Skoči na vsebino

Grobnik


a

Priporočene objave

Glede cene grobnika!Mislm to pa je dnar...10.000 sit dat samo za to da pridš na asfalt..pol jih pa še 50.000 tam pustiš......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede cene grobnika!Mislm to pa je dnar...10.000 sit dat samo za to da pridš na asfalt..pol jih pa še 50.000 tam pustiš......

kaj je boljse: 60k sit na varnem (i.e. dirkaliscu) "spucat" ali divjati brezglavo po navadnih cestah?! ......thundercat,ko si ze ravno tako varnostno osvescen,potem taka tvoja izjava.... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede cene grobnika!Mislm to pa je dnar...10.000 sit dat samo za to da pridš na asfalt..pol jih pa še 50.000 tam pustiš......

Pa saj ni treba tolk pojest pa spit ... :o :o ... B) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede cene grobnika!Mislm to pa je dnar...10.000 sit dat samo za to da pridš na asfalt..pol jih pa še 50.000 tam pustiš......

kaj je boljse: 60k sit na varnem (i.e. dirkaliscu) "spucat" ali divjati brezglavo po navadnih cestah?! ......thundercat,ko si ze ravno tako varnostno osvescen,potem taka tvoja izjava.... <_<

Ja haloo...sej kdo te pa prisiljava da divjaš...zame je še vedno ceneje se tako vozt kot do sedaj...pa nimam potrebe po divjanju kaj šele po dirkanju!

60.000sit pa zame ni kar tako...zate je to mogoče lažje!

pa ice nehaj me jebat...zdej si dovolj dokazal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede cene grobnika!Mislm to pa je dnar...10.000 sit dat samo za to da pridš na asfalt..pol jih pa še 50.000 tam pustiš......

kaj je boljse: 60k sit na varnem (i.e. dirkaliscu) "spucat" ali divjati brezglavo po navadnih cestah?! ......thundercat,ko si ze ravno tako varnostno osvescen,potem taka tvoja izjava.... <_<

Ja haloo...sej kdo te pa prisiljava da divjaš...zame je še vedno ceneje se tako vozt kot do sedaj...pa nimam potrebe po divjanju kaj šele po dirkanju!

60.000sit pa zame ni kar tako...zate je to mogoče lažje!

pa ice nehaj me jebat...zdej si dovolj dokazal!

Če ti ni za dirkat, kaj pol sploh bluziš po tej temi? Al pa bi rad, da ti mi zberemo, da bi se enkrat pelu? :P B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma grrrr... :angry: ne bo mi uspelo prist, lih doma bom moru ostat oziroma v šoli. <_< Damned.

Kaj me lahko kdo potolazi in pove, da se bo vsaj v naslednjem mescu kej podobnega se dogajalo na Grobniku z možnostjo vožnje za pameten denar(=<10k SIT)? :huh: :unsure:

LP duhec

Mislim, da bo. ti sporočim. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moji vtisi iz Grobnika dne 15.05.2003:

Dol sem se odpravil le kot opazovalec oz. prijatlov fotograf ;) . Zjutraj je blo zelo mrzlo in oblačno, vendar se je vreme do Reke le izboljšalo. Kljub soncu je bilo dokaj hladno, saj je pihala burja. Ko smo prišlo okoli poldvanajste dol, je že nekaj entuziajstov pripravljalo motorje za dirko. Ob enih se je vsa stvar začela. Pred tem so bili vsi malo zivčni, in sicer kako se bo pelu, kakšen cajt bo mel, koga bo "nesu" na ovinku, kdo bo njega prehitu,... najbolj zivčni so bili tisti, ki so bili prvič dol. Hoteli so vedeti vsako podrobnost, od pritiska v gumah do kako se naj nagne v ovinku.... In se je začelo. Burja je še vedno pihala, vendar ne več tako močno. Za nas opazovalce je bila obvezna oprema še vedno dobra vetrovka s kapuco in dolge hlače.

