Skoči na vsebino

Tomos APN 6 Alpino....


Priporočene objave

dobo sn 1 idejo!! : doma mam 5 prestavo,in sem skapiro,da rabim podložke z notranjo lukno točno tako,kot je na zobniku za 5 prestavo ne???? kak pa je pol z onim ta drugim zobnikom,ki gre na drugo stran??

hitro odpišite!!LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

majo podložke 1mm,3mm pa mislim da 2mm,pa 1cm,kere grejo v apn,pa kolko vlko lukno morjo met not????? :? :? :? :? :? :? :? :?

ajaj. ti rabiš podložke debeline okoli 0.1 mm...

dobo sn 1 idejo!! : doma mam 5 prestavo,in sem skapiro,da rabim podložke z notranjo lukno točno tako,kot je na zobniku za 5 prestavo ne???? kak pa je pol z onim ta drugim zobnikom,ki gre na drugo stran??

notranja lukna mora bit takšna ja.

zobnika na piramidi pa nimaš kaj podlagat. ker tako še pride pol prek tavelki zobnik kateri dobiva pogon od sklopke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobo sn 1 idejo!! : doma mam 5 prestavo,in sem skapiro,da rabim podložke z notranjo lukno točno tako,kot je na zobniku za 5 prestavo ne???? kak pa je pol z onim ta drugim zobnikom,ki gre na drugo stran??

hitro odpišite!!LP

Če me spomin ne vara (lahko, da me), so podložke enake kot tiste za podlaganje glavne gredi (blajerce) pri starem modelu.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S totimi podložkami ste tak zakomplicirali,da je kar joj! Sem kar nekaj mašin sestavo,pa peto not zmontiro,pa blajerco menjav,pa,...! Pa ja ni reaktivni motor! Razšravfaj,daj zobnike not,sestavi in probaj! Pa to je ja stara,dobra ŠTIRKA!!! Nehte že enkrat komplicirat!!! :P

Zdej ga pa še s šaltštiftom jebete! :P Pob bo ja rajši novo mašino v Tomusu naročo! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to sem jim že jaz povedal, da bojo pomalem diplomo naredli zaradi nekih podložk na menjalni gredi, pa da jih rabiš zeloooooo poredko. :grim

s šaltštiftom pa ne jebemo - to pa je vsekakor stvar, ki rada zataji in če ma enkrat narazen, pol naj to menja .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ajaj. ti rabiš podložke debeline okoli 0.1 mm...

notranja lukna mora bit takšna ja.

zobnika na piramidi pa nimaš kaj podlagat. ker tako še pride pol prek tavelki zobnik kateri dobiva pogon od sklopke...

ja,kaj pa se te podlaga,če ne zobnik na piramidi????

keri zobnik se zaj podlaga????? levi al desni????LP :?

post-14481-1177414983_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Levi, glej shemo. Seveda dela tudi brez podložk. Jaz sem sestavil tako ampak slabo prestavlja in rožlja. Odločitev je tvoja.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

levi zobnik na tvoji sliki je št. 16 (glej skico spodaj). desni zobnik na tvoji sliki pa je št. 6.

te podložke(št17) pridejo podložene ob zobnik 16. kot vidiš je tudi sprednja piramida podložena, samo tam nima veze z pretičnim mehanizmom.

ma vzami narazen, pa ne kompliciraj več s podložkami, samo tiste ki so že zdaj noter daj nazaj na svoje mesto pa nima kaj bit. itak če je preveč podloženo spet ni OK.

PS.: pazi, da boš zobnika pravilno obrnil .)

skica

post-6156-1177433526_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

levi zobnik na tvoji sliki je št. 16 (glej skico spodaj). desni zobnik na tvoji sliki pa je št. 6.

te podložke(št17) pridejo podložene ob zobnik 16. kot vidiš je tudi sprednja piramida podložena, samo tam nima veze z pretičnim mehanizmom.

ma vzami narazen, pa ne kompliciraj več s podložkami, samo tiste ki so že zdaj noter daj nazaj na svoje mesto pa nima kaj bit. itak če je preveč podloženo spet ni OK.

PS.: pazi, da boš zobnika pravilno obrnil .)

skica

Zdej si pa že tolk cajta porabo z razlago,da bi že dvakrat sestavu motor od štirke! :grim

Razfukaj že enkrat tisto mašino!!! :P :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

štift, s katerim prestavljaš v bistvu prestave. me kar čudi, da imaš apn letnik 86, pa še ti ta štift ni crknil :eek:

evo tole, da dobiš predstavo:

zadeva pod številko 23. zraven pa spada še medeninasta varovalka pod številko 22. jaz bi na tvojem mestu vsekakor menjal, če že mam narazen 1x....

sem že kupo nova štifta :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a vsako olje pa ne more bit za vse mašine .) :klicaj:

povej točno kaj piše gor na embalaži (tudi če morda piše 4T)

Popravljeno . Popravil cation
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh,piše samo za diesel in bencinske motorje!! klko pa sem enkrat prebral pa ustreza SAE-30 kar je tudi za mopede!!!! mašina dela že 21 let perfektno!! :OK: :OK: :D :yea1: v soboto se peljem 65km do mehanika,da bomo dali 5 not :D :rolleyes:

Popravljeno . Popravil Stuka1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne razumete da tomosi delajo na bilo kaj tudi na olje floriol :P :P :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem, zakaj je pol človek 4 strani kompliciral zaradi podložk, kjer se gre za zgolj 0.1mm zračnosti, če pa

"APN-ka itak na vse leti" :headbang:

s temi podložkami po dolgem pa počes, pa od a do žnj, na koncu pa itak vlije not neko xx olje, ki je za dizelske in bencinske mašine (torej za avtomobile, tovornjake, traktorje) :doze: :doze: :doze:

btv, take zadeve zelo škodijo sklopki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2: :nono: :nono: :slap: za apn je predpisano olje "SAE-30" in to olje castrol ustreza temu!!! :grim :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za ustreznost je treba še pa kaj drugega pogledat, kot pa "SAE - 30" .)

nobeno olje za avtomobile ni OK za motor/moped.

tudi olje za 2-taktne in 4-taktne mašine ni isto. :nono:

sploh tvoje olje, ki je še za turbo dizle lubibogmarija :wacko:

in zapomni si: pri motorjih se IZOGIBAJ olju, ki je "primerno za vse mašine"

aja, saj APN itak leti na vse :closedeyes: :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

leti na vse!!!!!!! :rolleyes: :photo: :naughty: :naughty: pa ni toto olje za dizle!!!!!! :angry: :doze: :doze:

Popravljeno . Popravil Stuka1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evoga B) že mam 5 prestavo :rolleyes: :OK: :OK: hvala vsem ,ki ste mi pisno pomagali :whistle: :yea1: :yes: zelo lepo teče :OK: LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!