Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

.... po moje ste ga čist zmedl...     :D

... so ti pa fantje (da ne naštevam imen...) dali že kar nekaj iztočnic.

 

Najprej bi jaz poklical enega instruktorja... se zmenil za eno 125-ko (ker je lahka in okretna in nezahtevna.....ali pa kak manjši in lahak naked)... se z njim zmenil za dve urci na poligonu, da vidiš, a ti to sploh odgovarja, ali ne....

...itak, da boš dobil veselje....

..nato se prijaviš na izpit.

 

...potem boš verjetno videl (začutil), kaj bi približno rad..... se poskusiš dogovoriti s kakim prijatlom, ki ima tak motor, če ti ga da za krog.... ali pa kak testni motor, če bi rad kaj novejšega...

...šele nato  kupiš motor in (ki) ga (lahko) registriraš.

 

...motor izbiraš glede na svojo višino (da ne bodo prec visoke in "štoraste" kobile), glede na to, kar ti je všeč... glede na to, kar potrebuješ ...

....in potem itak kupiš tisto, kar ti je všeč...   :D Opazujem nekatere pilote, ki so manjši po rasti... pa se matrajo z raznimi "kobilami" ala GS... afrike... TDM... MT... in potem se s prsti porivajo po parkplacih...itd...ali pa se zvračajo na mestu, ko mu "zmanjka" pod nogami.... sej, ko enkrat spelješ, se tak motor izredno lepo pelje.... ali pa drug ekstrem, ko nekateri izgledajo kot Martin Krpan na mali kobilici ...

Če je to naked, je fino, da ima vsaj 100-120KM in več kot 750ccm (kot so že govorili fantje.. zaradi navora, da ni treba navijati mašine)

2 cilindra zna malo "potresti" in pocukati pri nižjih obratih.... 4-valjni so bolj uglajeni... 3-valjni so tut super (kak Triumph)

Kake lahke endure (starejše), sploh enocilindrske, ti ne bi predlagal, ker, kot praviš, bi se vozil v Haloze... ti bo rit odpadla od "vsega hudega"..  :P

...se pa da (kot pravijo fantje in dekle) peljati z vsakim motorjem. Tudi če ti od začetka kaj ne paše... te boli rit... roke... vrat..., se boš slej ko prej navadil na to. Na vsako stvar se je treba navaditi oz. privaditi....

...bi pa vsekakor (jaz) kupil rabljen motor, za ne preveč denarja, ker boš mogoče pogruntal, da ti ne odgovarja, pa ga boš z lažjim srcem zamenjal za kaj drugega.

Pa še nekaj. ...tudi če se boš (bog ne daj... ampak motor je le na dveh kolesih) slučajno kje zvrnil, pa magari na mestu kje na parkplacu), bo manj "bolelo", če boš imel starejši že "razdevičen" motor, kot pa da boš glancal praske na novem in lepem motorju...   :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rang Yamaha MT-07, Honda CB650R, Triumph Trident 660, Suzuki SV650 so čist v redu mopedi, razen če si debel. Glede moči je pa moje testno vprašanje: Si se sposoben peljati za traktorjem 20 kilometrov brez da ves čas pizdiš in pljuvaš? Ko izgubiš potrpljenje na močnem motorju, si hitro prehiter. Pa tudi vsaka napaka se precej bolj izrazi.

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Vin said:

Rang Yamaha MT-07, Honda CB650R, Triumph Trident 660, Suzuki SV650 so čist v redu mopedi, razen če si debel. Glede moči je pa moje testno vprašanje: Si se sposoben peljati za traktorjem 20 kilometrov brez da ves čas pizdiš in pljuvaš? Ko izgubiš potrpljenje na močnem motorju, si hitro prehiter. Pa tudi vsaka napaka se precej bolj izrazi.

brez zamere ampak če se kdorkoli pelje za traktojem 20kilometrov in ga ne prehiteva naj sploh ne pomisli na motor ker je nasposoben.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, Shillien said:

brez zamere ampak če se kdorkoli pelje za traktojem 20kilometrov in ga ne prehiteva naj sploh ne pomisli na motor ker je nasposoben.

To sploh ni poanta vprašanja. Gre za vprašanje brzdanja čustev, ne pa sposobnosti.

