Skoči na vsebino

KTM LC8 950 in 990 Adventure (S)


BC

Priporočene objave

Puba si v barni manjšini oranžni te bojo požrli.

LP

Vredi je oranžni predam se, lahko vsak od vas da za rundo, se ne bom nič bunil :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

post-9811-12643643317_thumb.jpgpost-9811-126436433898_thumb.jpgpost-9811-126436433898_thumb.jpgTa vikend je blo čist premrzlo za užitkarske vožnje, pa še snega je bilo toliko, da itak brezveze...

Pa sem lepo zakuril v delavnici, da je bilo toplo in se z enakim užitkom kot vožnji, posvetil igračkanju okol moje kobilce...

Tako sem si vzel čas in montiral trajno inštalacijo za navigacijo, montiral ustrezen nosilec in ohišje. Ker se mi ni mudilo sem še malo podokumentiral, kot zanimivost, če pa komu kaj prav pride pa toliko bolje.

Da mi ni treba kupovat še ene, nove moto navigacije, kar stane tut preko 400-500€, sem izkoristil avtomobilsko navigacijo. Zadevo sem hotel izpeljat tako, da le odklopim iz avta navigacijo in priklopim na motor, da vse dela. Zato sem dokupil le dodatni napajalni kabel, ki sem ga trajno montiral, ter ohišje in nosilec navigacije, kar me je skupaj stalo 50€. Poceni če primerjamo zgornjo ceno.

Malo smešna situacija je bila že na začetki, saj sem moral priti do kablov v armaturki in da sem prišel do tja, sem začel razdirat spodaj pri agregatu kot prikazujejo rdeče puščice, zato, da sem lahko prišel do vijakov (zelena puščica) ki nosijo bočno plastiko, in ko sem to odstranil, šele snameš čelni del z lučjo, in se tako prebiješ do prostora pod armaturo gregatu, kot prikazuje spodnja slika.:slap:

post-9811-126436495908_thumb.jpg

Po 10 minutah se nabere na pultu kar nekaj delov....

post-9811-126436427836_thumb.jpg

Ko sem prišel do drobovine, sem se odločil, da uvežem na napajanje na kontakt, saj je polnilec tut porabnik, poleg pa sveti še LED dioda, za katero vem da ne pokuri kaj dost, ampak, da mi kuri par tednov po nepotrebnem, pa tut ne daje pravega občutka. Zihr je zihr, vsaj vem, da mi ne prazne akumulatorja.

post-9811-126436427052_thumb.jpg

Potem pridejo na vrsto nakupljeni deli:

post-9811-126436428529_thumb.jpg

Po nekaj prilagajanja, merjenja poskusnega lepljenja se končno odločim za končno namestitev in položaj nosilca, naredim nekaj odločilnih lukenj v plastiko armature, primerno skrajšam nosilec in na rezu pihnem z barvo, da ne bo rjavelo...

post-9811-126436429506_thumb.jpg

Na koncu sem vse sestavil nazaj v tobico izdelal spužvasto ležišče, da se displej popolno prilega, je v primernem položaju in bo čimmanj vibracij.

Sedaj izgleda nekako takole:

post-9811-126436430887_thumb.jpg

Ker je majhen rajdni krog splošna ovira na tem motociklu sem vrgel pod drobnogled še to zadevo. Opazil sem, da manjka vijak "blokator" ajnšlaga, katerega sem moral zgubit na zadnji furci. Seveda sem ga zamenjal z novim, obenem pa kolikor je možno povečal rajdni kot krmila. Da bo na terenu lažje obračati na tesnih grlih.

Vijak:post-9811-126436431887_thumb.jpg

V vednost, ker nekateri menijo, da se tu ne da nič naredit. S pomočjo nastavitve blokatorje sem rajdni krog izbolšal kar precej, razlika je razvidna na fotkah, vendar je potrebna pazljivost in obvezno preverit, da po tem nastavljanju kje ne stisnemo kake inštalacije okoli križa.

post-9811-126436433898_thumb.jpg

post-9811-12643643317_thumb.jpg

Medtem pa mi je oče delal družbo, nalagal na ogenj in tačas izdeloval ptičjo krmilnico :OK: Vsak ma svoj vesele.:topic::P

post-9811-126436459892_thumb.jpg

Škoda je samo, da ne veš,da se za snemanje kompletne luči odvijeta samo oba vijaka zgoraj spredaj in iztakneš kompletno luč-masko! Ne pa da pol motorja narazen vzameš kot vidim na sliki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek:

Matr sem js en ....:slap:

A je že kdo zmontiral Oberonov cilindrček? Kaki vtisi?

Temty vidim da se lepo pripravljaš.

