Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

Imela sem priložnost sprobat sintetično moto spodnjo majico letos poleti pri 30+ stopinjah, pod zimsko moto jakno.

Z navadno bombažno majico sem imela ves hrbet prepoten, predvsem pod ledvičnim pasom. 

Potem sem oblekla moto majico. Med vožnjo sem imela občutek, da sem potna, ko pa sem jakno slekla, je bila majica suha.

Tako da ne menjam za bombaž.

Nogavice pa tudi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, KARMEN1 pravi:

Imela sem priložnost sprobat sintetično moto spodnjo majico letos poleti pri 30+ stopinjah, pod zimsko moto jakno.

Z navadno bombažno majico sem imela ves hrbet prepoten, predvsem pod ledvičnim pasom. 

Potem sem oblekla moto majico. Med vožnjo sem imela občutek, da sem potna, ko pa sem jakno slekla, je bila majica suha.

Tako da ne menjam za bombaž.

Nogavice pa tudi.

pod usnjem je to obveza...sem samo 1x oblekel pri +30 usnjen kombinezon brez tehničnega perila...sem imel kolena podrsana do krvi :(

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@KARMEN1 umetna vlakna visoke kakovosti bistveno prekašajo naravna vlakna, saj so zasnovana za točno določen namen, medtem ko so naravna vlakna to, kar smo ljudje našli v svojem okolju. Problem je nadzor nad tem, kar se prodaja in želja po zaslužku trgovcev. 

Dober primer je cuprammonium (procesirana celuloza); desetletja nazaj se je dalo dobiti krasne kose oblačil in srajce, ki so bile poleti znatno bolj hladne od svile; danes se to dobi samo še na Ameriškem trgu. V bistvu se izbira na trgu manjša, cene dobrih zadev pa višajo v nerazumne cifre. 

7 minutes ago, DAMI34 said:

pod usnjem je to obveza...sem samo 1x oblekel pri +30 usnjen kombinezon brez tehničnega perila...sem imel kolena podrsana do krvi :(

 

hmm, ni drselo; kaj pa če bi se uporabilo hydro-gel lubrificant? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej pravim ko rablm tehnično perilo se sprijaznim. Kaj je s kvalitetnimi merino podoblekami narobe? Še kdo ki misli da je to samo za pozimi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, StaraFeltna said:

Sej pravim ko rablm tehnično perilo se sprijaznim. Kaj je s kvalitetnimi merino podoblekami narobe? Še kdo ki misli da je to samo za pozimi?

Ko slišim "volna" (ne glede na pridevnike) me že začne srbeti :=))  :chase:   

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, antares said:

Ko slišim "volna" (ne glede na pridevnike) me že začne srbeti :=))  :chase:   

 

Probaj kaj kvalitetnega, ne boš pogruntal da je volna. Jaz mam srečo da jo dobro odnesem z bombažnimi nogavicami tako poleti kot pozimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, StaraFeltna said:

Probaj kaj kvalitetnega, ne boš pogruntal da je volna. 

Ti lahko zagotovim, da moja koža prepozna ovčjo volno :)) Tvoj nasvet je podoben temu, če bi nekomu, ki je alergičen na mačjo dlako, svetoval naj si nabavi Abesinko, Bengalko ali Somalko; mladič je res 800€, ampak,....   

(nisem alergičen na ovčjo volno, ampak zadeva je občutno dražeča)

 

bengal-cat4.jpg

Popravljeno . Popravil antares
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, StaraFeltna pravi:

Tudi moji dainese škornji so kul, moti me da napram normalnem usju so te stvari toksične, ne dihajo in splo niso primerljive s pravim usnjem ki za ta denar bi tudi lahko dobili. Povrhu je tertirano s hudimi kemikaljami. Ker se noge poitjo in so tako ali drugače v stiku z...

http://bodyecology.com/articles/top_6_fabrics_you_should_avoid_wearing.php

Nevem ali vam je useno ali ne zase vem da nočem sintetike na sebi, če se da kvalitetno usnje, biobombaž, volna, svila.

Podobleka v kombinezonu je menda iz ogljikovih vlaken (SIXS). Tu pač kompromis, nekoč bom probal še kako merino podobleko.

Nisem treehugger ampak na zaprte oči in 2L pira vem kdaj sem v naravnih materialih in kdaj ne.

se ne glih neki sekiram, se zmeri bo moja kakovost in dolzina zivljenja neprimerno boljsa in daljsa kot bi bila pred dobo "sintetike" :P.

itak pa so krave veliko vecji okoljski problem kot petrokemicna industrija.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, roxsas said:

Mislim da bo najmanj švica v merinu. Znano j, da tudi poleti v najhujsi vrocini noga ne vica ce mas volnene nogavice :)

 

9 hours ago, StaraFeltna said:

Sej pravim ko rablm tehnično perilo se sprijaznim. Kaj je s kvalitetnimi merino podoblekami narobe? Še kdo ki misli da je to samo za pozimi?

