Skoči na vsebino

MOTO Hlače Jeans - motoristične


HHV

Priporočene objave

Ni3ous hvala za informacijo ;). Tudi sam pogledujem za motoristilčnimi kavbojkami že en čas, se počasi pripravljam na poletno motoristično sezono :D, spremljam če bo kaka zanimiva akcija, pa nč kaj extra, kar pa je že v akciji, je pa fulj malo. Tale Musher pa zna bit zanimivo, sploh ker je po meri :). Drugače pa je to na www.kavbojke.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Ima kdo izkušnje z motorističnimi hlačani musher jeans (kavbojke.si)?

Imajo te hlače poleg kevlarja tudi kolenske ščitnike proti udarcem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko naročiš po izbiri (navadne kavbojke, ojačitve s kevlarjem na kolenih in na bokih, takšne s ščitniki ali takšne z vodoneprepustno membrano).

Jaz imam ene s kevlarjem (na kolenih so prešite) za poleti v službo ali kratke vožnje in so mi v redu, potem pa sem poklical in naročil še ene navadne po istih merah - čez 14 dni sem jih šel iskat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po detaljnem skeniranju, kaj na temo moto jeans hlač je dosegljivo na našem trgu, sem požrl cmok zaradi visoke cene in si ta teden omislil tele z vrha ponudbe.

Danes naredil prvo furo in zaenkrat lahko rečem samo, da sem navdušen :notworthy: . Izdelava hlač vrhunska, šivi natančni, pač primerno ceni. Pa tudi kroj mi paše kot ulit. Povsem civilni look in bistveno drugačen feeling, kot pri hlačah, kjer je v podlogo prišita kevlarska tkanina.

Malce staro, ampak tale Held Crackerjack ima poleg vtkanega kevlarja tudi D3O ščitnike. D3O je nov material, ki se obnaša podobno kot ne-newtonske tekočine. Pri počasnem gibanju so gibke, ob udarcu pa otrdijo in delujejo kot ščitnik. MIslim, da je tudi to delen vzrok za visoko ceno.

Tukaj je razlega tega materiala: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo izkušnje z motorističnimi hlačani musher jeans (kavbojke.si)?

Imajo te hlače poleg kevlarja tudi kolenske ščitnike proti udarcem?

Žijo!

Sam imam dvoje in žena ene, pa par prijateljev tudi. Narejene po naročilu in po željah naročnika. Na kolenih so mehki ščitniki, kateri ob udarcu otrdijo oziroma razporedijo udarec po vsej površini - zgornji video prikazuje tole. Če želiš lahko naročiš z različnimi ščitniki, različne podloge, barve, materiale... ščitnike ti lahko da tudi na boke. Kevlar kamor želiš...Na riti in bokih ti ga toplo priporočam :grim . Osebno sem zelo zadovoljen in še me bo tam videla tale prijazna gospa.

LP

Popravljeno . Popravil KNNMS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.dainese.com/eu_en/motorbike/p-d1-kevlar-pred.html?cat=21&subcat=23

 

jz sem kupu tele hlače. žepi niso najbolj uporabni (če je kaj notri, tekom sedenja preveč pritiskajo na telo) in pa občasno se spodnji del ki je zavihan zatakne za tačko ko nogo vzdiguješ nazaj gor. Drugače pa ni kej za prtožvat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam tudi jaz enake. Me je presenetilo, da dajejo garancijo 2 leti za njih. Za žepe ne vem - imam v njih samo denar, vse ostalo pa v jakni in motorju. Na čoperju se obnesejo odlično, tudi spodnji rob ali karkoli drugega ne moti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede garancije; Mi je odpadu gumb, sem jih obisakal problemov nobenih, samo hlače se pošiljajo v italijo in 2-3je tedni so okoli. je pa vsaj urejeno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo rabi nekaj sezon nošene Sidi kavbojke s keramidom, modre barve, številka 45/45(Levis številka).

Menjam za 30L svežega bencina :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 5. 2014 ob 12:12, turko pravi:

...sem kupu tele hlače. žepi niso najbolj uporabni (če je kaj notri, tekom sedenja preveč pritiskajo na telo) in pa občasno se spodnji del ki je zavihan zatakne za tačko ko nogo vzdiguješ nazaj gor. Drugače pa ni kej za prtožvat :)

To zatikanje roba hlač za tačko zna bit zelo neugodno. Jaz ta problem rešujem tako, da pred vožnjo spodnji rob odviham navzdol, ko se pa kje ustavim, in grem peš okol, pa rob zaviham nazaj... V bistvu je logično, da so take (motoristične) kavbojke po dolžini daljše, saj se ti med sedenjem na motorju  pomaknejo navzgor... In tako so ravno prav dolge ko sediš z odvihanimi, in ravno prav dolge, ko s privihanimi hodiš...

