Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Edini pravi bike za nas stare "prdece" (se malo pa 6 krizev) BMW RT1200 - jeb.ga moje mnenje, ker ga tudi jaz vozim.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, branko1 pravi:

Edini pravi bike za nas stare "prdece" (se malo pa 6 krizev) BMW RT1200 - jeb.ga moje mnenje, ker ga tudi jaz vozim.

Samo malo bi popravil, R 1200...zadaj je lahko več kratic ☺️

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, branko1 pravi:

Se je kupo mopek? Vse je tak tiho................

uuu . to pa tudi mene zanima :P

 @sanda2 ... poročilo prosim :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa dober 1200GT,1300GT?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, corleone48 pravi:

Kaj pa dober 1200GT,1300GT?

odvisno kaj želiš od motorja. Teža, vetrna zaščita, športnost, potovalnost, dolge fure, kratke fure itd..

Endure/advenčer motorji pokrrijejo še največji segment, od udobnosti, do lažjega terena. So naloudani z vsem kot pravi potovalci, načeloma pa lažji za premetavat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 11 minutami, corleone48 pravi:

Kaj pa dober 1200GT,1300GT?

Tudi, ...če iz goriške imaš dobrega mehanika za BMW, Tonija v Kromberku. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabil bi motor,ki je vzdržljiv,pa da je komot za dveh,za kakšen vikend do morja,ali pa tudi do Francije in še dlje.Na mojem nakedu,hvala bogu,da sem ga prodal,je bilo samo tarnanje....češ da jo boli rit,hrbet in ostalo.Saj veste leta prinesejo svoje.Če bi se vozil sam,ga ne bi prodal,ampak rine zraven.Kaj čmo,tako je.Proporočajo mi BMW 1200 RT.Tudi o temu sem razmišljal.No z nakupom se ne mudi...Hvala lepa za odgovore.Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj....Je motor BMW 1200GT z 80000 prevoženimi,še pri življenju,ali bi se moral že pripravit na kakšne stroške.Govorim za vitalne dele ne pa za vzdrževalne stroške....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, corleone48 pravi:

Še nekaj....Je motor BMW 1200GT z 80000 prevoženimi,še pri življenju,ali bi se moral že pripravit na kakšne stroške.Govorim za vitalne dele ne pa za vzdrževalne stroške....

to vprašanje lahko postaviš tudi tule oziroma preberi temo, ti bodo lastniki povedali.

 

so pa to vzdržljive mašine, ki zmorejo 200000km, kot recimo 1200RT. Če bi jaz zase iskal udobnega potovalca, ki je trpežen in komot grem verjetno na (oziroma bi vzel) R1200 RT. Naš lastnik ima 285kkm njem.

Zakaj: meni osebno je malce bolj agilen od GTja, verjetno ma pokončnejšo držo, večjo vetrno zaščito...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

to vprašanje lahko postaviš tudi tule oziroma preberi temo, ti bodo lastniki povedali.

 

so pa to vzdržljive mašine, ki zmorejo 200000km, kot recimo 1200RT. Če bi jaz zase iskal udobnega potovalca, ki je trpežen in komot grem verjetno na (oziroma bi vzel) R1200 RT. Naš lastnik ima 285kkm njem.

Zakaj: meni osebno je malce bolj agilen od GTja, verjetno ma pokončnejšo držo, večjo vetrno zaščito...

Problem je edino, če nekomu boxer z vidnima cilindroma, vizualno ne potegne ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, to je njegov problem, kar mu je všeč ali katera blagovna znamka mu je.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nisem kupila, predala odvetniku vse skupaj. Žal se na starejše ne moreš zanašati, kakor sem se prepričala. Najela kombi, šla iskati a- od tega kar smo videli na ogledu ni vse isto. Ena stran je očitno se poškodovala, me ne zanima kako, a možakar želel kar naložiti motor, ko sem rekla da ga hočem še enkrat pregledat ter preiskusiti je postal nesramen, rekel da sem malenkostna, a glej - če ti plačam za nekaj, potem mi to daj. Ne pa da potem podtakne nekaj, kar ni bilo pred tednom dni. Skratka, ker sem rekla da ga je poškodoval je reko da so samo lepotne praske, to ni nič narobe. Zame je, ker tega ni bilo! In postal nesramen, se vsedel v avto rekel naj ga tožim za aro, ter odpeljal. Ok, bomo pa šli na nož, če to želi. Vem da kupujem staro zadevo, ampak v enem tednu da je cela stran polomljena in poškodovana - tole slepec vidi. Zato ga tudi želel ON naložiti, ni pustil nam. Tako da - iščem naprej, tole pa bo odvetnik reševal naprej, ne jaz. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, corleone48 said:

