Skoči na vsebino

Super Tenere klub


Priporočene objave

Ravni ni problem dol snet nazaj gor je težje dat,že iz zaugom sem imel probleme

Se mi je kar zdelo, da morajo biti trablni s tem, no pač ne bomo dol snemal ane Hop :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla HOP kaj pa učinek se pozna al ne. :naughty:

Se pa še kako :worship: Lahko se pelješ z 5 prestavo na 1500rpm brez cukanja in rukanja.Za porabo bom pa moral kakšno dolgo turico naredit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pertočanec drugi teden jaz delam do 16.00 tak da mam čas komaj po 17 uri.

Hop daj sprobaj porabo čimprej ja, ker jaz bi to zamenjal samo zato da bi zmanjšal porabo ker motor drugače gre vredi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hop - najlepša hvala. sem že v akciji mimgrede sem še ploščice naročil. upam da zarad debeline diskov ni problema z montažo :huh: . kar se tiče predelave fergazerja - bom mal moral počakat, ker financminister štrajka, ampak zadeva me zanima.

Rokrs8 - meni tudi odgovarja popoldanska ura, tako da se čujema. (samo ne če bo dež ker se ne rad vozim moker :BUA: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pertocanc diski grejo gor brez problema jih imam sam gor .

Roks in ostali pa takole ,včeraj naredil 200km izračunal porabo 5,5l na 100km pa ne počasne vožnje kar privijanje tja do 6-7Trpm

Kaj naj rečem gre ko šus :worship: Mislim da bi jo lahko spravil na 5l normalne vožnje.

P.S. Testirano na relaciji Šk.Loka-Petrovo brdo-Most na soči

Popravljeno . Popravil Hop
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf lepa poraba o kateri jaz zaenkrat lahko samo sanjam. :)

Pertocanec v sredo nimam časa drugače pa gre če boš hodil kaj tu okoli pokliči. Tel. v profilu.

Evo to pa je moj trenutni projekt:

post-19616-1222104012_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf lepa poraba o kateri jaz zaenkrat lahko samo sanjam. :)

Pertocanec v sredo nimam časa drugače pa gre če boš hodil kaj tu okoli pokliči. Tel. v profilu.

Evo to pa je moj trenutni projekt:

post-19616-1222104012_thumb.jpg

Odlično kar več jih naredi pa najmanj 5mm-rske

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe :) žal imamo ta material samo 4mm (24CrMo4 krom molibden) drag material ura rezanja z laserjem pa je še dražja. Tak da bomo videli kaj se bo dalo narediti.

Me res zanima če bo to uspelo ker z tem sem prihranil kar veliko €. Će pa uspe pa še kar 320mm za spredaj. Za vzorec pa se moram dogovoriti z steneretom ;).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe :) žal imamo ta material samo 4mm (24CrMo4 krom molibden) drag material ura rezanja z laserjem pa je še dražja. Tak da bomo videli kaj se bo dalo narediti.

Me res zanima če bo to uspelo ker z tem sem prihranil kar veliko €. Će pa uspe pa še kar 320mm za spredaj. Za vzorec pa se moram dogovoriti z steneretom ;) .

Upam da te bo še vedno ceneje prišlo kot pa da bi jih kupil :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čuj Hop kako pa je kaj z tesnili na fergazerjih? Si naročil zraven nove ali stare držijo dalje?

Stare držijo dalje.Pa moraš pravilno nastavit "Air scrue" standardno je za dva obrata odprt potem gre pa drugače..(ni za v eter hehehe :naughty: )lahko tesnilo na glavi skuriš al pa še kaj drugega

Popravljeno . Popravil Hop
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa moraš pravilno nastavit "Air scrue" standardno je za dva obrata odprt potem gre pa drugače..(ni za v eter hehehe :naughty: )lahko tesnilo na glavi skuriš al pa še kaj drugega

A boš šel merit izpušne pline oz. kako boš vedel, da ni zmes prerevna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A boš šel merit izpušne pline oz. kako boš vedel, da ni zmes prerevna?

