Skoči na vsebino

Michelin gume


lampa

Priporočene objave

Se odločam med gumo Michelin Pilot Road 2 in Dunlop Sportmax Roadsmart.

Motor pa je Honda Hornet 600 in sport-touring vožnja po naših cestah.

Dunlopka me pride 230€ mišelinka pa 265€.

Katero BOLJ priporočate?

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

sm malo brskal po temi nazaj, pa nism nič konkretnega v tej smeri dobil:

glede na to da obstajata michelin pilot power ter pilot power 2ct, katerega se bolj splača vzeti. Se pravi, kateri model več časa zdrži, se bolje pelje po ovinkih (tudi z večjimi nagibi) itd.

Sej sm prebral mnenja da je 2ct mehkejša po robovih ter enako trda na sredini kot navadna powerca, ampak mi nekatere izjave da jim 2ct bolj drsi v globokih nagibih nekako ne grejo v račun...

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm malo brskal po temi nazaj, pa nism nič konkretnega v tej smeri dobil:

glede na to da obstajata michelin pilot power ter pilot power 2ct, katerega se bolj splača vzeti. Se pravi, kateri model več časa zdrži, se bolje pelje po ovinkih (tudi z večjimi nagibi) itd.

Sej sm prebral mnenja da je 2ct mehkejša po robovih ter enako trda na sredini kot navadna powerca, ampak mi nekatere izjave da jim 2ct bolj drsi v globokih nagibih nekako ne grejo v račun...

hvala

Če je guma premehka(oz. če so zajebali mešanico) se zradira in slabše drži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

to je en star model, ki je obstajal pred pilot power, ne priporočam kot nakup, ker jih prodajajo iz stare zaloge (špan)...

jih je pa precej hitro pobralo po sredini, zaradi preveč prečnih kanalov, ko se je segrela je delovala vredu, hladna pa malo od praha pa vedno drsela spredaj in zadaj hkrati, čeprav kontrolirano...

po občutku bi bila zdaj enakovredna pilot road 2.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če voziš malo bolj agresivno priporočam powerco, ti bo dolgo zdržala, grip je pa itak bomba. Pilot Road2 je pa bolj sport-turing

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A je kdo pred kratkim namontirou te gume, Michelin pilot road2, Michelin pilot power, pa mi zna povedat, kakšna je kaj cena, pa kje seveda.

Mere pa so 120-70-17, 160-60-17

Popravljeno . Popravil _eky_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozil lani Pilot Power ravno v tej dimenziji, ki jo išče ti. Bil kar zagovoljen, sicer so se malo dlje ogrevale ampak to že potrpiš, grip je bil super, življenjska doba pa tudi ok, sicer sem motor prodal preden sem jih dokončno zvozil ampak 6k km bi ziher držale in to ne turistične vožnje.

Nabavil pa sem pri Moto Šega iz Cerknice, ima kar ugodne cene, predvsem pa kvalitetne storitve. Za set sem dal okoli 240eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wiii

Da jih zgoniš v 6kkm jih moraš pa kar dobr gnat...

Mislem, da so mojmu fotru zdržale 14kkm športno-turistične vožnje(točno iste dimenzije). Znucane do roba na sredini pa še polovico profila-da ne bo kdo upiu, da je moj fotr penzjonist :evilgrin:

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kje bi se dalo dobiti Mišelinke najugodnejše ? Lahko tudi na PM.

