Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Zakaj CBF 600, imate izkušnje, dober, zanesljiv, kako je z porabo?

Hvala

Ob 29. 11. 2021 ob 14:41, vandrovec pravi:

CBF 600

Zajak, imste izkušnje, kako je z porabo, zanesljivostjo, kaj več o njemu prosim??

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, joc987 pravi:

Zakaj CBF 600, imate izkušnje, dober, zanesljiv, kako je z porabo?

Hvala

Zajak, imste izkušnje, kako je z porabo, zanesljivostjo, kaj več o njemu prosim??

Hvala

CBF 600 ...v bistvu, katerikoli motor če je redno vzdrževan, nima nobenih problemov. Redno vzdrževanje niti ni ne vem kako drago. Dobro je le vedeti,   kako je z verigo....ta se menja na cca 40000 km. In kdaj je servis ventilov (2 ali 3x do 100.000 km). Hočem reči.....če boš kupil motor, ki je tik pred zamenjavo verige, boš ob  dodatnih 250 do 300€.

Poraba je pri vecini motorjev med 4,5 in 6,5 litra.  Vzdrževana CBF- ka ne gre čez 6, seveda ob normalni voznji v dvoje. Ampak...hej.....pri 5000 prevoženih je razlika med prej navedenima porabama 100 litrov  kar je danes cca 130€. Iz tega sledi, da se nam, motoristom, vsaj večini, rahlo j.be za porabo.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, joc987 pravi:

Zakaj CBF 600, imate izkušnje, dober, zanesljiv, kako je z porabo?

Hvala

Z njo sem se vozil že precej nazaj in se vseh podrobnosti ne spomnim. Pred njo sem vozil Z 750 in ta mi je bila veliko bolj všeč...Z zame ni bil vozen,...trpljenje, bolečine,  s to sem pa užival na solo vožnjah, ni tako športna, bolj normalno sedenje ...neproblematična, lahka za vožnjo kot moped in neutrujajoča vožnja. Ne znori na visokih obratih, lepo vleče skozi vse obrate...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Hvala za do sedanje nasvete. Čeprav sem sedaj rahlo žalosten, nekako sem imel v glavi, da se bova vozila z cruzerjem, virago 535, VN 500 kawasaki, intruder 600...., pa ste me čisto povozili, da to ni zame. Meni je pa všeč?

Moram še pripomniti, da ko se voziva, gre čisto po predpisih, ni prehitevanj, včasih se še umaknem, da gredo vozila mimo. Žena se rada vozi, ampak počasi in brez prehitevanj, pa tudi sam ne maram brzine, v bistvu me je strah zaradi naših cest, ki so čisto uničene, punklaste, z luknjami skoraj za vsakim ovinkom.  Res ni potem za naju cruzer?

Pol bolj naj gledam, CBF,  fazer, GSX, transalp in take zadeve a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, KARMEN1 pravi:

Kupi, kar ti je všeč, in ne poslušaj drugih!

a ti poznaš koga k je kupil, pa mu je grdo? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, joc987 pravi:

Hvala za do sedanje nasvete. Čeprav sem sedaj rahlo žalosten, nekako sem imel v glavi, da se bova vozila z cruzerjem, virago 535, VN 500 kawasaki, intruder 600...., pa ste me čisto povozili, da to ni zame. Meni je pa všeč?

Moram še pripomniti, da ko se voziva, gre čisto po predpisih, ni prehitevanj, včasih se še umaknem, da gredo vozila mimo. Žena se rada vozi, ampak počasi in brez prehitevanj, pa tudi sam ne maram brzine, v bistvu me je strah zaradi naših cest, ki so čisto uničene, punklaste, z luknjami skoraj za vsakim ovinkom.  Res ni potem za naju cruzer?

Pol bolj naj gledam, CBF,  fazer, GSX, transalp in take zadeve a ne?

kupi, kat si želiš in ne se sekirat, še manj razmišljat. Motor se kupi, mal vozi, proda, pa novga kupi. Vsak motor se da vozit, za ene rabiš mal več prilagajanja. In vsakega boš znal vozit, saj imaš izpit. Vse ostalo je stvar prevoženih kilometrov in časa prebitega na zicu.

 

Pa en nasvet...prosim te kot voznik tovornega vozila ali avta:

nikakor se ne umikat ali počet nekih manevrov, da gre kdo lahko mimo. Vozi se normalno in po predpisih, s čimmanj presenečenji. Če se že hočeš umikat, daj smernik pa zavij na parkirišče in spusti kolono mimo :P čeprav dvomim, da voziš kot traktor.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, DAMI34 pravi:

kupi, kat si želiš in ne se sekirat, še manj razmišljat. Motor se kupi, mal vozi, proda, pa novga kupi. Vsak motor se da vozit, za ene rabiš mal več prilagajanja. In vsakega boš znal vozit, saj imaš izpit. Vse ostalo je stvar prevoženih kilometrov in časa prebitega na zicu.

