Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu maxiscooterja


balanca

Priporočene objave

Pozdravljeni! Že dlje časa spremljam ta forum a se mi zdi, da sem proti vam bolj lahka konjenica. Sem lastnik scarabea 200, ki mi od novega služi že slaba štiri leta in z njim zaenkrat še nisem imel problema. Zdaj pa sem ga takorekoč prerasel in razmišljam o menjavi za večji in močnejši maxi skuter. Prodajam ga na netu vendar povpraševanje ni ne vem kakšno, čeprav je skuter kot nov in vseskozi servisiran. Potreboval bi vsaj tako vzdrževan skuter kot ga imam sam, samo ne vem kje bi našel kakšnega takega prodajalca in da ne bi bil prestar. Dokler svojega ne prodam tako nimam kaj. Sem že razmišljal, da bi ga dal v trgovino in vzel novega ter doplačal razliko, če drugače ne bo šlo. Omejen sem tudi z velikostjo garaže pa tudi denar me preveč ne tišči. Star bom 48 let in nisem ne vem kakšen dirkač imam pa strašno voljo za relacijske vožnje - za primer sem bil s tem siromačkom že na Koralpah v Avstriji. Nekako dosegljiv se mi zdi scarabeo 500 vendar bi rad še od vas slišal mnenje. LP in hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni! Že dlje časa spremljam ta forum a se mi zdi, da sem proti vam bolj lahka konjenica. Sem lastnik scarabea 200, ki mi od novega služi že slaba štiri leta in z njim zaenkrat še nisem imel problema. Zdaj pa sem ga takorekoč prerasel in razmišljam o menjavi za večji in močnejši maxi skuter. Prodajam ga na netu vendar povpraševanje ni ne vem kakšno, čeprav je skuter kot nov in vseskozi servisiran. Potreboval bi vsaj tako vzdrževan skuter kot ga imam sam, samo ne vem kje bi našel kakšnega takega prodajalca in da ne bi bil prestar. Dokler svojega ne prodam tako nimam kaj. Sem že razmišljal, da bi ga dal v trgovino in vzel novega ter doplačal razliko, če drugače ne bo šlo. Omejen sem tudi z velikostjo garaže pa tudi denar me preveč ne tišči. Star bom 48 let in nisem ne vem kakšen dirkač imam pa strašno voljo za relacijske vožnje - za primer sem bil s tem siromačkom že na Koralpah v Avstriji. Nekako dosegljiv se mi zdi scarabeo 500 vendar bi rad še od vas slišal mnenje. LP in hvala za odgovor.

Pridi 19.maja na naše srečanje (podrobnosti na http://www.maxiscooter.si/ ), boš iz prve roke imel kaj videti! Srečanja se bo udeležilo preko 60 vozil različnih znamk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pridi 19.maja na naše srečanje (podrobnosti na http://www.maxiscooter.si/ ), boš iz prve roke imel kaj videti! Srečanja se bo udeležilo preko 60 vozil različnih znamk.

Hvala za povabilo na srečanje. Če le ne bo kaj prišlo vmes se rade volje pridružim.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imava Burgmana 650 in je žena tudi močnejše postave (še kar) ampak na zadnjem sedežu uživa v udobju. Tudi v hrib se pozna in prav pride malo več moči. Najbolje pa je, če imaš priliko pri kom, ki ima burgmana sprobat in se potem odločit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem če v tem trenutku obstaja večji maxiscooter kot Burgman 650

in glede na fotelj, ki je na Burgmanu 650 dvomim, da ne bo dovolj velik.

Če ne druga pridita na otvoritev sezone in tam bodo VSI Maxiji na tržišču, ki si jih bosta lahko pogledala.

