Skoči na vsebino

Honda CBR 1000 RR


Ice

Priporočene objave

Na cesti imaš:

- počasnete, ki vozijo tudi pod omejitvijo

- voznike, ki vozijo večinoma po omejitvah

- dinamične voznike

- divjake

- dirkače

 

Na dirkališču imaš samo:

- divjake

- dirkače

 

Se strinjam, da prenese cestak ogromno, ampak še vedno ni namenski dirkalnik. Namenski dirkalniki zdržijo par dirk, ne par par 10 let kot naši cestaki.

Kje je torej verjetnost večje obremenitve materiala in padca? Seveda ni problem, če je bil enkrat vožen po dirkališču, če je bil pa večkrat, takim bi se pa tudi jaz izognil, sploh tistimi z xyz predelavami... Predelave in dirkanje po dirkališču so pač resen ekstrem pa če gre za moped ali športaka. 1000ccm športen motor je tako ali tako overkill za cestno vožnjo (1. prestava) pa če gre za povprečnega Janeza ali pa Rossija. :OK:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa tudi res, da je marsikateri motor, ki se vozi po pisti bolje in redneje servisiran od tistega, ki gre le po cesti. Oziroma, povečini je tako, da so motorji voženi na pisti odlično servisirani, za tiste na cesti pa se najdejo vsesortni servisni navdušenci.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa..če že iščeš potem ne gledat takega ki je petkrat letno na dirkališču, ker to je zihr zjebano..

Raje najdi takega, ki je petkrat letno na motozboru in od polnoči do treh zjutraj na mestu poka ;)

 

Če je tako grozno, da so ti motorji, ki so narejeni da laufajo 100 in več tisoč, pa četudi jih je par na dirkališču, včasih zavili na dirkališče, potem takega niti ne glej. Ker bo vedno nekaj motilo na njem..če ne pre,j pa ko boš prodajal in boš moral rečt da je bil na dirkališču..pa četudi ti nisi bil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

rabim pomoč in sicer me zanima kje lahko najdem varovalke , ker sem odklopil zadnje smernike ... zdaj ko sem jih pa nazaj priklopil pa ne delujejo. gre se za letnik 2006

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla, nabavil sem CBR 1000 RR 2006, vseh tem se mi na prebirat, ker časa nimam, veliko strani sem obrnil pa koristnih informacij nisem našel. Namreč zanimajo me naslednje stvari.

1. kar se tiče pnevmatik, v kaj jo naj obujem? nisem cestni dirkač, vozim se več ali manj z konstano hitrostjo, ne pospešujem naglo, prav tako ne zaviram, poskušam imeti čim bolj tekočo vožnjo. Rad bi imel nek kompromis pnevmatike med tem koliko drži(za moj stil in način vožnje) ter kilometrino(nočem da mi drži manj kot 5000km) ter mogoče 1x ali 2 x letno bolj zahec kot zares kak raceland ali veliki marof(grobnik ne).  Do sedaj sem imel na yamahi in sedaj na hond vfr dunlop sportmax sportsmart, ki mi je bila super gume, po dežju, na cesti, na racelandu in držala je preko 8000km brez problema. vidim da sportsmarta ni več v ponudbi na njihovi strani, je pa nova Q3. kaj mi svetujete iz izkušenj prosim, držal se bom pa dunlopa verjetno

 

2. kdo od vas uporablja quickshifter, ki deluje dobro, je neodvisen(ne potrebuješ powercommanderja) pa dokaj ugoden. na vseh motorjih sem do sedaj, prav tako na temu prestavljal gor brez sklopke, seveda z pravo koordinacijo z plinom, če bi bil quickshifter ugoden si bi mogoče preko zime to zamislil.

 

hvala za odgovore

lp

Mitja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si razmisljal mogoce o bridgestone bt 016 pro meni super guma sprednja zdrzi med 7-8 .000 km dokaj zivahne voznje zadnja pa tudi ne zaostaja dosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce bi se rad drzal dunlop bo najverjetneje za tebe sportsmart2. (ce ti je bila za tvoje potrebe sportsmart super)

glede na opisan stil voznje pa quickshifter zakaj..? saj gor ce prestavljas brez sklopke ne bo nic narobe.. : )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da se BP prestavlja, uporabljam tak način že vrsto let, sem malo pobrskal pa je dejansko vse predrago, glede na to da zadeve ne potrebujem, če bi stala 50eurou bi jo dal čist tako gor brez namena.

