Skoči na vsebino

Michelin gume


lampa

Priporočene objave

PILOT SPORT menjana po 9220km.

- 8700km v dvoje, 520km sam, nič dirkališča, zadnjih 2000km zaviranje le s prvimi zavorami, pobralo mi jo je po sredini, pri strani do indikatorja še 3-4mm

- hitrost vožnje: po 'zdravi' 'pameti', včasih hitro, včasih potovalno, veliko ravnine, manj ovinkov

- menjana za D 208

LP

razlog za to je??

Cena. Pilot SPORT HP verjetno ne delajo več tako da samo zadnja stane 55.000sit. Pilot POWER pa sem prihranil za dražjo varijanto od D208.

kolko je lahko stara, ter max. prevoženih km :?

??????? :? Pilot SPORT je zdržala 9220km

Ker letos nimam ravno časa za motocikel sem do danes na D208 naredil 1200km.

Guma drži super (tudi po mokrem), po mojem okusu preveč sama-od-sebe pada v ovinke - v dvoje postane kritično če ga moraš podret do konca v prehitrem ovinku - imaš občutek, da je zdrs neizogiben!!

Zaradi strukture gume se ta manj rabi po sredini kot Pilot Sport (ta ima kanale pravokotno na tekalno površino), zaradi mehkejše gume se pospešeno rabi na robovih.

Pri naslednji menjavi bo globina profila verjetno 2-3mm na sredini in 0mm pri strani!!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, po 12600 km so moje Michelin Pilot Road fuč. Dobre gume za umirjene voznike, turistično vožnjo, če so segrete se da tudi hitreje. Edini komplet gum dosedaj, da sem v 0 zvozil zadnjo in tudi sprednjo gumo v istem času. Zadnjo sicer pri straneh, sprednjo pa na sredini. Me je pa motila ena stvar pri teh road-kah. Bog ne daj, da se je kjer koli pojavil pesek, če tudi čisto malo, je motor takoj oddrsnil. In jaz tega ne maram.

Zamenjal sem jih za D 220. Nakako edino kar sem zdajle dobil. Ne morem verjeti. Yohana gre po ovinkih kar sama :OK: .

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Michelin pilot power dimenzije 120/70 ali 60 r17 in 180 ali 190 55/50 zr17 po fiksni ceni 60k za komplet sprednja zadnja ni važno dimenzije. Dobava, nekje 14dni. Nobena zajebancija resno, kdor rabi naj me pokliče na 031 249 278. Ne pošiljat PM k ne bom odgovarju. Maste telefon .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Michelin pilot power dimenzije 120/70 ali 60 r17 in 180 ali 190 55/50 zr17 po fiksni ceni 60k za komplet sprednja zadnja ni važno dimenzije. Dobava, nekje 14dni. Nobena zajebancija resno, kdor rabi naj me pokliče na 031 249 278. Ne pošiljat PM k ne bom odgovarju. Maste telefon .)

Gizmo, to je v tem času kar običajna cena... .)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Michelin pilot power dimenzije 120/70 ali 60 r17 in 180 ali 190 55/50 zr17 po fiksni ceni 60k za komplet sprednja zadnja ni važno dimenzije. Dobava, nekje 14dni. Nobena zajebancija resno, kdor rabi naj me pokliče na 031 249 278. Ne pošiljat PM k ne bom odgovarju. Maste telefon .)

Po tej ceni moj vulkanizer prodaja michelinke sredi sezone Z MONTAŽO VRED (prva 25000 in zadnja 35000). In še to ni nikakršen extra popust, ker se poznamo - tako računa vsakemu. Pa še 5 km je stran od mojega doma. Dobava - takoj (vse na zalogi).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mali oglasi

Na splošno, se splača sedaj kupit gume, po nižji ceni, če se jih bo menjavalo šele enkrat maja drugo leto? .) Tega nisem nikoli prakticiral, sem jih vedno kupil, ko sem jih rabil, vendar tudi po skladiščih so lahko več časa, čeprav se vulkanizerjem več ali manj zaloga hitro obrača.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

kot ze omenjeno, danes preobul dami copatke. pilot road spredaj in vzadaj.

prvi vtisi (v primerjavi s staro Z6 spredaj): kot noc in dan. nobene moci potrebne za voznjo skozi ovinke, ubrana linija brez zdrsavanja in "kipanja", skratka prav osvezujoce in terapevticno enostavno za voziti.

sem bil po opisih nekaterih kar skepticen, sedaj ali sem moral pri stari Z6 na koncu ze toliko delati ali ni vse v tolilksni meri res kot napisano.

"bumo fideli" je rekel slepec gluhemu. :)

BTW zadnja pilot road bi najbrz se zdrzala kaksnih 1-1,5k km pa sem raje zamenjal po prevozenih ca. 8.500 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjal Pilot road na B 1200s.

