Skoči na vsebino

Vplinjači


dunker

Priporočene objave

17,5 ti bo bol vleko kot original fergazer

Men se je fejst poznal ko sm dau gor 17,5 ,

ko sm pa dau gor 19 fergi,je blo pa še bolš,

ko sm dau gor 20,5 je pa pil ko svija šlo pa ni tak fajn.

Zato ko ni biu vreji naštiman.

z 19 ko pa ful vredu laufa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda je velikost vplinjaca odvisna od predelave. totalno nesmiselno se mi zdi dajati 19mm na nek 70cc gus kit spodnjega ranga, ker s tem dosezemo manj, kot ce bi vgradili 17,5mm (pa se poraba je vecja), kar se tice nastavljanja vplinjaca je pa tako: v grobem se vse skupaj nastavi z dizo, igla pa sluzi samo za fino nastavitev le tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sošolca pa zanima kakšna je razlika med ED in CD vplinjači

prosim za odgovore, hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sošolca pa zanima kakšna je razlika med ED in CD vplinjači

prosim za odgovore, hvala

dej poglej eno stran nazaj :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas je splošno razširjeno napačno mnenje o velikostih uplinjačev. Namreč 17,5 ni najbolj primeren uplinjač za gus 70cc. 17,5 je kvečjemu primeren za praktično original 50cc skuterje. Medtem ko nekoliko predelan skuter z 50cc original cilindrom z veseljem sprejme 19mm. Na čisto osnovne 70cc gus cilindre lahko brez problema namestimo 19mm al 21mm. Na dirkalne cilindre pa tudi do 28mm. Pri tekmovanjih pa omejitev do max 19mm uplinjača služi kot omejevalec saj, če bi bilo to prosto bi postali skuterji preveč hitri za kartodrome.

Razmišljajne v smeri; dober cilinder za dosti hp+ majhen uplinjač za nizko porabo pa ne bo stalo na nogah. Namreč več kot motor gre, več porabi. Če uplinjač ni naštelan pravilno, bo lahko tudi preveč pilo, je pa res, da je večji uplinjač bolj občutljiv na nastavitve.

In je tudi res, da "močnejši" cilinder z majhnim uplinjačem potroši več kot švoh cilinder z večjim uplinjačem. To pa zato, ker ima bolj navit cilinder večje izgube sveže zmesi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej po tem kar sem prebral od roosta lahko dam na malo predelanega gusa 21mm fergazer ali pa 24? :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda:) Sicer pa sklepam, da imaš zamenjane tudi druge dele kot npr.: avspuh.

Primerna velikost uplinjača zavisi od količine zraka, ki gre skozi njega, torej je odvisna od kubikaže in od obratov, ne samo od kubikaže.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, ker so mi rekli, da za SF2 Lc nimajo 17,5 fergazerja, da mi dajo 19 phbg in mi ga zablokirajo na 17,5 z dušilko in da zato tudi ne rabim drugo koleno, le adapter za orig. koleno.

Zanima me, kako to vpliva na pretok skozi orig. koleno - ga to kaj omejuje?

Bi moralo biti koleno širše?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PHBG 17,5 vpinjač obstaja...

Poglej na Dellortovi domači strani. :)

Dobro, potem ga pa na scooter-kit ne prodajajo, zdaj me pa zanima tisto kar sem vprašal:

:eek:

Zanima me, ker so mi rekli, da za SF2 Lc nimajo 17,5 fergazerja, da mi dajo 19 phbg in mi ga zablokirajo na 17,5 z dušilko in da zato tudi ne rabim drugo koleno, le adapter za orig. koleno.

Zanima me, kako to vpliva na pretok skozi orig. koleno - ga to kaj omejuje?

Bi moralo biti koleno širše?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ne bom odpiral nove teme in bom tukaj postavil svoje vprašanje.

Mam torej Aerox-a letik 2001. Pa bi rad menjal uplinjač iz 12 na 17,5. Tisti ki se spozate veste da ima Aerox ročni čok/zaug/haldni vžig.

Kot vidim imajo zato pri del orto 2 različna uplinjača:

Del orto uplinjači

Če prav razumem ima PHBN ročni čok (Independent starting circuit), PHVA pa avtomatskega (Independent electric starting circuit or manual). Samo tukaj piše avtomatski ali ročni. Ma kdo kake izkušnje s tem?

Jaz pa bi si rad naročil ta uplinjač tukaj: scooter-attack

Kjer pa ne piše za katerega gre, razn na slikici je PHVA :(

Pa me zanima če oni PHVA tudi paše? Ter kako sploh deluje avtomatski hladni vžig?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pisi na scooterkit, pa povej da rabis phbn fergazar pa je oz. naj ti razlozijo kako je s tem.. phbn, phva..

Pa mislim da je bolse da mas phbn gor.. Nisem se slisal da bi devali phva gor na aeroxe.. Nevem, pa se jaz bolj zaupam rocnemu coku..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

amm.. mene pa neki zanima... jest nameravam v kratkem zamenjat izpuh, dt sportn filtr, in zdej se razmislam o menjavi fergija... pa me zanima kolk priporocate.. pa ce se sploh splaca... itd... plz help...

PS. Gre za Yamaho TZR 50

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

mene pa sam zanima kasn uplinjac pi priporocal za aprlio rs 50?

drgac mam se vse orginal!!

pa kaksne predelave priporocate? :OK:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

mene pa sam zanima kasn uplinjac pi priporocal za aprlio rs 50?

drgac mam se vse orginal!!

pa kaksne predelave priporocate? :OK:

lp

tak ti bom reko prvo osnova ti je kit zatem pa vse ostalo!Q!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi spet nekaj vprašal o vgradnji fergazerja.

Naročil bom torej uplinjač PHBN 17.5 prek scooterkit.com. Pa me zanimajo sledeče stvari:

1.) Ali je te uplinjaš naprej nastavljen ali ga moram še kaj nastavit? Ter kaj moram nastavit?

2.) Moram še na kaj posebej pazit ko menjujem uplinjač? (do zdaj sem to samo na Tomosih izvajal, na skuterju pa še nisem probal)

3.) Kak se kaj spremeni največja moč motorja v primerjavi z obrati. Torej me zanima, če bom potreboval težje/lažje valčke od trenutih, ali kar ostanejo itsi.

Mam pa Aerox letnik 2001, Polini 70 ccm GUS kit, MF power izpuh, Polini speed control (3,6g).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.) Ali je te uplinjaš naprej nastavljen ali ga moram še kaj nastavit? Ter kaj moram nastavit?

Kako bi pa to zgledalo ce bi ti v tovarni nastavili uplinjac? :blink: Logicno,da ga mores sam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!