Sportsmarta2 na dunlopovi strani ni več gor. Verjetno pri vulkanizerjih zadeva še na zalogah, pa bom BP zamenjal. Na vseh motorjih do sedaj sem vozil Dunlop gume, pa imam največje zaupanje v njih. Verjamem da mogoče z kako drugo bi bilo še bolje ampak za testirat, experimentirat nimam časa in viška denarja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bo držalo, gledal sem dunlopmotorcycle.com, kjer imajo quaalifier3, ki je pri nas ni, nimajo pa sportsmart. na dunlop.eu pa je sportsmart2, ki bo verjetno guma ki bo na mojem mopedu za naslednjo sezono,

hvala

lp

Mitja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to kako pišeš da se boš vozil, ne vidim razloga zakaj ne bi motorja obul v touring gume. Držale bodo dolgo, prej so na delovni temperaturi (če ne boš divjal jih tudi kar tako ne boš pregrel), pa kolenčkanje ti bodo tudi komot dopuščale. Pa ne pusti se prepričat da to niso prave gume za cestaka - več kot dovolj dobre so za večino voznikov (samo večina se tega sramuje priznati) ...

Popravljeno . Popravil tosemjaz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

ojla. spet nekaj zadev in ena težava ,ki sem si jo verjetno sam zagodel. 

motor je cbr 1000rr sc57

ker nisem zelel originalnih plastik barvat, sem narocil kitajske v barvi, ki sem zelel. ob vsem razstavljanjem sem zamenjal olje, oljni flter, zamenjal zračni filter z K&Novim, nove svečke, silikonske rdeče cevi za hladilno tekocino ter tekočino novo. po menjavi olja in oljnegs filtra sem motor zagnal BP, ko sem pa zamenjal vse ostalo pa nič, ko dam kontakt ni slišati gorivne črpalke, motor "vergla" ampak ne zalaufa.

ob branju raznih tujih forumov. sem zasledil povezavo z "crash senzorjem" ki je spredaj v maski. in sem se spomnil da sem bil nepazljiv in mi je ob demontazi luci spredaj iz nekaj cm padle na delovni pult, seveda z tem senzorjem zraven.

ali je ali ni krivec za mojo situacijo pa nevem kako bi ga preveril če deluje, brez da kupim drugega.

ima kdo kako idejo"?

hvala

lp

mitja

ojla. spet nekaj zadev in ena težava ,ki sem si jo verjetno sam zagodel. 

motor je cbr 1000rr sc57

ker nisem zelel originalnih plastik barvat, sem narocil kitajske v barvi, ki sem zelel. ob vsem razstavljanjem sem zamenjal olje, oljni flter, zamenjal zračni filter z K&Novim, nove svečke, silikonske rdeče cevi za hladilno tekocino ter tekočino novo. po menjavi olja in oljnegs filtra sem motor zagnal BP, ko sem pa zamenjal vse ostalo pa nič, ko dam kontakt ni slišati gorivne črpalke, motor "vergla" ampak ne zalaufa.

ob branju raznih tujih forumov. sem zasledil povezavo z "crash senzorjem" ki je spredaj v maski. in sem se spomnil da sem bil nepazljiv in mi je ob demontazi luci spredaj iz nekaj cm padle na delovni pult, seveda z tem senzorjem zraven.

ali je ali ni krivec za mojo situacijo pa nevem kako bi ga preveril če deluje, brez da kupim drugega.

ima kdo kako idejo"?

hvala

lp

mitja

ojla. spet nekaj zadev in ena težava ,ki sem si jo verjetno sam zagodel. 

motor je cbr 1000rr sc57

ker nisem zelel originalnih plastik barvat, sem narocil kitajske v barvi, ki sem zelel. ob vsem razstavljanjem sem zamenjal olje, oljni flter, zamenjal zračni filter z K&Novim, nove svečke, silikonske rdeče cevi za hladilno tekocino ter tekočino novo. po menjavi olja in oljnegs filtra sem motor zagnal BP, ko sem pa zamenjal vse ostalo pa nič, ko dam kontakt ni slišati gorivne črpalke, motor "vergla" ampak ne zalaufa.

ob branju raznih tujih forumov. sem zasledil povezavo z "crash senzorjem" ki je spredaj v maski. in sem se spomnil da sem bil nepazljiv in mi je ob demontazi luci spredaj iz nekaj cm padle na delovni pult, seveda z tem senzorjem zraven.

ali je ali ni krivec za mojo situacijo pa nevem kako bi ga preveril če deluje, brez da kupim drugega.

ima kdo kako idejo"?

hvala

lp

mitja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zdravo 

Ka se kermu kej racing robe vala za hondo cbr 1000 sc59:)  

primer: alu zadek, kratek gas, stopalke, itd?? 

Loh tud sms oz. Klic na 031257509 tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Hvala za sliko, sem gledal ampak na tem mestu na izpuhu nisem našel nobene številke. Je na kompletnemu izpuhu s krivinami možno da je vgravirana še na kakšnem drugem mestu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!