Še nekaj....Je motor BMW 1200GT z 80000 prevoženimi,še pri življenju,ali bi se moral že pripravit na kakšne stroške.Govorim za vitalne dele ne pa za vzdrževalne stroške....

K1200s/r/st/gt so imeli nek mozen feler na menjalniku. Cez cas so znali zgubit cetrto brzino, ce se ne motim.  Moj 1200s je cetrto slabse vklapljal od kilometra 1, od hise pa smo ga poslali s cca 30 000, in v tem casu ni slo nic na slabse. Kolega ima k1200r s 100 000 in nikoli nobene tezave. 

5 hours ago, corleone48 said:

Rabil bi motor,ki je vzdržljiv,pa da je komot za dveh,za kakšen vikend do morja,ali pa tudi do Francije in še dlje.Na mojem nakedu,hvala bogu,da sem ga prodal,je bilo samo tarnanje....češ da jo boli rit,hrbet in ostalo.Saj veste leta prinesejo svoje.Če bi se vozil sam,ga ne bi prodal,ampak rine zraven.Kaj čmo,tako je.Proporočajo mi BMW 1200 RT.Tudi o temu sem razmišljal.No z nakupom se ne mudi...Hvala lepa za odgovore.Lp.

2018ga sem po spletu okoliscin pristal na SUVu. Na lepem je motoriranje postalo obema v uzitek. Za solo ga ne bi vzel nikoli, v dvoje pa si zdej skor ne predstavljam drugacnega motorja.  Za udobn turizem mora bit motor namenjen voznji v dvoje. Nakedi bol sportni st in podobno to niso. S potovalnikkm za 2 motorizem res postane drugacn. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, corleone48 pravi:

Rabil bi motor,ki je vzdržljiv,pa da je komot za dveh,za kakšen vikend do morja,ali pa tudi do Francije in še dlje.Na mojem nakedu,hvala bogu,da sem ga prodal,je bilo samo tarnanje....češ da jo boli rit,hrbet in ostalo.Saj veste leta prinesejo svoje.Če bi se vozil sam,ga ne bi prodal,ampak rine zraven.Kaj čmo,tako je.Proporočajo mi BMW 1200 RT.Tudi o temu sem razmišljal.No z nakupom se ne mudi...Hvala lepa za odgovore.Lp.

Enake želje je imel kolega pri podobnih letih. Kljub priporočilu je nabavil 1200 gt. Eno leto ga je vozil in nato nabavil GS 1200. Ja, to pa je pravi, udoben motor za moja leta in sopotnico. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Scarabeo 500 said:

Enake želje je imel kolega pri podobnih letih. Kljub priporočilu je nabavil 1200 gt. Eno leto ga je vozil in nato nabavil GS 1200. Ja, to pa je pravi, udoben motor za moja leta in sopotnico. :)

Svaka mu čast,da je zadovoljen....ma 1200GT,je pa lep.Tudi Honda 12000 VFR,ma manjka se motorjev.Meni je maxiscoter,pa čeprav je BMW C650GT,v dvoje postal prepočasen.Rabiš res ravnino,da prehitiš dovolj varno.Pa ne me narobe zastopit.Bomo že kaj dobili,ni hudič...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MA 1200 rt- jev se prodaja ogromno  - v vseh mogocih cenovnih razredih. Izbira je res ogromna.