Najbolj zagreti so ze začeli s prvimi ogrevalnimi krogi, ki pa so bili kar hitro prekinjeni s prvim padcem. Član MC Savinja je že spet podrsal svoj Ninjo ter končal dirkanje za ta dan, seveda brez telesnih poškodb. V nadaljevanju so dirkači postavljali vedno boljše rezultate krogov ter trenirali za klubski dirki ter dirko Open. Malo pred koncem se je še en prevrnil z Yamaho R7, ki je malo zagorela, vendar je lastnik baje imel na prikolici že drug motor (mislim, da R1) ter nadaljeval s preganjanjem po pisti.

Prva klubska tekma se je začela ob treh, kateri je sledila še druga in nato dirka Open. Najboljši rezultat kroga je bil (po moji štoparci) 1:39:1, verjetno pa se je še našel kakšen boljši.

Po dirkah je še bilo nekaj časa za divjanje po progi in malo pred koncem se je v zagrebškem ovinku razletel moj kolega z motorjem CBR. Motor je bil rahlo poškodovan, saj mu je distančnik na ohišju rešil celo levo stran, kolega pa si je zlomil ključnico ter odromal proti reški bolnišnici. Njegove prve besede po padcu so bile: A je z motorjem vse v redu?. B) ;) Jst sem bil čisto zraven, saj sem glih slikal na tem ovinku in lahko povem, da je padec zgledal čisto nedolžno, vendar se je izkazalo, da ni bilo tako. Motor smo spravili s piste, kolega v bolnico in ostalo je še nekaj minut za najbolj zagrete, da so do konca znucali gume. B)

Po tekmi je sledila razglasitev zmagovalcev ter vrnitev proti Sloveniji. Veliko si je motorje pripeljalo s prikolicami in kombiji, nekaj pa jih je seveda prišlo na motorjih, in sicer celo iz MB. Še dolga pot jih je čakala in verjetn naslednji dan niso bili glih spočiti. ;)

Po poti nazaj se je v smeri Kočevja še eden prevrnil, vendar tudi nič hujšega (baje).

Kar se tiče obrabe gum lahko povem, da je mel Motosvetovec Suzuki GSX gor gume Pirelli Super Corsa, s katerimi je pred Gorbnikom naredil kakšnih 2.000 km ter na Grobniku okoli 150 km in so gume še uporabne za kakšnih 2.000 km po naših cestah. Gume se obrabijo, vendar ne tako hudo kot nekateri fantazirajo na tej temi. B) B)

Tolko o dirki na Grobniku. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thundercat:

Vš kaj je ful odvisno od motorista. Meni recimo tistih 10.000 ni bil noben denar, potek ko sem se zapelju en par krogov. Je tudi res, da je to največ, kar sem pripravljen dat za par urno potepanje po pisti ampak vseeno na koncu dneva mi denarja ni blo žal. :P

V bistvu odkar sem bil na Grobniku prvič lani se na cesti redkokdaj počutim povsem varnega... ok, temu je tudi pripomoru padec ampak to je že druga zgodba.

Verjamem, da se večino cajta po cesti voziš dinamično, ne prehitro, ne prepočasi. Pri tem moraš seveda gledat, kaka je cesta (je zadosti grob/segret asfalt? ni peska? ni mrtvega ježa na ovniku?), da ne govorimo po kakih naseljenih mestih ko ti vsa možna vozila kot za stavo jemljejo prednost, potem so tu otroci, pa še bi lahko našteval.

Zdej si pa predstavljaj vožnjo, kjer ti ni treba mislit na nič od zgoraj naštetega. Kaj ostane? Brezskrbna vožnja, torej 100% užitek. Mmmm. Moraš poskusit! :D

Grobnik ni nujno divjanje. Je res, da so hitrosti višje ampak to še zmer ne pomeni, da moraš it na nož. Kr praši Mačico. S svojim TA ni mela nekih groznih cajtov, peró je pogrsala s tačko kar nekajkrat in pri tem verjetno zlo uživala, ker ji ni blo potrebno mislit na asfalt, ograjo alpa kaj jo čaka za ovinkom. Mačica popravi me če se motim.

