Skoči na vsebino

Suzuki V Strom


šoško

Priporočene objave

Prejsnji teden sem montiral Fork Brace - stabilizator vilice (je to pravilen izraz?) in ga vceraj dodobra stestiral. 

Nekako sem cisto pozabil, da sem ga sploh zmontiral in se prvih 200km cudil kaj je pa danes z motorjem da se nekam drugace obnasa :blush: Dejansko mi je komaj v LJ kapnilo, da sem nekaj menjal :P 

Motor je obcutno bolj stabilen, se posebaj pri hitrosti 100km/h+, ampak tudi v zavojih in pri slabi cesti se zelo pozna

Nakup lahko res vsakemu priporocam, saj ni tak drago - cca. 50€ pri cosmo (grcija)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 6. 2015 at 9:13, Kolen pravi:

Prodam nov Givi AF3101, ker mi ni rešil turbolnce v čelado. 

af3101.jpg

A si rešil zadevo glede turbolenc? S katerim vizirjem?

Meni je všeč tale. Ali ga kdo uporablja? 

givi_3101dt.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Scarabeo 500. Mam en givi airflow doma in ti posodim za probo če želiš.

 

Meni je najbolj pomagal mra xcreen in distančniki 2.5cm med masko in steklom, da pride vec zraka za steklom

Popravljeno . Popravil blindek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, blindek pravi:

@Scarabeo 500. Mam en givi airflow doma in ti posodim za probo če želiš.

 

Meni je najbolj pomagal mra xcreen in distančniki 2.5cm med masko in steklom, da pride vec zraka za steklom

 

pred 9 urami, blindek pravi:

@Scarabeo 500. Mam en givi airflow doma in ti posodim za probo če želiš.

 

Meni je najbolj pomagal mra xcreen in distančniki 2.5cm med masko in steklom, da pride vec zraka za steklom

Hvala, te kontaktiram, če se odločim preizkusiti.

LP Matjaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede turbolence nisem našel rešitve. Še vedno imam zmontiran Givi AF3101 in čakam čudež ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kolen pravi:

Glede turbolence nisem našel rešitve. Še vedno imam zmontiran Givi AF3101 in čakam čudež ;)

si mogoče poskusil z razširitvijo ogledal,meni je to pomagalo in to zelo dobro.

type;item;fill;white;box;500x375;name;_d

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz še testiram. Vizualno ???, ob pravi nastavitvi, skoraj super. Malo problema povzročajo luknje, takrat vizir zavibrira (dodatna teža, povečana ročica - vzvod, večji upor. Tu imam pomisleke.

P5176832.JPG

P5176831.JPG

P5176828.JPG

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti za kritiko , sam a nisi to mogel malo lepše spacat.....tisti vijaki mi delujejo pocensko in vizuelno kvarijo podobo motorja.

Mogoče črni vijaki z plastičnimi kapcami bi že veliko poboljšali , samo če nisi vizuelen tip pol ni blema, mene bi strašansko motilo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je napisal da testira (prototipe prelimajo z raznimi nalepkami...) @skarabeo 500 je dal pa šraufe, da "zavara vohune":P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem sprobal vsega iz svašta, od različni nagibi, stekla še pa još, tudi brez, prebral vse forume o tem kar jih splet premore in razumem jezik kolko tolko... porabil ogromno živcev, časa, denarja in ti res toplo priporočam to kar sem naredil jaz, ali pa saj preizkusi.

Sam sem visok 181cm

Steklo na sredinski višini, potem med masko in steklom dodatno 2.5 cm distančniki, da pride pod steklo več zraka in se zmajnša vakuum ki se ustvari, potem pa montiran MRA X-Creen Tour na nekje 3/4 položaju višine in skoraj navpično postavljen naklon. 

Menjana imam tudi ogledala, vendar sem to storil zaradi izgleda, pri turbulencah nisem opazil razlike.

Tako se peljem pri 130 km/h+ brez minimalne turbulence, tudi tiho je tako da slišim motor!(ne izpuh) pri tej hitrosti. Tako sem prevozil ravno v ponedeljek 700 km v 1 dnevu brez problema.

Givi Airflow je meni tudi deloval dobro, lepo tišina, le pri 130 km/h + se je pojavila turbulenca v zgornjem delu čelade, veliko jih sicer na tujih forumih omenja da te težave nimajo, torej je zelo odvisno od voznika in čelade.

