Skoči na vsebino

Tek


kat

Priporočene objave

Tudi tekaški dnevi še niso minili. Včeraj na Sladkih6 je bilo spet treba preizkušati moči. Tokrat malo drugače :lol: . 10 km bosa :kva2:

76596_1343376805105_1851794845_643963_4098616_n.jpg

In podplati preživeli brez večjih problemov (dva žulja že sanirana) :yes:

Popravljeno . Popravil lenci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pa smo jo osvojili :worship: . Palmanovo namreč :kva2: . Vreme je bilo milostno, dežek nas je ohlajal šele po tekmi :yes: . Vreme pa za kratke hlače in rokave :slap: in za kiklce :OK:. Se nam je smejalo že pred štartom :D .

154536_1358572944999_1851794845_666891_4448234_n.jpg

Maratonac, lepo te je bilo videti :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa smo jo osvojili :worship: . Palmanovo namreč :kva2: . Vreme je bilo milostno, dežek nas je ohlajal šele po tekmi :yes: . Vreme pa za kratke hlače in rokave :slap: in za kiklce :OK:. Se nam je smejalo že pred štartom :D .

154536_1358572944999_1851794845_666891_4448234_n.jpg

Maratonac, lepo te je bilo videti :worship:

me veseli da sva se srečala v tej množici ,tek in vreme nad vsemi pričakovanji :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

No tudi jaz sem zagreta tekačica, trenutno bi rada izboljšala svoj čas na 10km (42 min). Pa me zanima, če ima kdo kake vrei treninge za izboljševanje časa? oz. če je kje kaka stran?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nisem nek nadebudni tekač, lahko pa malo popametujem :)

Nasploh v športu se največ pozna pravilna prehrana.

Takoj za tem pa počitek po treningu, se pravi spet pravilna prehrana in kvaliteten počitek (juhu), ki omogoča regeneracijo.

Imajo pa tekači celo svojo stran, KLIK!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Lepi dnevi so za priprave, pride kdo v Gorico 6. marca na prvo resno preiskušnjo :010

Popravljeno . Popravil maratonac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Lepi dnevi so za priprave, pride kdo v Gorico 6. marca na prvo resno preiskušnjo :010

Ja, seveda, prva letošnja tekma letos...sicer turistično :blush: skupaj tri polžke :) dirkali bomo v Sežani na ta kratki :OK:

PC210245.JPG

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, seveda, prva letošnja tekma letos...sicer turistično :blush: skupaj tri polžke :) dirkali bomo v Sežani na ta kratki :OK:

PC210245.JPG

se mi zdi da bom tekel v lepi družbi :yes: potem pa :beer1::beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

193965.jpg

Pustna nedelja in seveda niso manjkale tudi pustne šeme :naughty:. Hula polžke so odtekle svoj prvi polmaratonček letos :worship:. sončen dan, toplo vreme, uživanje na polno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Še kdo na teku Povežimo soline, ki je bil včeraj 20.3.? Bilo je sončno, vetrovno in prijetno. SIcer je manjkala kakšna vmesna tabla s km označbo; kakorkoli, za razmigat je bilo super. Še kdaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi drugi tek letos uspešno pod streho, še dež je nehal pred štartom, da smo maksimalno uživali :notworthy: . Ampak bos po lužah čofotat je pa neprecenljiv občutek :kva2:

198130_1499550349346_1851794845_891953_1767152_n.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Jaz sem pred kratkim prvič pretekel 5 km v zmernem tempu brez postanka. Na začetku sem bil skoraj brez kondicije, za 2 km sem se moral že kar potruditi, pa še to sem dokaj počasi tekel. Potem pa sem zasledil približno tak načrt treninga, ga upošteval in mi je uspelo.

1.teden: 5x na teden, 2 min počasen tek in 2 min počitka, 3 do 5 ponovitev

2.teden: 4 do 5x na teden, 5 min počasen tek in 5 min počitka, 3 do 5 ponovitev

3.teden: 5x na teden, 7 min počasen tek in 7 min počitka, 3 do 5 ponovitev

4.teden: 4 do 5x na teden, 10 min počasen tek in 7 min počitka, 2 do 3 ponovitve

5.teden: 4 do 5x na teden, 10 min počasen tek in 7 min počitka, 3 do 4 ponovitve

6.teden: 4 do 5x na teden, 10 min srednje hitri tek in 7 min počitka, 3 do 4 ponovitve

7.teden: 4 do 5x na teden, 15 min srednje hitri tek in 10 min počitka, 2 do 3 ponovitve

8.teden: 4x na teden, 20 min teka s spreminjajočim se tempom

9.teden: 4 do 5x na teden, 25 min srednje hitrega in hitrega teka

10.teden: 4 do 5x na teden, 30 min teka v primernem tempu

Sedaj upam da to ne bo izgledalo kot reklama, ampak več o treningu, prehrani in ostalih stvareh povezanih s tem kondicijskem treningom si lahko preberete tudi na povezavi: Kondicijski trening

Upam, da bo komu koristilo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Malo pa še tekamo, baje je kmalu LM, ena 21ka se bo obrnila :yes:

The only two reasons to ever run are:

1. You're a dog.

2. You're a WOMAN and you have REALLY LOVELY BOOBS and you really really want to show off. Pha, show off... Oh, yeah, I forgot: YOU KINDA NEED TO BE NAKED FOR IT TO WORK.

I once ran 100m race. I was very good. I made it to 26m. GOD IT HURT!!

Yup, that's running for ya. That's why the ancients invented internal combustion engines. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo, danes bil prvič na Ljubljanskem maratonu. Bilo je super, sicer mi tek ni ravno najbolj pri srcu pa sem vseeno z užitkom odtekel 10km.

Vzdušje je bilo fenomenalno tak da grem drugo leto spet na 10 al pa 21.

LP

rezen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!