:hmm: ma jaz. Ne predstavlam si met ortovoxa pr 25. Mozno de se obnese. Pa noge v volni se potijo, nimas pa tista tecnega filinga mokrote kot v bombaznih zoknih.  U bistvu je men bombaz ta nepotrebn material k se ga prevec hvali. Mikrofibra je dabest za gate. Polipropilen tudi odlicno dela na kozi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne rečem se strinjam a nebi rad hodil k dermatologu zaradi cenenega načina izdelovanja. Ne se čuditi če bo čez 10let tekstil dermatološko testiran ker bomo "mi" brundali da je vendar nekaj bilo narobe... korporacije ap standardno krivile drug drugega ali pa se sprenevedali.

Nekoč smo lahko kadili v vseh lokalih in je bilo celo družbeno sprejemljivo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, antares pravi:

 

hmm, ni drselo; kaj pa če bi se uporabilo hydro-gel lubrificant? 

ko 1x v usnju prešvicaš in se zadeva prilepi na kožo...no way, lahko karkol uporabiš. No, nekateri smo se učili na hard way. Od prevelikih tekstilnih oblek, do usnja brez tehničnega perila, ma važno da smo na koncu ugotovili kako gre.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Cartman pravi:

 

:hmm: ma jaz. Ne predstavlam si met ortovoxa pr 25. Mozno de se obnese. Pa noge v volni se potijo, nimas pa tista tecnega filinga mokrote kot v bombaznih zoknih.  U bistvu je men bombaz ta nepotrebn material k se ga prevec hvali. Mikrofibra je dabest za gate. Polipropilen tudi odlicno dela na kozi....

brez tega ne gre več! Močno švicam, brez tega pa še bolj, pa še lima se zravn! No go več brez. Sem se upiral na začetku, neumnež.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sam sem dolgo iskal kombinezon, ki ima možnost odstraniti (mesh) podlogo...ker fejst švicam, moram vsaj enkrat (ob koncu sezone) odstraniti in oprati podlogo. do sedaj se mi je to zelo dobro obneslo. ne nosim tehničnega perila. brez odstranljive podloge si usnjenega kombinezona sploh ne znam predstavljati. smrad po par vožnjah...ali pa polno kemije v obliki sprejev za čiščenje...sploh mi ni jasno, zakaj vsi proizvajalci tega ne prakticirajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa gladko (vsaj) 2x letno operem cel kombinezon v kadi. Vodi ponavadi dodam še malo mila za telo. Sperem, posušim v senci ter premažem. Wala, pa spet diši in je čist kot nov.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

Jaz pa gladko (vsaj) 2x letno operem cel kombinezon v kadi. Vodi ponavadi dodam še malo mila za telo. Sperem, posušim v senci ter premažem. Wala, pa spet diši in je čist kot nov.

 

če bi imel odstranljivo podlogo, ti ne bi bilo treba celega kopati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, siks pravi:

če bi imel odstranljivo podlogo, ti ne bi bilo treba celega kopati...

v bistvu ga je treba, da gre črna barva in svinjarija ven, pa mušuce, čmrlji, kebri, pikapolonce :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, DAMI34 pravi:

Jaz pa gladko (vsaj) 2x letno operem cel kombinezon v kadi. Vodi ponavadi dodam še malo mila za telo. Sperem, posušim v senci ter premažem. Wala, pa spet diši in je čist kot nov.

 

in na koliko  časa potem menjaš kombinezon? usnje ni ravno priporočljivo namakat v vodi. vsaj včasih je bilo tako. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok.to je itak potrebno vsake toliko....lahko pa to storiš s krpico in ne rabiš celega kombinezona namakat..samo opereš podlogo in si svež...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, dr.looney pravi:

in na koliko  časa potem menjaš kombinezon? usnje ni ravno priporočljivo namakat v vodi. vsaj včasih je bilo tako. 

če zmore preživeti dneve po dežju, vročini, soncu, zmore tut pranje (seveda pravilno potem posušit in premazat)....kombi menjam vsake 5 let ali cca 100.000km ali ko me Xsara napali (pol ga pa moja žena ubije s škarjami do konca zarad zavarovalnice) :P

načeloma sm pa škrt in ne maram menjavat, mam pa rad dišeč kombi.

pred 2 minutami, siks pravi:

ok.to je itak potrebno vsake toliko....lahko pa to storiš s krpico in ne rabiš celega kombinezona namakat..samo opereš podlogo in si svež...

za trenutno umazanijo ponavadi kar babi robčke uporabim. Vendar ko se vrnem s kake fure cca 3000km dolge, ni ravno čist ali dišeč, sploh če je bilo vmes makedama in vročine

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mesh-podloga, odstranljiva ali ne.