Narejeno cca 8000 km, pri strani je bla ze na indikatorjih na sredini pa se cca 2mm profila. Nova ma ze itak pri strani 1mm manj globine kot na sredini.

Bi se dalo odpelat se kakega jurja bolj po pameti, ce nebi bil nagazil kamna, ki jo je kar lepo prebodel. V vseh teh km skoraj nic avtoceste kar nekaj makadama in vecino km na potovanjih.

Z njo sem bil kar zadovoljen ceprav sem prickoval vec km in malo manj nekontroliranih zdrsov predvsem v prvih tisocih km, vse ostalo pa sem opisal ze malo nazaj.

Zelo sem zadovoljen s prednjo roadko, ki je proti prejsni macadamki prava pesem.

Sedaj sem montiral Dunlop 220 cena 28300 sit :OK: pa da vidmo kako bo to rajzo.

Se beremo v Dunlop temi drugo leto.

By

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

am a veste kaj me zanima... a je kdo taka faca pa bi mi lahko malo ceneje zrihtou spredno gumo? mam pa pilot power 110 70 17

kasna bi bla kej okvirna cena mogoce

hvala :>

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, po 12600 km so moje Michelin Pilot Road fuč. Dobre gume za umirjene voznike, turistično vožnjo, če so segrete se da tudi hitreje. Edini komplet gum dosedaj, da sem v 0 zvozil zadnjo in tudi sprednjo gumo v istem času. Zadnjo sicer pri straneh, sprednjo pa na sredini. Me je pa motila ena stvar pri teh road-kah. Bog ne daj, da se je kjer koli pojavil pesek, če tudi čisto malo, je motor takoj oddrsnil. In jaz tega ne maram.

Zamenjal sem jih za D 220. Nakako edino kar sem zdajle dobil. Ne morem verjeti. Yohana gre po ovinkih kar sama :OK: .

LP Cvetoo.

Cvetoo, kaj potem svetuješ raje D 220 kot Pilot Road?

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Robert

Težko karkoli svetujem, ker imamo zelo različne načine voženj. Meni je zelo pomembno, da sem pri vožnji siguren, če mi guma oddrsuje, potem mi vožnja nikokor ne steče, najbrž pa veš kako je na motorju, če se siliš. Povdarjam, da sploh nisem hiter voznik, imam pa malo pretežko roko iz ovinkov ven in včasih iz križišč ali pa ob prehitevanju avtomobilov. To bo najbrž skupek razlogov zakaj sem naredil na D 220 le 5500 km.

Lahko pa ti odgovorim drugače. Prejšnji mesec, ko se je bilo potrebno posloviti od Pilotk, sem naročil Z6. Nekaj tisoč tolarjev več in dodatnih 5000 km na Pilotkah meni ne more odkupiti občutka sigurnosti, ki ga občutum na Z6. D 220( tudi te ne mi ne oddrsavajo) sem kupil zato ker sem jih dobil takoj, medtem ko so Metzelerke prišle šele prejšnji teden in bodo v garaži počakale na naslednjo menjavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Robert

Težko karkoli svetujem, ker imamo zelo različne načine voženj. Meni je zelo pomembno, da sem pri vožnji siguren, če mi guma oddrsuje, potem mi vožnja nikokor ne steče, najbrž pa veš kako je na motorju, če se siliš. Povdarjam, da sploh nisem hiter voznik, imam pa malo pretežko roko iz ovinkov ven in včasih iz križišč ali pa ob prehitevanju avtomobilov. To bo najbrž skupek razlogov zakaj sem naredil na D 220 le 5500 km.

Lahko pa ti odgovorim drugače. Prejšnji mesec, ko se je bilo potrebno posloviti od Pilotk, sem naročil Z6. Nekaj tisoč tolarjev več in dodatnih 5000 km na Pilotkah meni ne more odkupiti občutka sigurnosti, ki ga občutum na Z6. D 220( tudi te ne mi ne oddrsavajo) sem kupil zato ker sem jih dobil takoj, medtem ko so Metzelerke prišle šele prejšnji teden in bodo v garaži počakale na naslednjo menjavo.

Moram priznat, da sem zmeraj bolj zmeden, ker enostavno ne vem kaj bi kupil. Trenutno imam Bridgestone BT20 in je sprednja že fuč, zato bi rad sprobal še kaj drugega, čeprav se mi gume ne zdijo slabe. Tudi sam nisem kamikaza, zato mi je poleg sigurnosti gume, dobrega oprejema in vse kar pride zraven, pomembno, da bi guma tudi čimveč časa zdržala. Če sem poštem bi glede na teste tudi sam najraje vzel Metzeler Z6, vendar mi nekateri govorijo, da je za mene dovolj D220 in, da je brez veze, dajat toliko denarja za Z6. Pa še naj bi se ta guma hitro zrabila, čeprav so nekateri motosvetovci z njimi naredili veliko km-jev.

