Skoči na vsebino

Dunlop gume


roly

Priporočene objave

kaki čas voziš na grobniku in v keri skupini boš?

...tud če jih ne ogrevaš z grelci ni nek problem, pač prva 2 kroga bolj na izi pelješ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja,dimenzija zadnje gume je 195/65-17

Kako se pa to vozi? Po mojem izračunu s tem dvigneš zadnji del za 2,5 cm. :hmm:

Ravno zato nisva vzela KR108, ki so nama jo ponujali za 200 EUR...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem šel sam merit KR108 pa tisto o preseku 65 ni držalo.

Je že Suzuki omenjal, da te mere ne držijo, pa sem bil skeptičen.

Izmeril sem 190/55/17.

Na prednji 120/80/17 sem nameril 120/70/17.

Moja izkušnja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma te mere na enih gumah so čist čudne..

Jaz sem pred leti imel prvo Michelin slick mere 120/60, ki je bila dejansko višja od takratne KR 120/75 ali mogoče celo 125/75.. To se je kasneje pokazalo tudi na motorju, saj mi KR ni drgnila ob strehco, medtem ko mi Michelinka, ki bi mogla bit občutno nižja, je, in sem moral stehco dvignit.

Dejansko je najbolje pomerit pa vidiš kolk je ura.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma te mere na enih gumah so čist čudne..

Jaz sem pred leti imel prvo Michelin slick mere 120/60, ki je bila dejansko višja od takratne KR 120/75 ali mogoče celo 125/75.. To se je kasneje pokazalo tudi na motorju, saj mi KR ni drgnila ob strehco, medtem ko mi Michelinka, ki bi mogla bit občutno nižja, je, in sem moral stehco dvignit.

Dejansko je najbolje pomerit pa vidiš kolk je ura.

Gume so res višje,kolk ne vem ker nisem meril je pa kolotek daljsi za 9 cm,kolk to pomeni v višino pa nimam pojma.Guma je za vozit fenomenalna,motor pade sam pri vožnji na stezo moraš pazit da ti pri počasni vožnji motor ne pade :),vozil sem z njo 4x na panonniji pa še nisem prišel zadnji gumi do roba manjka še 3-4 mm,moram pa povedat da sem v nagibu podrsal na desni strani pokrov motorja,tko da mislim da se ne da priti gumi do konca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namontiral so mi SportSmart ... dons prvi kilometri ... ni še občutka, ampak sem se žiu dam pripelu, tresenja sprednje gume nisem opazil ... tolk po prvih 120 km ... pussy črtica 1 cm je še vidna ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roadsmart dejansko po 500 prevoženih kilometrih trese manj kot je na začetku oz. sploh ne čutim, da še trese :huh: mogoče je občutek, mogoče je res, ampak pelje se ... :010

Popravljeno . Popravil Shine
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

lep pozdrav vsem skupaj imam cbr 954rr in me zanima če je že kdo na tak oz. podoben motor dal gume dunlop road smart..vem da so te gume sport turing varianta...zato sprašujem kako bi se to obneslo na ss motorju...vozim se samo po cesti nič na pisti...občasno vozim tudi po kolenu...drgač pa druga izbira pa qalifier 2. hvala lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj ima zadaj 180/70x15. Ker se ta dimenzija ''težko dobi'', hitreje dobavljiva pa je 170/80x15, me zanima če se kaj spremeni lega na cesti z ožjo gumo. Glede na to, da je od originalne višja, bi števec moral kazati nekje enako. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa neki zanima ternutno mam na motorju roadsmart in sm zelo zadovoljen...vendar spomladi ko bom menjaval bi zelo rad dal gor sportsmart..muči me pa to ker nikjer nisn najdo sportsmart dimenzije 110/70 17 (gre se za fazer 03) torej ne obstaja nasel sem samo dimenzije 120...??? pa me zanima kak da bi skompenziral da bo to prb enak ker zadno bom dal sportsmart...hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večina meni poznanega folka je tudi na fazerju enostavno vozila 120.. Ne vem sploh kaj so si pri Yamahi mislili, ko so fazerju namenili to dimenzijo..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kak je pa to potem z tehnicnim/policajim da opazijo da ni tisto gor kar pise v homologaciji mal me skrbi kak bo sla 120ka gor ker zaj ko je 110 gorih pa ni neki velik lufta med gumo pa blatnikom :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kak je pa to potem z tehnicnim/policajim da opazijo da ni tisto gor kar pise v homologaciji mal me skrbi kak bo sla 120ka gor ker zaj ko je 110 gorih pa ni neki velik lufta med gumo pa blatnikom :S

Meni osebno še nikoli ni noben policaj/stric na tehničnem gledal dimenzije gume. Samo da je bil še luft do indikatorja, pa so bili vsi srečni. Slišala sem pa, da znajo na določenih tehničnih se tud ob to spotaknit, da imaš 190/55 in ne 190/50. Kolega je strica lepo nedolžno pogledal, in povedal, da so mu to montirali na servisu, in da on nič ne ve, da bi blo gor kaj drugega kot bi moralo biti, pa se je stric nehal razburjat in mu povedal, da so ga tm nategnil. :) Mislm da je šel potem naslednje leto drugam tehničnega delat. ;)

Kar se pa višine tiče, pa mislim, da ne bi smel bit blatnik tolk na knap, da ne bi šlo. V najslabšem primeru (glede na to, da je večina "normalnih" gum 120/70) greš do koga, ki dela poliestre in naročiš strehco, pa naj ti ne zvrta lukenj, doma premeriš, narediš luknje, tako,da ti nič ne drsa, daš v šprickit, pobarvaš in imaš mir.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kak je pa to potem z tehnicnim/policajim da opazijo da ni tisto gor kar pise v homologaciji mal me skrbi kak bo sla 120ka gor ker zaj ko je 110 gorih pa ni neki velik lufta med gumo pa blatnikom :S

120/60 je tudi sprednja? al tega ne delajo več?

