Skoči na vsebino

Mat noriiiiiiiiiiiii


X-R2

Priporočene objave

Danes dve smrtni nesreči!

Prva v Medvodah - motorist ni bil kriv

Druga v Ljubljani, motorist ni bil kriv vendar brez čelade!

A je treba še kaj komentirat!

Starši že vedo kaj delajo .......

Pa srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes dve smrtni nesreči!

Prva v Medvodah - motorist ni bil kriv

Druga v Ljubljani, motorist ni bil kriv vendar brez čelade!

A je treba še kaj komentirat!

Starši že vedo kaj delajo .......

Pa srečno

Kakšen motor je bil v 2. nesreči? A mogoče črn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa še moja štorija:

starša nikol nista bla motorista, pa pomoje nikol ne bosta... v glavnem mislim da je bilo ze prav kmalu po 16. rojstnem dnevu ko sem začel težit da bom motor nabavu. seveda prva rekacija: ne to pa ni šans, niti slučajn, dokler boš pod mojo streho motorja nebo... in to je trajal celo zimo, seveda sem na vsake toliko časa rekel da bom naredu izpit in kupu motor, seveda je bil zmeri negativen odgovor.

in potem lani spomladi sem začel te zadeve toliko stopnjevati da sem ji vsak dan 2x reku za motor. Nakoncu je maja meseca rekla: zdej te mam pa že poln kufer, nared tist izpit iz svojga dnarja, sam motorja pa nikol ne bo pr hiši :whistle: seveda sem takoj vedu kok je ura, če je namreč popustila 1x, potem bo še drugič :P potem sem poleti naredu do konca izpit in za kakšen mesec so zadeve potihnile (taktika :D )

potem sem začel težit da bom motor nabavu in to vsak dan dvakrat seveda.

no, potem oktobra enkrat sem zvohal eno motorček in sicer hondo nsr :OK: katero sva šla s fotrom pogleda...t še prav v živo se spomnim ko sva se odpravljala in sem prišel že ven iz hiše pa se je foter zadrl za mano: a dnarja neboš pa nč uzeu s sabo??? jaz pa zakaj bi pa ga???? ja zato da ga boš zaaral butl en :D

takrat so se mi pa zasvetle oči in sem vedu da je zmaga na moji strani :yea1:

seveda je mat kadar sem na motorju skor čist fertik, ker nikol neve če bom cel domov prišel, sam sej se bo navadla... kakšen mesec pa bo vredu.

mogoče se pa zato tolk sekira ker sem januarja že na drugi vožnji z svojim motorjem padel ko čik in imel kar precej sreče :grim

p.s.: seveda sem se s prodajalcem zmenil da očetu reče da je to vse original zablokirano 125 in da gre tam ene 120-130 max če maš dober veter.... O:-) ... o 160 kitu pa ne duha ne sluha na strani tastarih....

Popravljeno . Popravil zlabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

risko, sej vemo, da maš mitota in ni treba tega posebej omenjat v vsaki temi (po 10krat na dan :slap: )

A zate je 120km/h malo? Tko za informacijo, ubiješ se lahko tudi s pony expressom ali solex-om ki gre tistih 25km/h...

:doze:

ej grčo sploh nism tko mislu :slap:

sdam starci niso neumni...in če vejo kok KM ma motor pa kakšn je ta motor pa se tud po obliki takoj vid pol dost bl težijo to sm hotu povedat...sam men se je jebal jst sm se odloču pa mi je blo usen za mt kaj prav...težila je pa tud k sm ga domov prpelu (pa še zmer teži :P )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr men so se pa že navadl, naredu sm že ceu kup kilomettrov z vsemi prdami k sm jih meu pa k sreči še brez nesreče ali padca ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se pa nakupa motorja tiče mene se je zgodba odvijala nakak tkole: Pr nas v družini ni nihče motorist, razn star ata je prevozu vse kar se da s v svojih časih :P pa fotr je naredu CPP za 125 (za kej več ni blo denarja). In jst prvo gledam gilero DNA :devil: Sm meu na računalniku okol 300 slik od tega motorja. Pol sm gledu Gilero SMT, pa Yamaho DT SM in pol je na TZR naletel. Ampak je blo cel kup ovir :grim Najprej mat reče da ona ne bo dala nč zravn če ne bo skuter in mi je vsak teden nosila domov reklame od Spara v kerih so bli tisti gnili skuterji za 170k, jst sm ostal na svojem. Pol je fotr hotu da kupim SM, reku da je bolj praktičen :wacko: Pol je pa še star ata zravn lonček prstavu in reku da bog ne daj da kupim "tisto zadevo z malimi kolesi". :lol:

Pol so me pa ocene začele je*at. In so doma rekli da ne bo z motorjem nič če se ocene ne popravijo (k sreči so se). In pol sm malo popravil ocene, pa je fotr reku da ni šans da bi rabljenega kupoval ker se nikoli ne ve kaj je narobe z motorjem.

No, na koncu sem kupil odlično ohranjen1 leto vožen motor :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kva maš zdej za eno prdo :?

moped... TZR 50 :huh: zgleda da je kategorijo na forumu faliu .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na žalost ni take teme v kategoriji skuterji in mopedi .) Itak je pa isti kurac. Če ti težijo pr nakupu ti težijo in je čisto vseeno a je 50cc al pa 125cc motor :doze: Sm povedu pač svoje izkušnje pri nakupu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen motor je bil v 2. nesreči? A mogoče črn.

Ja črn - vsaj tako se je videlo na TV! Se mi zdi, da je imel vijolična platišča!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja črn - vsaj tako se je videlo na TV! Se mi zdi, da je imel vijolična platišča!

Videl sem tak motor, ki je obračal na dolenjski cesti nekaj minut čez poldan. Samo takrat sta se peljala dva brez čelad.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi da sem že celo večnost na motorjih, šele zdej se zavedam da sem šele 9 let..

Imel sem 6,7 let začel sem vozil sosedovega automatika in se navdušil nad motorji oče me je zmeraj opazoval in videl da mi kr gre in da ni neumnosti..

Cez nekaj časa sem si zaželel da bi imel zračno puško, ker smo imeli njivo in naj bi tam streljal, kar naenkrat en dan pa mi oče reče: "sine, kaj če bi midva to puško zamenjala za kakega automatika ?"

Seveda sem takoj pritrdil in čez kaka 2 mesca sva odšla na tomos po Tori Cross..Tisti je bil hudičevo dober..

Ko sem bil 5 razred pa smo že začeli gledat za skuterji saj mi je oče obljubu da mi bo kupil vešpo..

Konc 5 razredo smo šli po skuterja speedifght 1 in ga kupili, katerega sem vozil le z njim in brez izpita še takrat 3 leta, potem pa ko sem naredil izpit za 50ccm potem so me pa pustili kamor sem hotel..

Pred 1 letom sem se pa vnel za 125ccm moped pa sem očeta zičal pa malo delal pa zbral denar pa tako..

Pa cez par mescev ko sva razmišljala o nakupu sem mu omenil samo, da ker smo povprečna druzina z povprečnimi dohodki nimamo veliko denarja in da bi lahko vzeli sedaj pravi motor pod pogoji da imam pamet v desni roki ko sem na njem pa damo 200k za kazni ker sem brez izpita, kot pa menjavat vsake 2 leti motor..Oče je seveda pritrdil ker mi zaupa, tako da se zdaj namesto na 125ccm motorcki lepo vozim na gsx-r 600 '04 pa za dirke predelan vozim..Očeta pa malo skrbi saj to je že stroj, ampak spet ni tako hudo ker ve da ni neumnosti,..Mislim da taki očetje se ne delajo več!

