Skoči na vsebino

MOTO Hlače Jeans - motoristične


HHV

Priporočene objave

Primerno in udobno je dokler enkrat ne ubrišeš, čist vse. Tud če samo v gatah okol voziš. Kolk je pa to pametno, in koliko kdo ceni svojo lastno celo kožo, ve pa vsak sam. Bi pa uvedla podobno kot za stroške reševanja in zdravljenja v gorah. Če greš namotor (ali v gore) v neprimerni opremi, v primeru nezgode sofinanciraj svoje zdravljenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem se ne bi čisto strinjal...

Hvala Bogu, jih pa še pri padcu ni nihče od nas stestiral.

Primerno in udobno je dokler enkrat ne ubrišeš, čist vse. Tud če samo v gatah okol voziš.

To mislim, da pove vse!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 10. 2012 ob 13:19, svobodnaptica01 pravi:

... Tud če samo v gatah okol voziš. ...

Špela prav, da ji to še najbolj paše. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To mislim, da pove vse!

Jaz pa mislim, da vas je v resnici bolj malo takšnega mnenja... ali drugače povedano: deliti vsekakor koristne nasvete, kar se varnosti tiče, je čisto ok. Strinjam se Kavbojke moto ali nemoto NISO za padec, nikakor... a v praksi? poleti? ko "žge"? Malo se ozrite okoli po "zborih", pa na furah v vročih dneh, pa na samo ponudbo te robe... Očitno to veliko ljudi kupuje in tudi uporablja...

Tako da ne prosim solit neko "svetniško pamet" tukaj, ko pa sami dobro veste, kako je poleti v usnju ali korduri...

Ljudje to uporabljajo, ne samo za po mestu, in to precej... drugače te teme ne bi bilo. Torej svetujete, katere, kako, zakaj, občutki...

To ti je isto, kot bi te nekdo vprašal kateri pir je najboljši, pa bi mu solil pamet naj kar sok pije...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primerno in udobno je dokler enkrat ne ubrišeš, čist vse. Tud če samo v gatah okol voziš. Kolk je pa to pametno, in koliko kdo ceni svojo lastno celo kožo, ve pa vsak sam. Bi pa uvedla podobno kot za stroške reševanja in zdravljenja v gorah. Če greš namotor (ali v gore) v neprimerni opremi, v primeru nezgode sofinanciraj svoje zdravljenje.

okej..moto kavbojke po tvojem niso primerne..se pravi da tudi škornji in rokavice brez plastičnih ali karbonskih ščitnikov niso primerne? ali čelada če ne stane xxx evrov tudi ni primerna? kje je ta meja? in zakaj so kvalitetne moto kavbojke manj primerne od fensi šmensi usnja ki razpade ob prvem stiku z asfaltom? ja, videl na lastne oči..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi pa uvedla podobno kot za stroške reševanja in zdravljenja v gorah. Če greš namotor (ali v gore) v neprimerni opremi, v primeru nezgode sofinanciraj svoje zdravljenje.

Tudi, če ješ fast food hrano, roštiljaš, piješ alkohol, kadiš, imaš histerično ženo, zoprno taščo, patato coach fotra in divje otroke, če preveč ali premalo seksaš, sofinanciraj svoje zdravljenje.

Kaj je primerna oprema za motor in primeren motor za vožnjo? Airbag, fluo oprema, ščitniki od glave do pete,abs, eds, gps, usb, fire wire?

Pač svoboda izbire ali korporativno reguliranje osebnega življenja?

Potem se čudimo kako so evro birokrati zoprni!

Popravljeno . Popravil baddad
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Airbag...

Hahahaha, ko sem to prebral sem si predstavljal, kako ima nekdo na tanku airbag in zagovarja, da ga od padcu reši ker ga vrže dol iz ceste na sosedov travnik x)

Kar se tiče oblačil, obleči se tako, da boš ob predvideni hitrosti odnesel toliko kože kot jo hočeš :) Nimam nič kaj proti mulcem ki se vozijo na cestakih v japankah in kratkih hlačah 160 km/h samo če se zavedajo kaj se bo z njimi zgodilo v primeru da padejo.....njihova odločitev.