Če ni skrivnost mi lahko poveš za koliko si kupil Z6 in kje ter ali so mogoče zdaj v "mrtvi" sezoni gume kaj cenejše in se jih splača raje sedaj kupit kot spomladi, pa čeprav bodo stale v garaži 6 mesecev. Do sedaj sem jih zmeraj kupoval v sezoni, zato gibanje cen glede na "letni čas" nisem nikdar spremljal.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kir

ima kdo izkusnje z gumo michelin desert? imam xt600 pa bi bridgestone zamenjal tik pred afriko, torej ostane še cca 500 km asfalta do sahare, pa potem puščava, pa potem nazaj do ladje. zanima me predvsem kako je obcutljiva za obrabo na asfaltu, da je ne bi prevec unicil se preden bi zacela res delat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj malega pa že... Z xt600 je do genove ne boš uničil, je pa res, da imaš do puščave še nadaljnih 700km. Mi smo jih vedno ali zamenjali dol ali pa motorje peljali na prikolici. Škoda gume. Je pa dost odvisno tudi od motorja (XT ne "trga"), pa tudi od zmogljivosti, ki jih potrebuješ tam dol (profi ali amaterski nameni)...

post-1-1130977118_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

am a veste kaj me zanima... a je kdo taka faca pa bi mi lahko malo ceneje zrihtou spredno gumo? mam pa pilot power 110 70 17

kasna bi bla kej okvirna cena mogoce

hvala :>

to gumo lahko dobiš TUKAJ z 10% popustom ; no za popust nisem prepričan ker je samo na določene modele je pa redna cena 26,4k sit, kontaktiraj jih in vprašaj - poštnina te pa pride 1,3k če jo boš naročil po pošti samo jim moraš najprej na račun nakazati denar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

hvala noise, s prikolco grem itak do genove, torej voznja z motorjem samo od trajekta do douza po asfaltni cesti, naprej potem pa po pesku in ne po pisti, enako nazaj. upam da bo michelin desert zdržala za amatersko vožnjo cca 1000 km asfalta ostalo pa pesek. mogoče nasvet kje se dobi najugodneje...

kir

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala noise, s prikolco grem itak do genove, torej voznja z motorjem samo od trajekta do douza po asfaltni cesti, naprej potem pa po pesku in ne po pisti, enako nazaj. upam da bo michelin desert zdržala za amatersko vožnjo cca 1000 km asfalta ostalo pa pesek. mogoče nasvet kje se dobi najugodneje...

Nobenega problema. Od Douza do kam po pesku, in kje?

Drugače pa za gumo nobenega problema. Dve ali tri take ture zdrži.

Najugodneje? Cena je kolikor-toliko povsod enaka. Jaz sem jih naročil pri KTM Sommer v Nemčiji, poštnina je bila, pazi to, s FELTNAMI vred in cel kup robe, cca 30€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od douza mimo cafeja naravnost skozi sipine pa malo levo proti ksar ghilanu. ne po desni poti. z avtom sem bil, zdaj grem prvic z motorjem. potem pa do bir aouine. kaj pa menis o T63 ali pirelli mt21 ali mt83.

kir

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od douza mimo cafeja naravnost skozi sipine pa malo levo proti ksar ghilanu. ne po desni poti. z avtom sem bil, zdaj grem prvic z motorjem. potem pa do bir aouine. kaj pa menis o T63 ali pirelli mt21 ali mt83.

Kul, posnami track. Do Bir Auine je fina ogrevalna pot, ja, produži do El Borme če se ti da / imaš benza dovolj. MT21 je baje odlična varianta, Tomo Merhar je pred nekaj leti pravil, da mu bolj ustrezajo kot Desertke. Zdaj fura - jasno - Desertke :D Za ostale gume pa ne vem, če se ne motim, je imel Climber letos za prvomajske T63 gor in je bilo tudi OK. Vem, da Desertki do hudiča nič ne more do živega. Zračnico pa obvezno najdebelejšo extra cross 4mm al kaj podobnega. Priletel dvakrat trikrat na HUDE skale na pipelineu in se ni zgodilo nič, čeprav so skale prav fino zabile v feltno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

:? Je kaj znano v katerem cenovnem rangu bo Michelin PILOT POWER 2CT ?

PILOT POWER 2CT 73W 180 55 17

44.200,00 sit

te cene so pr spanu lohk tut kje cenejs staknes

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo!

:nono: Kritika glede anake pnevmatik je čisto brezpredmetna :hmm: ,sam imam na varaderu že drugi komplet teh gum in lahko samo rečem-kot po tirih :hooray: .Guma dobro drži tudi v dežju,na avtocesti se ne obrablja pretirano,kar pa se cene tiče menim,da so vredne vsakega stotina. :drunk:

Lep pozdrav

HRC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!