Mama pa kot mama, vedno nekaj tezi, enkrat sm jo pelju na suzukiju so jo potem še 3 dni roke bolele je rekla kak se je drzala za rezervar in je rekla da nikoli več ne gre z mano...Hotel sem ji le pokazat da ni tak nevarno, PO PAMET! pa gas do konca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez zamere, ampak jaz svojemu otroku nikoli, ampak res nikoli ne bi pustil, da fura nekaj tako močnega pri 16 letih in to še brez izpita za katerokoli A kategorijo. Zdi se mi skrajno neodgovorno od staršev, da jim sploh na pamet pade kaj takega. A se sploh zavedate , ti in tvoji starši, kaj to potegne za sabo, v primeru da pride do ene hude prometne nesreče (hude poškodbe, velika škoda, celo smrt ostalih udeležencev..), kjer si povzročitelj ti. Hude sankcije zate, še bolj pa za tvoje starše, ki so zaenkrat še odgovorni zate. Sem tudi sam mlad motorist, furam 650cc, ampak nikoli mi nebi niti na kraj pameti padlo, da bi se vsedel na tak motor mladoleten in brez izpita, če ne zarad drugega, zaradi spoštovanja do svojih staršev, ker ni fer, da oni trpijo zaradi morebitne pizdarije, ki bi jo povzročil jaz kot mladoletnik..

Pa berz zamere, lahko da si res zelo odgovoren in previden motorist. Ampak nesreča se lahko zgodi tudi najboljšim, hec je le, da kot odrasla oseba sam poješ kar si skuhal, v tvojem primeru bodo naj*** pa še starši.. In to fajn. Pa bog ne daj da bi se kaj zgodilo!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez zamere, ampak jaz svojemu otroku nikoli, ampak res nikoli ne bi pustil, da fura nekaj tako močnega pri 16 letih in to še brez izpita za katerokoli A kategorijo. Zdi se mi skrajno neodgovorno od staršev, da jim sploh na pamet pade kaj takega. A se sploh zavedate , ti in tvoji starši, kaj to potegne za sabo, v primeru da pride do ene hude prometne nesreče (hude poškodbe, velika škoda, celo smrt ostalih udeležencev..), kjer si povzročitelj ti. Hude sankcije zate, še bolj pa za tvoje starše, ki so zaenkrat še odgovorni zate. Sem tudi sam mlad motorist, furam 650cc, ampak nikoli mi nebi niti na kraj pameti padlo, da bi se vsedel na tak motor mladoleten in brez izpita, če ne zarad drugega, zaradi spoštovanja do svojih staršev, ker ni fer, da oni trpijo zaradi morebitne pizdarije, ki bi jo povzročil jaz kot mladoletnik..

Pa berz zamere, lahko da si res zelo odgovoren in previden motorist. Ampak nesreča se lahko zgodi tudi najboljšim, hec je le, da kot odrasla oseba sam poješ kar si skuhal, v tvojem primeru bodo naj*** pa še starši.. In to fajn. Pa bog ne daj da bi se kaj zgodilo!!

se strinjam :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dex! Čisto pravilno si povedal, tudi te razumem, ampak nimam drugo kot to in starši me razumejo!

Namreč, imam le motor, le to si želim in nikoli ne bi hotel da bi starši trpeli zaradi moje neumnosti, zato jih omejim na nulo..

Če pa že pride do biloćesa bom poskušal bit za vse odgovoren jaz znotraj moje druzine..govorim o placevanju kazni, škode in to..

Drugače pa se 100% strinjam s teboj !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprejem kritike je že eden od znakov zrelosti. Cenim to. Vse kar lahko rečem je le, da vozi z glavo in bodi odgovoren in maksimalno previden. Seveda to velja tudi za ostale motoriste!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen motor je bil v 2. nesreči? A mogoče črn.

gsx-r

Meni se zdi da sem že celo večnost na motorjih, šele zdej se zavedam da sem šele 9 let..

