Skoči na vsebino

Grobnik


a

Priporočene objave

Kaj hočete zdaj povedat, da Robycop laže? :blink: :angry: ;) :unsure: <_< :wacko:

Robycop ne laže, samo zmotu se je pri tipkanju. Saj je tud on samo človk. <_< :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robycop je ob omembi časa omenu tudi svizca - torej ni čist resn mislu, drgač se pa naši fantje menda že vozjo okrog 1:32,..(Balin, Camlek, ?...), kar se mi zdi realno, glede na to, da sem pred dvemi leti imel v rokah uradne čase za štart pozicije z AA dirke, kjer je imu Balin čas 1:34,..(pa ni imu pole position).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ya no, svizec ye biw zraven, kokr je že Roman omenu.... :D

Ne bi omenjal mojga cajta preveč, no... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se jaz povem svoje...

Bil sem namrec prvic na pisti. Mislil sem iti s starimi gumami, pa me je Hayabusa preprical (najbolje s primerno ceno :D ), da mi je namontiral nove gume... Dunlop 207RR, letosnja proizvodnja z vecjim dodatkom silike (baje :) )

Grem jaz najprej panoramsko 4 kroge, v mislih vozim skozi vse napotke, ki mi jih je dal moj prijatelj (ex) drzavni prvak v 600SS skupini ;) , gledam vse pike, zaplate, rdece-bele robove....

Nato pa enourni odmor... in pride 13:50... Gregs, cas je za skok v kombinezon!... Pride 14:00... enourni zakup piste...

Bladzo bi moral ene dva kroga pred mano voziti, pa je hitro spi**uharil naprej... Nic, kar sam lepo naprej... En krog... gume so ogrete... anA, zacni stopat... GREEEEEMOOOOO GAAAASAAAAAA!!!!

Motor leti skozi ovinke, po tleh so tacke drsale(naslednjic jih vzamem dol), prvic podrajsam s kolenom... Uau! Na cesti ni slo, na pisti v drugem krogu... NORO! Naslednji krog... se boljse... drsa v dveh ovinkih... in tako dalje... na skoraj vsakem... Naslednji krog grem v bokse... Sment, prehiter sem cez ravnino... Nic, se en krog... ampak ne na polno...

7 krogov sem zdrzal, potem premor... zjeban totalno... VODE!!! Na sreco je hitro priletela anA z plastenkami vode... in stoparico.

Kok je blo, kok je blo?! Je treba hitr nafilat ego... 7 casov... Najboljsi 1:54,7 - drugi krog; ostali okoli 1:56, razen enega, ko je bilo potrebno Andy1-a prehitet ;) Uau drugic! Madonca, saj to pa ni tako slabo za prvic...

15 minut je mimo... gremo v naslednjo rundo... tokrat pocasneje... gremo pilit linijo... enkrat v zagrebskem ovinku zadnja guma prvic rahlo zdrsne... Gregs, dovolj... spet 7 krogov... odmor... spet zjeban, roke se mi tresejo... ni bilo fitnesa letos cez zimo in to se je takoj poznalo... ni kondicije :(

Ura je 14:50.... Bladzo, menjava motorja!!! Bladzo na CBRo, Gregs na Fazerja... Bladzo naredi 1:52... Jaz s Fazerjem lepo kruzam po pisti v 6 prestavi... tacke ravsajo, se bo treba bolj metati na kolena... :D

Odmor... pocakamo v boksih... gledam IKEa... kaj, ko bi si malo duso spihal?! Evo, sedi na CBRo!!!

Prvic letos na motorju, drugi krog, cas je 1:45... Dragi moji, to so pa izkusnje in praksa prvaka... B) Pa se motor ni bil optimalno nastavljen... Eh, Gregs, o tem pa ti lahko samo sanjas, da bi tako graciozno plaval iz ovinka v ovinek... <_< Ni vazno, glavno je, da gremo lahko na cevape (bi rekel Bladzo)...

Sledila je se ena panoramska voznja, kjer sem sedel Bladzu za hrbtom (je obljubil, da ne bo polagal in da ne bo po zadnjem - sicer Bladzo nikoli ne gre na zadnje kolo... in spet je svizec od nekod prisel... :D ), Lindau pa na CBRi za nama, slikanje "djevojk u ljetnim haljinama" (sta bili vodiski po pisti dve deklini na Ninji, v majckah B) ), filmcki (predvsem Lindau, ker je bil najblizji), pa Symru na enem filmu, pa se kaksna slikica... in zakljucek.

Vsi smo celi, prav tako motorji, zato vse ostalo sploh ni pomembno...