Js sem ta vikend nekaj poskušal z ADV pa je brezveze po snegu. Če ga je preveč, je preprosto pretežak. Za obvladovanje bi moral bit že pravi mojster.

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joj fantje. pr ns je pa biu ta vikend že skori pomlad :) Motoristou po cesti... Ej skor nebi reku da je februar.

Prou fajn je blo malo se vozit po dolgem mesecu :D

Sam sm naletel pa na en problem. OK baterijo mam slabo. Sm jo dal mal na polnilc sam... še zmeri ni to to. Čudno se mi pa zdi, da pol, po tem k sm jo mel na polnilcu, mi je začela dobro reglat, sam kar naenkrat, predn je vžgal, je pri vžganem kontaktu kar vsa elektrika tko za enih 10sekund mrknla, pol pa se nazaj prkazala. A je mogoče da je to sam zaradi baterije????

Sej pol je vžgal :D sam me je pa kr mal pošteno prestrašlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joj fantje. pr ns je pa biu ta vikend že skori pomlad :) Motoristou po cesti... Ej skor nebi reku da je februar.

Prou fajn je blo malo se vozit po dolgem mesecu :D

Sam sm naletel pa na en problem. OK baterijo mam slabo. Sm jo dal mal na polnilc sam... še zmeri ni to to. Čudno se mi pa zdi, da pol, po tem k sm jo mel na polnilcu, mi je začela dobro reglat, sam kar naenkrat, predn je vžgal, je pri vžganem kontaktu kar vsa elektrika tko za enih 10sekund mrknla, pol pa se nazaj prkazala. A je mogoče da je to sam zaradi baterije????

Sej pol je vžgal :D sam me je pa kr mal pošteno prestrašlo.

Poglej kleme na akumulatorju, spucaj, namaži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek:

Matr sem js en ....:slap:

A je že kdo zmontiral Oberonov cilindrček? Kaki vtisi?

Temty vidim da se lepo pripravljaš.

Js sem ta vikend nekaj poskušal z ADV pa je brezveze po snegu. Če ga je preveč, je preprosto pretežak. Za obvladovanje bi moral bit že pravi mojster.

Jaz ga montiram v soboto al pa nedeljo in javim.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čao

Ne vem, če že vsi veste za tole internetno stran, a vseeno prilepim, morda pa komu kdaj pride prav - je pa vsega boga notri precej kvalitetno dokumetnirano!

Link do INFO o KTM Adventerju - servisi, znane težave/okvare, kako kaj postoriti doma, pdf knjigica vzdrževanja...

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čao

Ne vem, če že vsi veste za tole internetno stran, a vseeno prilepim, morda pa komu kdaj pride prav - je pa vsega boga notri precej kvalitetno dokumetnirano!

Link do INFO o KTM Adventerju - servisi, znane težave/okvare, kako kaj postoriti doma, pdf knjigica vzdrževanja...

ajd

o ja je že gor ta. sam nikol ni slabo met še 1X napisano :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ti kar na svojem potreniraj, naslednji vikend pa še mojega gor vrževa :whistle:

Evo znontiran, na ročki se moč podaja čist linearno, ne čutim neke razlike napram originalu, mogoče se modulacija malenkost spremeni pri speljevanju, ki pa ga nisem probal.

alim0033.jpg

Pa še malo sem se poigral z dizami na fergazerju, da bo lažje dihal

alim0031.jpg

alim0030.jpg

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NICE, sam zdej pa lajtnga ni dovolj lepa, za takle spimpan cilindrček :)

Joo, ti maš tko spucan motor, ta vikend te bo pa kap, ko boš mojega videl :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej počasi bo treba namestiti bočne alu kovčke.

Ker so resni nosilci in kovčki predragi (500-800€) ta opcija odpade, za givijevo robo sem pa večkrat slišal, da ni najboljša izbira, kar se tiče trdnosti pri offroad obremenitvah, poleg tega se mi zdi da so givijevi nosilci od boka motorja-izpuha bolj oddaljeni kot je potrebno. Mislim da je nekje 3-4 cm, menim da je dovolj 1,5 cm. Zato bom naredil nosilce kar sam in jih naredil rahlo močnejše, da bodo zdržali resnejše "izživljanje". Razmišljam da bi namestil gor kovčke Alpos C36 G490xŠ270xD367= 36 L, ki je za 3 cm ožji od 41 litrskega. Tako pridobim na obeh straneh z ožanjem nosilcev in manjšimi kufri na skupni širini vsaj 8 cm, kar pa se v praksi lahko precej pozna... Za srednjo velikost sem se odločil tuzt zaradi tega, ker bo manj zračnega upora, manjša poraba, ker bo malo manj placa v njih, jih ne bom toliko probremenil z prtljago, pa za povrhu izgledajo še lepši kot 41 L, ki so vizuelno že mal preširoki.