In še neki: kakih 60.000 SIT, lepo te prosim? <_< Gume, ki se od vseh reči še najbolj obrabijo sm jih jst mel še za lep cajt. To je blo pa tudi vse.

Lej, ne mi zamerit, samo to sm moru povedat, predvsem zato, da se odpravijo raznorazni baubavi glede tega kolko groznega denarja porabiš za en dan na pisti. Na konc koncev je od tebe odvisno kako hitro se boš peljal po pisti oziroma kolko stroškov si boš naredil. ;)

Toliko o Grobniku :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

master007:

No dej ja, bi te res lepo prosu, da me o morebitnih motohappeningih obvestiš. Res hvala.

Kot sm lahko iz tvojega poročila prebral + poročilo od enga kolega je blo kar fajn. :)

Za tisti padec od motorista s CBR, ki si je zlomil ključnico, mi je pravu ta kolega, ker se je v bistvu pred njim razsul. Baje, da je blo tako, da sta oba iz luknje tiščala do konca, potem pa da je pred zagrebškim ovinkom ta moj kolega bremzal tam kjer treba, uni pa kar nadaljeval in seveda prletel prehitro v ovinek. Sej pol je reku, da mu je vseeno uspelo ostat na asfaltu. Potem je ta s CBR gledal v ogledalca, kje je moj kolega in ko ga je videl, da je še odzadi, je v ovinku na polno odprl plin, potem mu je zdrslna zadnja, potem spet primla, njega katapultiralo na notranjo stran piste (to magari mi ful ni jasno ma dobro), motor pa vn s piste.

Si kar predstavljam ta padec...in bolečine. Au. :o Upam, da bo hitro okreval. :)

Aja če slučajno kdo ve, da ni bilo tako, ne me ubit. Tako sm jst slišal, ne videl. :ph34r:

Zadosti bo!

LP duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem glih v ovinku fotografiral, vendar bi težko rekel kaj se je konkretno zgodilo, ker se je zgodilo za mojim hrbtom in obrnil sem se, ko je že hreščala plastika po pisti. Kolega pravi, da so bile najverjetneje gume premalo zagrete, saj je bil šele drugi krog. Tudi njemu ni najbolj jasno kaj se je zgodilo. Kolega je dobr za minimalno 4 tedne (dvojni zlom ključnice), motorček bo pa z malo popravila kmalu poštiman. Distančniki so rešili veči del motorja. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Duhec: Ta vikend je baje Motohappening na Grobniku in bo za 4.000 sit dovoljena turistična vožnja po pisti tudi v paru (2 na motorju), in sicer bo razdeljeno na tiste s časom do 1:50:00 in nad 1:50:00! Tolk sem slišu. :rolleyes: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zame je še vedno Grobnik predrag...Pa tudi namena nimam iti tja tako da...

Tistih 10.000 Sit mi pa pomeni 2 dnevno uživanje na motorju s klapo po Gorenskem!

Ne bom več pisal v to temo.....sam zanimivo kaj nam denar vse pomeni!

Pa srečno!

Popravljeno . Popravil thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Duhec: Ta vikend je baje Motohappening na Grobniku in bo za 4.000 sit dovoljena turistična vožnja po pisti tudi v paru (2 na motorju), in sicer bo razdeljeno na tiste s časom do 1:50:00 in nad 1:50:00! Tolk sem slišu. :rolleyes: B)

Ko boš imel kaj več informacij o tem hapeningu prosim povej! Tudi mene zanima!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse ki vas zanima motohappening na Grobniku,imate stran na internetu,mislim da je motohappening.hr. ali pa com. ne vem točn poglejte imajo napisano tud v slovenščini,je pa gor cel razpored in cenik.Se pa splača it dol,maš dost za videt,tko da vam priporočam!l

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se pa ne zdi velik denar 10k SIT, predlani je bilo tolko, vendar je trajalo od 12 - 16h, z vmesnimi dirkami, vendar sem prevozil kar precej krogov! Da ne omenjam užitka, res se splača na pisto!

