Skoči na vsebino

Tomos SM (SuperMoto) 125


jupiter

Priporočene objave

@reesko:

ktere to lahko zrihtaš? karkoli?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

msn :D

sm vidu ..

lahko ;)

točno oznako fergija mi povej boshfosdhfčsdh sdfjsd xxx 26mm :D

pa ti povem točno ceno ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se da še kej popusta :whistle: Drugale pa danes tud js pošljem za nalepke! :naughty:

BTW, zdej ko je hladen lepo laufa pod štandgasom, ko pa se ogreje oz po par minutnem teranju pa bl slabo oz crkne :unsure: Ma itq ga je treba skos mal navijat k ma tak leep zvok :alien1: Pa še upošteval semkovijec nasvet, do skor polnih obratov, mal da samo nese, pol pa prestavo nižje.. sam to ni vredu k za trenutek zablokira zadnja.. :huh: Pa dans sm ga tud stisnu.. kolkr gre na hitrco, iz ovinka ga zarad MOČI tud spodnaša (lol, mokra cesta) hehe

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ni treb sklopke na hitr spuščat in pri visokih obratih dol šaltat, to delaj tko da bo motor normalno tekel pa da ne bo zdrsavala guma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ni treb sklopke na hitr spuščat in pri visokih obratih dol šaltat, to delaj tko da bo motor normalno tekel pa da ne bo zdrsavala guma

Ja saj sem pol videl da ni to ravno vredu, in je potem blo kul :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej k0ci, ti k si mod, dej predlog da tako naredijo da boš lahko po dlje časa tudi urejal poste, ali pa vsaj še dodajal tekst, ne pa da pol tkle dvojne, trojne pišemo, in vam delamo dodatno delo :unsure:

Glede tistega, k sm pisal da nekaj ropota.. sem danes bolj podrobno poslušal, pa nekje zadaj nekaj škripa,....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej k0ci, ti k si mod, dej predlog da tako naredijo da boš lahko po dlje časa tudi urejal poste, ali pa vsaj še dodajal tekst, ne pa da pol tkle dvojne, trojne pišemo, in vam delamo dodatno delo :unsure:

Glede tistega, k sm pisal da nekaj ropota.. sem danes bolj podrobno poslušal, pa nekje zadaj nekaj škripa,....

preveri ketno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, a je možno da je kej z diskom? k neki spredi se zdi tk k da ful trese :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drsa tudi zadnji, cvilita oba" WD 40 :naughty: ( DA NEBI KDO SLUČAJNOOOO ) No danes k sm ga žgal malo čez ležeče pa to.. mislim da je nekaj pri vilcah, da nio čisto tihe.. pa tako ko se peljem recimo v drugi, spustim gas, tisto nekej čudno brni, dam gas, spet spustim, brni.. našponam do konca skor, dam v trejo.. tam je pa že kul. To dela samo v prvi in drugi.. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko gas spustiš pa brni pa včasih tud poč...iz avspuha :D

disk mora vedno malo drsat, sam ne sme pa preveč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da poka, to me sploh ne mot, to je zakon :worship: Samo ne morem pogruntat kaj je tisto spredaj.. Če bi se peljal par km bi videl.. nevem no :unsure: Mogoče kaj drsa skupaj kar nebi smelo.. kaj pa vem :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sm js motor dobu, se mi je tud zdelo, da vse nekje neki drsa pa da naj nebi smelo...to ker je bil motor nov...po moje je mal psihe tud zraven, ker se ti zdi, da neb smelo bit nič...zdej vse stvari bolj opaziš pa bolj slišiš in si takoj živčen...

ne vem no...upaj, da je to to, če pa je nekaj očitnega narobe, potem ti ne preostane drugega kot serviser...sploh, ker maš garancijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo v info: tomos bil drugi v enduru v Kumrovcu amaterji E1; generalno med amaterji pa 6.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drsa tudi zadnji, cvilita oba" WD 40 :naughty: ( DA NEBI KDO SLUČAJNOOOO ) No danes k sm ga žgal malo čez ležeče pa to.. mislim da je nekaj pri vilcah, da nio čisto tihe.. pa tako ko se peljem recimo v drugi, spustim gas, tisto nekej čudno brni, dam gas, spet spustim, brni.. našponam do konca skor, dam v trejo.. tam je pa že kul. To dela samo v prvi in drugi.. :unsure:

Mogoce kak del pride v resonanco in se potem slis to...prever spoje in vijake na sprednjih delih, ce je kaj ohlapno al pa se kje mal povrsno stika...pomojm nc hujsga

Popravljeno . Popravil Fabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, a je možno da je kej z diskom? k neki spredi se zdi tk k da ful trese :rolleyes:

Problem pri osnovnem modelu 125ke so ZAVORE. Prednji desk( kateri ni plavajoči(pri velikih dimenzijah)) in radialni zavorni čeljusti nastanejo veliki problemi zaradi pregrevanja. Pri disku se pojavijo trajne deformacije zaradi slabega ohlajanja. Radialna zavorna čeljust pa povzroča močno pregrevanje zavorne tekočine.

Zato se pojavlja moteč problem, da ostanejo zavorni batki stisnjeni ob ploščicah tudi ko ne zaviramo(raztezanje pregrete zavorne tekočine). Ta problem je odpravljen na 125 CUP. Priporočam (če je to možno) zamenjavo prednjega diska z plavajočim ali pa vsaj temeljito prečisti zavorni sistem in menjaj olje z bolj kvalitetnim z oznako dot 5.0

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa bi dobil tak disk in koliko pride? Aja, pa v navodilih mislim da piše da mora nujno bit dot 4.0..

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa bi dobil tak disk in koliko pride? Aja, pa v navodilih mislim da piše da mora nujno bit dot 4.0..

Prašaj na tomosu za disk od CUP-a replica, ki je plavajoči in se zelo dobro obnese(izkušnje iz dirk). Jaz ti priporočam da uzameš dot 5.0 dobre znamke. Jaz sem probal z dot 4.0 in dot 5.0. In dot 4.0 se mi takoj pregrela zavora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa bi dobil tak disk in koliko pride? Aja, pa v navodilih mislim da piše da mora nujno bit dot 4.0..

V navodilih piše tud, da nesmemo vinjeni vozt...pa vseen vozmo :D

sky_21: a pa je to kot "serijska" napaka in zakaj ti tega ne zamenjajo na servisu? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!