Aja! Celo turbulatorje iz modelarstva sem sprobal pa ni pomagalo! Pa tudi tiste Winglets ali krilca ob strani sem si naredil, pa ni bilo neke izboljšave.

 

Težava vseh teh endur je ta, da je steklo daleč stran od voznika, povrh še kar veliko, ob vožnji se ustvari vakuum za steklom in ker zrake hoče to "praznino" zapolnit, le ta potuje tja in točno vmes je tvoja glava ki ti jo veselo premetava. 

Turbulenca že izgine če samo original steklo postaviš v drugačen kot, tako da daš na spodnja vijaka distančnike, s tem da je potem bolj glasno, je pa mirno :)

 

Razumem vsakega, ki ima velike težave s to turbulenco, tako da z veseljem delim moje izkušnje in ugotovitve, ker tako kot imam sedaj je zame 100% perfektno,  brez najmanjšega tresenja čelade in moje buče :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, toma pravi:

si mogoče poskusil z razširitvijo ogledal,meni je to pomagalo in to zelo dobro.

type;item;fill;white;box;500x375;name;_d

Teh distančnikov še nisem probal in razmišljam bi jih probal in da  vidim kako bo potem.

Popravljeno . Popravil Kolen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, blindek pravi:

Ali pa pojdi na prazno cesto, odmontiraj ogledala in boš videl če je kaj razlike :)

to sem že probal in ni nič boljše

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Scarabeo 500 said:

Jaz še testiram. Vizualno ???, ob pravi nastavitvi, skoraj super. Malo problema povzročajo luknje, takrat vizir zavibrira (dodatna teža, povečana ročica - vzvod, večji upor. Tu imam pomisleke.

Tudi jaz sem opazil moteče vibracije po montaži Givijevega airflowa na višjih nastavitvah, sem pa zato razdrl masko in podložil plastiko z neko izredno trdno peno, ki sem jo imel ravno pri roki, kar je vibracije zelo omililo ne pa čisto odpravilo. Glavno je, da niso več moteče. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Belaglava pravi:

Tudi jaz sem opazil moteče vibracije po montaži Givijevega airflowa na višjih nastavitvah, sem pa zato razdrl masko in podložil plastiko z neko izredno trdno peno, ki sem jo imel ravno pri roki, kar je vibracije zelo omililo ne pa čisto odpravilo. Glavno je, da niso več moteče. 

Blindek, ali gledaš na cestišče skozi zaščitno steklo?

Kako je s šumi, če na cestišče gledaš preko airflowa? Jaz v nobenem primeru ne želim gledati cestišča skozi steklo. Potem imam rajši malo šumenja. Običajno si ga nastavim, da mi pokriva steklo okoli 10 metrov asfalta in nastavim kompromisne varijante.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje glede pnevmatik... Do sedaj sem vozil Metzeeler tourance in sem bil z njo zelo zadovoljen. Je pa res, da se 98% vozim na cesti in ne vidim potrebe po taki pnevmatiki. Se splača razmišljati o kakšni drugih pnevmatiki?

Slišal sem tudi, da novih Metzelerk ne delajo več v Nemčiji in da jim je kvaliteta precej padla. Ima kdo kakšne izkušnje?

Popravljeno . Popravil JezniPohorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ne opazim razlik med Made in Germany Metzelerko in tisto Made in China.

Drugač pa imaš na voljo še (če dobiš) Michelin Anakee2, Mitas E08 (jaz sem žal dobil primerek z defektom, ampak bom še enkrat probal srečo ;) - fenomenalna guma za ta denar), Conti TKC70 in za moje okuse se vse tukaj tudi konča :P

Če se voziš samo po cesti pa imaš še Conti Trail Attack 2, Michelin Anakee 3, Metzeler Tourance Next, Mitas/Sava MC30 Radial

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Metzeler Tourance Next zveni zanimivo... Mogoče bi se splačalo tole poskusit. Je tudi bolj cestno orientirana guma kolikor vidim. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, JezniPohorc pravi:

Metzeler Tourance Next zveni zanimivo... Mogoče bi se splačalo tole poskusit. Je tudi bolj cestno orientirana guma kolikor vidim. 

Road Attack II EVO je pnevmatika za na cesto boljša od vseh prej naštetih , ki sem jih med drugim tudi vozil in jo zdaj tudi delajo v dimenziji prednje 19 col ....toplo priporočam .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!