin, nepotrebno je
poudariti, da bo poseg narejen brezplačno.
Če ste motorno kolo prodali, nam prosim sporočite naslov novega lastnika, da lahko to
informacijo posredujemo pravemu naslovniku.
Dovolite nam, da se vam opravičimo za vse nevšečnosti, ki smo vam jih povzročili s tem
pismom."

 

Tako da, ce kdo se ni menjal zadnjega lezaja, naj gre menjat..."...nepotrebno je povdariti, da bo poseg narejen brezplacno"

 

Nepotrebno je tudi povdariti, da smo za ta poseg pred leti mastno placali...po prerekanju in zatrjevanju, da okvara lezaja vsekakor ni bila serijska napaka. Za serijsko napako smo ze takrat vedli vsi uporabniki forumov, le BMW tega "ni vedel"...ceprav je cudezno vseeno priznal 50% popusta na nekaj materiala...  :BUA: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Isti mail sem prejel jaz. BMW res čaka toliko časa, da polovica primerov poservisirajo že sami lastniki potem pa pride ven z akcijo. Isto je bilo z 320d avotomobili ko so se pojavili čudni glasovi pri verigi ventilov. 3 leta so ljudje sami plačevali menjavo, sedaj pa BMW prizna ves material in 80% dela -> se pravi plačaš eno simbolično ceno za delo.

 

Jaz jutri pokličem na servis in vprašam kaj in kako. Verjetno kot vedno komplicirajo da mora biti servisna potrjena. Moja da mislim da enkrat vmes ni  :mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Isti mail sem prejel jaz. BMW res čaka toliko časa, da polovica primerov poservisirajo že sami lastniki potem pa pride ven z akcijo. Isto je bilo z 320d avotomobili ko so se pojavili čudni glasovi pri verigi ventilov. 3 leta so ljudje sami plačevali menjavo, sedaj pa BMW prizna ves material in 80% dela -> se pravi plačaš eno simbolično ceno za delo.

 

Jaz jutri pokličem na servis in vprašam kaj in kako. Verjetno kot vedno komplicirajo da mora biti servisna potrjena. Moja da mislim da enkrat vmes ni  :mellow:

 

Tudi sam sem lastnik tega motocikla... zanima me, kakšni so "pogoji" za pristop k temu brezplačnemu pregledu/zamenjavi?

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

za BMW F800s: Ali je za stranske kufre (soft http://www.motorcycleplanet.co.uk/products/702-GIVI-SV201-Side-Bags-Small/ ) potreben nakup recimo tega nosilca?

http://www.louis.de/_10be596d978c055a8bceeaf801ad9a841d/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10023552&typ_id=0216

ali obstaja kakšna cenejša varianta?

Ve kdo mogoče kje bi kupil kakšen luštn bug spoiler? Pa mogoče bi zamenjal tudi balanco za malce višjo..:)

Hvala za predloge oz.odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za BMW F800s: Ali je za stranske kufre (soft http://www.motorcycleplanet.co.uk/products/702-GIVI-SV201-Side-Bags-Small/ ) potreben nakup recimo tega nosilca?

http://www.louis.de/_10be596d978c055a8bceeaf801ad9a841d/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10023552&typ_id=0216

ali obstaja kakšna cenejša varianta?

Ve kdo mogoče kje bi kupil kakšen luštn bug spoiler? Pa mogoče bi zamenjal tudi balanco za malce višjo.. :)

Hvala za predloge oz.odgovore.

Moj predlog bi bil: kupi original kufre so  edini pravi za ta motor !

Npr. tale dva sta dokaj poceni in sta original BMW sicer je cena kar 470€Kufra za F 800.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj predlog bi bil: kupi original kufre so  edini pravi za ta motor !

Npr. tale dva sta dokaj poceni in sta original BMW sicer je cena kar 470€attachicon.gifKufra za F 800.htm

 

Tole so dragi. Daš še nekaj 10€, malo zateziš okoli cene in maš nove.