Gume?! Ma kaj bi tratili besed o nepomembnih stvareh... pa o tem, da je CBRa prvic prisla do 8,1 l/100 porabe... Imeli smo se super, hvala anI za vso prijaznost pri skrbi za nas, IKEu za vse napotke, Lindauu za fotkanje... A sem koga spustil?! ja, SamDePihljaju za nalepko in kolegom za selotejp...

Komaj cakam, da grem spet... mislim pa, da pred septembrom ne... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, res je blo fajn doli. :lol: Ful mi je blo všeč ko sem tudi motosvetovce zagledal, edino mi je mal žal ker nismo šli vsi skupaj na en krog, tak s cajtom okrog 1:55min do 2 min. Sam toplo je pa tudi blo, jst sm pljuval pesk non stop. <_<

Kaj je kdo videl kolegico na Banditu 600 kako ji je kaj šlo? :unsure:

Sej bom še kej napisal, samo zdaj se ne spomnem nč tazga... :rolleyes:

Od Grobnika se namreč še nism dobro naspal. :ph34r:

LP duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot kakšen zagrizen tekmovalec sem nastavil uro ob 4'00 ... vstajanje ... kopalnica ... dober zajtrk ... torba z najnujnejšimi potrebščinami ... za vsak slučaj še kombinezon, škornji, rokavice in čelada ... 5'00 skok v avto in po Lindava.

Ko se odpeljem z dvorišča v vzvratnem ogledalu ni bilo videti motoja, ki sem ga dobro zavezanega in spočitega na prikolici rad peljal Grobniški asfalt ... no ja ... bo drugič bolje.

Ob 5'15 se z Lindavom odpeljema izpred bloka in se prvič ustavima šele na Lomu. Malo se pretegneva, dotočima gorivo in jo že mahava naprej ... Postojna ... Ilirska ... na meji čakava le par minut in ob 8'00 ... Grobnik.

Parkiram kar najbližje bifeju in se odpravima malo na oglede. V glavnem so bili prisotni le zaposleni na dirkališču, čistili so progo in pripravljali so še to in ono ... pač običajen direndaj pred vsakim odprtjem piste. V boksu, ob vstopu na pisto opazim tudi dva rešilna avtomobila, v bifeju pri Dedi pa skupinico v belo oblečenih ljudi ob jutranji kavici ... želel sem si, da bi ta ista skupinica zdravnikov in medicinskih sester cel dan sedela v senci ... pravzaprav, da bi imeli čim manj dela.

Po kratkem sprehodu ob pisti se začne parkirni prostor pred dirkališčem kar hitro polniti. Kar nekaj jih je motorje pripeljalo s prikolico ali v kombiju, še več pa jih je prišlo kar z motorjem. Odpre se tudi priročna pisarna za organizatorja in vsi željni vožnje po pisti so se začeli prijavljati. Prvi najbolj zagreti so v prdprostoru že čakali na odprtje piste. Ob 9'00 so bili sodniki v ovinkih na svojih mestih in proga je bila odprta.

Počasi, eden za drugim so motoristi odhajali na pisto ... eni so pisto komaj spoznavali, drugi so se počutili domače ... v glavnem je pista zaživela. Sonce je pripekalo kot noro, asfalt je kar sijal od vročine, kar je pomenilo, da bodo gume hudo trpele.

Brez padcev žal ne gre, ni ga srečanja, da ne bi popokalo kaj plastike in če je v tem kaj dobrega je to, da so jo vsi nesrečni šoferji odnesli z odrgninami in podpludbami, le eno dekle, ki je padla prva so morali odpeljati v bolnico. Želim ji hitro okrevanje in še veliko varnih kilometrov.

Po opoldansem premoru se pojavijo pričakovani motosvetovci ... nekaj sem jih poznal že od prej, nekaj pa sem jih spoznal doli. Lepo jih je bilo gledati na pisti in še lepše so zgledali po prihodu s piste, saj so bili vsi utrujeni in celi. Po kratkem klepetu mi Gregs ponudi motor za nekaj krogov ... vem da to ni kar tako ... v meni pa eno samo vprašanje : pa naj se kaj zgodi ???

Hitro se odpravim do avtomobila ... smuknem v 'malo' obdelan kombinezon ... in že sem v nekaj minutah v bojni opremi. Pridem nazaj do motoja in z veseljem se vsedem na Gregsov CBR 600 F in prižgem mašinco. Lindav me še hitro slika in potem se z mislijo, da pač morava oba z motorjem v enem kosu nazaj odpeljem na pisto.