Je pa še ena opcija. Da imaš visoke in oprijete škornje pod hlačami, kavbojke pa dvakrat zavihaš. Tako so nosili nekateri stari rokerji iz 50ih in 60ih, da jim tisto olje (ki je rado kje kapljalo) ni umazalo modrega jeansa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce staro, ampak tale Held Crackerjack ima poleg vtkanega kevlarja tudi D3O ščitnike. D3O je nov material, ki se obnaša podobno kot ne-newtonske tekočine. Pri počasnem gibanju so gibke, ob udarcu pa otrdijo in delujejo kot ščitnik. MIslim, da je tudi to delen vzrok za visoko ceno.

Tukaj je razlega tega materiala: 

 

Ha ha nisem vedel da tak materjal dajajo v jakne, jst sm se s podobmin materjalom igral ene 20 let nazaj (ni blo tko kot je rekel stric da so mu ga dali v trgovini ampak je blo kr precej za plačat za tak majhn lonček)

Ampak morda bo komu zanimivo, dejansko bis e pa temu reklo bol preprosto nenjutnske tekočine

 

 

LAhko si tolku gor kolikor si hotu pa ni bilo poškodb na podlagi, tut če je bilo na kakšnih 5mm na tanko razvaljano.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ve, kje dobiti zgoraj omenjene gel ščitnike, da bi jih zmontiral na kolena v jeans kavbojke? Trdi so mi zelo v napoto.

Ogledane imam te hlače: dj drift in so edine iz štacun v Lj in Kr ki mi pašejo na rit. Louis nima neke pametne izbire. Bmw hlač pa (še) nisem šel gledat.

Se splača vprašat še na Brezjah za po naročilu ali grem kar te nabavit? 200 e je vseeno malo dosti za ene kavbojke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

laba ima od alpinestarsa ščitnike za v jeans hlače... mislim, da stanejo neki čez 10 EUR.

če se pri njih s hlačami oglasiš, ti bojo najverjetneje dali za probat, če pašejo v "žepke"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem dobil hlače z Brezij, čuti se da, so narejene po meri, pašejo kot ulite. Med sedenjem na motorju so kolenski ščitniki na pravem mestu, šitniki so iz penaste gume, kot v večini motorističnih hlač. Kevlar je na kolenih in bokih nekje do sredine ritnic. Če bi padel na žeblje kot ta: http://www.motosvet....resena-rit.html, rit ne bi bila rešena. Vedno je kompromis med udobjem in varnostjo, lani sem v trgovini probaval hlače draggin jeans, če se prav spomnim, so bolj okorne.

K sreči še nisem padel na rit, vendar kljub pomanjkanju tovrstnih izkušenj menim, da med padcem ne bi drsal po sredini riti. Ima kdo drugačne informacije ali celo izkušnje? Morda je potrebno naročiti dodatno krpo kevlarja za zaščito izhoda iz prebavil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se gospe naročit, da ti tazadnjo ojača s kevlarjem čez celo površino do bokov, na boke pa tudi kos povečane plahte kevlarja. Na vseh hlačah imam tako narejeno, sprobal vzdržljivosti pa še nisem, oziroma še ni prišlo skozi. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jaz sem v Motocharlie v Trstu probala 6 modelov, naslednji teden grem kaj izbrat. Cene pa so vse čez 100 eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Danes morem pa pohvalit Musher jeans (www.kavbojke.si), ker si nikoli nisem mislila, da se bom lahko v kavbojkah (+ zimska podobleka) lahko vozila pri 0 C, ne da bi me zeblo. Goretex membrana je zakon! Je pa res, da za nad 25 C ravno niso, če se nočeš (s)kuhat. Na srečo letošnje poletje ni bilo kritično :)  Sicer so mi naredili povečan kevlar, ker serijski ni bil povsod tam kjer sem ga jaz hotela imet (vem, kje je vedno zdrsan leder ob padcih :P) . Resno razmišljam, da si bi drugo leto kupila še ene brez tega goretexa za bolj poletne temperature. Cena pa 72€, narejene pa po meri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se tole obnese po dežju? Pa še eno vprašanje... kako izveden zadnji del nad ritjo? Če je kaj višji kot sprednji oz možnost zadrge.

Popravljeno . Popravil ciciban
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rosenje preživi, če je pa dež dež si pa moker,membrana je namreč samo na sprednji polovici hlač. Glede na to, da delajo po meri, se verjetno da zmenit za višje +- zadrga, drugače so pa take višine kot čisto klasične kavbojke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko ti jaz posodim svoje, da realno oceniš prednost (ali pomanjkljivost) tega modela. Boš potem pri naročilu svojih lahko bolj pozoren na določene detajle...

Jaz sem jih nabavil prek eBaya, in se mi prilegajo u nulo...

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko ti jaz posodim svoje, da realno oceniš prednost (ali pomanjkljivost) tega modela. Boš potem pri naročilu svojih lahko bolj pozoren na določene detajle...

Jaz sem jih nabavil prek eBaya, in se mi prilegajo u nulo...

Tole pa ne bo šlo za zgoraj omenjene kavbojke, teh  ni na Ebayu in delajo jih samo po meri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!