Gume sm sicer oddrsal do platna, vendar jih je bilo itak treba menjati, tam sem jih samo dokrajčil... :unsure:

Lahko pa gremo na Suzuko, tam je ura piste okol 6 - 7 tisoč EURO-v... :unsure: :unsure: :unsure:

No, u glavnem, RES se splača! :unsure: :unsure: :unsure: :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tisti padec od motorista s CBR, ki si je zlomil ključnico, mi je pravu ta kolega, ker se je v bistvu pred njim razsul. Baje, da je blo tako, da sta oba iz luknje tiščala do konca, potem pa da je pred zagrebškim ovinkom ta moj kolega bremzal tam kjer treba, uni pa kar nadaljeval in seveda prletel prehitro v ovinek. Sej pol je reku, da mu je vseeno uspelo ostat na asfaltu. Potem je ta s CBR gledal v ogledalca, kje je moj kolega in ko ga je videl, da je še odzadi, je v ovinku na polno odprl plin, potem mu je zdrslna zadnja, potem spet primla, njega katapultiralo na notranjo stran piste (to magari mi ful ni jasno ma dobro), motor pa vn s piste.

Si kar predstavljam ta padec...in bolečine. Au. :o Upam, da bo hitro okreval. :)

Aja če slučajno kdo ve, da ni bilo tako, ne me ubit. Tako sm jst slišal, ne videl. :ph34r:

No kolega je mel mal drugacno zgodbo,.. speglov na motorju ni mel, tvojga kolega je prehitel ze v luknji in ga je do Zagrebskega ovinka ze zgubu iz vida, ...

Vzrok padca je bil najverjetneje ze veckrat pregreta guma, saj je z njo bil ze trikrat na pisti (v Avstriji, na Madzarskem in Grobniku) tako, da je verjetno ze malo zgubila na oprijemu. Tolk no. B) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozi se na lastno odgovornost.. :)

Bejz no, to pa nisem vedu. Kje si pa to zvedla. :D :D :lol: :lol: ;) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grobnik, mal divjaka moraš bit. je nevarno, že zaradi hitrosti same, ampak veliko bolj varno kot v klasičnem prometu, tko da če se že moraš zdivjat pejt na grobnik! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozi se na lastno odgovornost..  :)

Bejz no, to pa nisem vedu. Kje si pa to zvedla. :D :D :lol: :lol: ;) B)

Če bi vedel nebi z unim mela take brezvezne debate.. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

:huh:

23 in 24 avgusta je zopet Motohappening na grobniku!

Ali se bomo tam kaj videli in ali ve kdo za kakšno "amatersko" preizkušnjo, ki je prej?

:huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V sredo 25. junija 2003 je organizirana vožnja na pisti na Grobniku. Organizatorji so Koprčani, pridružujemo pa se jim člani kluba Ex Grand Prix iz Celja. Na vožnjo ste vabljeni tudi drugi. Cena vožnje je 10.000 sit in traja od 13. do 17. ure. Vabljeni. B)

Nekateri gremo dol samo na pir in čevape ter gledat, kaj se bo dogajalo na pisti. Lahko se pridružite tudi nam. :D ;) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, a bo 25. junija tudi kaksen z vec izkusnjami, ki bi vozil pred mano in mi linijo pokazal?! Pa da potem jaz kaksne 3 kroge odfuram, da vidim, kako se to vozi po pisti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, a bo 25. junija tudi kaksen z vec izkusnjami, ki bi vozil pred mano in mi linijo pokazal?! Pa da potem jaz kaksne 3 kroge odfuram, da vidim, kako se to vozi po pisti?

Verjemi,, da jih bo veliko in vedno se najde kdo, ki ti bo z veseljem kazal linijo na pisti. Ti samo pridi dol, ostalo se bo pa samo zrihtalo. ;)

Popravljeno . Popravil master 007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!