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa neki zanima ternutno mam na motorju roadsmart in sm zelo zadovoljen...vendar spomladi ko bom menjaval bi zelo rad dal gor sportsmart..muči me pa to ker nikjer nisn najdo sportsmart dimenzije 110/70 17 (gre se za fazer 03) torej ne obstaja nasel sem samo dimenzije 120...??? pa me zanima kak da bi skompenziral da bo to prb enak ker zadno bom dal sportsmart...hvala za odgovor

Širnik ima 110/70/17 noter na seznamu...samo vprašanje je, če jo ima na zalogi. Pokliči ga pa ti bo povedal. Tukaj pa še link http://www.avto net/_OPREMA/ad.asp?ID=3515603 (dodaj piko med avto pa net :D )

Popravljeno . Popravil MilanAndonovski
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

120/60 je tudi sprednja? al tega ne delajo več?

120/60/17 je sprednja...jaz sem jo prejšnji teden nabavo pri širniku..je pa imel samo pirelli v tej dimenziji na zalogi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Širnik ima 110/70/17 noter na seznamu...samo vprašanje je, če jo ima na zalogi. Pokliči ga pa ti bo povedal. Tukaj pa še link http://www.avto net/_OPREMA/ad.asp?ID=3515603 (dodaj piko med avto pa net :D )

ja ta ko si dal link je roadsmart...jst bi rad pa sportsmart...ma bom videl mogoce bom dal pa drugo dimenzijo gor...do spomladi bo treba neki pogruntat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ta ko si dal link je roadsmart...jst bi rad pa sportsmart...ma bom videl mogoce bom dal pa drugo dimenzijo gor...do spomladi bo treba neki pogruntat :P

Oprosti...slabo prebral tvoj link. Torej...glede na dunlopovo stran, sportsmart ne obstaja v tej dimenziji Dunlop Sportsmart

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav!

Ker je sezona končana in ker sm glih nabavu motor z750 in so na njem dunlop sportmax qualifer gume, me zanima kdaj jih je priporočljivo menjat.recmo na zadnji gumi imam na sredini obrabljene do indikatorja ob straneh je pa še dost profila ene tri milimetre do inidkatorja še,zgleda da se je samo po ravnem vozu prejšni lastnik.zdej me sm zanima če bi bla guma še uporabna sploh,da nebi pršlo do kkšne nesreče med vožnjo.lahko poslikam če koga zanima....

hvala za pomoč

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav!

Ker je sezona končana in ker sm glih nabavu motor z750 in so na njem dunlop sportmax qualifer gume, me zanima kdaj jih je priporočljivo menjat.recmo na zadnji gumi imam na sredini obrabljene do indikatorja ob straneh je pa še dost profila ene tri milimetre do inidkatorja še,zgleda da se je samo po ravnem vozu prejšni lastnik.zdej me sm zanima če bi bla guma še uporabna sploh,da nebi pršlo do kkšne nesreče med vožnjo.lahko poslikam če koga zanima....

hvala za pomoč

lp

Nč ni narobe ce drati ne gledajo ven, sam ce te bo policaj ustavu pa da se zapic v gumo si bos za tisto kazn lohk kupe 2 nove pa dost boljse kokr mas gor

odlocitev je pa itak tvoja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav!

Ker je sezona končana in ker sm glih nabavu motor z750 in so na njem dunlop sportmax qualifer gume, me zanima kdaj jih je priporočljivo menjat.recmo na zadnji gumi imam na sredini obrabljene do indikatorja ob straneh je pa še dost profila ene tri milimetre do inidkatorja še,zgleda da se je samo po ravnem vozu prejšni lastnik.zdej me sm zanima če bi bla guma še uporabna sploh,da nebi pršlo do kkšne nesreče med vožnjo.lahko poslikam če koga zanima....

hvala za pomoč

lp

230 evr sta prednja in zadnja nova guma...torej....odlocitev je usekakor tvoja...mam prijatelja ki daja sam rabljene gume take kot mas ti na svojega duca 848 pa se mi zdi mal bedasto...da mas za motor za gume pa ne....je pa tko ce je po sredini obrabljena po robu ne je tezje nagnit motor ker pac je nekaksen rob....odlocitev je tvoja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav!

Ker je sezona končana in ker sm glih nabavu motor z750 in so na njem dunlop sportmax qualifer gume, me zanima kdaj jih je priporočljivo menjat.recmo na zadnji gumi imam na sredini obrabljene do indikatorja ob straneh je pa še dost profila ene tri milimetre do inidkatorja še,zgleda da se je samo po ravnem vozu prejšni lastnik.zdej me sm zanima če bi bla guma še uporabna sploh,da nebi pršlo do kkšne nesreče med vožnjo.lahko poslikam če koga zanima....

hvala za pomoč

lp

Menjaj komplet nove in pika!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz bom mogel menjati gume na moji fazer 1000, pa me zanima če bi bile sportmax qualifer II, prava odločitev zame ali priporočate kšn drug model zame?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Qualifier II bo čist fajn guma :) Modelov v tem rangu je pa itak še ogromno pri ostalih proizvajalcih, tako da je čisto stvar okusa za kaj se odločiš. Poskusi tokrat Qualifier II, naslednjič kaj drugega, pa boš videl kaj ti najbolj paše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!