Skoči na vsebino

Tomos SM (SuperMoto) 125


jupiter

Priporočene objave

Kako pa izgleda ta zamenjava, ter koliko stanejo semeringi? Je mogoče kdo tu, ki prodaja omenjeni supermoto?

LP

Izprazniš olje iz vilc, odšraufaš tisti teleskop na kateremu bi rad zamenju semering ven iz križev, razdreš teleskop, uzameš ven star semering, ga zamenjaš z novim, spet use sestaviš in na koncu spet natočiš olje v vilce ;)

Če tega še nikoli nisi delu in ne znaš ti priporočam da pelješ kar h kakemu mehaniku, če pa se boš dosti vozu po slabih cestah in makedamu pa ti priporočam da se kar naučiš to delat sam ker boš pogosto rabu :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj niso nevem kak fejst.. ampak pač tut ravne niso ravno. Koliko pa stanejo semeringi? Mogoče še poraba motorja?

Kolko stanejo semeringi ne vem točno ker mi jih še ni blo treba nikoli menjat, ampak mislim da sta oba skupej okol 40 EUR, naj me popravi kdo če se motim ;)

Poraba je približno 3 l/100km, če ga boš ceu čas tišču do konca ti ne bo popil več kot 3,5 l/100km ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti imaš cup-a ali navadnega? Ima mogoče kdo izkušnje z navadnim, oz. če ti veš ali je v voznih lastnostih kakšna velika razlika?

Razliko boš začutu v ovinkih, zaradi širših gum in boljšega zavornega sistema ;) Cup zmaga na vseh področjih, pa še lepši je zaradi carbon look nalepk :naughty: Navadn ima zanič zavore, se rade pregrevajo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej odsvetuješ navadnega? Koliko pa je recimo vredno odšteti za cup verzijo tam okoli 3 leta starega?

Lp

Cena je odvisna od starosti, prevoženih kilometrov, ohranjenosti in lastnika, če je imel motor že 3 ali več lastnikov ti to že samo po sebi lahko pove da je z mtorjem nekaj narobe...

Realna cena za replico cup se giblje nekje med 2000 in 2300 EUR... ;)

Ampak če kupiš replico cup vedi da je vredn usakega centa ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko se odločim sedaj katerega naj vzamem, ker se niti ne razumem tak dobro v motorje.. Na kaj moram biti pozoren?

Uzemi replico cup, neboš nič zgrešil in ti nebo žal ;)

Če se ne spoznaš na motorje je še najboljše če uzameš s sabo enega ki se spozna na motorje ;)

Sicer je res da je 4-T motor in je dosti bolj vzdržljiv kot 2-T, ampak če maš možnost uzemi s sabo koga ki se spozna na motorje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa si kdaj kej probavu vozit po prednji in po zadnji? Ker to tudi uniči semeringe...

ne, edino vcasih malo bol zabremzam ce hitreje vozim al pa kaj. nevem bom dal zrihtat, za1x se kr tece ven olje tak da ga je kr veliko ocitno :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, edino vcasih malo bol zabremzam ce hitreje vozim al pa kaj. nevem bom dal zrihtat, za1x se kr tece ven olje tak da ga je kr veliko ocitno :P

Ja nekej ga je kar notr ja, samo ne čakat da ti steče ven vse olje, prej kot poštimaš boljše je za vilce, kadar dobijo vilce luft je že prepozno :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Semeringi so ti spustili :P

Menji semeringe in dotoči olje v vilce ;)

In če se res voziš po makedamu povej očiju da nej se kar pripravi da ti bo usak mesec dau za nove semeringe na prednjih vilcah :P

A tudi ce dam pene na sliderje eden na avto netu ima pene in bi dal to gor ze zaradi kamenckov...

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tudi ce dam pene na sliderje eden na avto netu ima pene in bi dal to gor ze zaradi kamenckov...

Ja, lahko daš :yes: Manj umazanije in kamenčkov in peska itd. kot ti bo pršlo do semeringov več časa bojo zdržali ;) Boljše kot nič bo že :yes:

Ampak vseeno se ti bojo še vedno obrabljali hitreje kot če bi vozu po asvaltu ker so pri terenski vožnji vilce dosti bolj obremenjene :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tomos

Ni to nič Tomos kriv :P Semeringi so pri vilcah potrošni material, na usakih vilcah je treba kdaj menjat semeringe :P

Kako pogosto jih je potrebno menjat je odvisno od načina vožnje in podlage po kateri se voziš ;)

Bi vidu kako hitro bi bilo treba menjavat semeringe na crossih, če nebi meli ščitnikov na vilcah :naughty:

Če jih ne uničiš z vožnjo jih uniči pa starost ker preparijo in popokajo...tko jih bom zdej js mogu en dan zamenjat na očetovem Suzukiju SV 650, ker so od starosti in preparelosti popokali...motor pa je letnik 2003 in ima 20.000 prevoženih km...

Tko da ne se zgražat če vam spustijo semeringi na vilcah ker to je potrošni material, ki ga je potrebno na vseh motorjih menjat, na enih bolj pogosto, na drugih manj :P Je pa res da je dosti odvisno tudi od tega kako delaš z motorjem :P

Pa še neki: teh vilc ne dela Tomos, oni jih samo montirajo na motor, tko da ne pljuvat po tomosu :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni to nič Tomos kriv :P Semeringi so pri vilcah potrošni material, na usakih vilcah je treba kdaj menjat semeringe :P

Kako pogosto jih je potrebno menjat je odvisno od načina vožnje in podlage po kateri se voziš ;)

Bi vidu kako hitro bi bilo treba menjavat semeringe na crossih, če nebi meli ščitnikov na vilcah :naughty:

Če jih ne uničiš z vožnjo jih uniči pa starost ker preparijo in popokajo...tko jih bom zdej js mogu en dan zamenjat na očetovem Suzukiju SV 650, ker so od starosti in preparelosti popokali...motor pa je letnik 2003 in ima 20.000 prevoženih km...

Tko da ne se zgražat če vam spustijo semeringi na vilcah ker to je potrošni material, ki ga je potrebno na vseh motorjih menjat, na enih bolj pogosto, na drugih manj :P Je pa res da je dosti odvisno tudi od tega kako delaš z motorjem :P

Pa še neki: teh vilc ne dela Tomos, oni jih samo montirajo na motor, tko da ne pljuvat po tomosu :nono:

Aham pol bom pa kar kupil pene in se gume in to je to cudno se mi pa zdi zakaj nimajo vilice na tomosu nastavka za ščitnike ... ˝/

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma keri kake pakne za Tomosa za spredi doma? Da bi se dal jutri dobit :)

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aham pol bom pa kar kupil pene in se gume in to je to cudno se mi pa zdi zakaj nimajo vilice na tomosu nastavka za ščitnike ... ˝/

prodam original rabljene prednje vilice komplet ali samo krake - v odličnem stanju (prodam, ker sem jih zamenjal za Marzocchi - nastavljive)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam ...če še rabiš mi javi... :closedeyes:

Se mi je zdelo da boš ti imel.. samo si pa na drugem koncu slovenije :BUA:

Hvala vseeno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi lahka gdo slika alpa razloži alpa nariše

kk je unih 6 kablov gor nataknjenih na ključavnico

za ključ prosiiim da bo kir tako prijazen pa

naredil to O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!