Skoči na vsebino

Kawasaki ER6 N /F


flero

Priporočene objave

Ni slab edino fajn predrag za moje pojme jaz sem mojega prodal za 2800 sicer je bil letnik 07 sedaj pa prodajam hondo hornet letnik 09 za 4100€ in za moje pojme je dosti boljši motor vsaj kar se voznih lastnosti tiče ter je dosti bolj umirjen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razen tega, da se prodaja že skoraj celo sezono ti ne znam več povedati. Sem ga zasledil še ko sem jaz motor kupoval v začetku poletja, sem skoraj siguren, da je isti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma koliko časa se motor prodaja sploh ni več merilo. Vidim pri mojemu prodajam ga že 6 mesecev in v tem času so me trije poklicali en ga je pa celo prišel pogledat (sam ni mel dovol €€ :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa čas prodaje dobro izhodišče za pogajanje pri ceni. :)

Po pol leta neuspešne prodaje ponavadi ugotoviš da ali:

A) ni dovolj priljubljen motor, da bi ga kdo kupil

B) povpraševanje trga ne dosega nastavljene cene

Pri temule kwaku je to definitivno previsoka cena. Ne glede na dodatno opremo, trenutno folk pač špara kjer se le da, prodajalcu pa se verjetno ne mudi s prodajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alora za moje pojme je hornetka kr priljubljen motor in cena 4100€ za letnik 09 se mi tudi ne zdi huda :) zdej pa zadosti ka smetimo temo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka oa je po vašik izkušnjah pri takem motorju pregledat, glede na število kilometrov, starost...? Pač odločam se za nakup in žal res nimam pojma glede tega, kar glede zgornjega motorja vem je edino to da se mi zdi tudi malo predrag glede na ceno novih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka oa je po vašik izkušnjah pri takem motorju pregledat, glede na število kilometrov, starost...? Pač odločam se za nakup in žal res nimam pojma glede tega, kar glede zgornjega motorja vem je edino to da se mi zdi tudi malo predrag glede na ceno novih.

Ob pravilni redni oskrbi motorja, število kilometrov ne pove ničesar...to si zapomni za vedno....

Bolj na grobo rečeno, se pri večini motorjev do 50.000km opravlja le redne servise, menjava elementov, ki so predvideni po servisnem spisku...zračni filtri, svečke, zavorne ploščice...

Če ima motor realno zgodovino, to lahko ugotoviš po servisni knjižici... je pa res, da nekateri naredijo doma boljši servis, kot pa nekateri uradni serviserji...

Tako da jaz bi vedno priporočal, da se ob nakupu prvega motorja poslužuješ osebe, ki o motorjih ve veliko, ga vzameš s seboj, da ti bo povedal, kakšna je situacija...ker......neizkušen kupec kupuje z očmi ;)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, glede na to, da novi stane okoli 5800 in imaš garancijo najmanj 2 leti itd., je 4.400 ne glede na dodatno opremo, ki je brezvezna (zgolj šminka) preveč.

Motor ima že po defaultu zadaj led luč, ne vem zakaj je menjaval, izpuh je tudi mimo. Izgleda pa solidno.

Glede na kilometre in fotografije je očitno bil to bolj caffe racer, se ni dosti vozil.

Malo je sumljivo, da je odstranil nalepke iz stranskih plastik in da je omenil ris.

Če ni vizualnih sledi obrabe in padcev potem pač pogledaš splošne pojave. Če je kje kaj preveč mastno, če kje pušča olje (vilice) itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, glede na to, da novi stane okoli 5800 in imaš garancijo najmanj 2 leti itd., je 4.400 ne glede na dodatno opremo, ki je brezvezna (zgolj šminka) preveč.

Motor ima že po defaultu zadaj led luč, ne vem zakaj je menjaval, izpuh je tudi mimo. Izgleda pa solidno.

Glede na kilometre in fotografije je očitno bil to bolj caffe racer, se ni dosti vozil.

Malo je sumljivo, da je odstranil nalepke iz stranskih plastik in da je omenil ris.

Če ni vizualnih sledi obrabe in padcev potem pač pogledaš splošne pojave. Če je kje kaj preveč mastno, če kje pušča olje (vilice) itd.

Ampak ti pa si kaliber, potem smo za tebe vsi caffe racerji tisti k smo menjali izpuh, pa nosilec tablice?

1. Dejte že ne bit tako nevoščljivi, vsak človek lahko počne s svojim motorjem kar mu je volja, pa če ga samo po ulici gor in dol vozi...če gre samo na kavo z njim.

2. Zakaj bi imel takšen motor za epska potovanja za okoli sveta če pa je za isti denar mogoče dobiti bolj prijazne motorje za nabiranje kilometrov

3. In če odštejemo vso dodatno opremo, skočimo na povsem realno ceno za tak model...dvomim, da ga bo prodal v originalnem stanju...zakaj bi se zajebaval z posamično prodajo vsakega dela posebaj?

4. Prav sede mu zatemnjena zadnja luč...za moje pojme čist solidno opremljen motorček...

Sumljivo je lahko vse, kaj pa če je bil paden, pa cel varjen, in na novo sestavljen?

Zato pa se motorje ki bodo kupljeni na dolgi rok kupuje z znanjem in ne z očmi...

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Caffe racer se nanaša na km pri tem letniku. Pomeni, da se model ni veliko vozil, ampak je bolj vlagal v šminko.