Meni osebno RT1200 max.  ustreza, pa sem imel ze ogromno drugih motorjev, tudi potovalnih.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Branko,kaj bi rekel,pa za BMW 1200GT,prevoženih 75000km,se pravi,da so vse napake že odpravljene,maksimalno očuvan.Letnik pa je 2007?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 1/21/2022 at 9:35 AM, izibajker said:

Ja, cifre so lahko hudič. Meni so lani na tehničnem pregledu fantje narobe vpisali stanje km števca. Namesto 27.000 so vnesli 97.000. Ta list (Potrdilo o tehničnem pregledu) so prenesli njihovi kolegici na šalter. In kolegica je ta napačni podatek vpisala tudi v Polico zavarovanja vozila...

Napako sem opazil šele doma naslednji dan, ko sem liste shranil. Šel sem takoj nazaj, ampak je bilo že prepozno za "takojšnji" popravek. Vodja tehniških pregledov se mi je opravičil in takoj sestavil dopis z obrazložitvijo (zraven sem se moral še jaz podpisat) ter ga poslal na zavarovalnico. Par dni je trajalo, da so jim poslali popravljen izvod. Nato so me poklicali iz tega servisa in mi izročili "Polico" s pravimi podatki... 

 Na Duku imam 5 mestni stevec in cez 100k. Cez noc je kilometrina padla iz 97000 na 4500  ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, corleone48 said:

Branko,kaj bi rekel,pa za BMW 1200GT,prevoženih 75000km,se pravi,da so vse napake že odpravljene,maksimalno očuvan.Letnik pa je 2007?

Imel pred leti K-ja -1200RS. Dobra "makina" je lep, ampak, za mene (osebno) to ni BMW. BMW je boxer, moj cilj je r1250 rt.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

V ponedeljek grem gledat Daelim VT, 1999 letnik, dobrih 20000 prevoženih.... Kaj bit pozoren najbolj? Nekaj šole od zadnjič mi ostalo, grem bolj pozorno v akcijo. Vem da niso vsi prodajalci isti, v mojih letih, kot rečeno, ogromno zadev kupila ter prodala, a od tega zadnjega sem sedaj popolnoma prestrašena. In res ne vem - kaj ljudje delajo, da pustijo motorje stat leta - tudi tale je sparkiran že dve leti pod cerado ? (ali imam samo jaz tako ne/srečo)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker pa me vseeno najbolj pritegne Kymco Zing me zanima - kako je z nakupom v tujini? Se kdo pri nas ukvarja s tem, pa da je zanesljiv? Pri nas jih enostavno ni, vsaj da bi bilo vse urejeno (papirji, vozen...). Nemčija ima cene zelo všečne, Avstrija ima kar visoke cene. Če kdo ve oz lahko pomaga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, sanda2 pravi:

Ker pa me vseeno najbolj pritegne Kymco Zing me zanima - kako je z nakupom v tujini? Se kdo pri nas ukvarja s tem, pa da je zanesljiv? Pri nas jih enostavno ni, vsaj da bi bilo vse urejeno (papirji, vozen...). Nemčija ima cene zelo všečne, Avstrija ima kar visoke cene. Če kdo ve oz lahko pomaga?

Pri motorju v tem cenovnem rangu. Če bi to izpeljala v lastni režiji, pa saj bi te prevoz v tujino+ izgubljen čas+ukvarjanje s papirji... koštalo več.

Tisti, ki se s tem "poklicno" ukvarjajo, pa imajo seveda svoje računice... 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, sanda2 pravi:

Ker pa me vseeno najbolj pritegne Kymco Zing me zanima - kako je z nakupom v tujini? Se kdo pri nas ukvarja s tem, pa da je zanesljiv? Pri nas jih enostavno ni, vsaj da bi bilo vse urejeno (papirji, vozen...). Nemčija ima cene zelo všečne, Avstrija ima kar visoke cene. Če kdo ve oz lahko pomaga?

Samo v vednost. Če se greš uvoz preko firme, ti prevoz motorja računajo 45 do 60 centov po kilometru. Iz recimo  Stutgarta te samo prevoz pride čez jurja evrov.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!