Sicer sem pa tudi jaz sredi poletja ko moraš samo kam skočiti (na šiht, na kavo, v trgovino) imel kratke hlače na mojemu čoperju, pač vem kaj me čaka če padem pri cca 60km/h, sicer se mi zdi, da slika na prejšnji strani malo pretirava, tip ima luknjo v kolenu in mi izgleda da je bila hitrost več kot 60 km/h (sem padel sam pri tej hitrosti v jeansu in sem jo odnesel z opraskanim kolenom in boki na srečo)

Pamparam vglavnem oblečte se tak kot vam paše folk, osebno če bi imel cestaka bi imel polno opremo, sploh pa če imaš "agresivno" vožnjo. Tak se pa lepo cijazim z mojim čoperjem v jeansu in si mislm,... če bo sam koža popraskana pa motor obdrajsan bom že preživu, sej sm še mlad :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ja,vse odvisno od spleta okoliscin. se tako mlad si lahko pa salamoreznice ne bos prezivu,ne glede na opremo ki jo nosis.

zase raje vidim dobre scitnike na sebi,ker cesta ni poligon in ovire so neizmerno neizbezne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Draggin Jeans pri padcu cca 50-60 kmh (lowslide)

P6290005_001.jpg

Rahlo lažna fotografija kje so poškodbe na koži pri kolenu? Sem ubrisu z navadnimi kavbojkami pri isti hitrosti pa jih ni

tako raztrgalo.Imel sem sicer hraste na kolenih ampak ni bilo sile.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okej..moto kavbojke po tvojem niso primerne..se pravi da tudi škornji in rokavice brez plastičnih ali karbonskih ščitnikov niso primerne? ali čelada če ne stane xxx evrov tudi ni primerna? kje je ta meja? in zakaj so kvalitetne moto kavbojke manj primerne od fensi šmensi usnja ki razpade ob prvem stiku z asfaltom? ja, videl na lastne oči..

Moj komentar je bil reply na obične kavbojke s ščitniki, ne "oreng" moto kavbojke, te se mi zdijo v kombinaciji s ščitniki primerna oprema, ki je tudi lahko nosljiva. Če te pa že ravno zanima, nisem bila malokrat na tleh, tud pri visokih hitrostih, usnje se mi je še vedno daleč najboljše odbneslo. Nikoli nobenih odrgnin ali česa podobnega. Nazadnje pri po GPSju 140 km/h. Usnje in vsi šivi so zdržali. Upaš probat s kavbojkami? Padec pri 40 km/h v mestu- kavbojke cele, jaz spodaj podrsana po celem boku. Fant je padel pri cca 50km/h v debelih žametnih hlačah, majico puloverjem itd. Rezultat, razen boksaric je vse ostalo celo, on pa komolec odrgnjen do kosti, odrgnjen bok in koleno tako, da se mu še po dveh letih konkretno pozna, 2 tedna bolniške in previjanja vsak dan.

Tudi, če ješ fast food hrano, roštiljaš, piješ alkohol, kadiš, imaš histerično ženo, zoprno taščo, patato coach fotra in divje otroke, če preveč ali premalo seksaš, sofinanciraj svoje zdravljenje.

Kaj je primerna oprema za motor in primeren motor za vožnjo? Airbag, fluo oprema, ščitniki od glave do pete,abs, eds, gps, usb, fire wire?

Pač svoboda izbire ali korporativno reguliranje osebnega življenja?

Potem se čudimo kako so evro birokrati zoprni!

Ne ne plačaš. Ko pa prideš k zdravniku z 130 kg, s škatlico čikov v žepu in manjšim infarktom pa plačaj. Ali pa nehaj kadit in shujšaj. Pa kaj k je tko bl kamot en gaziljon tablet pa kako operacijo sem pa ke narest. Offtopic, če bi blo treba te stvari doplačevat, mi lahko verjameš, da bi bila motivacija na strani ljudi, da poskrbijo za svoje lastno zdravje dosti večja. Po naravi smo pač leni. Tudi jaz. In denar je hud faktor motivacije ( v Ameriki je npr cena zdravstvenega zavarovanja precej višja za kadilce, ljudi z IBMjem višjim od 30 itd). Skratka imho, dokler ni pizdarije se lahko voziš gol zarad mene, ko bo jeba, pa finančno sam odgovarjaš zato, ker nisi primerno poskrbel za svojo varnost. Meni se zdi pošteno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvomim tudi da si zdravljenje poskodbe na dirkaliscu placala sama. Sam to je druga zgodba. Dejstvo je da je obvezna oprema na motorju po zakonu se vedno samo celada. Vse ostalo je stvar tega kako sive celice v glavi delajo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je, da so dobre moto jeans hlače več kot dovolj varne za neko normalno primestno/urbano vožnjo. Dirkališče je popolnoma druga zadeva.

