Skoči na vsebino

Michelin gume


lampa

Priporočene objave

Ali pa v service manual, user manual, na strani proizvajalca gume, pokličeš enega od milijontih serviserjev v slo...

no, načeloma res, čeprav sem iz branja raznih razgovorov forumašev razbral da tisto kar je tovarniško ni vedno najbolje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tovarniska cifra je za zacetnika cisto ok.

ko malce vec spoznas zadevo je pa ta cifra nek zaceten info, potem pa probavas kaj ti kdaj kako odgovarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tovarniska cifra je za zacetnika cisto ok.

ko malce vec spoznas zadevo je pa ta cifra nek zaceten info, potem pa probavas kaj ti kdaj kako odgovarja.

ja saj do zdaj je bilo v redu, samo odkar sem dal gor road 2 nekaj ni...se bo videlo čez čas kakšno je splošno mnenje in izkušnje te gume, ni kaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja saj do zdaj je bilo v redu, samo odkar sem dal gor road 2 nekaj ni...se bo videlo čez čas kakšno je splošno mnenje in izkušnje te gume, ni kaj

kaj nekaj ni?

Če mene vprašaš samo nisi navajen na novo gumo, ki je bolj okrogla.

Jest ko sem vozil nekaj mescev na kvadratni gumi(vozila punca v šolo in nazaj), in sem pol dal ene sportske, sem se hmal prevrnu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj nekaj ni?

Če mene vprašaš samo nisi navajen na novo gumo, ki je bolj okrogla.

Jest ko sem vozil nekaj mescev na kvadratni gumi(vozila punca v šolo in nazaj), in sem pol dal ene sportske, sem se hmal prevrnu :D

ja, dajem možnost temu, seveda. Samo ne gre mi pa skupaj tisto tresenje balance pri 200...tega prej ni bilo in je lahko zelo nevarno ko si recimo v rahlem ovinku rahlo nagnjen, zapelješ na rahlo neravnino in mi balanca kar lepo strese levo-desno :cry: .

Bo treba po predpisih vozit, pa bo .) :naughty: :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti se 200 sploh nesmeš vozit, de veš!! :evilgrin:

hm...saj nisem rekel da sem peljal 200...samo da se pri 200 zvija balanca :naughty: :naughty: :naughty:

drugače so pa pravila zato, da se jih krši, ane? :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

normalno pise na zadnjih vilicah.

ali pa v doticni temi.

ravnaj se po navodilih gume, ki jo kupiš in ne motorja. če malo pretiravam, 20 star motor in gume izdelave 2007... ne gre ravno skupaj, a ne.

podatke pa dobiš v brošurah ali pri uradnem zastopniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravnaj se po navodilih gume, ki jo kupiš in ne motorja. če malo pretiravam, 20 star motor in gume izdelave 2007... ne gre ravno skupaj, a ne.

podatke pa dobiš v brošurah ali pri uradnem zastopniku.

pametna misel. Se bom pozanimal okoli tega. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno to sem hotel vprašati. Jaz se namreč ravnam po priporočilih proizvajalca gum za moj model motorja. In se mi zdi, da oni naj bi pa vseeno bolje vedeli.

Razlika so namreč tudi več kot pol bara.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno to sem hotel vprašati. Jaz se namreč ravnam po priporočilih proizvajalca gum za moj model motorja. In se mi zdi, da oni naj bi pa vseeno bolje vedeli.

Razlika so namreč tudi več kot pol bara.

evo dobil odgovor iz Špan-a (enako sem našel na spletni strani michelin za moj moped)

spredaj 2.3 bar, zadaj 2.5 bar.

a ni nekam malo? (no, očitno ne...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je gumijast sprednji konec, pol je premalo. Če pa bi rad kakšen km več iz zadnje gume pa dvigni pritisk.

hja...seve da bi :OK: pa tudi nisem tiste sorte da vozim na meji tako da ni blema. Drugače bom pa poskusil z več tlaki - začel bom z 2.3 in probal še npr. 2.5 in 2.7 pa da vidim razliko. Samo čas moram imet (no, si ga vzet) pa bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
MichelinPilotRoad2 - 3300km - 5,3mm .)

kateri motor, koliko max.hitro voziš, koliko imaš napumpano in ali balanca kaj trese pri večji hitrosti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kateri motor, koliko max.hitro voziš, koliko imaš napumpano in ali balanca kaj trese pri večji hitrosti?