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

Shillien .... mogoče bi namesto "nesposoben" raje uporabil izraz "nenavaden" ali "neobičajen" 😁

Popravljeno . Popravil pik1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Vin pravi:

To sploh ni poanta vprašanja. Gre za vprašanje brzdanja čustev, ne pa sposobnosti.

.

... sicer pa ... ravno "brzdanje čustev" je sposobnost 😁

 

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cagau fant nau nikol ninđe vozu :P 

kako naj mi predlagamo motor, če sam ne ve kaj hoče .. res butasto .... če mene kdo kaj vpraša, vedno pravim kup kar ti je všeč ampak naj bo ninđa :P 

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

cagau fant nau nikol ninđe vozu :P 

kako naj mi predlagamo motor, če sam ne ve kaj hoče .. res butasto .... če mene kdo kaj vpraša, vedno pravim kup kar ti je všeč ampak naj bo ninđa :P 

 

.

... ma jebeš ninđo ... 

... važn je le, da nau cagau 🤣

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, ukica pravi:

Moja R6? Nevem, vprasaj v Elisi.. :) Saj si ze sam odgovoril, leta 2004 si vozil FZ6 ali fzs600.. podoben smorn.. nisi takoj kupil r1.. ampak ok, vsak naj svojga konja hvali..

 

pa sej ce gres pogledat statistko nesrec.. hitro vidis kaj ti vn vrze.. 

takrat sem kupil prvi nov motor, prej sem vedno vozil stara jajca ... od cbx do cagive, aprilie, zzr400, izd itd .. naj ne naštevam ... in imela je hudih 98 komjev.. samo 20 manj od R6... pa aluminijast okvir in ni da ni ... lepa k hudič... pa pocen, dve leti sem jo mel in prodal, ker ni šla nikamor ... takoj kupil novo FZ1, ki je imela vsaj 150 konjev in s tem se je že dalo prehitevat ... itak smo različni in z različnimi potrebami .... ker sem tiste čase delal po cca 25 kkm na leto, sem potreboval tak motor.... zdaj se pa ne vsedem na pod 150 konjeu, ker je nevarno ...

:P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič me niste zbegali! Sem se dogovoril s kolegico za en krog z njemu nakedom 700ccm…… glede višine: Nisem najvišji ampak malo pod povprečjem. Scagal ne bom, ker mam že nekaj casa to zeljo po motorju in ni kriza srednjih let. Vem, da naked, ker vem kako je po 6h gonjenja specialke in mi sport pozicija ne diši in hrbtenica mi bo hvaležna. Prvi motor bo tko rabljen. Pa se na bencinu bom “prisparal”. Sportni SUV je žejen. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

49 minutes ago, Vin said:

Rang Yamaha MT-07, Honda CB650R, Triumph Trident 660, Suzuki SV650 so čist v redu mopedi, razen če si debel. Glede moči je pa moje testno vprašanje: Si se sposoben peljati za traktorjem 20 kilometrov brez da ves čas pizdiš in pljuvaš? Ko izgubiš potrpljenje na močnem motorju, si hitro prehiter. Pa tudi vsaka napaka se precej bolj izrazi.

Realno se še na specijalki se nisem sposoben 20km/h za njim vozit. Vem, da si hitro prehiter. To si pa tudi na kolesu ali v avtu. Nimam namena nekega divjanja z motorjem bolj so mi pomembni ovinki. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za commuting kupi športen maksi skuter. Bolj udobni so od naked-ov, hkrati pa tudi bolj praktični. Res pa sediš kot na wc-školjki. :) 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Zivnorc said:

....

Kake lahke endure (starejše), sploh enocilindrske, ti ne bi predlagal, ker, kot praviš, bi se vozil v Haloze... ti bo rit odpadla od "vsega hudega"..  :P

 

Ti šimfaš pegico?! 🤨

10 hours ago, NeonPunk said:

Že nekaj časa sem zagret za izpit A kategorije. Predvsem zaradi tega, ker se 90% časa sam vozim v avtu. Sem popolnoma brez izkušenj na motorju.  Motor bi uporabljal za “commuting”. Star sem 30 let. Preden grem delati izpit se bom še praktično malo usposobil. Teorijo poznam, saj dosti pregledam “how to”. Me pa zanima na kaj moram biti še pozoren? Rajše začeti z manjšo kubikažo ali z večjo? Predvem so mi vsečni naked zaradi pozicije sedenja. Gledal sem KTM 390 duke in Yamaha MT-07. 
 