Po svečkah so lepo rjave kakor čokolada :worship: Že preveril

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo to pa je moj trenutni projekt:

post-19616-1222104012_thumb.jpg

Rokrs8 ej to pa dobro zgleda, a ta laser odreže to v nulo al je treba pol to popravljat kaj, ker tiste luknje kjer grejo ploščice če to ni uredu ne bo dobro bremzalo. Pa a boš naredil večje disko od originalnih?

Po svečkah so lepo rjave kakor čokolada worship.gif Že preveril

To je najboljše merilo, če so svečke lepe rjave, kot "mlečna čokolada" potem je vse poštelano in štima v nulo, bravo Hop

Popravljeno . Popravil ravni
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A boš šel merit izpušne pline oz. kako boš vedel, da ni zmes prerevna?

za un vijak je v redu takrat, ko gas lepo prime iz nule brez zamika in pa ne poka iz izpuha pri zaviranju z motorjem.

Po svečkah pa vidiš če sta igla in glavna diza v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za un vijak je v redu takrat, ko gas lepo prime iz nule brez zamika in pa ne poka iz izpuha pri zaviranju z motorjem.

Po svečkah pa vidiš če sta igla in glavna diza v redu.

Nič ne poka.Gas pa prime takoj iz nule Thnx :worship:

Popravljeno . Popravil Hop
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravni tisti del se bo še v stružnici zravnal. Saj se pri rezanju z laserjem sprošča veliko toplote in disk ne bo 100% raven z struženjem pa bo.

Laser je precej natančen ja. Vendar se vsak material pri izpostavljanju visokim temperaturaturam malo ukrivi ali spremeni obliko, zato se na nulo naredi na koncu z rezkanjem ali struženjem. Je pa material debeline nekje 4.15mm tako da mislim da bo šlo skoz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja za probo delam najprej zadnji disk v originalni velikosti. Če se dobro obnese bom pa prve verjetno naredil 320mm.

Popravljeno . Popravil rokrs8
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravni tisti del se bo še v stružnici zravnal. Saj se pri rezanju z laserjem sprošča veliko toplote in disk ne bo 100% raven z struženjem pa bo.

Laser je precej natančen ja. Vendar se vsak material pri izpostavljanju visokim temperaturaturam malo ukrivi ali spremeni obliko, zato se na nulo naredi na koncu z rezkanjem ali struženjem. Je pa material debeline nekje 4.15mm tako da mislim da bo šlo skoz.

Ja samo če boš stružil boš od zadaj rabil dobro oporo zato ker se ti bo disk zviljal, po moje bi blo brušenje najprimernejše ali pa rezkanje kakor si že omenil. Večjih jaz ne bi delal ker so ti čisto uredu zato ker potem moraš čeljusti prestavljat.

Popravljeno . Popravil ravni
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo Super Teneraši !

Mam eno željo za mojo tenerejko 660 xtz, edini minus zaenkrat na motorju so prednje bremze, mi lohka kdo svetuje za dodaten disk, mel bi dvojnega tko kot Super Tenere, paše kej delov od Super Tenere( cilidri..?)

Že v naprej hvala za odgovore;

L.p. Miha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo Super Teneraši !

Mam eno željo za mojo tenerejko 660 xtz, edini minus zaenkrat na motorju so prednje bremze, mi lohka kdo svetuje za dodaten disk, mel bi dvojnega tko kot Super Tenere, paše kej delov od Super Tenere( cilidri..?)

Že v naprej hvala za odgovore;

L.p. Miha

A si probal tukaj kaj pogledat Klikni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rokrs8 - če ti tale zadeva z diskom rata - si mogoče že zračunal kolko bo potem tak disk koštal ? Bo enako kvaliteten kot original ali boljši?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!