Skoči na vsebino

Mat noriiiiiiiiiiiii


X-R2

Priporočene objave

Ja sam so primeri ko jim enostavno ne moreš nič dopovedat. Jst podpore do motorja s strani staršev nimam nič. Ko omenim kako dirkališče se pa sam križajo, a je sigurno bol varno ko cesta. Za nakup pa niso mel kej, pač kupu sem si ga, kaj čjo nardit :). Pa skos jamrajo pa kako se bom razbu bla bla, ko omenem pa kombinezon se pa sam glave obračajo.

Če ti otrok, kaže kokr tolk odgovornosti (saj na cesti), pa če finančno sam vlaga v svoj hobi, mislem da bi lahko starši pokazal saj mal podpore. Ker s tem da se skos pizdijo dosežejo ravno obraten efekt kot bi ga radi.

Sem pa spoznov tud eno (naša vodička na maturancu), ki si je zelooo želela motor, kdo bi si mislu Cagivo :), pa so rekli če pride motor k hiši greš ti od hiše. Zdej je že dosti stara da bi si ga lahko privoščla, sam je plamen ugasnu. In marskermu se zgodi da se mu potovče želja s strani staršev in preprosto pozabi na to. Zakaj? Ker se bojijo neznanega, "teških motorjev."

Ko sem imel skuterja ni noben besedice reku. To je pa kao težji motor, pa so jih sami predsodki, a je sigurno bol varen ko kaki skuter, s katerim zletiš prec ko na pesek, vodo, vdolbino na cesti naletiš. Pa tud tle sem kokr tolk v zaščitni opremi(za kombinezon šparam :) ) , tm sem bil pa zmer v kratkih rokavih.

Sej razumem starše da jih skrbi, in tud jst bom mal "težil" svojim, sam če zadeve ne morem preprečet, pač nardim kar je v moji moči. Da ma otrok kej v glavi, pa poskrbim po najbolših močeh za varnostno opremo. Če se pizdim ne naredim nič!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm...bom pa se js neki dodala :D emm js uglavnm nimam tok problemov s tem da bi bli starsi tok proti motorjm(itak da se bojijo zame),sam vejo da so motorji deu mene k se mu nebom kr tko odpovedala,ampk se morm tut js drzat enih pogojv...recmo zdele mam skutrja pa sm edina k se okol furam u motoristicnih hlacah&jakni+celadi(to itak),za mrzle dni pa se res dobre rokavice za 30k!uglavnm sm ze skor za na tezk motor,sam se izpit mi manka(trenutn delam za 125)...enkat sm se pelala brez motoristicnih hlac in glih takrt sm padla k me je kombi izsilu!k je mami to vidla je cist znorela in mi za par tednov motor uzela,dokler je koncn nism js (s pomocjo ocima k je ucasih tekmovou s krosovcm) prepricala,pa tut je vidla d komi zdrzim brez motorjv(ceprov je biv vrjetn taglavn razlog to,k se ji me ni dal furat okol :P )...uglavnm se strinjam s tem da ti morjo starsi zaupat,nesmes delat prevelkih "lumparij",mors pokazat tut to da znas skrbet zase,da ves kaj je prov in da ti niti na pamt ne pade d bi se kdaj pelu brez celade!!!pa en pogoj je tut sola(usaj pr men) tko da se gglih zdej pogajam za 125 nsrko...ta let sm u sol cist zabluzila in mami je rekla d ce hocm met motor da morm bit dobra in zdej se tazadn tedn u sol ucim k nora zto d bom loh mela motor...sej jo stekam,res d sm ucas cist jezna pa preklinjam ceu svet,sam pac tut starse mors upostevat...itak nm hocjo sam dobr in ce se bomo mi potrudl,mav pomagal doma pa da bomo vredni zaupanja nm motor ne uide!

tko da usi k se zdej pogajate za motor:velik srece,pa se vec pameti(se pusebi na cesti).

lp,mIJA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak kolk si ti bogi....., tastari ti kupjo motor, te oblečejo, te nahranjo, ti dajo keš da ga "zluftaš" za bedarije, Pvrh vsega ti pa tkooo neznosno težijo.... Po moje te sploh ne marajo..... po moje so tvoji starši mal čudni, po moje si ti edini pameten v vaši hiši..... Ja res bo najboljš da čimprej spakiraš, pa greš, v svoje stanovanje, k maš tolk velik keša našparanga, ker si najbl brihten in se hitr znajdeš...