Bilo je kar nekaj 'prometa' in z Hondo si postaneva domača že po polovici odpeljanega kroga. Ko vstopam na ciljno ravnino ga prvič malo bolj privijem in odpeljem dva tekoča kroga s poudarkom na varnosti ... čas ni važen ... občutki so bili zelo lepi. Ker je bilo gorivo na rezervi je motor v tretjem krogu pri večjem nagibu začel rahlo cukat, zato se zapeljem v bokse.

Ko snemem čelado sem se :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) od zadovoljstva, saj so bili to moji prvi letošnji kilometri in še to na pisti s tujim motorjem. GREGS ŠE ENKRAT HVALA.

Tudi Bladzdo mi je ponudil motor in ravno ko se hočem odpeljat zaprejo pisto, saj je bila ura že blizu 16'00 in na vrsti je bila dirka.

Dirka mine z majhnih dotikom favoritov na štartu ... vodilni ostane brez ročice za sprednjo zavoro, ostali pa se za prva tri mesta kar lepo borijo skozi celo dirko. Po končani dirki se vsi počasi spakiramo in odpravimo proti domu.

Po poti domov sva z Lindavom celo pot debatirala o preživetem dnevu, dogodkih na pisti in ob njej, se ponovno ustavila na Lomu, da si nabavima potrebno tekočino in nato nadaljevala proti domu. V Maribor sva prispela ob 20'30 vsa sijoča od sončnih žarkov.

UPAM DA STE TUDI OSTALI PRISPELI DOMOV VARNO IN ČIM MANJ MOKRI OD DEŽJA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ne samo, da sem bil prvič na pisti, sem tudi popolnoma neizkušen - zato sem si na Grobniku z največjim užitkom naredil dva turistična slow-motion kroga... Motor sem pred tem za eno uro posodil prjatlu, da mi je malo zapekel gume in ga enkrat odpeljal v pesek, k sreči se ni zgodilo nič hujšega.

Napotkov za ovinke nisem jemal, ker je šlo pri meni zgolj za premagovanje določenih strahov :) in so mi vsi kolegi že miljavžentkrat povedali, kako in kaj postopati z ovinki, da bodo kar se da tekoči, tesni, nagnjeni in sploh užitkarski.

Ker sem bil na pisti verjetno človek z najmanj izkušnjami, mi je IKE lepo svetoval, naj se pripnem na konec vrste in se lepo peljem po svojih zmožnostih - in sem se :) Verjetno sem si prvič v življenju upal motor nagnit malo bolj kot za 5 stopinj, povsem neobremenjeno, ker me nikakor ni bilo strah, da bi mi kje kaj zdrsovalo ali kaj podobnega. In verjetno sem tukaj odpeljal svoje nahitrejše ovinke doslej - čeprav sem za druge semi-profesionalce verjetno vozil kot-kura ali še slabše :)... Meni je blo fajn, verjetno bom šel še kdaj kakšno turistično rundo dol ulovit :)

Predvsem sem pa užival na poti dol preko Kočevja, pa na poti nazaj, čeprav sem ujel ene 20 dežnih kapljic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

!!! HOČEMO - SLIKE !!!

!!! HOČEMO - SLIKE !!!

!!! HOČEMO - SLIKE !!!

!!! HOČEMO - SLIKE !!!

!!! HOČEMO - SLIKE !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimajo me rezultati, doseženi na Grobniku- oz. prvi trije v klasi do 750 in open. Sicer sem bila tam, vendar sem proglasitev rezultatov preslišala (od Deda se ni videlo do odra).

Naj mi kdo pove, kako se reče tisti škatlici, ki meri hitrost (ki so jo dobili vsi, ki so se udeležili amaterske dirke)

Čao, Staša

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimajo me rezultati, doseženi na Grobniku- oz. prvi trije v klasi do 750 in open. Sicer sem bila tam, vendar sem proglasitev rezultatov preslišala (od Deda se ni videlo do odra).

Naj mi kdo pove, kako se reče tisti škatlici, ki meri hitrost (ki so jo dobili vsi, ki so se udeležili amaterske dirke)

Čao, Staša

škatlici se reče transponder, za rezultate ne vem, ker sem se ob 14:00 že veselo namakal v Opatiji :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. Imeli smo se super, hvala anI za vso prijaznost pri skrbi za nas, IKEu za vse napotke, Lindauu za fotkanje... A sem koga spustil?! ja, SamDePihljaju za nalepko in kolegom za selotejp...

Komaj cakam, da grem spet... mislim pa, da pred septembrom ne...  B)

Gregs, čestitam za spoštovanja vreden čas za novinca :D !

