Skoči na vsebino

MOTO Hlače Jeans - motoristične


HHV

Priporočene objave

Pa si ziher, da imasta iste številke?
Jaz sem kupil Giali v TC motošopu za nekih 55 eurov (znižano). V obstoječe žepe na kolenih pa sem dal zaščitne vložke iz Motto kavbojk, ki jih imam že od prej. V poletni vročini si ne morem predstavljati vožnje v pravih moto hlačah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja... medva z Izibajkerjem sva oba popolne manekenske postave... ma če bi bila lepša bi bila že kičasta.

 

@Izibajker: Hvala za ponudbo. Jaz za letos počasi končujem. Morva pa res eno enkrat skupi odfurat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se tole obnese po dežju? Pa še eno vprašanje... kako izveden zadnji del nad ritjo? Če je kaj višji kot sprednji oz možnost zadrge.

Kot je že Svobodnaptica napisala je membrana le na sprednjem delu. V hladu se odlično obnese s spodaj dodanim dolgim perilom, kak second-skin ali kake žabe, da ne pride hladen material direkt na golo kožo. Z gospo se da vse zmenit. Ti izraziš željo in ona naredi. Je pa priporočljivo it tja na meritev, ker je bolj sigurno in točno kot pa po poslani obleki za model.

Za poletne dni pa zadeva z goreteks plastjo ni in je dobro imet ene brez le te. Samo kevlar plahte in podloga  pod jeans je čisto dovolj (pa ščitniki seveda).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 11. 2014 ob 14:28, ciciban pravi:

...@Izibajker: Hvala za ponudbo. Jaz za letos počasi končujem. Morva pa res eno enkrat skupi odfurat. 

Jaz sem svoje motoristične kavbojke nabavil prek eBaya iz Anglije. Velikost sem potrefil u nulo in se mi super obnesejo. Poleg kevlar podloge ter kolenskih in bočnih notranjih žepkov (tja lahko vstaviš ščitnike) imajo moje še narebren, jeans elastičen del nad koleni in pod pasom na vrhu. To naj bi pomagalo k boljšemu prileganju pri sedenju na motorju...

Če jih boš dal delat po meri bodi pozoren, da bodo dovolj dolge (pri sedenju se precej "skrajšajo") in upoštevaj kakšne čevlje (škornje) boš nosil zraven. Pa pozicija kolenskih žepkov mora biti točna, sicer se ščitniki ne prilegajo udobno... Pa razmisli, če bi morda dodal še zadrgo za pripenjanje na jakno. Moje kavbojke te zadrge nimajo, včasih pa bi to kar prav prišlo... Če rabiš pogledat (pomerit) moje, se enkrat oglasi tu pri meni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Superca... to je fajn da bom majstrici znal sploh razložit kaj hočem. Ko smo že pri željah. Žep z zadrgo bi bil prav carski. Z kavbojkami imam precej smole, pa si jih ravno nebi upal naročit preko spleta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pri njej isto znotraj zadrga na žepkih za ščitnike na kolenih. imam pa jaz na vseh mojih ščitnike malo prišite odznotraj, ker mi nekako ne sedejo tja kamor bi jaz hotel. Problem je da vsakič ko greš iz motorja se zadeva premakne in si moraš ščitnik malo popravit na koleno. S fiksacijo v žepku pa premikanja ni več in je vedno tam kjer bi moral biti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Živjo,sem nov na forumui in me zanima ali ima kdo izkušnje s kavbojkami leny iz Tržiča?

Vem,da boste rekli ,da je usnje zakon,drugi zagovarjate corduro,vendar bi se rad pri vročini 30stopinj in

več rad peljal v kavbojkah.

Vsem en lep pozdrav

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 11. 2014 ob 15:01, bobi1001 pravi:

Živjo,sem nov na forumui in me zanima ali ima kdo izkušnje s kavbojkami leny iz Tržiča?