Tenks!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak teden nazaj sem spraševal v Labi v Litiji in je ponudil kar ugodno ceno, identično al clo mal nižjo kot na spletni strani, ki po moje velja za najcenejšo štacuno z gumami za avtomobile in motocikle.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

road 2ct z montažo 266 eur komplet (dimenzij 120prva in 180zadnja)- mi je ravno v soboto ponujal vulkanizer. Ne vem ali je ugodno ali ne.

potem pa sem se za dunlop roadsmart odločil (220 eur z montažo komplet)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm PilotPower (navadna) 120/70 in 190/50, 250€

sam je pa vprašanje, če se splača zaradi 10€ ceneje, vozit nekam u tri krasne....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo ve... Jih je letos že zmankalo Španu tako kot že 2 sezoni zapored v takem času? :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ker se odločam za Michelinke in sicer sem (še vedno) v dilemi med Pilot Road 2CT in Pilot Power 2CT, me zanima če je kdo med vami, ki je šel iz Pilot Power na Pilot Road različico in pri enakem tipu vožnje opazil kako razliko? Pa ne samo to, da je naredil več kmjev. Zanima me, če se je motocikel recimo pri touring ali pa sport-touring vožnji peljal kaj lepše? Pač glede na to, da ST gume delujejo optimalno pri (načeloma) nižjih temp.

Ker, ko sem gledal TOLE FOTKO sem se vprašal, če folk sploh rabi tako gumo za na cesto? Pa recimo Hornet 2007 pride iz tovarne s to gumo - mislim na Pilot Road.

Popravljeno . Popravil RenoRaines
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se odločam za Michelinke in sicer sem (še vedno) v dilemi med Pilot Road 2CT in Pilot Power 2CT, me zanima če je kdo med vami, ki je šel iz Pilot Power na Pilot Road različico in pri enakem tipu vožnje opazil kako razliko? Pa ne samo to, da je naredil več kmjev. Zanima me, če se je motocikel recimo pri touring ali pa sport-touring vožnji peljal kaj lepše? Pač glede na to, da ST gume delujejo optimalno pri (načeloma) nižjih temp.

Ker, ko sem gledal TOLE FOTKO sem se vprašal, če folk sploh rabi tako gumo za na cesto? Pa recimo Hornet 2007 pride iz tovarne s to gumo - mislim na Pilot Road.

Sem imel Pilot Road 2ct in sedaj Power 2ct.

Če imaš "dirkaški" način vožnje potem vzami Power 2ct,če pa ne, pa Road 2ct.

Obe imata dober oprijem na suhem in mokrem,obe imata isti problem na zalivkah (ne vem kako je pri kateri drugi)ampak na zalivki regitrata obe zelo drseče.

Power se hitreje segreje in je meni odlična guma (imam 08 hornet)...

Ima pa za mnoge Michelin še eno hibo,če lahko temu tako rečemo,ceno hehe, samo mene ne moti.

Aja pa Hornet pride z Power gumo in ne z Pilot Road.

Popravljeno . Popravil Hytech
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi pa Powercam dal minus ravno zaradi ogrevalnega časa, zdi se mi da se ogrejejo prepočasi ter da na hladne dni držijo slabše od konkurence.. Drugače pa sem bil z njimi še kar zadovoljen, držale dobrih 6k km ne ravno počasne vožnje. Ampak sem šel vseeno nazaj na Dunlop :D Aja, imel sem navadne, ne 2ct.

Drugače pa mislim, da se Pilot Power ne ogrejejo prej kot Pilot Road, konec koncev so Pilot Road ST gume, katere naj bi načeloma imele manj problemov z ogrevanjem na delavno temperaturo (in ohranjanje le te v hladnejših dneh) od športnih gum. Potrebno je vzet v zakup tudi to, da imajo ST gume nižjo delavno temperaturo od SS gum, kar pomeni, da imaš lahko ST in SS gume ogrete na 30 stopin, pa bo ST bolje držala, ker SS pri teh stopinjah še ni dovolj ogreta. To je samo primer, sem se zmislil stopinje :)

Skratka, če nisi neki racer, bodo pomoje Pilot Road čisto ok, oziroma mogoče še boljše, ker boš prej ogrel in lažje ohranjal na pravi temperaturi ter naredil z njimi več km :) Čeprav sedaj poleti ne bi smelo bit problemov ne pri enih ne pri drugih.. Ampak v hladnejših dneh pa res nisem bil preveč navdušen nad powercami, se mi je zdelo da so rabile celo večnost, da so se zaprav ogrele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!