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Scarabeo je bil pravkar prodan. Sedaj me zanima postopek odjave motorja in prepisa. Kje in kako se to uredi - baje morata biti oba zraven. Kaj je s tablico itd.? Prosim, če mi pomagate z informacijami, ker se bolj slabo spoznam na te reči - od nakupa novega pa je že dolgo. Hvala vnaprej. L.P. Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Scarabeo je bil pravkar prodan. Sedaj me zanima postopek odjave motorja in prepisa. Kje in kako se to uredi - baje morata biti oba zraven. Kaj je s tablico itd.? Prosim, če mi pomagate z informacijami, ker se bolj slabo spoznam na te reči - od nakupa novega pa je že dolgo. Hvala vnaprej. L.P. Boštjan

Pri prepisu mora biti prisotna kupec in prodajalec z osebnim dokumenton in to lahko vse urediš na tehničnih pregledih (prodajalec odjavi, kupec prijavi ), na motorju ostane samo tehnični pregled, prodajalec dobi vrnjeno cestnino in zavarovanje do izteka kupec pa v obratnem primeru plača navedene dajatve, strošek prodajalca je odjava cca15eur, kupec pa plača prijavo,ter vse ostalo do izteka tehničnega. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri prepisu mora biti prisotna kupec in prodajalec z osebnim dokumenton in to lahko vse urediš na tehničnih pregledih (prodajalec odjavi, kupec prijavi ), na motorju ostane samo tehnični pregled, prodajalec dobi vrnjeno cestnino in zavarovanje do izteka kupec pa v obratnem primeru plača navedene dajatve, strošek prodajalca je odjava cca15eur, kupec pa plača prijavo,ter vse ostalo do izteka tehničnega. Lp.

Hvala za izčrpne podatke. Kakšno pa je tvoje mnenje kot poznavalca beverly 500 ali scarabeo 500 za 2 potnika in vožnja - sedaj že razmišljam naprej kaj bi vzel. Rabljen bi moral biti vsaj tako ohranjen kot je bil moj, da sem brez skrbi. A ja, še nekaj. Kaj se zgodi s registrsko tablico na motorju. L.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se le da začni razmišljat o Japoncu in to dvovalnik imaš izbiro med HONDA Silwer Wing 400 in 600, SUZUKI Burgman 650 in bolj športnik YAMAHA T-MAX 500.

Drugače pa vsak ima svoj okus in svoje mnenje, kupi si motor ki tebi ustreza in ne prijatelju ali sosedu, jaz sem ti le iz lastnih izkušen povedal za kaj bi se sam odločil, tebi pa želim vsekakor dober in uspešen nakup, pa za karkoli se boš že sam odločil.

Registrska se ponavadi vrne, ker novi lastik ponavadi hoče imet oznako svojega kraja in če se ne motim se avtomatsko pri odjavi mora vrnit. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem se odločil za nakup burgmana 650 ,in sem bil tudi v različnih trgovinah sem dobil različne cene.za burgmana 650 L2 je ena cena ,za burgmana 650 L2 executive pa druga cena.zanima me kaj beseda executive pomeni ali je to oprema ali kaj drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Mogoče kdo ve kakšna je razlika med HONDA Silverwing 600 letnik 2005 in 2006. Je bil kakšen facelit, mogoče še kakšna druga sprememba?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi poznavalci,

Star sem 36 let, odločam se za nakup Maxi-ja. Nameravam se voziti v službo (Domžale-Ljubljana), ob vikendih s svojo drago verjetno tudi na kakšen daljši izlet. Želim si dobre vetrne zaščite pa tudi mestne okretnosti. Glede na prebrano na tem forumu sem prišel do spoznanja, da je pametno že ob nakupu razmišljati nekoliko vnaprej in zato pomislil, da bo potrebno nabaviti 400 ccm ali več. Sprva sem nameraval potrošiti cca 3.000 € za malce rabljeno zadevo, najraje s SLO poreklom in kajpak malo prevoženimi km. Pa ni ravno velike izbire. Sem dvignil limit na 4.000 in našel zanimiv vendar neznan skuter: Malaguti SpiderMax RS 500. morda kdo pozna zadevo:

>http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=6069822<

Ali je morda bolj pametno počakati na nov Piaggio X10 350, ki mi je tudi zelo všeč, ampak cenovno verjetno predaleč? Kaj menite o zmogljivosti 350 ccm motorja? Na testnih pišejo lepe stvari...