Moram povedati eno zadevo; ne vem koliko pomaga podloga vam, ampak name se vse skupaj tako zalepi, da ne gre dol. Pravzaprav se prav ta plastična mreža nalima na kožo; z nog zadevo še spravim, ampak rokavi!!! Pri enodelcu sem si tako nategnil kito med slačenjem, da me je rame bolelo še dva tedna. Moram probati nove pod-obleke, ki jih ponujajo sedaj, mogoče bo šlo lažje. 

_______________

Usnjenega kombinezona se pri pranju  praviloma NE namaka v kad z vodo; kupi se posebno milo za usnje in se naredi peno v posodi, nato pa notranjost otre z gobico (mesh in usnje ali pa samo usnje, če podloga ni odstranljiva). Malo se še prebriše z vlažno mehko krpo in pusti, da se dobro posuši!!! 

Usnje je nato potrebno dobro namazati z negovalnimi olji (lahko z Niveja kremo, če ste še posebej varčni), da ostane mehko, voljno in elastično, sicer se bodo v njem na prepogibih naredile gube (lahko celo razpoka). 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol se praviloma tut po dežju ne vozi :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, antares said:

mesh-podloga, odstranljiva ali ne.

Moram povedati eno zadevo; ne vem koliko pomaga podloga vam, ampak name se vse skupaj tako zalepi, da ne gre dol. Pravzaprav se prav ta plastična mreža nalima na kožo; z nog zadevo še spravim, ampak rokavi!!! Pri enodelcu sem si tako nategnil kito med slačenjem, da me je rame bolelo še dva tedna. Moram probati nove pod-obleke, ki jih ponujajo sedaj, mogoče bo šlo lažje. 

_______________

Usnjenega kombinezona se pri pranju  praviloma NE namaka v kad z vodo; kupi se posebno milo za usnje in se naredi peno v posodi, nato pa notranjost otre z gobico (mesh in usnje ali pa samo usnje, če podloga ni odstranljiva). Malo se še prebriše z vlažno mehko krpo in pusti, da se dobro posuši!!! 

Usnje je nato potrebno dobro namazati z negovalnimi olji (lahko z Niveja kremo, če ste še posebej varčni), da ostane mehko, voljno in elastično, sicer se bodo v njem na prepogibih naredile gube (lahko celo razpoka). 

 

 

Jaz ze dolgo casa prakticiram pajkice, gor pa dolgo švic majico. So imeli v Hoferju nekaj casa nazaj nekaj kul v akciji. Tudi v hervisu/sport directu to nebo drago. Je pa res da ni gor dainese/alpine* znaka :P 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, DAMI34 said:

Pol se praviloma tut po dežju ne vozi :D

usnje je zunaj obdelano, da vodne kapljice zdrsnejo dol; tudi premaz ti dajo zraven, da tako ostane. V kadi pa "surovo" stran usnja napojiš z vodo do utopitve. 

17 minutes ago, ukica said:

Jaz ze dolgo casa prakticiram pajkice, gor pa dolgo švic majico. So imeli v Hoferju nekaj casa nazaj nekaj kul v akciji. Tudi v hervisu/sport directu to nebo drago. Je pa res da ni gor dainese/alpine* znaka :P 

Moram probati; ampak, kaj postane hudo vroče s tako rešitvijo? Nekaj moram nabaviti, ker drugače bom moral naslednič teči do sosedov, da mi pomagajo iz name nalepljenega kombinezona. :)) 

Popravljeno . Popravil antares
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, antares said:

usnje je zunaj obdelano, da vodne kapljice zdrsnejo dol; tudi premaz ti dajo zraven, da tako ostane. V kadi pa "surovo" stran usnja napojiš z vodo do utopitve. 

Moram probati; ampak, kaj postane hudo vroče s tako rešitvijo? Nekaj moram nabaviti, ker drugače bom moral naslednič teči do sosedov, da mi pomagajo iz name nalepljenega kombinezona. :)) 

Jaz sem si kupil tako svic majico ki ima malo visji ovratnik ter nato zelo dolgo zadrgo(recimo 10-12cm od vratu) ki jo ob postanku odpnem..poleg jakne oziroma zgornjega dela. Kombinezon dobim pa dol brez problema - SAM :) 

Enkrat sem oblekel kombinezon na kratke rokave - nikoli vec! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!