1. Kje si pa ti nevoščljivost razbral? menjava izpuha zaradi vznemirjanja okolice s hrupom bo vedno zame brezvezna neumnost (no saj nekoč bomo meli na štrom pa bo tiho)

2. Pa mi ti pokaži nov motor za epska potovanja za 5800 eur

3. Prodaja ga z original deli in je cena za 200 eur nižja, si sploh prebral oglas do konca?

4. tudi original luč ni osvetljena, ko ne sveti :) Original je tudi zatemnjen samo je v rdeči barvi, motor pa je črn in je očitno zaradi tega menjal.

Ja, sumljivo je če ni nalepk in je še kje kaj barvano. Saj zato pa so ogledi, sicer verjameš v knjižico, ki jo ima.

Mimogrede, jaz sem si ta model kupil na dolgi rok pa ne vidim nobenih problemov pri tem pa bi ga kupil še enkrat. Pa sem prvo gledal "tvojega" in ugotovil, da bo ta dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka oa je po vašik izkušnjah pri takem motorju pregledat, glede na število kilometrov, starost...? Pač odločam se za nakup in žal res nimam pojma glede tega, kar glede zgornjega motorja vem je edino to da se mi zdi tudi malo predrag glede na ceno novih.

Dodaš še 1,5 K € in minus jesenski popust pa imaš novega z ABS-om in dvoletno garancijo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorček zgleda kar soliden.

Tako kot sta že 2 napisala, vzemi nekoga sabo, da bo malo bolje pogledal.

Po mojem skromnem mnenju če ti ga da za 4.000€ bo OK nakup. Pa tud če brez dodatne opreme, je original čist lep.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne morem, da ne bi komentirala...

Caffe racer se nanaša na km pri tem letniku. Pomeni, da se model ni veliko vozil, ampak je bolj vlagal v šminko.

ok. kaj pa sem potem jaz, ki imam na mojem 2008 letniku 15000 km? :?

Motor ima že po defaultu zadaj led luč, ne vem zakaj je menjaval, izpuh je tudi mimo. Izgleda pa solidno.

meni je pa všeč oboje!

Malo je sumljivo, da je odstranil nalepke iz stranskih plastik in da je omenil ris.

je pa vsaj omenil ris! marsikdo bi ti rekel, da je motor kot nov, nikjer praskice, ko bi pa prišel tja, bi pa samo debelo gledal :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ufff res nevem ta motor nima ABS sistema in ni zablokiran na 35 kW kar bi jaz potreboval, glede cene se še pa da dogovoriti, na koliko kaj vi cenite takšen motor na prvi pogled če bi bilo z njim vse vredu. Novi mi je še vseeno malo predrag glede na to da sem dobil ponudbe, ki so okoli 6500€. Zanima me še nekaj, če bi se slučajno odločil za nakup, in ga dam blokirat pri uvozniku je isto kot če bi novega takšnega kupil ane pa ali je cena okoli 100€ kot sem nek zasledil? Ker sem prebral že marsikaj in sem res zmeden zdaj glede teh kilowatov. Hvala za vse koristne informacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.avto.net/....asp?ID=6346638

Za tega ti lahko jaz garantiram-ga poznam od "rojstva" , vozi ga ženska roka, ima nekaj opreme in je OK. O ceni bi se dalo verjetno še pogajat. Razlog prodaje: želi si nekaj lažjega (baje MT-03).

Prešla bo iz konja na osla,ki je lažji samo borih 13Kg višina sedeža popolnoma identična je samo enocilindraš z manjšin navorom za 8 N.M.in z 24 Ps manj ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je težko tole, mislim pa da bo predvsem prevladovalo to da bi si po vseh komentarjih res kupil motor z ABS sistemom pač zato letos žal motorja nebo, bom pa v zimskem času ali spomladanskem kupil novo ER-6ko. Upam na kakšno ugodno ceno, ker zdajle še nisem prišel nikjer pod 6100€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je težko tole, mislim pa da bo predvsem prevladovalo to da bi si po vseh komentarjih res kupil motor z ABS sistemom pač zato letos žal motorja nebo, bom pa v zimskem času ali spomladanskem kupil novo ER-6ko. Upam na kakšno ugodno ceno, ker zdajle še nisem prišel nikjer pod 6100€.

Vzemi rabljenega, za 3-3,5k. Se prodajajo s po 20, 30k km kar ni veliko, ti pa ga bos verjetno tudi po 2eh sezonah menjal in bos tako veliko manj izgubil. Pocakaj na jesen ko se bodo zaceli motorji prodajat in jih pojdi vec pogledat. Pa se nekoliko nizjo ceno imajo kot na zacetku sezone. Ce je verizni set ze menjan in so se pnevmatike pred kratkim menjane, ter je lepo ohranjen bos dobil prakticno nov motor za veliko manj denarja.

Je pa dober motorcek za zacet na njem, zelim ti uspesen nakup, pa ce bo nov ali pa rabljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

js ne vem kaj moj ERik dela z žarncam, ampak včer sm jo mogla spet zamenjat... prejšnja je bla menjana okol 1.8.

ta bo gorela... dokler bo ;) :yes:

Izmeri napetost na akumulatorju pri ca 2-2,5 o/min. nesme biti višja od 14,5 V ,če je višja in raste bo potrebno menjati regler !

če je napetost vredu potem ti vibrira parabola.Žena je imela ER-6-N ca 2 leti z H-7 žarnico nato pa 4 leta xenon in nikoli ni menjala nobene žarnice !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js ne vem kaj moj ERik dela z žarncam, ampak včer sm jo mogla spet zamenjat... prejšnja je bla menjana okol 1.8.

ta bo gorela... dokler bo ;) :yes:

Preveri napetost ko motor zavrtiš preko 4k obratov napetost naj ne bo višja od 14,2V.

Pogosta napaka je tudi pregrevanje žarnice zaradi slabega kontakta na konektorju in posledično pogostejša odpoved.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!