 

Pa en nasvet...prosim te kot voznik tovornega vozila ali avta:

nikakor se ne umikat ali počet nekih manevrov, da gre kdo lahko mimo. Vozi se normalno in po predpisih, s čimmanj presenečenji. Če se že hočeš umikat, daj smernik pa zavij na parkirišče in spusti kolono mimo :P čeprav dvomim, da voziš kot traktor.

 

Hvala., za vse. 

Ne, kot traktor res ne. Sva pa imela prej skuter in tja 80km/ h do 90km/h je bila neka potovalna njegova, ko sem videl za seboj kolono nervoznih avtov, lepo smernik, pa na postajo, pustil mimo in potem naprej( občasno).

lep pozdrav

Jože

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 12/21/2021 at 5:45 PM, DAMI34 said:

a ti poznaš koga k je kupil, pa mu je grdo? :P

 

GS1200 in GS 1250 so prodajni hiti. Osudne zadeve. JA. Ful folka si kupi grd motor. :D 

BTW.  @Tedybear dej, povej, a ti je Mk 1 versys 1000 lep? :P IMHO so tud vsi lastniki verzisa 1 kupli grd motor. Fajn, ampak grd. Če tedybear ne bo jezn, lahk tud napišem mojo virtualno izkušnjo z njegovim motorjem.   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Kugelschreiber pravi:

GS1200 in GS 1250 so prodajni hiti. Osudne zadeve. JA. Ful folka si kupi grd motor. :D 

BTW.  @Tedybear dej, povej, a ti je Mk 1 versys 1000 lep? :P IMHO so tud vsi lastniki verzisa 1 kupli grd motor. Fajn, ampak grd. Če tedybear ne bo jezn, lahk tud napišem mojo virtualno izkušnjo z njegovim motorjem.   

Uf......t'kole bom rekel. Pod določenim kotom s strani mi je grdkosmrt. Lep...težko rečem....že ko sem kupoval, sem dajal prednost uporabnosti in namenu. Torej...ni lep. Lep v tem razredu  je zame samo Multistrada. Ampak samo  rdeča. 

Jaz pa jezen zaradi izkušnje drugega?....No, edin na tiste, ki rijejo po gozdu..

Popravljeno . Popravil Tedybear
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Kugelschreiber pravi:

GS1200 in GS 1250 so prodajni hiti. Osudne zadeve. JA. Ful folka si kupi grd motor. :D 

BTW.  @Tedybear dej, povej, a ti je Mk 1 versys 1000 lep? :P IMHO so tud vsi lastniki verzisa 1 kupli grd motor. Fajn, ampak grd. Če tedybear ne bo jezn, lahk tud napišem mojo virtualno izkušnjo z njegovim motorjem.   

Versač je tok grd, da je lep. Kot moj mops ?

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 12. 2021 ob 15:49, KARMEN1 pravi:

Kupi, kar ti je všeč, in ne poslušaj drugih!

 

Ja po mojih izkušnjah, jih moram pa zmerom poslušat ...  ?

če ne pred nakupom, jih moram poslušat pa pol, ko že kej kupim ?

 

ps.

... sicer je pa prov luštn včasih koga kej poslušat ... predvsem pol ... po nakupu, mi je še posebej fajn ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, pik1 pravi:

 

Ja po mojih izkušnjah, jih moram pa zmerom poslušat ...  ?

če ne pred nakupom, jih moram poslušat pa pol, ko že kej kupim ?

 

ps.

... sicer je pa prov luštn včasih koga kej poslušat ... predvsem pol ... po nakupu, mi je še posebej fajn ?

ti jih vedno poslušaš pol :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 hours ago, Tedybear said:

Jaz pa jezen zaradi izkušnje drugega?.

“Problem” je v tem, da je to povezano prav s tvojim motorjem. ?

Na gorenskem kupim belga verzisa, z 90 000km, in se prpelem v nas omiljen barcek. Klepetamo s frendi, de kurc, res ni lep, pa 90k ni tako malo. Ampak, poznam deca prek foruma, vem de skrbi zanj, de se vozi na fure, ne po kaficih in gasirat s semaforjev, in je prvi lastnik. Konc koncev, tud Aprilia ima ze 70k. Pa zazelel sm si nazaj na 4 cilindre. Ja. To je to. Kul. 
vstanem, grem v kopalnico, skuham in spijem prvo jutranjo kavo….se odpravim z bajte…vse to pocnem kot lastnik versisa. Ce b me kdo prasal kasn motor mam, verzota jurja. Belega. Pridem na stopnice, spod parkirana Aprilia. WTF? Za trenutek mi ni bilo nic jasno. Nic. Zero. Sanjal ko zadet pavjan. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kugelschreiber pravi:

“Problem” je v tem, da je to povezano prav s tvojim motorjem. ?