Vidim, da je zadeva z nalepko ratala, upam, da oddolžitev za prišparanih 15kSitnih v tekoči obliki sledi :P .

Jaz mam še danes taki "musklfiber", da je vse gibanje v slowmotion formatu :lol:

Na progi in obnjej je blo super, drugač nebi naredo 140 km, srečal dosti motosvetovcev, na debelo debatiral s Hayabuso o gumah, srečal IKE-a in ugotovil, da je to Dolanc s katerim se poznama še iz plenic (no jaz sem bil še v plenicah, on pa že malo večji, mater kak je svet mali), dobil telefonsko od one blontne fotografinje :P :wub: (tak da slike definitivno bojo), spoznal kako je, ko ti pri 235km/h blokira sprednje kolo (IKE-ova diagnoza - pregrete ploščice...se bom kar strinjal z njo, samo moja denarnica bo spet doživela šok :o ) in v izhodu iz Reškega grdo zaril s stranskom stojalom v grobniški asfalt...

:wacko: ...mater skor je šlo po tleh.

O doseženem času raje nebi..ob kolegu, ki je letel pod 1.49 sem se počutil s svojimi dodatnimi 4 sekundami kar malo nebogljen, tolažim se s tem, da sem si čas meril čisto na koncu, ko sem bil že zeloooo scuzan :blink:

Sledilo je kopanje pri Jojotu v Opatiji in odkritje leta - konoba v Rijeki (jebemomater spet si nisem zapomno imena) lignji, hobotnice, vse vrste morskih specialitet, dobroooooo....cena skor đabak (55KN po glavi).

Domov prišel moker, utrujen, skratka potešen, lahko bi rekel:"sladko zje**n".

PS

Slike definitivno bojo, včeraj sem se pogovarjal z Mladenom (organizator) je rekel, da jih bo poslal na motosvet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregs, čestitam za spoštovanja vreden čas za novinca :D !

Vidim, da je zadeva z nalepko ratala, upam, da oddolžitev za prišparanih 15kSitnih v tekoči obliki sledi :P .

Ehehehe... hvala, hvala... B)

Drugace pa tako, na uho, prisepnem: ma nismo nic nalepke rabili, ampak sem se ti vseeno zahvalil za lepo gesto. Cenim take stvari. Pivo pa vseeno dobis, sicer v manjsi vrednosti kot 15kSITnih... :P ;) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm bla tut na pisti... sam na zadnjem zicu... pa se Bladzo ni preveč obremenjeval, da je to panoramska vožnja, pa da ma mene zadi :o :angry: :( ;) :unsure:

No je blo pa zanimivo... B) B) B) B) B)

Všeč... :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je kdo videl kolegico na Banditu 600 kako ji je kaj šlo?  :unsure:

caw duhec... sm jo vidla jst :) mi fa schifo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

!!! SLI - KE !!!

!!! SLI - KE !!!

!!! SLI - KE !!!

!!! SLI - KE !!!

!!! SLI - KE !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko pride Lindic nazaj, mi da CD s slikami, potem pa samo povejte, kam jih uploadam, pa jih objavim... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko pride Lindic nazaj, mi da CD s slikami, potem pa samo povejte, kam jih uploadam, pa jih objavim... :D

No, a je že pršu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ... še ne ... :(

Je na delovni akciji v okolici Zadra ... polaga mreže in slika dekline zgoraj brez ... :rolleyes: :rolleyes:

To bo slik ... malo bomo pa ja potrpeli ... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ... še ne ...  :(

Je na delovni akciji v okolici Zadra ... polaga mreže in slika dekline zgoraj brez ...  :rolleyes:  :rolleyes:

To bo slik ... malo bomo pa ja potrpeli ... :blink:

Slike z Grobnika so ze v MOCVARI in cakajo da se objavijo(nivsezaobjavopress). ;) :P Sam deP....tudi tebe caka CD!! Se bos oglasil danes? Sicer slike niso "Naj-High" pa vseeno. Manjkamalozoomapakaksenpikselpress <_< :blink: :ph34r:

Slik iz Zadra ni! Avtocesta odprta :lol: :lol: :ph34r: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebeš močvaro...treba je vse sam naredit, v močvari prvo "daj pare", pa šele pol...

tu mate slike, pa slin slin....

pa ne se jezit če bo štekalo, ker bote sigurno navalili ko pes na kost.

http://elbarto.ontheweb.com

Preberite opozorilo na dnu...

LP, El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
...Preberite opozorilo na dnu...

LP, El B.

Če kateri link ne dela, potem imam izklopljen PC

Kdaj nameravas vklopit PC :rolleyes: <_< :unsure: :( :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!