Mulo, nimaš pojma kaj je življeneje. Sej vem da sem v tvojih očeh bedak, pa ne vem kaj še vse, sam boš čez 10 let, ko mal "dozoriš" drugač gledu na svet, boš svojim staršem celo hvaležen, mogoče jim doš dal celo prav, pa spoznal da niso tak neumni, pa da ti ne težijo kr tko, ker jim je dolgčas. Ugotovu boš tut, da nisi sam ti pameten v vaši hiši.....

Veš tut sam sem bil v tvojih letih, pa sm tut mislu tko k ti mislš zdej.....

Čist tko, en nasvet, tebe razganja, po vseh šivih pokaš, ga piješ, kadiš, študiraš kje boš kako  "pičko dol dal".... Sto misli ti gre po glavi. Ampak starši so ti sam eni, k skrbijo zate, čeprov ti "težijo", upoštevi jih včasih mal, kasnej jim boš hvaležen. Verjem da ti nočejo slabo........

No no... in kako si me ti iz enga posta spoznou pa preuciu u nulo? Recimo da ti par (velik) stvari o men ne ves... pa ne me met tle za enga kurceuga razvajenga polizanca... ti cist lepo povem. Jest nism meu od poletnih pocitnc ze 2 let nc druzga k sam zlo ubijalski (FR) del s tastarim... po 12, 13, 14 ur na dan... in ce racunas se ZLO dobr uspeh u soli se, usaj men zdi, da si motor zasluzm... To z odselitvijo pa to so pa itaq sam zelje... ce bo pa res najlepsi nacrt pa jest pr 19ih spokam (po srednji soil-> vojska -> resnicno moj $). Pa sej nima veze... starejsi majo itaq baje zmeri prou ;)

P.S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, nisem vseh prispevkov prebrau, pa sm vseen dobu tak občutk, kt da so matere tanajhujš problem!

Mati!? A pr vaših hišah ženske nosjo hlače?!

No, moj ati je meu MZja v času SFRJ, pol pa ne več! Noben v žlahti nima motorja in tko naprej! Vse proti meni, ampak sm vse izpite pa mopede sam sfinancirou, pr 125ki pa je ata prmaknu in je reku, da ma tolk pa tolk % delnic v njemu in, da se bo mal lohk tut on peljou!!

Taka jemoja zgodba :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, nisem vseh prispevkov prebrau, pa sm vseen dobu tak občutk, kt da so matere tanajhujš problem!

Mati!? A pr vaših hišah ženske nosjo hlače?!

No, moj ati je meu MZja v času SFRJ, pol pa ne več! Noben v žlahti nima motorja in tko naprej!  Vse proti meni, ampak sm vse izpite pa mopede sam sfinancirou, pr 125ki pa je ata prmaknu in je reku, da ma tolk pa tolk % delnic v njemu in, da se bo mal lohk tut on peljou!!

Taka jemoja zgodba  :OK:

Hehe, do becinske pa nazaj ane ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kva, doma jih skrbi za vas. Bodite srečni, eni še tega nimajo.

Glede na to kakšne gluposti pa tukaj prebiram pa vam ne bi dal samohodne kosilnce v roke. Že na forumu ste glavni "džeki", kaj šele če bi meli motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Omladinci!

Zadeva je silno preprosta. Matere in očetje niso zakompleksani, ampak jih skrbi za vas.

Če boste dali svoje cekine, lahko nadaljujemo debato.