Na gorenskem kupim belga verzisa, z 90 000km, in se prpelem v nas omiljen barcek. Klepetamo s frendi, de kurc, res ni lep, pa 90k ni tako malo. Ampak, poznam deca prek foruma, vem de skrbi zanj, de se vozi na fure, ne po kaficih in gasirat s semaforjev, in je prvi lastnik. Konc koncev, tud Aprilia ima ze 70k. Pa zazelel sm si nazaj na 4 cilindre. Ja. To je to. Kul. 
vstanem, grem v kopalnico, skuham in spijem prvo jutranjo kavo….se odpravim z bajte…vse to pocnem kot lastnik versisa. Ce b me kdo prasal kasn motor mam, verzota jurja. Belega. Pridem na stopnice, spod parkirana Aprilia. WTF? Za trenutek mi ni bilo nic jasno. Nic. Zero. Sanjal ko zadet pavjan. 

... a pa si ti, ko si se zbudil, pogledal, katera baba leži zraven tebe.... da nisi slučajno še kej druzga fejst zajebu...   :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 12/21/2021 at 3:00 PM, joc987 said:

Hvala za do sedanje nasvete. Čeprav sem sedaj rahlo žalosten, nekako sem imel v glavi, da se bova vozila z cruzerjem, virago 535, VN 500 kawasaki, intruder 600...., pa ste me čisto povozili, da to ni zame. Meni je pa všeč?

Moram še pripomniti, da ko se voziva, gre čisto po predpisih, ni prehitevanj, včasih se še umaknem, da gredo vozila mimo. Žena se rada vozi, ampak počasi in brez prehitevanj, pa tudi sam ne maram brzine, v bistvu me je strah zaradi naših cest, ki so čisto uničene, punklaste, z luknjami skoraj za vsakim ovinkom.  Res ni potem za naju cruzer?

Pol bolj naj gledam, CBF,  fazer, GSX, transalp in take zadeve a ne?

 Lej nagradno vprasanje:  A bos kupil kar je meni vsec, al kar je tebi vsec? Hint: Denar JE tvoj, ti ves kako se ali se bos vozil, kasne poti in tempo so vama vsec....

 

P.S: ko se bos ustavil na kavi, ni nic narobe ce gledas svoj motor in ti je vsec...  Ce se pokaze kak problem, ali z voznjo, sedezem, cimerkoli, pa zamenjas.  Na prvo zogo, pa kupis kar ti je vsec.

 

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, skalar36 pravi:

Kva pa nej jest kupm, k sm ze vse imel, pa bi spet zamenu. :?

Ninđo :P

 

  • Haha 2
  • Šokiran 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, DAMI34 pravi:

Ninđo :P

 

To je sam za taprave decse. Ni to za fantke :naughty:

  • Haha 2
  • Šokiran 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, skalar36 pravi:

To je sam za taprave decse. Ni to za fantke :naughty:

ja pol pa tole: (zihr še nisi mel)

 

 

 

 

269849089_10158703611226743_4104361744292806080_n.thumb.jpg.ce280cd76233508bbcc9d05be508708c.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jvalant pravi:

 Lej nagradno vprasanje:  A bos kupil kar je meni vsec, al kar je tebi vsec? Hint: Denar JE tvoj, ti ves kako se ali se bos vozil, kasne poti in tempo so vama vsec....

 

P.S: ko se bos ustavil na kavi, ni nic narobe ce gledas svoj motor in ti je vsec...  Ce se pokaze kak problem, ali z voznjo, sedezem, cimerkoli, pa zamenjas.  Na prvo zogo, pa kupis kar ti je vsec.

 

Ja itak, kar je meni, sem se že odločil, jutri greva z ženo pogledati 2 ali 3 primerke. Če bo kaj o.k in da lasnik še kakšen evro spusti, bo nakup ziher padu.

Ej, lepe praznike želim vsem skupi

Lp Jože

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 hours ago, Zivnorc said:

... a pa si ti, ko si se zbudil, pogledal, katera baba leži zraven tebe.... da nisi slučajno še kej druzga fejst zajebu...   :P 

nemoj sine…moja se kdaj zaide na forum….

 

6 hours ago, skalar36 said:

Kva pa nej jest kupm, k sm ze vse imel, pa bi spet zamenu. :?

Audija.  

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
pred 4 minutami, Erikcslo pravi:

Kdaj je bil motor zadnjič zagnan, če je dolgo stal ga boš lahko imela samo za kose!

dela, zdaj ko je akumulator not, včeraj na ogledu delal vse v redu...to smo sprobali, prav za to šel kupit akumulator...vse ostalo se menil moj osebni šofer ? - ki je rekel da ja, s tem ko dan prej sva gledala enega - ponoči in po dveh minutah sva sedela v avtu za domov- men pa celo bil všeč hahaha...niti vedela nisem, da je bila mašina razstavljena in deli sploh niso bili pravi, temveč nekaj selo od vodovoda al nekih napeljav.... je pa takoj rekel, da je treba vse razstavit in sčistit pred vožnjo in tehničnem, ker bodo vsaj lajtunge hin sigurno, če gre drugo skozi... točno tako rekel hahaha

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!