 

Za bug spojlerje vem, da jih eden iz foruma dela samo ne najdem kontakta sedajle. Mogoča ga ima kdo od ostalih.

Popravljeno . Popravil rkasteli
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kufre že mam, tako da ne bom drugih kupoval, me samo zanima, če morm kupiti še nosilce za te kufre, al se da tudi brez kako naštimat.?

To za bug spoilerje - kontakt, bi blo pa super ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem lastnik tega motocikla... zanima me, kakšni so "pogoji" za pristop k temu brezplačnemu pregledu/zamenjavi?

 

LP

 

Pokliči avtoval pa preveri. Pri meni so prekontrolirali in je vse OK in niso nič menjali. Menda je menjava odvisna od oznake na ležaju. Verjetno je problematična določena serija oziroma proizvajalec. Jaz sem opravil se servis tako, da je motor pripravljen na novo sezono.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Na S izvedbi bi menjal krmilo za višjega (recimo od ST). Ima kdo kakšen predlog, kje in kako bi najceneje in najboljše skozi prišel (kakšen link za nakup...), ali je kdo že to delal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, zanima me ali je tukaj kakšen lastnik f800s in je vozil tudi vfr800, in bi lahko podal kakšno mnenje v prednostih in slabostih enega pred drugim.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, zanima me ali je tukaj kakšen lastnik f800s in je vozil tudi vfr800, in bi lahko podal kakšno mnenje v prednostih in slabostih enega pred drugim.

Lp

 

?

No lastniki f800s, kako se motor obnaša pri malo bolj športni vožnji (na netu so zelo mešana mnenja)+ali je kdo na njem delal kakšne predelave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

F800S definitivno nima lastnosti SS motocikla, s katerim bi podiral rekorde na Grobniku ali kaj podobnega. Sam sem bil pred nakupom tega motocikla tudi skeptičen, ali bo kos kakšni bolj dinamični vožnji vendar so bili strahovi odveč. Dvovaljnik nudi veliko navora, tako da je speljevanje iz ovinkov tudi pri nižjih obratih precej zabavno, v ovinku dobro drži smer in nudi zanesljiv občutek. Pri višjih obratih ga pa hitro "zmanjka" v primerjavi s kakim SS motociklom. Mene je zmotilo to, da so pri bolj ekstremnih nagibih v ovinkih hitro prijeli nožniki v asfalt, čeprav je bilo po obrabi pnevmatik sodeč še nekaj "prostora" za še večji nagib. Originalne nožnike sem nato nadomestil s športnimi, ki so veliko tanjši kot original in omogočajo večje nagibe ter veselja na pretek. Osebno mi je pri tem motocikli najbolj všeč, da ni tako "našpičen" kot SS motorji, drža je manj prisiljena in daljše ture niso niti najmanj problematične. Kljub temu pa navadnemu smrtniku omogoča čisto dovolj za kakšno bolj "dinamično" vožnjo in užitke ob brušenju kolenčnikov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No neki takega sm rabu, hvala ti. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem ko sem probal oba mi je vfr nekako bolj potegnla, nevem lepsa mi je pa tudi pozicija sedenja mi bolj ustreza. Ja poraba je res vecja in bomo vidli kako bo s tem (delam okoli 15k km na leto).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plusi in minusi za F800S z mojega vidika:

 

Plusi

+ majhna poraba

+ jermenski prenos moči na zadnje kolo - NIČ vzdrževanja

+ tovarniško vgrajena dodatna oprema, predvsem potovalni računalnik in gretje ročk

+ odličen navor v celotnem območju vrtljajev

+ nezahtevno vzdrževanje

 

Minusi

- kar nekaj tovarniških napak pri zgodnejših letnikih (nekje do 2008), odvisno, na katere naletiš, BMW sicer prizna garancijo na nekatere...

- vibracije dvovaljnega agregata

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!