Takšna vsakodnevna vožnja je ravno toliko varna/nevarna kot vožnja s skuterjem. Vemo pa kakšno "opremo" ponavadi folk uporablja na skuterjih - japonke, kratka majica in jet čelado. Meni se sicer japonke zdijo popolnoma neprimerne za skuter, ker tvegaš poškodbe že pri manjšem zdrsu, vendar pretiravati pa tudi ni treba. Če bi bia na motorju poleg čelade obvezna tudi ostala zaščitna oprema, Potem bi morali prepovedat vožnjo bicikla, kjer tudi hitrosti 70, 80 km/h niso nič neobičajnega, zaščite pa razen čelade nobene.

Čelada je verjetno obvezna zato, ker reši največ življenj, dobre hlače pač večinoma rešujejo kožo ne pa življenja...

Sicer pa je največ smrtnih žrtev med vozniki športnih motorjev, ki uporabljajo najboljšo opremo, imajo najboljše super duper zavore... zakaj le??

Prepričan sem, da če bi se ti vozili brez čelad in goli bi bilo manj žrtev, občutek neranljivosti bi namreč minil...

Statistično gledano se je vsekakor bolj varno vozit v okviru omejitev in nag kot pa v "popolni bojni opremi" in divjati :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Sicer pa je največ smrtnih žrtev med vozniki športnih motorjev, ki ...

Tisti ne prinaša več stroškov zdravljenja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvomim tudi da si zdravljenje poskodbe na dirkaliscu placala sama. Sam to je druga zgodba. Dejstvo je da je obvezna oprema na motorju po zakonu se vedno samo celada. Vse ostalo je stvar tega kako sive celice v glavi delajo.

Ne nisem. Ker ni bilo hujšega. Če bi morala v bolnišnico na Slovaškem, če bi me morali prepeljati s helikopterjem itd. tega ZZZS ne krije, in potrebuješ dodatno zdravstveno zavarovanje, ki ti posebej velja na diraklišču, če ne si samoplačnik. Oskrba na samem dirkališču (ki je na nekaterih dirkališčih, npr Mugello res vrhunska, tudi, kar se tiče opreme, RTG itd imaš vse tam, ni treba nikamor hodit) je brezplačna, ker jo vključena v ceno najema piste, ki jo plača organizator. Če greš vozit licenčne dirke, pa same licence tako ali tako sploh ne moreš pridobit, če nimaš za v naprej določene vsote sklenjeno dodatno zdravstveno ter nezgodno zavarovanje, ki ti velja na dirkališču.

Sori za odklon iz teme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem se ne bi čisto strinjal... kar nekaj nas je, ki med majem in septembrom torej čez poletje za izlete in daljša potovanja uporabljamo izključno in samo motokavbojke, sicer brez kevlarja, z gel ščitniki na kolenih in bokih. V vročini namreč lepo prepihajo in ko se na potovanjih ustavljaš ne zašvicaš takoj...

jaz bi k zapisanem dodal da za daljša potovanja so še kako primerne in udobne...

Hvala Bogu, jih pa še pri padcu ni nihče od nas stestiral.

Kere pa so to? Brez kevlarja jih jez se nism videl. Lahk tud na prajvit mesoidz.

Primerno in udobno je dokler enkrat ne ubrišeš, čist vse. Tud če samo v gatah okol voziš. Kolk je pa to pametno, in koliko kdo ceni svojo lastno celo kožo, ve pa vsak sam. Bi pa uvedla podobno kot za stroške reševanja in zdravljenja v gorah. Če greš namotor (ali v gore) v neprimerni opremi, v primeru nezgode sofinanciraj svoje zdravljenje.

Nacelno in striktno birokratsko gledano imas seveda prav. Pa vseeno. Cesta ni gornistvo. Cesta je tansportna infrastruktura. Gornistvo je dangerseeking ze po namenu. Cesta pac ne.

Na cesti se lahko obnasamo pasivno. Lahko vozimo situaciji primerno. V hribih to ne gre. Ce razvijamo hipoteze z doplacili....v primeru da te nekdo zbije? Ne kriv ne dolzen, koncas fino poriban. Ker si bil v civilki, na poti na malico. Bi za to moral met neko ekstra zavarovanje? Ne kupim te zgodbe.