 

Glede na vse povedano si idealn kandidat za maxi skuter. 

čist osebno. Meni je blo z motorjem hodit na šiht mora. Sploh utrujen in zjeban dat gor čelado in it domow, res odveč. Nepopisno lepše in bol sproščeno mi je comute delat z maxi skuterjem. 

čist osebno 2. Večji kot je motor, bol je neroden. Pika. Kupi kar hočeš, pomisli pa na primarno uporabo. Če bo to kuča-poso-kuča je več kot omenjen mt07 total brez veze. Pogosto je manj v resnici več. Zarad gabaritov (jaz+gospa) vozim relativno velik 1000ccm SUV. Pošteno pa povem, da so 650ccm 1 in 2 valjniki s svojo enostavnostjo uporabe jako fine zadeve. So pa manjši.  Ker mam 185cm in čez 110kil, so mi žal (pre)majhni.  ko prisede še draga (skup nardiva cca 95%km), je zame še slabše. Zato pač velik bajk. Pa spet, z Burgmanom650 sva zelo udobno pohajala. 
 

ps:vsi ki nek šinfate mt07, pa u kurcu fedre pa nikakakv sound….a iščete dlake u jajcu al živimo v paralelenm svetu? Xebčev xsr700 je mel odlično štimo in čist krasno je šibal z njo. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Kugelschreiber pravi:

Glede na vse povedano si idealn kandidat za maxi skuter. 

OK ... tega smo rešl ... naslednji .. a še kdo kupuje motor :? 

 :kva2: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, Kugelschreiber said:

Ti šimfaš pegico?! 🤨

Glede na vse povedano si idealn kandidat za maxi skuter. 

čist osebno. Meni je blo z motorjem hodit na šiht mora. Sploh utrujen in zjeban dat gor čelado in it domow, res odveč. Nepopisno lepše in bol sproščeno mi je comute delat z maxi skuterjem. 

čist osebno 2. Večji kot je motor, bol je neroden. Pika. Kupi kar hočeš, pomisli pa na primarno uporabo. Če bo to kuča-poso-kuča je več kot omenjen mt07 total brez veze. Pogosto je manj v resnici več. Zarad gabaritov (jaz+gospa) vozim relativno velik 1000ccm SUV. Pošteno pa povem, da so 650ccm 1 in 2 valjniki s svojo enostavnostjo uporabe jako fine zadeve. So pa manjši.  Ker mam 185cm in čez 110kil, so mi žal (pre)majhni.  ko prisede še draga (skup nardiva cca 95%km), je zame še slabše. Zato pač velik bajk. Pa spet, z Burgmanom650 sva zelo udobno pohajala. 
 

ps:vsi ki nek šinfate mt07, pa u kurcu fedre pa nikakakv sound….a iščete dlake u jajcu al živimo v paralelenm svetu? Xebčev xsr700 je mel odlično štimo in čist krasno je šibal z njo. 

to ni iskanje dlake v jajcu, to je dejstvo. in v tem primeru zelo drži, malo denarja malo muzike. pa ne da je slab motor, za tak denar je ok, so pa slabe fedre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, maus said:

OK ... tega smo rešl ... naslednji .. a še kdo kupuje motor :? 

 :kva2: 

Idealn kandidat. Izbira je njegova. 

1 minute ago, Shillien said:

to ni iskanje dlake v jajcu, to je dejstvo. in v tem primeru zelo drži, malo denarja malo muzike. pa ne da je slab motor, za tak denar je ok, so pa slabe fedre.

Dej, ne seri. Hvala. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kugelschreiber pravi:

Idealn kandidat. Izbira je njegova. 

itak... njihova izbira, njihov denar ... mnenja naša in vsak svojo ninđo hval :lol1:

naslednje vprašanje bo, katere gume naj kupi in katera čelada je najboljša na svetu :P 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, maus said:

katera čelada je najboljša na svetu

Zarad moje pohabljenosti sm ene 10 let delal dizertacijo na to temo. Odgovor je Arai. 
Za gume me ne briga. Sam de jih cimvec znucam, pa sm vesel. 

