Skoči na vsebino

Priporočene objave

Ali vozi v kankalih trajekt čez? Če je najbrž ni ne vem kaj drag... Tako ali tako mislim čez Solun nazajgrede in bi mi kar prov prišlo prečkanje kanala...

V bursi je sicer sloviti svileni bazar, ampak mislim da bom imel le-teh vrh glave :whistle:

Popravljeno . Popravil Majesty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O katerem trajektu in kje točno je govora.

Mi bomo Turčijo užgali čez na naši poti do Sirije. Sama Turčija nam ne bo cilj in bo v bistvo bolj transfer kot kaj drugega (sicer precej drag samo jebiga).

Glede na to da je od Ankare dol precej visokih hribov me zanima kaj lahko glede vremena tam pričakujemo nekje konec Aprila. Da nas ne preseneti kakšen snega ali zaprta cesta zaradi kakšnega snega?

Tole bo naša špura za dol.

post-311-1200768769_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To že samo nam to naredi dodatnih 400 km kar pomeni en dan več, cilj nam pa je čimprej prečiti Turčijo.

Ta mogoče pade za nazaj če bo kaj časa ostajalo.

Popravljeno . Popravil Leteči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kritičnih je mogoče cca. 200km od Bolu-ja do Ankare...

Motoristek, kakšna pa je tukej cesta? Regionalna? So Prelazi?

Gorovje je tm je visoko kr od ene 1800 do 2400! :wacko:

Menda nam mogu ketn sabo jemat :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kritičnih je mogoče cca. 200km od Bolu-ja do Ankare...

Motoristek, kakšna pa je tukej cesta? Regionalna? So Prelazi?

Gorovje je tm je visoko kr od ene 1800 do 2400! :wacko:

Menda nam mogu ketn sabo jemat :fredy:

Tu je blizu morja in se dvigneš do 1000m :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za hotelske oz. motelske nastanitve pa se najbrž ni bati, jih je zadosti..

Se ti zna zgoditi, da ti bojo rekli da imajo frej. Ko pa boš omenil da rabiš za eno noč, pa ne bo več frej. Tud če boš ponudil večje plačilo. To se je men zgodil ob morju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... me zanima kaj lahko glede vremena tam pričakujemo nekje konec Aprila. Da nas ne preseneti kakšen snega ali zaprta cesta zaradi kakšnega snega?

...

Kakršne špila vreme zadne cajte, je brezveze ti kake nasvete dajat. Lahko bo vroče, lahko bo padal sneg. Sam cesta pa ne bi smela biti razen v zares izrednih razmerah neprevozna. Vsekakor dežnega bi jaz vzel za vsak slučaj s seboj.

Mene pa mojo je lani sredi maja še ob morju hladilo, pa bi moralo biti že poletno toplo ta čas tam. V Sloveniji je bilo precej topleje istočasno, moralo pa bi biti seveda obratno.

No, vendarle mislim, da je to najboljši čas za pot ki jo misliš odpeljat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

No, jst sm biu u turciji poleti z motorjem( en mesec), tko da nevem kako je aprila, a tko na hitro priporocam za poleti al jeseni, ko je toplo:

- troja (par urc, ce prides notr zastonj (malo se kregas da si student)

- pammukale (en slab dan)

- jezero eridir (za se nakopat in malo pokampirat)

- cappadocia (2-3 dni sigurno)

- nemrut dag (kipi kraljev oziroma bogov, dva dni)

- SanUrfa (biblijski kraj, odličen bazzar (odlicen tobak), nobenih turistov),

- Mardin in Midiyat (ob meji s sirijo, zanimivi izdelki s srebra)

- gora nemrut ob jezeru Van (kampiraš v vulkanu, ob jezerih, splezaš na vrh vulkana (3000m), fantastičen pogled, zame eden najlepsih krajev na svetu )

- Dubeyazit in gora Arrarat 5100m ob meji z iranom

- gruzijske doline na severo vzhodu turčije, plantaže čaja

- vožnja ob črnem morju z nevihtami

No, to pride v postev bolj poleti.

Nasplosno pa:

-bolj ko gres na vzhod,bolj so ljudje prijazni

-najvecji strosek je bencin

-splaca se naucit par besednih zvez, ker potem te domacini povsod gostijo (caje pijes povsod zastonj, spis lahko pri njih doma,..)