Imel sem 6,7 let začel sem vozil sosedovega automatika in se navdušil nad motorji oče me je zmeraj opazoval in videl da mi kr gre in da ni neumnosti..

Cez nekaj časa sem si zaželel da bi imel zračno puško, ker smo imeli njivo in naj bi tam streljal, kar naenkrat en dan pa mi oče reče: "sine, kaj če bi midva to puško zamenjala za kakega automatika ?"

Seveda sem takoj pritrdil in čez kaka 2 mesca sva odšla na tomos po Tori Cross..Tisti je bil hudičevo dober..

Ko sem bil 5 razred pa smo že začeli gledat za skuterji saj mi je oče obljubu da mi bo kupil vešpo..

Konc 5 razredo smo šli po skuterja speedifght 1 in ga kupili, katerega sem vozil le z njim in brez izpita še takrat 3 leta, potem pa ko sem naredil izpit za 50ccm potem so me pa pustili kamor sem hotel..

Pred 1 letom sem se pa vnel za 125ccm moped pa sem očeta zičal pa malo delal pa zbral denar pa tako..

Pa cez par mescev ko sva razmišljala o nakupu sem mu omenil samo, da ker smo povprečna druzina z povprečnimi dohodki nimamo veliko denarja in da bi lahko vzeli sedaj pravi motor pod pogoji da imam pamet v desni roki ko sem na njem pa damo 200k za kazni ker sem brez izpita, kot pa menjavat vsake 2 leti motor..Oče je seveda pritrdil ker mi zaupa, tako da se zdaj namesto na 125ccm motorcki lepo vozim na gsx-r 600 '04 pa za dirke predelan vozim..Očeta pa malo skrbi saj to je že stroj, ampak spet ni tako hudo ker ve da ni neumnosti,..Mislim da taki očetje se ne delajo več!

Mama pa kot mama, vedno nekaj tezi, enkrat sm jo pelju na suzukiju so jo potem še 3 dni roke bolele je rekla kak se je drzala za rezervar in je rekla da nikoli več ne gre z mano...Hotel sem ji le pokazat da ni tak nevarno, PO PAMET! pa gas do konca

ker si glih tolk ODGOVOREN in PAMETEN - letos bodo policisti še posebej pozornost posvečali mladim voznikom itd in v primerih kakih nezakonitosti (nimaš ustreznega dovoljenja) ali pizdarij, ko bodo ugotovili, da so mladoletni, bodo zadeve sporočali tudi njihovim staršem ... AMPAK ne samo to - če bodo videli ,da starši neodgovorno vzgajajo svoje otroke (če se boš hvalil, da te je oče vzpodbujal pri tem), bodo tudi okoli tega UKREPALI (morda te vzamejo staršem in te vtaknejo v popravni dom ;)) ... tako so predstavniki slovenske Policije povedali včeraj .... zato je morda čas ,da se z očetom pogovorita, kako in kaj, kdo je tukaj (NE)ODGOVOREN in za kateri del zadeve ... pa morda le PAMETNO ravnaš in kupiš motocikel, ki je primeren tvoji usposobljenosti ... ne pa tvoji mladi vroči glavi, ki misli, da je že PAMETNA... zna biti, da ni dovolj pametna ...sploh, ker načrtuješ nezakonito vožnjo še vsaj za dve leti, če sem te prav razumel, namreč na svojem dirkalnem GSXR nimaš niti še izpita za A omejeno, kaj šele za neomejeno?

Sprejem kritike je že eden od znakov zrelosti. Cenim to. Vse kar lahko rečem je le, da vozi z glavo in bodi odgovoren in maksimalno previden. Seveda to velja tudi za ostale motoriste!

saj ne rabi on biti kriv, da zaide v težave... takrat bo kriv, ker ravna tako PAMETNO in ODGOVORNO, vendar NEZAKONITO... žal, tako gredo zadeve.

