Skoči na vsebino

Priprava motocikla za dirke


RHonda

Priporočene objave

Spet se jaz oglašam, a zato je forum da si pomagamo.Sicer jaz nisem še nobenemu pomagal no. Potrebujem pa pomoč.

Meni ni jasno kako vi odvijete tisti vijak z sprednjega verižnika dol. Namreč pri meni je narejeno okoli za primit z ključem enim 17 not pa imbus ena 5-6. Zviješ imbuse, ali imate kakšen drug način, motor sem dal še v brzino tako da ja ne mrda.

Dosti lažje je s kvalitetnim orodjem, ki se ne zvija...

Tudi tole lahko pomaga:

Air_Impact_Wrench.jpg

Če pa tega ni, pa tole:

carpenters-hammer.jpg

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se mene vpraša,bi lahk blo to serijsko gor na vseh motorjih,pa da si vsak naštima položaj kok mu paše;ni isto za enga ki je velik 160,al pa enga ko ma 2 metra.Men skor na nobenem motorju ne paše glih položaj kako mam gor tace zložene,sam tolk velik dnarja kokr hočjo met za tisto sranje pa tud ne dam! :headbang: :krneki:

Ne vem zakaj imate take probleme z temi tačkami, meni paše položaj na vsakemu motorju! Mi ni jasno a če imaš nogo dva cm bolj naprej al pa nazaj da je taka razlika da se nebi dalo peljat!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet se jaz oglašam, a zato je forum da si pomagamo.Sicer jaz nisem še nobenemu pomagal no. Potrebujem pa pomoč.

Meni ni jasno kako vi odvijete tisti vijak z sprednjega verižnika dol. Namreč pri meni je narejeno okoli za primit z ključem enim 17 not pa imbus ena 5-6. Zviješ imbuse, ali imate kakšen drug način, motor sem dal še v brzino tako da ja ne mrda.

stisneš zadnjo bremzo ali pa daš kol med šprikle feltne, da se nasloni na vilico.

Kavbojske rešitve, če nimaš pravega orodja. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dex sorry k ne berem motosveta tolk dolg, se posipam z žerjavico, ampak tud brez tistih dolgih distančnikov gre po tački.

Sej ne da bi namerno to počel, ampak pride samo po sebi.

No zdej pa spet zimsko spanje naprej.

Lp.

Ampak po distančnikih, ki so pri miletu ogromni, pomoje kakšne 3cm. Če tisto pošraufaš stran pomoje ni šanse da podrsaš taco, padec izključen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet se jaz oglašam, a zato je forum da si pomagamo.Sicer jaz nisem še nobenemu pomagal no. Potrebujem pa pomoč.

Meni ni jasno kako vi odvijete tisti vijak z sprednjega verižnika dol. Namreč pri meni je narejeno okoli za primit z ključem enim 17 not pa imbus ena 5-6. Zviješ imbuse, ali imate kakšen drug način, motor sem dal še v brzino tako da ja ne mrda.

Zadeva je ponavadi tok zategnjena, da je potrebno zadevo rešit na pištolo - mora tolčt drugač ni šans! Probaval na svojem - uporabil metersko cev - vse kar sem naredil, skrivil sem svoj orodje - pa še od kolega uniorja ;) mora bit sunk drugač ne gre!

Zadevo so mi rešili pr Elisi s 150kilsko pištolo!

LP

Popravljeno . Popravil Kawl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stisneš zadnjo bremzo ali pa daš kol med šprikle feltne, da se nasloni na vilico.

Kavbojske rešitve, če nimaš pravega orodja. :krneki:

Ne razumem, jaz sem govoril o sprednjem verižniku. Probal sem tako da sem dal v brzino in potem z imbusom odvit ma se ne da, namreč sem zvil imbus. Pa precej močan je bil, tako da se mi ne sanja kako odvit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje sem sem naredu, zdej pa moram zagotovo vedet v katero smer se navoj odvija, da ne naredim škode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri motorjih, ki sem jih šraufal jaz je bil vedno klasičen, torej desni navoj pri prvem verižniku. Lahko, pa da je kje tudi levi, ampak pri gixxerju ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dex ti boš sigurno najbolje znal. Kako odviješ verižnik dol, tisti imbus na sredini je tako trd da sem že dva imbusa zvil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni ni bilo problema... Če ne gre naredi tako kot so ti svetovali že drugi, pnevmatska pištola, tresljaji bodo zagotovo rešili zadevo.. Drugače pa poskusi s kladivom, malce potolči po imbusu in poskusi odvit, spet malo potolči, pa spet poskusi, po par poskusih bi znalo popustit. Drugače je pa pištola edina rešitev. Pa pazi, da ne boš uničil glave imbusa, ker pol boš imel en kup komplikacij.. Meni namreč tisti imbus ne deluje nevem kako močno, če se ne motim je samo m6.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa privariš en star imbus ključ in ga potem s podaljškom in vzvodom sigurno odtegneš.

Še je vijak slab ga moraš tako ali tako zamenjat z novim.

Popravljeno . Popravil salsa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Salsa hvala za pomoč, sem že naredil dolgo ročico a zviješ imbus. Ker za 6ko ne morem verjet da je lahko tako močno zašraufana. Hvala še enkrat, mi ni jasno. Očitno bom dal kar ketno gor se ne bom več ubadal z tem zobnik ker mi gre že pošteno na ..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf pol ti ga je pa ornk zapeklo... al pa je zalepljen z unim ta hudim Loctite-om (nikadvišeneodtegneš)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da se vrnem k tačkam,položaj tudi meni paše,pa tut denar me ne tišči,samo ko enkrat brusiš z zadnjo bremzo tako da ti jo zvije ne samo zbrusi,tako kot se je naredilo meni,potem mislim da je pravi čas da zamenjaš za športne :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dex ti boš sigurno najbolje znal. Kako odviješ verižnik dol, tisti imbus na sredini je tako trd da sem že dva imbusa zvil

Zelo enostavno.

Ampak tale nasvet te bo stal pivo ( ker ga js ne pijem si ga kupi in spij sam na moje zdravje )

Torej.........hmmmmm....kako bi reku? Kupi boljši inbus ključ, ja res je težko se dobi nebi verjel kajneda.

razen če si vijak že poškodoval potem pa ruski način....kot so ti že opisovali zgoraj....pa uživaj pozimi ob motorju.

Lp

Zdr@vKo

www.bertocamlek.com

www.remse-racing.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si probal udarit na vijak preden ga probaš odšraufat???

jaz za kaj takega porabim en odvijač ki ko tovčeš po njem odvija po delih(tornax) prepričaj se ali je desni ali levi navoj ker tornax je tako močen da bi ti pobralo navoje 100%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NE gre, ne bom se zafrkaval ker bom naredil škodo, peljem jutri na servis in se že vozim. Jebeš ti to, mam na uro 40 euro, še zmeraj je bolj poceni da peljem na servis.

Hvala fantje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

normalen navoj..oba..in inbus in tisti ki drži zobnik.

sam rabiš dobro orodje in ta velik moment ključ..je treba kr velik moči..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si probal udarit na vijak preden ga probaš odšraufat???

jaz za kaj takega porabim en odvijač ki ko tovčeš po njem odvija po delih(tornax) prepričaj se ali je desni ali levi navoj ker tornax je tako močen da bi ti pobralo navoje 100%

Po uni aksi kjer je pogonski zobnik, ni dobro preveč tolčt, ker lahko poškoduješ ležaj osi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!