Predno se odprejo nove teme se malo pogleda, če kakšna podobna že ne obstaja. O jeans motorističnih hlačah je bilo že precej napisanega, malo si preberi poste v tejle temi, predno odkriješ toplo vodo...

http://www.motosvet.com/tabla/topic/1606-jeans-motoristi%C4%8Dne-hla%C4%8De/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izibajker,to mi je jasno,ampak,če je tebi jasno sprašujem o točno določenih kavbojkah,zato ne odkeivam tople vode-hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 11. 2014 ob 16:45, bobi1001 pravi:

izibajker,to mi je jasno,ampak,če je tebi jasno sprašujem o točno določenih kavbojkah,zato ne odkeivam tople vode-hvala.

Upoštevaj da tema o motorističnih kavbojkah, že obstaja. Tam povprašaj, pa boš dobil vse informacije

V smislu te robe mnogi hvalijo eno gospo, ki jih dela po meri, in opremlja z vsemi potrebnimi ščitniki. Mislim, da stanuje na Brezjah

Če bi se za vsak model hlač, jaken, škornjev, rokavic... odpirale svoje teme, bi bilo tega ogromno, in vse skupaj nepregledno. 

Očitno si tudi nisi prebral navodil (priporočil) kako se obnašati na tem forumu, ampak si kar takoj planil s svojo temo...

lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izibajker to sem hotel zvedeti-o gospe z Loke pri Tržiču(gotovo misliva isto),drugege nisem rabil kot informacijo o kvaliteti -hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti se kar do Lenya zapel majo kavbojke nekaj tudi na zalogi sicer pa ti jih naredijo tudi po meri prijatelj jih je vzel za zeno (sopotnico) in je zadovolna z njimi

Aja pa Mojco in Matjaza mi pozdravi (lastnica in lastnik)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni,

sem nov v tem in bi rad pri Musher kupil moto jeans hlače. Zanima me, kaj naj vse omenim, izrazim željo, da bi bile po vaših izkušnjah točno take, kot bi morale biti.

Popravljeno . Popravil g0dfather
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 1. 2015 ob 22:22, g0dfather pravi:

Pozdravljeni,

sem nov v tem in bi rad pri Musher kupil moto jeans hlače. Zanima me, kaj naj vse omenim, izrazim željo, da bi bile po vaših izkušnjah točno take, kot bi morale biti.<%

Najbolje, da si za začetek prelistaš vse poste v tejle temi, je bila že marsikatera izkušnja tam lepo obrazložena. Potem boš morda bolje vedel kako in kaj. Ali pa kar pokliči v Musher, pa ti bojo sami vedeli svetovati, imajo dovolj izkušenj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač bi rad vedel kje naj bom pozoren.
Kje naj bo vse kevlar, kje goretex, kje ščitniki, jih oni dajo? Kakšne? Zadrgo za jakno naredijo?...

Kak odgovor? Nasvet? Izkušnje?

Popravljeno . Popravil g0dfather
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Zgleda so konkretno napredovale tele kavbojke, kolikor mi je znano so trenutno najboljše DRAGGIN JEANS - HOLESHOT:

  • World leading motorcycle jean
  • Race-level protection with 7.45 secs road abrasion
  • CE Approved Level 2
  • World's best motorcycle jeans
  • Hip and Knee Armour included
  • Mesh sports comfort liner
  • Fully Lined

Sicer niso poceni (240€) ampak če dobim dober popust jih bom vzel.

Morda kdo ve, kje se jih še lahko kupi, razen v KMC-ju in če obstaja kakšna alternativna znamka podobne kvalitete kot Draggin ?

Popravljeno . Popravil mkombat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa se v takih jeans hlačah počutiš, ko nisi na motorju ?

 

Zanima me, če bi se jih dalo imet oblečene tudi v službi (pisarniško delo) ?

Ali jih zaščite (kevlar, ščitniki) naredijo preveč debele in grobe ?