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprejem kritike je že eden od znakov zrelosti. Cenim to. Vse kar lahko rečem je le, da vozi z glavo in bodi odgovoren in maksimalno previden. Seveda to velja tudi za ostale motoriste!

to je en od razlogov za Tomosov pokal.Omogočat mladim nadobudnežem, da se izkažejo na progi in ne na cesti...ko bi vsaj še kateri distributer imel posluh za to .) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje vse lepo in prau ! Pravilno mi govorite, vse je res, ampak to si želim, to je edino kar imam in če ne bo neumnosti mislim da ne bo nobene pizdarije potemtakem..

Seveda se policija ne bo strinjala še naslednji dve leti..Ampak če ti lepo policaju poveš da imaš ta motor ker ti je všeč in ne zato ker misliš delat neumnosti po cestah in vozit 150 cez naselje in da voziš po pravilih po moje te bo spustil domol s samo opominom..Seveda se mu opravičiš..Namreč ne bo se spravljal na otroka z astronomskimi kaznimi ker ve da če bi bil njegov sin tako tudi njemu ne bi bilo prau..Poleg tega, pa mislim da lepa beseda policaja bi DOOOSTI VEČ ZALEGLA kot pa ASTRONOMSKA KAZEN !

Sam ne smeš bit pameten pred policajem pa bo vse uredu, seveda narediš nek komprosim, če je le malo policaj razumen bo videl zakaj se gre in reku "fant to ti je zadnjič, ti na to raketo ne spadaš in čau, naj ti bo to kot v opomin!" .. Če bi pa reku "Aha, 300k za izpit, 200k za registracijo.." bi jaz to plačal ampak še vedno bi bil na tem motorju in kakor sprejmeš ustavili me ne bi več ! Tak da lepa beseda, pa če se da lepo poment veliko pomeni...

Poskušal bom dokazat da leta niso vse, čeprav je v tem veliko izkušenj, priznam naredil sem veliko napako, iz 50 kubične prdulce na 150 konjsko pošast ampak, še enkrat bom ponovil, da je vse le v glavi !

Ne rečem da boš s tem motorjem vozu 50km/h po omejitvah, kot s skuterjem, ampak greš 100, 120, nikakor pa 200 !!!

upam da sem bil dovolj jasen in da se razumemo kaj sem hotel povedat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gsx600 - a si hotel reči tole?

PO PAMET! pa gas do konca

Sicer pa - odgovornost ni toliko tvoja kot tvojih staršev... Če se zgodi nesreča, v kateri morda niti ne boš nič kriv ... misliš, da bo zavarovalnica prijazna do tebe in tvojih staršev?

Pa tudi policaji nujno ne sedejo na lepo besedo... no, kakorkoli - nisem tvoj fotr, da bi ti solil pamet. Ampak vsaj premisli in zbriši svoje kontaktne podatke iz profila ter ne nakladaj, kako neodgovorne starše imaš, ker imaš lahko hitro pizdarijo ... če kdo misli, da policija ne bere teh strani, se moti ... in v luči mojih prej zapisanih stvari: letos policaji ne bodo tako ignorantski do mularije ... ne v Ljubljani in ne v Kopru ali še kje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem hotel rečt, po PAMET! pa gas do konca !

Kaj nisi razumel ? Namreč ni lepo jasno razvidno ?

Lep dan želim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gas do konca ni kompatibilno z 'po pamet' ... kolikorkoli si že želimo, da bi to blo res ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje vse lepo in prau ! Pravilno mi govorite, vse je res, ampak to si želim, to je edino kar imam in če ne bo neumnosti mislim da ne bo nobene pizdarije potemtakem..

Seveda se policija ne bo strinjala še naslednji dve leti..Ampak če ti lepo policaju poveš da imaš ta motor ker ti je všeč in ne zato ker misliš delat neumnosti po cestah in vozit 150 cez naselje in da voziš po pravilih po moje te bo spustil domol s samo opominom..Seveda se mu opravičiš..Namreč ne bo se spravljal na otroka z astronomskimi kaznimi ker ve da če bi bil njegov sin tako tudi njemu ne bi bilo prau..Poleg tega, pa mislim da lepa beseda policaja bi DOOOSTI VEČ ZALEGLA kot pa ASTRONOMSKA KAZEN !