Popolno svobodo (finančno, življenjsko) si boste teoretično (!) zagotovili pri 18h.

do takrat,

po pravilih

in željah

staršev.

pika.

lp:Š

in cetudi imas pri 18-ih popolno financo in zivljenjsko svobodo ...

pa vseeno noge pod njihovo mizo drzis ....

imajo vso pravico te spakirat iz hise ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No no... in kako si me ti iz enga posta spoznou pa preuciu u nulo? Recimo da ti par (velik) stvari o men ne ves... pa ne me met tle za enga kurceuga razvajenga polizanca... ti cist lepo povem. Jest nism meu od poletnih pocitnc ze 2 let nc druzga k sam zlo ubijalski (FR) del s tastarim... po 12, 13, 14 ur na dan... in ce racunas se ZLO dobr uspeh u soli se, usaj men zdi, da si motor zasluzm... To z odselitvijo pa to so pa itaq sam zelje... ce bo pa res najlepsi nacrt pa jest pr 19ih spokam (po srednji soil-> vojska -> resnicno moj $). Pa sej nima veze... starejsi majo itaq baje zmeri prou ;)

P.S.

Kok si pa ti kul. V osnovni sem bil skos odličen, bil državni prvak v fiziki, šel na Gimnazijo Bežigrad, jo zgotovil, maturo naredil z odličnim. Sam še vedno, pa ko je blo treba motor kupit nism pričakoval niti tolarja od staršev. Jst, isto k king, mislm da si razvajeno dete. "Delam med počitncam...." ja bogo revše. Za motor moraš delat celo leto (mene pridejo sam gume pa registracija pa servis na leto 500 tisoč). Zdej če nista tvoja starša bogatuna, je to tudi zanju velik zalogaj, poleg tega sta v skrbeh. Sam ti glumiš svoje, pa jokaš tle po forumu kok si bogi, pa da se boš odselu. Ko boš star 18 nam vsem skupaj povej, kam se boš odselu. Mal si že prestar za take bedne izjave.

P.S.:Glede na to, da si pameten ko svina, ti lahko odstopim svoj nick :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Helov!

Vidm da so mtke skor povsod enake :D tud pr men zej k delam izpit do 125ccm se ze kr trese k ve de bom pol kupla 125-ko pa de me nemore ustavt pa pika to sem ji tud ze povedala :yea1: in mam zaenkrat mir :kva2: Komi cakam de se bom lohka pol okol furala s svojmu motorjam k itq sparam zanga ze od ene 7 klasa :lol1:

Fajn se mejte &uzivejte!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr men je tut mt bla skoz zaskrblena pa to ampak se je zdej že umirila k ve da ga ne serjem kje po cest kej preveč!

fotra sm pa nad motorji navdušu tko da si je še on nabavu pa greva celo kdaj kkpno turco skp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobrodosla med motoristi :>

ja sj, zaenkrat mas mir ... pocakej da pride trenutek ko bos dejansko na tem da motor kupis .... :> pri men se je ta trenutek vlekel neki tednov, dokler ni ata potegnil z mano in tud dal polovico zravn :> TO ATA! :> :OK: :OK:

za 125ko so sicer bli neki problemi sam sem bil ze itak star skor 18 tko da niso mel kej tezit. njen (materin) edini argument je bil: sj vem da ga ne upas peljat po AC....

(ker sem ga sel pac iskat u KP in ga tut po AC peljal domov )

pa velik srecnih km ti zelim !

ps.: zdj pa povem da ga zalozim do kolena pa rata zelena pa neha :>

Popravljeno . Popravil mitofreak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr men je pa skos slabš. Mati skos bl nori. Vedno, ko sliši za kakšno motoristično nesrečo(to pa je skorej vsak dan) dobim pridigo o tem zakaj so omejitve in da naj že enkrat začnem vozit po njih in da ni ene šanse da bi dobil oz. si kupil močnejši motor. Tko da če vi doma nimate podobnih scen mate preov srečo! :BUA: :BUA: :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja jst edin k sm reku da pol k bom mel A2 omejitev da si bi neki močnejšga kupu pa zablokeru, pa pol odblokeru nazaj to pa sploh niso hotl slišat.....so mi rekl ja sej pol boš mel avto pa to pa ti ne bo tok do motorjev.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni nekaj preveč niso težili...:P ko sem pri 14ih naredil izpit za 50cc, sem dobil skutera za 100k :D v 2 letih z njim naredo 20k km. Ko sem pri 16ih naredil izpit za 125ko, mi je ata prispeval 1/3 denarja za cbr125. mama ni ravno navdušena, samo ve kak rad mam motore in zato ne ugovarja ravno preveč. samo vedno mi reče naj prevodno vozim :)