-kampiras pogosto zastonj ker ni kampov (no odvisno kaksn tip cloveka si)

no za pokusino objavljam dve fotografiji:

nekje na meji s Sirijo

in

deln pogled z vrha vulkana Nemrut v notranjost

foto

Pa srecno potovanje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo bili V turčiji v drugi polovici Junija, ko bi naj bilo že peklensko voče, pa smo imeli srečo z vremenom in je bilo zmernih 30 - 38 °C .)

Pravi vročinski val nad 40 °C je bil dober teden za nami, ko je zmanjkalo vode in je kr nekaj ljudi umrlo.

Samo se pa, da normalno prenašati vročino, ker ni sopare.

Leteči mogoče pa vseeno ni predlok od Motoristek-a slab, čeprav naredite 400 km več, vas vsaj zeblo ne bo.

Mi smo del severne poti naredili po podobni poti kot jo vi planirate, pa sem opazil, da se v hribih kr precej ohladi pa še ceste so takrat na veliko gradili na izhodih iz Istanbula.

Cesta ob obali se mi je zdela zelo dobra, mi smo jo prevozili iz Denizlija do Izmija in nato do Troje blizu Cannakal v enem dnevu in smo naslednji dan šli s trajektom čez prekop, ki vozi mislim, da na pol ure od 1 uro. Pa še drag ni. Cesta je bila dokaj dobra in zelo hitra.

Tako, da mogoče zaradi dodatnih 400 km ne boste izgubili 1 dneva.

Koliko časa planirate za tranzit čez Tučijo, če nekje 3 dni, mislim, da bi se to dalo tudi po relaciji, ki jo je Motoristek predlagal, posebej če je cesta od Denizlija naprej tudi tako dobra kot do tja, kar mislim, da je.

Pa še velika mesta pomenijo veliko gnečo in zgubo časa. Istanbul je en cel kaos tako, da Ankara ne more biti nič bolje.

Ob obali je edino večje mesto Izmir, ki ima ene vrste hitro cesto čez pa še vseeno ti vzame kr nekaj časa, da se prebiješ čez gužvo.

Lp, Vulcan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

matekov, tvoja tura mi je zelo všeč, sem že jaz tudi gledal podobno traso, le da bi iz jezera Van nadaljeval pot čez Gruzijo in po severni strani Črnega morja.

Mislila sva jo s punco narediti že lani, pa naju je kolegica, ki je bila tudi prvič z nama v Turčiji prepričala naj na letos počakava, ker je ona šla lani na Nordcap.

Ampak, ke je usoda nepredvidljiva in bomo kmalu dobili nraščaj, sva primorana odložiti furo za kakšno leto ali dve.

Definitivno jo pa bova uresničila, mogoče pa celo prav to ruto, ki si jo ti naredil.

Kot si že sam rekel, ima Turčija ene par najlepših krajev na svetu, pa tudi ljudje so zelo prijazni posebej bolj na podeželju, kjer so umaknjeni od kaosa večjih mest. Vse je bolj na izi, če jih ogovoriš, ti skoraj vedno ponudijo čaj, samo da lahko malo poklepetajo s tabo tudi, če se ne razumeta se mi zdi, da na koncu oba nekaj odneseta od tega.

Meni je bila Turčija zelo všeč in še jo bom obiskal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi moja želja bi bila obiskati vzhod turčije po trasi kot matekov, vendar čas od konca aprila ter nato maja za motor najbrž še ni najboljši... vzhodna turčija je kar gorata in v tem času je tam ponekje še sneg... mogoče bi znali biti trenutno ovira tudi politični konflikti med turčijo in irakom (ali iranom,ne vem točno-sej je useen), se pa vzhod sigurno od zahoda razlikuje za 100%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi moja želja bi bila obiskati vzhod turčije po trasi kot matekov, vendar čas od konca aprila ter nato maja za motor najbrž še ni najboljši... vzhodna turčija je kar gorata in v tem času je tam ponekje še sneg... mogoče bi znali biti trenutno ovira tudi politični konflikti med turčijo in irakom (ali iranom,ne vem točno-sej je useen), se pa vzhod sigurno od zahoda razlikuje za 100%

No, jaz sem se potepal o vzhodu Turčije cca 5-6x. Enkrat z motorjem, ko se mšel v Iran, drugač ez avtomobili.