Sam ne smeš bit pameten pred policajem pa bo vse uredu, seveda narediš nek komprosim, če je le malo policaj razumen bo videl zakaj se gre in reku "fant to ti je zadnjič, ti na to raketo ne spadaš in čau, naj ti bo to kot v opomin!" .. Če bi pa reku "Aha, 300k za izpit, 200k za registracijo.." bi jaz to plačal ampak še vedno bi bil na tem motorju in kakor sprejmeš ustavili me ne bi več ! Tak da lepa beseda, pa če se da lepo poment veliko pomeni...

Poskušal bom dokazat da leta niso vse, čeprav je v tem veliko izkušenj, priznam naredil sem veliko napako, iz 50 kubične prdulce na 150 konjsko pošast ampak, še enkrat bom ponovil, da je vse le v glavi !

Ne rečem da boš s tem motorjem vozu 50km/h po omejitvah, kot s skuterjem, ampak greš 100, 120, nikakor pa 200 !!!

upam da sem bil dovolj jasen in da se razumemo kaj sem hotel povedat

1. Zakaj pa nisi kupu 125ke?

Jest si tudi želim GSX-R750, pa ga nimam ker nimam izpita in nimam denarja. Pa tudi če bi mel ogromno denarja bi ga mel pa bi se po Grobniku vozu, za po cestah pa kar se da legalno....

2.Policaji. Ej, sorry, sam očitno nimaš izkušenj s policaji. Mene je ustavu sredi Reke, zgubljen, nism niti vedu da sm v Reki, pa da sm šu 73km/h, omejitev je pa 50km/h. Joku sm mu da sm mislu da je 70km/h ker je v Ljubljani kao 70km/h po taglavni čez mesto, pa mi sploh ni nč reku, sam 500kun je kazen, alpa ju3 sodnik...

In jebi se. Mislm da ti ne bo noben pustu da se vozš s tako zverino pr takih letih. Lohk mu ti še bolj trobš kako si pameten in da nikol še nisi šu več kot 120km/h, bla bla, jada jada....

3.Kar se te tvoje hitrosti tiče, k si napisu da greš 120km/h, ne pa 200km/h. Zakaj ti rabi tak stroj? Kupi Mitota, ki gre tudi dobro... Sej, zarad mene, si magar Hayabuso nabavi, pa zarad mene se 50km/h vozi, ampak se mi zdi brezveze met to doma če ti ne koristi in si vedno u strahu.... Preveč dnarja...

4.Prej si napisu da ste povprečna družina s povprečnimi dohodki. Povej mi kdo sinu kupi novga skuterja in čez 3 leta Gixxerja? za 2mio? Pa še kao za kazen 500k sit. Ej, pa to so dnarji človek....

Pa hej, brez zamere, ampak se pač ne strinjam čist s tem kar imaš in si naredu, in delaš, nelegalno....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma lej ne bom vozu neke 125 kubičnega sranja, ker mi je dopizdlo v vsaki klanec porivat skuter..Raje vozim še 2 leti skuter potemtakem..Ampak ker sem že kupu motor bom vozu tega, ane ?

Seveda vozim 50, tudi 150 vozim ce je treba, ampak če je pametno, pa da ni nevarnosti..

Seveda bom to hitrost stopnjeval z izkušnjami, to vsak počne

Aja še policaji..Normalno da ti je dal kazen, če pa se gledamo en drugega kot pes in mačka..

Mi smo kao v EU oni pa še jugoslavija, tak da nas in mi njih jebemo kjer stignemo, zato je bilo tako..Če bi bil domačin garantiram bi bila drugačna scena!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!