ata ma cbr600f in mi je dal samo ene 2x za pelat, ker še nimam izpita za neomejeno :( bol pogosto mi ne da za pelat, čeprav ve da se dobro peljem. (sploh od takrat dalje ko sem mu pokazal na kolenu vtrgane hlače :):):) da nebo pomote: brez praske na motoru:) ) včasih ko ga lepo prosim da mi da za pelat, reče da mi ne pusti brez izpita ker je na cestah polno policije, drugič reče da sem jaz 'divjak'.... itd...

čist mimogrede: če nimaš svojega motora, si ga lahko sposodiš od kolega in hočeš v tistih 5min ko ga lahko voziš, sprobat vse kaj znaš in vse kaj motor zmore. pol pa ti čisto slučajno eno budalo prednost vzeme ko ga po mestu nateraš............ :hmm: zato je bolše da maš svojega in se postopno učiš vozit :P

pač moje mnenje.. :D

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr men je blo tkole: k sm biu v 5 razredu, sm od dedka dubu prvega frčaka (avtomatika), da sm se tle pr ns po ulci vozu, pa kdaj tut v gozd zavil (mal off road-a). no ta avtomatik je biu brez paperjev, tko da ko sem pri 14-ih letih naredu izpit za 50ccm, sm od soseda kupu še enga avtomatika, katerga sm tut registreru. un avtomatik, k je biu pa brez paperjov, je biu pa mal za zabavo po gozdu in travnikih :D

ko sm biu star 15 let, je sestra nardila izpit za 125ccm in kupla Daelima. no in ko sm končno dopounu 16 let, sm takoj težiu, da bi jst tut delu izpit, ampak zarad slabih ocen sm mogu počakat julij (po popravcih) in takrt sm začeu delat izpit. izpit sm naredu oktobra, ker sm enkrt pogrnu na CPP-ju in sm mogu še enkrt pisat, tko da se je mal zavlekl! no in ko sm končno nardu izpit, sm od sestre odkupu daelima in od takrt se furam na 125-ki, in spoznou velik dobrih prijateljev iz motosveta :OK:

ko bom dubu za A 25kW, pa nameravam kupt kawasaki Z750 z blokado na 25kW, pol bi pa itk takoj blokado vn vrgu. to sm tut tastarim povedu pa je mtka neki težila, ampak se bo mogla sprijaznt s tem!

no v bistvu mam kr dobre starše, kar se tega tiče :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah folk če bote si sami prislužli denar kot jst in si ga sam kupu in vse sam trošu za njega bo drugače res da imam 18 let sam eh je skroaj isto če imate 17 ,16........drugače itaq starši skrbijo ampak če imaš starše kot se šika k vidijo da ti je to tvoj hobby pač probajo to dat skozi. Sicer moj oče je bil motorist ampak vseno me je več krat opozarjal kaj in kako je z motorjem.

Drugače sam sem se vozu z prijatlom po njihav z predlenami krosi pa kak šoprtak če se je našu na cesto brez izpita :P

Uglavnem če bojo vidli starši da je tvoj hobby to in če bojo ti starši kot starši ti bojo pustili ampak brez teženja ne boš šu skozi :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men so motor pustli sam je pa problem pa mal se grdo gledamo ko se vsake tolko zmislim da bi mel drugiga pa me morjo okol vozit!Drugac pa nism mel problema da mi neb pustli razn letos ko sem na spomlad ze hoto met 125 pa bom mel izpit komaj drugo leto,sam sem jo pa zdaj pred kratkim vseeno dobo oz si jo kupo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr men je blo tkole: k sm biu v 5 razredu, sm od dedka dubu prvega frčaka (avtomatika), da sm se tle pr ns po ulci vozu, pa kdaj tut v gozd zavil (mal off road-a). no ta avtomatik je biu brez paperjev, tko da ko sem pri 14-ih letih naredu izpit za 50ccm, sm od soseda kupu še enga avtomatika, katerga sm tut registreru. un avtomatik, k je biu pa brez paperjov, je biu pa mal za zabavo po gozdu in travnikih :D

