Skoči na vsebino

Priporočene objave

Ne vem, če to drži. Še dober teden nazaj sem lepo plačal 15 EUR na letališču v Antalyji. B)

Druge ni, kot da ugotovim na meji - naslednji teden.

Tudi sam sem podvomil, pa je danes zjutraj še enkrat preverjal in pravi da ne rabimo vize.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Prjatu Slavc, se spravlja poleti , po 15 avgustu v Turčijo, tam nekje do jezera Van. Planira cca 18 dni.

Če koga zanima in bi se rad pridružil (je dober poznavalec Turčije) naj se mu javi na tel : 041 851 742

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi se vrača "domov" :whistle: .

...je imel v torek v litijski knjižnici predavanje o "totih krajih"...

Ej ljudje, če bi imel jaz toliko podatkov (bogov, boginj, letnic itd) v svoji glavi kot jih ima on o tem, bi imel bučo veliko k tavel'a svinjska buča! :yes: :P

Živa enciklopedija... tale Slavko!! :hmm::O

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...je imel v torek v litijski knjižnici predavanje o "totih krajih"...

Ej ljudje, če bi imel jaz toliko podatkov (bogov, boginj, letnic itd) v svoji glavi kot jih ima on o tem, bi imel bučo veliko k tavel'a svinjska buča! :yes: :P

Živa enciklopedija... tale Slavko!! :hmm::O

Ja, res je :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ima kdo kake sveže informacije kako je kaj z Mednarodnim vozniškim in Turčijo. Uradno je še kar obvezen, neuradno pa....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kake sveže informacije kako je kaj z Mednarodnim vozniškim in Turčijo. Uradno je še kar obvezen, neuradno pa....

zadnjih 5 let me niso spraševali po mednarodni vozniški

predlani sem dvakrat sedel na radar in so mi napisali plačilni nalog

enkrat celo v pasoš , pa mi na meji niso nič težil , da naj plačam

od veselja sem šel še mal v grčijo in tam porbil € od kazni (verjemi da bolj koristno)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kake sveže informacije kako je kaj z Mednarodnim vozniškim in Turčijo. Uradno je še kar obvezen, neuradno pa....

HI! Glede na to, da mednarodna vožniška stane le nekaj PIROV si jo le uredi. Izdajo ti jo na vsakem šalterju AMZS. Jaz sem jo imel seboj vendar je nisem potreboval. Izkušnje so pa različne največ jih ima sigurno Slavc vendar on se na tem forumu ne javlja.

Srečno po Turčiji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobeden se ne spušča v mednarodno vozniško. Mene ni za vozniško vprašal nobeden, niti na meji, niti pri policijskih kontrolah, vedno le passport in prometna..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Nobeden se ne spušča v mednarodno vozniško. Mene ni za vozniško vprašal nobeden, niti na meji, niti pri policijskih kontrolah, vedno le passport in prometna..

Mene pa. In to ne enkrat.

Mislim, da jo je kar dobro imeti.

Zavisi pa, kam potuješ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Ali kdo planira Turčijo konec junija (25.6 - 12.7)? Priporočam se za kakšne dobre potopise. Vsekakor bom prebral teh 25 strani v tej temi, ima kdo še kaj?

Če kdo planira naj pa sporoči mogoče uspemo kaj uskladiti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Škoda, za to bi dobila glih 12 pirov :beer1:

No v glavnem, Turkey je za nami, bilo je super, vroče in niti ne tako poceni.

post-2792-045169100 1282938320_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Konec aprila pičimo proti Turčiji!

Nekje sem prebral, da je v notranjosti še mrzlo? Ker ne mislimo tovort šotora bomo spali po raznih hotelih...,pa me zanima kako in kje ste prenočevali? Mogoče kak link. šli bomo čez jugo in Bolgarijo, nazaj pa Grčija (igumenitsa) trajejkt za Venecijo. Plan je 14-16 dni 7000km. Vsaka nova info bo ok.

Okvirna tura... če je kak predlog pa itak ....

TURČIJA 2012.bmp

Popravljeno . Popravil dopolaoro
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konec aprila pičimo proti Turčiji!

Nekje sem prebral, da je v notranjosti še mrzlo? Ker ne mislimo tovort šotora bomo spali po raznih hotelih...,pa me zanima kako in kje ste prenočevali? Mogoče kak link. šli bomo čez jugo in Bolgarijo, nazaj pa Grčija (igumenitsa) trajejkt za Venecijo. Plan je 14-16 dni 7000km. Vsaka nova info bo ok.

Okvirna tura... če je kak predlog pa itak ....

V notranjosti res zna biti mrzlo, ker Anatolija je kar visoka. Na žalost ti glede prenočevanj težko kaj povem, ker smo spali večinoma v šotorih ali prek www.couchsurfing.org (na slikah spodaj je tudi en kamp, kjer smo bili na drevesnih hišah).

Tukaj je naša kratka reportažica s podobnega tripa.

http://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/804700/an/0/page/1#804700

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na narisano ruto kakšnega groznega mraza ne bo, zna malce zahladit od Boluja naprej in tam okrog Ankare samo nič drastičnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na narisano ruto kakšnega groznega mraza ne bo, zna malce zahladit od Boluja naprej in tam okrog Ankare samo nič drastičnega.

Konec aprila - groznega mraza res ne, dežjaki so pa nujni, saj je vlaga že z malo mraza zoprna.

Sicer pa ... mogoče bi se bilo pa za zapeljat na brzino ... ali pa še malo naprej ... npr Ciper ...še ne bila :hmm:

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konec aprila pičimo proti Turčiji!

....................

Za spanje ni problem, ker je motelov, hotelov, ... dovolj. Je pa pa cenik na zidu samo za vozeke. Moraš takoj na lep humorni način ceno zbit. Iz 60 $ sem jo vedno skoraj prepolovil. Malo si poglej Turčijo pri mojih albumih. Pazi tudi na omejitve, ker na avtocesti je za avtomobile max. 130 km/h, za motorje 80 km/h. drugače je za avte 110 km/h in motorje 70 km/h, kar je strašno glupo. Plačevat ne, če te že dobijo. Vzami listek - položnico, češ da boš plačal na banki in jo nato imej doma za spomin :grim .

Je pa Turčija država v katero se je zelo lahko zaljubit. Prečudoviti ljudje, odlična hrana, lepa za videt ... skratka, ne bo vam žal. Upam samo, da imate dovolj dni zanjo.

Če te še kaj zanima, vprašaj, rufni ali pridi okoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sem šel 09 čez prvomajske praznike do Istanbula pa moram reč da je bilo kr mrzlo, če bi šel še enkrat bi definitivno počakal na junij...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolm-a vprašaj, pa boš videl, kaj ti bo povedal??

Kvalitetnega toplega dežjaka, dvojne gate, termo štumfe, termofor pa toplo vodo v škornje, pa še tiste "rokavice" če si pameten, katere naštimaš na balanco, da potem vtakneš vanje roke, da ti ne odpadejo na poti... (TC Motoshop... ) Z ovčko znotraj, ali neopren. Ni neumno!

Malo drame, ampak še vedno bolje preventiva, kakor kurativa & odpadli udi.

še boljš bi pa naredil, če bi šel septembra.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!