Mtekov, verjetno si se zmotil pri imenu. Gruzije v Turčiji ni, je pa Armenija. Anni je glavno mesto armenskega dela Turčije, vredno ogleda. Poleg tega je tam cel kup ruševin utrdb in cerkva, ki so res na krasnih lokacijah.

Sicer je bil Kurdistan zanimiv (jezero Van in okolica, mimogrede mesto Van je glavno mesto turškega Kurdistana), ampak zame je bil vseeno zadetek ogleda severnega dela (severno od Dagubajazita. To je pokrajina okrog Ostromdže in ostalo.

Ja, težave so po celem Kurdistanu (to je meja z Iranom in Irakom), ampak sami Kurdi so neverjetno prijazni, še bolj kot Turki. Samo glede na svoje precej ortodoksno pojmovanje Kurana in na običaje so rahlo nejevoljni ob naših bolj razgaljenih deklicah (če ji pade na pamet, da bi tam okrog razkazovala svojo svobodomiselnost).

No, na splošno pa srečno pot...

Čas? Zame je najbolje tam okrog 1. maja, ko še ni preveč vroče.

lp

bv

Popravljeno . Popravil Bojanv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čas? Zame je najbolje tam okrog 1. maja, ko še ni preveč vroče.

A z motorjem si bil v kurdistanu maja, al z avtom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A z motorjem si bil v kurdistanu maja, al z avtom?

Z motorjem sem bil julija ali avgusta 2002, z avtom pa tudi za novo leto, pa za 1. maja.

Za novo leto smo šli čez tisti prelaz med Ankaro in Istanbulom (pozabil ime, je edini) nas je tako zametaval sneg, dqa smo komaj kaj videli. Za 1, maja pa je bilo čisto OK. Seveda če ne rineš v kurdske gore, do tam pa itak nimaš dostopa, tam je turška vojska.

lp

bv

Popravljeno . Popravil Bojanv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mene pa zanima, kako je s turško liro? Pri naši banki jo je treba menda kak teden prej naročit, da jo dobiš pravi cajt. Zanima me, če bi bilo bolje v Sloveniji kupiti lire ali v menjati v turčiji? Sicer ne grem z motorjem, grem z letalom, ampak me vseeno zanima :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menjaj dol v turčiji. Nekje ti zamenjajo 1 euro za 1.9 lire in to je dobra menjava.

Razmerje je skoraj 1:2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Turčija predelana po planu, prvi vtisu super, na druge še čakamo :D (bojo tud sigurno super), ljudje prijazni in pripravljeni pomagati sto na uro, poleg turčije so bile na sporedu tudi deloma države bivše juge (srbija,bolgarija,cro,makedonija,albanija,crnagora,cro), 6.800 čudovitih kilometrov v prijetni temperaturi (20-30C), znamenitosti in zgodovinski ostanki občudovanja vredni...

Ruta:

post-9880-1211215114_thumb.jpg

Priporočam ogled in prenočitve v vasi Olimpos na hiškah na drevesih:

post-9880-1211215866_thumb.jpg

Pozornost velja tudi na ceste (ninđa želve na cesti), čeprav so izredno lepe:

post-9880-1211215598_thumb.jpg

Turčija me je navdušila in ob priliki bi si rad ogledal tudi njen vzhodni del.

Priporoča vsakomur!

Lep pozdrav

Popravljeno . Popravil Majesty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Je postopek za pridobitev Turške vize na BG - TR meji zamuden ali je zgolj formalnost. Mejo imam namen prečkati ob "sami obali" Črnega morja - Mangalija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je postopek za pridobitev Turške vize na BG - TR meji zamuden ali je zgolj formalnost. Mejo imam namen prečkati ob "sami obali" Črnega morja - Mangalija.

Če ni gužve bi moralo vse trajati ne več kot pol ure. Z mojo sva lani potrebovala na glavnem prehodu ( Edirne ) ene 20 minut. Samo res pa ni bilo gužve - zgodaj zjutraj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes mi je prijatelj iz Bolgarije javil, da "državljani EU" ne rabimo vize za Turčijo!

Ne vem, če to drži. Še dober teden nazaj sem lepo plačal 15 EUR na letališču v Antalyji. B)

Popravljeno . Popravil CPU
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!