 

cist resno. Nekateri za ta hobi zapravmo precej cajta, denarja in energije. Nek smo ze dozveli, kej prevozili. Smo “sformatirani”. Z lastnimi izkusnjami in napakami. To kar sede nam zdej, v tem trenutku, je rezultat, ne vem, v mojem primeru skor 30 let motoriranja. Imamo precej predsodkov, kapric, fiksnih idej. Tebi meni to zdej špila, sede. Ma sva se za(je)bavala in na to temo “izobraževala” tolk in tolk let….novinci majo druge potrebe in drgacne probleme. En hud problem je verjet vsem cajtengom in testerjem, da so njihove ugotovitve suho zlato. Niso. Kar je slab feder za Neevsa iz MCN, je za enga nažigača po ridah do vrh brade zadost in preveč dobro. Glas ljudstva pa lajna kako je to podn….ni. Pika. Ni. zadnjih 25 let je 90% motorjev zelo dobrih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, Kugelschreiber said:

Idealn kandidat. Izbira je njegova. 

Dej, ne seri. Hvala. 

Nevem no, jaz sem ga vozil in govorim iz izkušenj, ti pametuješ nekaj na pamet. Kdo kaj serje 🤔

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Shillien said:

Nevem no, jaz sem ga vozil in govorim iz izkušenj, ti pametuješ nekaj na pamet. Kdo kaj serje 🤔

Ti. Ker sm ga vozil, in kljub moji tonaži ni blo nič kaj narobe. A bi fedre upgradal? Na dolgi rok? Verjetno. A je res nujno? Ni. 
 

da ne bo pomote. Podpiram nadgradnjo vzmetenja. Vsem svojim bajkom sem zmontiral aftermarket zadnji komplet. Je to novincu za solo vožnjo relativno novega motorja res prva skrb? Ni. Tudi po 30 000km to ne bo prva skrb. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Kugelschreiber pravi:

v mojem primeru skor 30 let motoriranja.

v mojem primeru pa več kot 40 let ... pa redko kdo upošteva kakšen moj nasvet ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Kugelschreiber said:

Ti. Ker sm ga vozil, in kljub moji tonaži ni blo nič kaj narobe. A bi fedre upgradal? Na dolgi rok? Verjetno. A je res nujno? Ni. 
 

da ne bo pomote. Podpiram nadgradnjo vzmetenja. Vsem svojim bajkom sem zmontiral aftermarket zadnji komplet. Je to novincu za solo vožnjo relativno novega motorja res prva skrb? Ni. Tudi po 30 000km to ne bo prva skrb. 

Ok pol vem kolko lahko dam na tvoje mnenje in znanje. Glede na to da sem podobnih dimenzij kot ti in je bil problem v vzmetenju že v štartu. Pa nisem dirkač, niti kaj podobnega niti nimam 30 let izkušenj. 

Sicer pa nihče nerabi verjet na besedo niti meni niti tebi ampak lahko pregleda reviewe ali pa še bolje če ima možnost pelje mt07 sam pa bo videl kaj je res. 

To da nekdo po 30k km nebo opazil slabega vzmetenja pa je res dobra šala. Sploh če ima 90+ kg.0  Za tiste do 70 mogoče 80 kg pa verjamem da je lahko vzmetenje mt07 čist ok. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Shillien said:

Ok pol vem kolko lahko dam na tvoje mnenje in znanje. Glede na to da sem podobnih dimenzij kot ti in je bil problem v vzmetenju že v štartu.

ti si si o slabih fedrih vse vedu predn si se na ta motor sploh usedu. In to je to. 
 

jebi ga, @maus, str si. upam de bom enkat str tud jaz, in de bom mel takrat 40 in vec let izkusenj. Slabo kaze de bi me to minilo. 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj to že fertik... kdaj pride lahko komentirat en ki več šraufa kot vozi? :D 

Nimam pojma kaj se je dogajalo... vidim da je odločitev že skoraj narejena... al ninđa al maxiskuter.. :P

Jaz imam mnogo let izkušenj gledanja motorjev po katalogih :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Kugelschreiber pravi:

Ti šimfaš pegico?! 🤨

Glede na vse povedano si idealn kandidat za maxi skuter. 

čist osebno. Meni je blo z motorjem hodit na šiht mora. Sploh utrujen in zjeban dat gor čelado in it domow, res odveč. Nepopisno lepše in bol sproščeno mi je comute delat z maxi skuterjem. 