fz6s

zelo redko več kot 150 (večino 80-120)

turistično živahna vožnja

2,4 2,6

trese nič ali skoraj nič, tresljaje povzroča mašina

poraba malo pod 6

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha---no pri takih brzinah ni nič...tresenje se začne šele pri 170-180...hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nisem noben expert a vseeno lahko samo pohvalim Pilot Road 2 in to v vseh pogojih podlage in v vseh nacinih voznje. Sem dal gor ker so mi rekli da je najboljsa sport touring guma in sem zelo zadovoljen pa tudi zdrzala naj bi precej seveda ob "normalni uporabi"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha---no pri takih brzinah ni nič...tresenje se začne šele pri 170-180...hvala

Sem jo sprobal do 200km/h pa ni bilo nobenega tresenja. :nono:

Res pa tudi dve gumi nistapovsem enaki, da montaže ne omenjamo.

ps:

Nebi ti solil pamet, ampak.......

Kaj ga ti goniš 180 kar tko, a nebi malo počasneje! :slap:

Kam za vraga se ti tolk mudi?

A ni bolj luštno, da začutiš lepoto okolice, ne samo asvalta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem jo sprobal do 200km/h pa ni bilo nobenega tresenja. :nono:

Res pa tudi dve gumi nistapovsem enaki, da montaže ne omenjamo.

ps:

Nebi ti solil pamet, ampak.......

Kaj ga ti goniš 180 kar tko, a nebi malo počasneje! :slap:

Kam za vraga se ti tolk mudi?

A ni bolj luštno, da začutiš lepoto okolice, ne samo asvalta.

jaja seveda. :OK: Saj ni zime, in tudi me ne moti toliko da bi zdaj z glavo v gnoj rinil :headbang: ....samo sprobat je pa treba in takrat sem opazil to tresenje, ki se ne spomnim da bi prej bilo... :eek:

Do omejitev pa dosedaj nimam pripomb. :OK:

Aja...da se razumemo...ne gonim jaz toliko kar povsod :grrr , ampak izključno po avtocesti :grim in še to takrat ko pred mano ni vozil v dolžini gonjenja....(slabe izkušnje :cry: ) da ne rečem da moj motor avtocesto vidi 2-3x letno - takrat ko grem gumo sprobat, drugače jo sovražim... :wacko: :xx: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No,pa da še jaz pristavim svoj lonček in se ponosno poslovim iz teme Michelin. Včeraj po dveh sezonah zamenjal Michelin Pilot Road in postavil svoj PB (personal best) s prevoženimi 21.660 km. Na gumah je bilo profila še za nekaj sto km, saj še nisem dosegel vseh markerjev. Zanimivo, kako sta se gumi obrabljali, da je na primer sprednja bila po sredini samo na dveh koncih zlizana do oznak, drugje pa ne.

v glavnem, zamenjal sem ju, ker mi nista več vlivali dovolj zaupanja in ker sem si želel spremembe. Postali sta precej trdi in na posameznih delih rahlo razpokani.

Overall sem bil z njima kar zadovoljen, čeprav sem ju na začetku nameraval takoj zamenjati, ker je moj bandit postal siten in ni hotel v zavoj tako zlahka kot z dunlopkami. Pa smo na koncu le našli skupni jezik in pregurali dve sezoni, v glavnem solo vožnje. Mel jih pa ne bi še enkrat! Mogoče enkrat PR 2, ampak dvomim, da na sedanjem motorju.

Se vidimo v temi Continental Road Attack!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... s prevoženimi 21.660 km.

Ali imaš kakšen recept za toliko kilometrov ? .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali imaš kakšen recept za toliko kilometrov ? .)

Moped na čok pa vrtet kolo, u dveh letih se že neki nabere .)

Šalo na stran! Sej jst niti z avtom tolko km ne nardim, sem jih pa z PR naredu cca 13kkm, zdej mam pa PR2 in tudi zaenkrat brez pripomb .....zakon guma, sem pa striktno naroču vulkanizerju, da nej SCENTRIRA gumo, ker pri PR kompletu je bla katastrofa.sem že mislu da je vse zvito :eek: in defektno, zdej pa BP......sam cajt si more uzet :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!