 

Hvala in LP Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 4. 2015 ob 1:39, mkombat pravi:

Zgleda so konkretno napredovale tele kavbojke, kolikor mi je znano so trenutno najboljše DRAGGIN JEANS - HOLESHOT...

Ker je zadnja leta v porastu trend Cafe racer, Custom... in podobnih predelav, so se tudi pri oblačilih pojavile nove tržne niše. Itak da mnogi proizvajalci radi razglašajo, da so prav njihove hlače "world leading motorcycle jeans"... Jaz sem svoje motoristične kavbojke nabavil prek eBaya iz Anglije. Velikost sem potrefil u nulo in se mi super obnesejo. Poleg kevlar podloge ter kolenskih in bočnih notranjih žepkov (tja vstaviš gumi ščitnike) imajo moje še narebren, jeans elastičen del nad koleni in pod pasom na vrhu. To naj bi pomagalo k boljšemu prileganju pri sedenju na motorju... S poštnino vred so me prišle cca. 70€. Za kakšen bolj resen padec pa ti ne bodo kaj dosti v pomoč niti tiste za 240€. Samo za primerjavo pa si poglej, v kakšni opremi se vozijo ameriški policisti na motorjih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 4. 2015 ob 8:12, dreja_123 pravi:

Kako pa se v takih jeans hlačah počutiš, ko nisi na motorju ? Zanima me, če bi se jih dalo imet oblečene tudi v službi (pisarniško delo) ? Ali jih zaščite (kevlar, ščitniki) naredijo preveč debele in grobe ? Hvala in LP Andrej

Dober mesec nazaj sem kupil Musher jeans in sem zelo zadovoljen. Gospa ti svetuje in na koncu naredi vse kar se zmisliš. Jaz sem nesel s seboj navadne kavbojke ki mi pašejo in je po njih naredila, samo hlačnice je malo podaljšala, da na motorju ne pride previsoko ker si skozi pokrčen. Do sedaj sem naredil z njimi par 100 km in se odnesejo odlično. Bilo je tudi 10° pa ne čutiš hladu, vetra, sklepi niso mrzli po koncu vožnje...odlično.

To da so hlače motoristične te izda samo ščitnik na kolenu, pa še to se ne vidi skoraj, itak ga pa lahko ven vzameš (npr za v službo). Če jih boš imel poleti v službi ti bo vroče, jeseni, pozimi pa mislim da nebi bilo problema. So pač malo bolj tople kot navadne kavbojke, izgledajo pa isto.

Meni so že navadne kavbojke všeč malo bolj ohlapne tako, da res ni razlike. Kar se pa dodatkov tiče...jaz sem dodal samo še plato kevlarja na rit...končna cena 78€. Glede na cene v trgovinah je zelo poceni, res pa je da teta nima certifikatov...race level, CE approved, world's best jeans(lol)....to si pač lahko velike firme privoščijo, vprašanje pa je če je res kaj bolj kvalitetno narejeno. Pomoje zaradi vseh teh certifikatov plačaš 2x višjo ceno za isto kvaliteto.

P.S. Podrsal po tleh pa še nisem, ko bom pa napišem kle

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 4. 2015 ob 8:12, dreja_123 pravi:

Kako pa se v takih jeans hlačah počutiš, ko nisi na motorju ?

Zanima me, če bi se jih dalo imet oblečene tudi v službi (pisarniško delo) ?...

Jaz sem dostikrat v službi z njimi (pisarna, računalnik). Imam dvoje - Motto in Giali.

Nimam problema ne pozimi ne poleti (itak klima laufa, včasih še preveč). Meni je OK.

V bistvu jih poleti tudi za motopotovanja uporabljam, v debelih hlačah pri 30°C in več enostavno ne zdržim... Nimam preveč rad od švica mokrih prašnikov :)

Po asfaltu pa še nisem drajsal z njimi....  Mogoče me celo malo psihično zavira, da bi se z njimi vozil do ali preko meje, ker si ne želim praskat kamenčkov iz kože ven... :)  Kar je čisto OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!