Skoči na vsebino

Tomos APN 6 Alpino....


Priporočene objave

original atx cilinder 38, se precej bolj segreva kot bt 42 z nažaganimi rebri, ker z originalom nism mogu pridet do vrha starega vrha, tko da bi skoz gas tišov, s temu pa sem prišel brez problemov, letel je prav tako dober 80-85 km/h, prevozil sem se pa tud kar veliko, med tednmo vsak dan na avtobusno postajo in nazaj (dobrih 5km) med vikendam pa mal kle naukol po gostilnah pa do frendov (povprečno na vikend 50-70 km), torej sem se tud jaz dost prevozu, pa ni blo čist nobenih problemov, razn bremze sm mogu enkrat menjat pa zajlo za sklopko in sprednjo bremzo, glede mašine pa vse v najlepšem redu, garantiram na mašino 100%, dam megar tud 6 mesecev do 1 leto garancije da bo 100% delalo, (kdorkoli bi kupu) če sevede ne bo bencina z vodo mešov itd., za normalno uporabo glede na tomos, torej skoraj vedno na mal mjn obratih kot jih ima + 2-3% mešanca, garantiram pa zaradi mojih izkušenj s to mašino....

tolk o tem

Dobro pustimo to ampak original 38 cilinder se ne greje nevemkaj če imaš pravilno nastavljen uplinjač ter filter.Glede mašine ki jo prodajaš me zanima v kakem stanju je blajerca in kak je elektrika,navoji itn... in seveda cena lahko na pm!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

no povejte kak stirke sfrizirane mate pa kaj ste predelali na mopedu aja pa loh tut povete kok ste stari pa kake mopede mate

jz mam apn6 ki leti okol 110km/h

naredu sem pa tako

-lamo cilinder 42 kanale ma zbrusene do dihtunge

-bloki na masini so tut enako zbruseni

-bat 42 rezan z enim obrockom

-dal sem nastavek za fergazer

-fergazer 19

-doma narejen filter

-auspuh z vecjo cevjo ze na zacetku da grejo plini lazje ven

-izpušni in sesalni kanal na cilindru pvrtan da je tocno okrogel da gre zmes lazje not in izpuh ven

-peta brzina

vse sem naredil sam(no edino fotr mi je bat odrezov pa povrtov sesalno pa izpusno lukno)fotr je mehanik in se je s tem veliko ukvarjal in me tut nauču.

mam pa doma delov za veliko mopedov(tomosi apn6,dvojka,trojka,pony ekspres) ce kdo rabi kaj prodam kake dele.Star sem pa 14 let

drugace mam pa se nekaj mopedov motor kotač 14(štrnajstka),bt,kolibri,avtomatik bullet,apn6(tale k sm napisov gor) in se gilera 125 enduro.

Popravljeno . Popravil MC brelih
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja po kerem števcu ti gre 110 kolesarskem? :lol1:

Pa tist da maš pr avspuhu tak naret da grejo plini laži vn, koker je men znano so pr bolših ispuhih tiste cevi narete tak da neizgorele pline pošlejo nazaj v cilinder....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pa ne rabs verjet je pa tak obcutek kt da bi hotlo use raspadt.stevec mam pa od gilere sam mam prvo felgo mal drugacno tak da pride kroznicek ko se gor nasraufa zajlo kt pri btju,al pa pri ctx-u

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pa ne rabs verjet je pa tak obcutek kt da bi hotlo use raspadt.stevec mam pa od gilere sam mam prvo felgo mal drugacno tak da pride kroznicek ko se gor nasraufa zajlo kt pri btju,al pa pri ctx-u

Ostržek je živ :kva2: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

110 ti gre po stevcu?al realnih?

ti si auspuh sam predelu tko da gre direkt iz celindra vn nobenih ovinkov a ne??

Popravljeno . Popravil Cilindr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zmer jo z avtom pa bos dobu priblizn realne KMH....to se da nares kar se auspuha tice ....je moj prjatu isto naredu sam na ZXu .....bol gre ...vecja odzivnost :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je bolj umerjen kolesarski števc (sam res umerjen). Brzino se da izračunat iz obratov mašine pri določeni brzin sam morš vedit točne (res točne :) ) obrate, da lahk vidiš kolk je zmožna mašina it (to je pol rezultat same zmožnosti mašine brez zunanjih dejavnikov)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avto ni boljša meritev...umerjen števc pa fertik (kolker se pač da) pa še se gre res za neko realno cifo se pol to še iz obratim prever oz. izračuna. No dober za cca. brzino dobit je normalno da dober avto :)

Popravljeno . Popravil ts007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ts00:ce bi frizirov za okol 80km/h bi bli bloki pa cilindr bruseni tok kt na bt-ju jz sem jih pa brusu cis dokler se je lahko. uzeu sem blok od kosilnice k ma bloke ze original narjene cist ob dihtungi tak da so ogromni jz sem jih samo prekopirov in pol pilu noč in dan.

bom probov z stevcem za kolo sam kok bi pa kustal da bo merlo cez 100kmh. pol bom se originalno feltno dal nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj zdej če si povečal kanale na blokih ? Večji pretočne ne pomenjo veče moči (ob enem enakem kanalu do določene meje :) ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D ja normalo da si jih tam poveču sej to je logičn da se morejo ujemat kanali na cilindru iz kanalim na blokih (če si že one veču na blokih, BV drugač). A si pretočne tut kaj predeloval v cilindru ?

Popravljeno . Popravil ts007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Števc je 5k :) Taki k mam js :D Drgač pa ti števci za kolesa merijo do 300km/h , vsaj tisti dražji od jurja pa pol ;)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni bol kupt skutrja pa da ti res gre nekam=) pa predelavas lepo ...pa pol lepo res gres ene 110..se furas in to je to =D

ko si dou za predelavo?

Popravljeno . Popravil Cilindr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj misls s tem? Sesalne?(Tam ko pride fergazer)te sem povrtav da so pravilno okrogli

Pri batnem sesanju se dogajo kr mal bolj zapletne stvari, da bi jih rešil iz "pravilno okroglimi" kanali drugač...

Popravljeno . Popravil ts007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1200 za dihtunge

800 za semeringe

2k za lagre

2k za zajle gas pa kuplonga

bat sem mel

cilindrov mam celo kišto

ojnice mam tut

skratka delov mam ful

use skup 6k-10 kake malenkosti k se nespomnen

kaj nej s skuterjem da se ubijem po makadamu zivim sred hoste drgac pa te mopede sraufam zato da se kej naučim itak nimam kej z njim kt pa krogov za hec. mam mal bolši motor 125 endurco

ts00:zdej ze jz nevem kaj misls

a kanale

al sesalna odprtina

Popravljeno . Popravil MC brelih
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!