Drugo stran jeFerek lepo opisal. Gres na trip. Cjazis v kolonah, pri 35 u senci, a sence seveda ni. Ne verjamem, da je takrat ledrkombi bolj varen od kavbojk. Udobje je po moje kar precejsen faktor varnosti. Ce si prekuhan, zavit u korduro ali ledr Pac nisi zbran, in zato bolj neVaren. Jez sem u svoji hm, skor 20 let dolgi karieri padel 3krat, in bil 1 krat zbit z avtom. 3x u navadnih kawbojkah. Trkam na les, Vec od modric in par hrast ni blo nikoli. Zato komot recem, da je oprema strasansko dobrodosla, se bols pa je, ce ne pades. Ce vozis pasivno.

Btw, zelo sem vesel, ko vidim vedno manj slabo opremljenih motoristov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo en medklic, ker se ptičke in dadiji nekaj obregajo ob zdravo življenje in posledično plačevanje zavarovanj.

Vse enkrat mine, tudi rit babi zraste, pa decu vamp. Pa ne toliko ker bi jima to pasalo, temveč ker se z leti spremeni presnova in življenski stil, ki pa si ga ne morejo vsi enako izbirati. In ker si zdrav življenski stil lahko privoščijo bolj tisti, ki imajo več € pod palcem, kot tisti, ki jim jih manjka.

Zato je tako razmišljanje samo še ena oblika diskriminacije.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kere pa so to? Brez kevlarja jih jez se nism videl. Lahk tud na prajvit mesoidz.

Nacelno in striktno birokratsko gledano imas seveda prav. Pa vseeno. Cesta ni gornistvo. Cesta je tansportna infrastruktura. Gornistvo je dangerseeking ze po namenu. Cesta pac ne.

Na cesti se lahko obnasamo pasivno. Lahko vozimo situaciji primerno. V hribih to ne gre. Ce razvijamo hipoteze z doplacili....v primeru da te nekdo zbije? Ne kriv ne dolzen, koncas fino poriban. Ker si bil v civilki, na poti na malico. Bi za to moral met neko ekstra zavarovanje? Ne kupim te zgodbe.

Drugo stran jeFerek lepo opisal. Gres na trip. Cjazis v kolonah, pri 35 u senci, a sence seveda ni. Ne verjamem, da je takrat ledrkombi bolj varen od kavbojk. Udobje je po moje kar precejsen faktor varnosti. Ce si prekuhan, zavit u korduro ali ledr Pac nisi zbran, in zato bolj neVaren. Jez sem u svoji hm, skor 20 let dolgi karieri padel 3krat, in bil 1 krat zbit z avtom. 3x u navadnih kawbojkah. Trkam na les, Vec od modric in par hrast ni blo nikoli. Zato komot recem, da je oprema strasansko dobrodosla, se bols pa je, ce ne pades. Ce vozis pasivno.

Btw, zelo sem vesel, ko vidim vedno manj slabo opremljenih motoristov.

Tudi če pogledaš opremo ameriških moto policistov, če že ptica omenja USA, potem vidiš, da uporabljajo tekstilne hlače, jet čelado in če smo že pri USA in čeladah pa še tole

http://bikersrights.com/states/50state.html

Itak v današnjem času država preveč maha s palico, ne vidim potrebe da še ptički z njo mahajo. :nono:

svoboda izbire! :yea2:

ps

osebno grem še na plažo v usnjenih hlačah, ker ne maram krvavih krofov na kolenih (preverjeno)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Uuu, matr... ..te so pa res svetovne.

Sploh tisti raztegljivi deli so na pravih mestih!

Se da to dobiti pri nas (OK, retorično vprašanje), oziroma kje pri sosedih IT, AT?

(google ne najde nič:-()

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne gre drugače, potem pač naročiš v Anglijo in prišteješ še stroške pošiljanja! Zadeva je pa po moje v redu in ima svojo ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta proizvajalčeva stran je korejska, od naročila do informacij.

sam že ne bi kupoval od manufakture, ki s svojimi 5 zaposlenimi izven koreje izvozi med 1 in 10 % svoje proizvodnje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm , precej robe pride iz Koreje..., ne bi mogel oceniti takole po videu in slikah kvaliteto, ampak zasnovano se mi zdi čisto ok, bo pač treba malo

reskirat in jih nabavit, potem bo hitro jasno, kaj smo dobili za ta denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!