Burgmani so vsi uvoženi, Honda SW mi deluje okorno in zaradi velike mase malce nerodno za vožnjo v službo, Majesty mi ni všeč, T-max predraga...

Res me mika Malaguti, bojim pa se trenutka resnice, ko bo potrebno zadevo prodati.

Zelo bom vesel vaših mnenj.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi poznavalci,

Star sem 36 let, odločam se za nakup Maxi-ja. Nameravam se voziti v službo (Domžale-Ljubljana), ob vikendih s svojo drago verjetno tudi na kakšen daljši izlet. Želim si dobre vetrne zaščite pa tudi mestne okretnosti. Glede na prebrano na tem forumu sem prišel do spoznanja, da je pametno že ob nakupu razmišljati nekoliko vnaprej in zato pomislil, da bo potrebno nabaviti 400 ccm ali več. Sprva sem nameraval potrošiti cca 3.000 € za malce rabljeno zadevo, najraje s SLO poreklom in kajpak malo prevoženimi km. Pa ni ravno velike izbire. Sem dvignil limit na 4.000 in našel zanimiv vendar neznan skuter: Malaguti SpiderMax RS 500. morda kdo pozna zadevo:

>http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=6069822<

Ali je morda bolj pametno počakati na nov Piaggio X10 350, ki mi je tudi zelo všeč, ampak cenovno verjetno predaleč? Kaj menite o zmogljivosti 350 ccm motorja? Na testnih pišejo lepe stvari...

Burgmani so vsi uvoženi, Honda SW mi deluje okorno in zaradi velike mase malce nerodno za vožnjo v službo, Majesty mi ni všeč, T-max predraga...

Res me mika Malaguti, bojim pa se trenutka resnice, ko bo potrebno zadevo prodati.

Zelo bom vesel vaših mnenj.

Hvala.

Če se boš vozil tudi v dvoje, potem ne razmišljaj o 350 cm3, ampak vsaj 500 cm3. Kaj pa Gilera Nexus 500? Zelo lepa športna mašinca, okretna, z dobrimi zavorami, dobro vetrno zaščito, pa tudi prodat ga ni težko.

Popravljeno . Popravil Mia
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi vsaj 500 ccm dvovalnika in če se le da Japonca .

O uvoženih motorjih pa ne bom komentiral, ker ima večina slabo mnenje, ko boš v živo videl mojega in je že ta peti uvožen (seveda sem ga uvozil sam brez posrednika) boš pol drugačnega mnenja, ni vse tako črno.

Sem iskal v SLO 650, jih nekaj pogledal in nisem naletel na takšnega kot sem ga hotel, navežem stike z tujino in najdem točno takšnega kot sem hotel. Lp.

Popravljeno . Popravil x raider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Iščem Burgmana 400 2003- 2005 letnik v odličnem stanju... Če bo kdorkoli vedel za kakšnega mi naj prosim sporoči. Z x riderjem sma tudi na vezi, tako da upam da se bo kaj našlo. Cenovno iščem približno do 2000 € oziroma kakšen evro več..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi poznavalci,

Star sem 36 let, odločam se za nakup Maxi-ja. Nameravam se voziti v službo (Domžale-Ljubljana), ob vikendih s svojo drago verjetno tudi na kakšen daljši izlet. Želim si dobre vetrne zaščite pa tudi mestne okretnosti. Glede na prebrano na tem forumu sem prišel do spoznanja, da je pametno že ob nakupu razmišljati nekoliko vnaprej in zato pomislil, da bo potrebno nabaviti 400 ccm ali več. Sprva sem nameraval potrošiti cca 3.000 € za malce rabljeno zadevo, najraje s SLO poreklom in kajpak malo prevoženimi km. Pa ni ravno velike izbire. Sem dvignil limit na 4.000 in našel zanimiv vendar neznan skuter: Malaguti SpiderMax RS 500. morda kdo pozna zadevo:

>http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=6069822<

Ali je morda bolj pametno počakati na nov Piaggio X10 350, ki mi je tudi zelo všeč, ampak cenovno verjetno predaleč? Kaj menite o zmogljivosti 350 ccm motorja? Na testnih pišejo lepe stvari...

Burgmani so vsi uvoženi, Honda SW mi deluje okorno in zaradi velike mase malce nerodno za vožnjo v službo, Majesty mi ni všeč, T-max predraga...

Res me mika Malaguti, bojim pa se trenutka resnice, ko bo potrebno zadevo prodati.

Zelo bom vesel vaših mnenj.

Hvala.

Bi ti priporočal, da si vzameš čas in pregledaš več vrst maxi skuterjev.

Če moreš, upoštevaj nasvet Mije in Xraiderja ter kupi močnejšo mašino.

Če se misliš vozit na izlete tudi z ženo, moči ni nikoli preveč, sploh pri vožnji navkreber.

Če se ti zdijo te težje mašine malo manj okretne, sploh ni tako, ko se jih navadiš si tudi po mestu zelo dobro okreten.

Sprva sem tudi sam gledal bolj sabe mašine, vendar sem potem po par nasvetih lastnikov maxi skuterjev vseeno kupil močnejšo ( 650ccm) mašino.

Izbira je še kar velka in se bo sigurno kaj dobrega in ohranjenega našlo tudi za tebe.

Želim ti uspešen nakup. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Iščem Burgmana 400 2003- 2005 letnik v odličnem stanju... Če bo kdorkoli vedel za kakšnega mi naj prosim sporoči. Z x riderjem sma tudi na vezi, tako da upam da se bo kaj našlo. Cenovno iščem približno do 2000 € oziroma kakšen evro več..

Lepo da iščeš burgmana,ampak pri tvojih zahtevah letnik in cena nekako nista premosorazmerna :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi ti priporočal, da si vzameš čas in pregledaš več vrst maxi skuterjev.

Če moreš, upoštevaj nasvet Mije in Xraiderja ter kupi močnejšo mašino.

Če se misliš vozit na izlete tudi z ženo, moči ni nikoli preveč, sploh pri vožnji navkreber.

Če se ti zdijo te težje mašine malo manj okretne, sploh ni tako, ko se jih navadiš si tudi po mestu zelo dobro okreten.

Sprva sem tudi sam gledal bolj sabe mašine, vendar sem potem po par nasvetih lastnikov maxi skuterjev vseeno kupil močnejšo ( 650ccm) mašino.

Izbira je še kar velka in se bo sigurno kaj dobrega in ohranjenega našlo tudi za tebe.

Želim ti uspešen nakup. :OK:

Spidermaxa je imel kolega in ga je zelo pohvalil,ampak tako kot je rekel Xraider vzami japonca,jaz dam glas za burgman 650 :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor sam na sliki ne zgleda slabo. Poglej ,zapelji in boš videl kaj in kako, motor mora teči lepo brez kakšnikoli dodatnih zvokov, miren tek, varjator pa mora lepo pospeševati brez treslajev in to je to od zunaj se pa tako spoznaš.

Po nabavi narediš en res orgni sevis da se pregleda vse in po potrebi potrebno zamenja in imaš siguren motor za solidno ceno. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha najlepša hvala mislim it gledat kako in kaj je z njim.Odločam pa se med tem in kakim burgmanom pa se nemorem odločit ne....pa še neke ponudbe ni velike....hvala za odgovor ne pam da najdem kaj pametnega kje...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!