Jump to content
  • Sign Up
šoško

Suzuki V Strom

Recommended Posts

blazboss

danes mi je mehanik (privat) zamenjal stator in regler.. racun 100e.. zanima me je ta cena ok ? 

Snečer
pred 5 minutami, blazboss pravi:

danes mi je mehanik (privat) zamenjal stator in regler.. racun 100e.. zanima me je ta cena ok ? 

ti je rabljeno dal not? :)

Kugelschreiber
9 minutes ago, blazboss said:

ne dele sm mu sam prinesel.. 100e za delo.

Kar je, je. :D Ce si ti zadovoln, je vse reseno. Ce nisi, bos pozabil na prvi furi. 

blazboss

menjava statorja, tesnila in reglerja.. ne, brez racuna, to en mojster sam doma sraufa..

Pravkar, Kugelschreiber pravi:

Kar je, je. :D Ce si ti zadovoln, je vse reseno. Ce nisi, bos pozabil na prvi furi. 

sej cena ni problem, samo zelim vedet da je to normana cena. oz kok so cene servisov, ko se menja ta zadeva..

Scarabeo 500
pred 18 minutami, blazboss pravi:

ne dele sm mu sam prinesel.. 100e za delo.

Meni se zdi veliko za delo in brez računa. Morda bi lahko @Mina povedal koliko ur je dela. Urna postavka je običajno znana okoli 30€.

Ne razumem zakaj si menjal stator in regulator - sta oba krepnila? Običajno je težava samo pri enem.

blazboss
pred 5 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Meni se zdi veliko za delo in brez računa. Morda bi lahko @Mina povedal koliko ur je dela. Urna postavka je običajno znana okoli 30€.

Ne razumem zakaj si menjal stator in regulator - sta oba krepnila? Običajno je težava samo pri enem.

preventivno sem menjal vse.. tako, da sem brez skrbi na cesti, da nebo spet nekje 100km stran crknilo. Lazje bom spal, ce me razumes :D

Kugelschreiber
23 minutes ago, blazboss said:

menjava statorja, tesnila in reglerja.. ne, brez racuna, to en mojster sam doma sraufa..

sej cena ni problem, samo zelim vedet da je to normana cena. oz kok so cene servisov, ko se menja ta zadeva..

Se mi zdi, da je dec dobro zasluzil. Nism mehanik, pa sem si na hondi to dvoje menjal v slabi uri. Strosek je bil 4€ za tubico tesnilca. 

Scarabeo 500
pred 50 minutami, blazboss pravi:

preventivno sem menjal vse.. tako, da sem brez skrbi na cesti, da nebo spet nekje 100km stran crknilo. Lazje bom spal, ce me razumes :D

Razumem. Tudi jaz sem menjal oboje (zaradi napačne diagnoze) - dobri občutki, ko veš da je vse novo. 

Motor vgasne, ker napetost pade pod 9.6v. Imel sem skoraj nov accu, a je stal prazen okoli 3 dni. Bil je še samo za smeti. Malo premeri, da ne bo sedaj accu šibek člen, zaradi katerega bodo nove komponente trpele.

blazboss
pred 19 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Razumem. Tudi jaz sem menjal oboje (zaradi napačne diagnoze) - dobri občutki, ko veš da je vse novo. 

Motor vgasne, ker napetost pade pod 9.6v. Imel sem skoraj nov accu, a je stal prazen okoli 3 dni. Bil je še samo za smeti. Malo premeri, da ne bo sedaj accu šibek člen, zaradi katerega bodo nove komponente trpele.

kako preverim ce je akumulator vredu? upam da je ostal dober, saj sem ga menjal 2 tedna nazaj ker sem mislil da je to problem.. dal sem zanga pa 90e . gel ne tekocina.

matjaz67

Nov ali star aku naj bi po dnevu mirovanja imel 12,5-12,8V. Zmeriti mu je treba zagonski tok. Ko ga ima aku pod 70% novega ni več ustrezen za vozilo. Lahko pa se izmeri tudi, na koliko pade napetost v trenutku zaganjanja, pa še to naj ne bi bilo pod 10V.

izibajker
pred 13 urami, The Lakl pravi:

5C4CFE27-CC1A-4480-A191-1E711A58378E.png

Iz Trojan se lahko spustite po "prednostni" cesti 221 v smeri Izlake - Zagorje - Trbovlje

Lahko pa par 100 metrov od Trojan zavijete čez vasi v smeri Šentgotard - Čemšenik - Kotredež in se boste na koncu spet priklopili na 221, po kateri boste prišli v Trbovlje....

Če pa se hočete izognit Zagorju in Trbovljam, pa lahko že v Čemšeniku zavijete v smeri Vrhe in nadaljujete naprej do ceste 427, ki pelje mimo gostilne Jager v smer Marija reka - Prebold... 

Edited by izibajker

The Lakl

Sprva je kazalo na lepo nedeljo. Sedaj gledam, da se bo sfižilo. 

Počakajmo do petka zvečer. Takrat bo bolj jasna napoved in se odločimo. 🌏

The Lakl

Meeting v popolnosti uspel. Ravno dovolj nas je bilo, da smo se fajn imeli, varno vozili in uživali. Jeseni definitivno ponovimo.

Koga ni bilo je manjkal 😋