čist osebno 2. Večji kot je motor, bol je neroden. Pika. Kupi kar hočeš, pomisli pa na primarno uporabo. Če bo to kuča-poso-kuča je več kot omenjen mt07 total brez veze. Pogosto je manj v resnici več. Zarad gabaritov (jaz+gospa) vozim relativno velik 1000ccm SUV. Pošteno pa povem, da so 650ccm 1 in 2 valjniki s svojo enostavnostjo uporabe jako fine zadeve. So pa manjši.  Ker mam 185cm in čez 110kil, so mi žal (pre)majhni.  ko prisede še draga (skup nardiva cca 95%km), je zame še slabše. Zato pač velik bajk. Pa spet, z Burgmanom650 sva zelo udobno pohajala. 
 

ps:vsi ki nek šinfate mt07, pa u kurcu fedre pa nikakakv sound….a iščete dlake u jajcu al živimo v paralelenm svetu? Xebčev xsr700 je mel odlično štimo in čist krasno je šibal z njo. 

... mah... nisi čist dojeu.... hotu sem rečt, da ni za vsakega tak stroj, kot je tvoj...   :P 

 

...hja... nisem upal predlagati skuterja, da ne bi bil (jaz) izobčenec tule na MS...  :blush: 

... maus bi me pozdravljal s sredincem.... na OMV bi moral parkirati zadaj za pumpo....

...na Ridah bi se vsi vstran obrnili, ko bi se peljal gor po tazadnjem.....

...aja... s skuterjem se sploh ne moreš peljat po zadnjem  :blush: .... ..pa nobena me ne bi za rokav pocukala na Ridah, če jo ene dvakrat gor pa dol zapeljem....

 

..no , da se vrnem na temo:

ko so predlagali motorje ranga 650 ccm: To so čisto spodobni in sposobni motorji z okoli 70 konjiči v štali. Niso ravno neki presežek (v vseh pogledih), ampak za nezahtevnega uporabnika ali začetnika so več kot dovolj.

Veliko sem prevozil ER6 .... sem vozil tudi SV650 (imel sem Suzuki SV1000),  tudi super motorja... ER6 je resda igračka, SV 650 se mi zdi da ima le nekaj več "karakterja", čeprav je po moči, navoru, gabaritih tam-tam (malo večji, kot se še spomnim), kot ER6...

Glede konjenice: do ene 120 km/h ni skoraj nikakršne razlike med SS 1000 raketo ali pa 650-ko. So teli mopedi zelo živahni do te hitrosti..... Z njim ravno tako prehitiš traktor, kamion..stoenko po 20 kilometrih zasledovanja.... en gang nižje, pa do konca gas...pa gre glih tko... (seveda, če nimaš ravno 120 kil, al pa še babnco gor, pa kak kufer). Z ER6 sem prevozil Dolomite, Bosno, ČG.... res pa je , da ima zelo neudoben zic (za mojo rit, ki je razvajena od SS motorja).

Praviš, da veliko voziš specialko.

To je samo plus. Vsak, ki jokca in stokca, da ga bolijo roke, vrat in rit, mu predlagam, da je najbolje in najceneje motoristično kondicijo nabirati na biciklu..   :P 

...in glede na to, ti bo verjetno bolj ustrezal motor z malo nižjim krmilom, da si malenkost nagnjen naprej, ne da sediš čisto pokonci. S tem se dosti bolje spopadaš z zračnim uporom, imaš boljši občutek "prednjega kolesa"... skratka "boljša motoristična pozicija". Nekateri se ne bodo strinjali s tem, ker hočejo sedeti na motorju, kot doma v usnjenem fotelju, vetrobransko šipo čez glavo, da slučajno ne bi potegnila kaka sapica..in seveda A/C, da ni ne pretoplo, ne prehladno...   :P 

..naj ti prijateljica posodi motor za preskusit, ampak od tega ne boš imel nič, ker ga boš peljal 2x po parkplacu.... in to bo to...

.... jaz bi res najprej najel inštruktorja in nek lahak motor za dve uri na poligonu, da vsaj malo dobiš občutka.... šele nato "na šverc" kak km z motorjem od prjatlce..  :P , preden narediš izpit in omisliš svoj motor....

 

Pravni pouk:

To je moje mnenje, ki se drugi po navadi ne strinjajo z njim. Naredi po svoje, pa bo najbolje..   :D 

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!