ko sm biu star 15 let, je sestra nardila izpit za 125ccm in kupla Daelima. no in ko sm končno dopounu 16 let, sm takoj težiu, da bi jst tut delu izpit, ampak zarad slabih ocen sm mogu počakat julij (po popravcih) in takrt sm začeu delat izpit. izpit sm naredu oktobra, ker sm enkrt pogrnu na CPP-ju in sm mogu še enkrt pisat, tko da se je mal zavlekl! no in ko sm končno nardu izpit, sm od sestre odkupu daelima in od takrt se furam na 125-ki, in spoznou velik dobrih prijateljev iz motosveta  :OK:

ko bom dubu za A 25kW, pa nameravam kupt kawasaki Z750 z blokado na 25kW, pol bi pa itk takoj blokado vn vrgu. to sm tut tastarim povedu pa je mtka neki težila, ampak se bo mogla sprijaznt s tem!

no v bistvu mam kr dobre starše, kar se tega tiče :grim

Pa če policaji ugotovijo, da nimaš blokade notri? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To tud jst nameravam kupt motor z 25kW sam jst mam namen kupit cestaka 600!policaji pa lahk ugotovijo da nimas blokade sam ce te dajo v koper na homologacijo!Sam po spet mal hisa v lufti ker nameravam kupt pr 17tih letih tak da spet eno leto brez izpita :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa če policaji ugotovijo, da nimaš blokade notri?  :hmm:

pošlejo te v koper na homologacijo! sej k bom meu motor (750 ccm) ga ne bom do konca terov, vozu se bom tko do 170 max, tko da policaj bi te poslov na homologacijo le če furaš 240, k itk usak policaj ve, da pr 25kW ne morš dosečt hitrosti 240!

furaš se po pameti, pa ne pretiravaš, pa te itk noben polcaj ne bo ustavu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pošlejo te v koper na homologacijo! sej k bom meu motor (750 ccm) ga ne bom do konca terov, vozu se bom tko do 170 max, tko da policaj bi te poslov na homologacijo le če furaš 240, k itk usak policaj ve, da pr 25kW ne morš dosečt hitrosti 240!

furaš se po pameti, pa ne pretiravaš, pa te itk noben polcaj ne bo ustavu!

Jst sem tud reko da se bom po pameti vozo ko mi je ata dal motor pa reko da ne smem divjat pa sem se vseeno pelo 220 omejitev pa 70!Pa z motorjem ko ma 90+ konjev se ne mors pocas pelat razn ce nimas j...!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem tud reko da se bom po pameti vozo ko mi je ata dal motor pa reko da ne smem divjat pa sem se vseeno pelo 220 omejitev pa 70!Pa z motorjem ko ma 90+ konjev se ne mors pocas pelat razn ce nimas j...!

DA :OK: ..............jst sem mislu tudi čez kako leto kupit 25kw zablokirenega ampak mislim da bi blo pametno počakat na neomejeno pol pa Suzikija kupim ( športno potovalni! ) full hudddd. ! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DA  :OK: ..............jst sem mislu tudi čez kako leto kupit 25kw zablokirenega ampak mislim da bi blo pametno počakat na neomejeno pol pa Suzikija kupim ( športno potovalni! ) full hudddd. !  :D

hayabuso?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem tud reko da se bom po pameti vozo ko mi je ata dal motor pa reko da ne smem divjat pa sem se vseeno pelo 220 omejitev pa 70!Pa z motorjem ko ma 90+ konjev se ne mors pocas pelat razn ce nimas j...!

ma ne moreš se s takim motorjem počas pelat, pa če tud nimaš j.... , ker če se počas peleš, se prevrneš :D :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!