Edina dilema zaenkrat je kako narediti enake krivine cevi in ob krivljenju ne utruditi materiala, kako izdelati funkcionalne priklope kovčka na nosilec.

Če ima tu kdo kak predlog ali nasvet...

Razmišljam tudi o takem nosilcu, ki je dosti bolj diskreten...

post-9811-126634673147_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sm se poslužu kar SW-Motechovih (poglej na njihovo spletno stran za načrte) in sem naredil dokaj identične, z malce debelejšo ploščo. Ko bo končano bom prilepil slikco :) . Sicer pa ne vem zakaj bi krivil cevi. Vzemi raje kvadratno plošo in daj izrezat, ali pa sam lepo odrezi in pošvasaj skupaj pa je. Jz nism delal iz cevi ker mi ravno ukrivljanje ni povšeči.

No ena ideja več, če bo kaj koristilo :)

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ti slikico - SLIKA 1, ali kar njihova stran link 2. Tiste adapterje pa lahko tudi kupiš (so poceni) ali pa svoje izumljaš.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzemi raje kvadratno plošo in daj izrezat, ali pa sam lepo odrezi in pošvasaj skupaj pa je. Jz nism delal iz cevi ker mi ravno ukrivljanje ni povšeči.

So ti rezali s plazmo ali WaterJetom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So ti rezali s plazmo ali WaterJetom?

Če ti tako fleksarci rečeš pa naj bo :kva2: Kr na roke vse doma narejeno. Če bi delal še enkrat bi dal rezat vseeno na kaj. Ali zakaj sprašuješ?

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vodo lahko odrežeš material veliko lepše in natančneje, kot s fleksarico(ali vbodno žago), pa še zelo poceni je. Ravno prejšnji teden si je en moj prijatel zrisal nov nosilec za tablico(dwg format), pa ga je odrez z materialom vred stal 3€. Pri taki ceni odreza se resno vprašaš, če se ti splača iz predala vlačit' domači ''strojni park''.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vodo lahko odrežeš material veliko lepše in natančneje, kot s fleksarico(ali vbodno žago), pa še zelo poceni je. Ravno prejšnji teden si je en moj prijatel zrisal nov nosilec za tablico(dwg format), pa ga je odrez z materialom vred stal 3€. Pri taki ceni odreza se resno vprašaš, če se ti splača iz predala vlačit' domači ''strojni park''.

Bo pa za nasledn izum tako :) Hvala ti za info, res.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, če pa mene prašaš, bi ti nosilce bolj priporočal kar kupit, ker jaz sem jih tudi nameraval narest, pa sem na koncu ugotovil, da prišparam 5 - 10€ s tem če jih naredim, pa še tako ni ziher da so simetrični. Tako da je po moje boloje da jih kupiš. kar se tiče kovčkov pol, so zelo easy za jih narest na givijeve nosilce. Sam malo ustvarijalnosti... Čene za kovčke sm pa jitak že slikce poslu z eno originalno idejo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam razmišljam o nosilcih in kufrih, tako da me veseli da se ravno o tem pogovarjate :)

Razmišljam da bi nabavil givijeve nosilce, po moje bodo dovolj močni za alposove kufre, pa še cena je kar ugodna, bo trema temtija povprašat za točno ceno, če ne pa iz tujine sigurno kaj po normalni ceni.

V prilogi pošiljam pdf od givijevega nosilca, v primeru predelave bi ga bilo dobro vzeti kot osnovo, zame delujejo dovolj diskretno, pa še po moje je vseeno ali na njega obesim mehke torbe, givijeve ali alposove kufre.

nps5D75.tmp.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en kratek info glede gum, sicer nevem koliko vam je zanimivo, ampak na advrider jih hvalijo.

Heidenau K60 oz na linku http://www.reifenwerk-heidenau.de/modules/reifenliste/view.php?point=2&rtyp=10&PHPSESSID=24d38bb4fcfe369fbec7d29d043a2832&sv=1&profil=38&pic=48

Uvoznik pravi da ima na zalogi 140, 150 pa je po naročilu.

Cena za 140/80-18H je 104€

za 150/70-18H 118,71€

sprednja 90/90-21H pa 55,21€

cene so maloprodajne, pri nakupu kompleta spredaj zadaj -10%.

Sam bom probal zadnjo K60 v 140, v kombinaciji s spredaj karooT, upam da bom zadovoljen in da se bo dalo tudi do velebita peljati brez težav in seveda da bo zdržalo več kot 1000 km :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!