Skoči na vsebino

Poraba goriva


ak

Priporočene objave

Poraba pr 200km/h je pa menda nepomembna, al kako? :unsure:

Uporaben podatek je da je poraba recimo 5,9 pri povprečni hitrosti 51km/h pri prevozenih 4100km (od novega).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

pri oddaji Preverjeno so testirali liter petrolovega in liter OMVjevega bencina, s prvim 29,6 z drugim pa 34,6 km (za decimalke nism več čist prepričan, uglavnem se pa pozna za enih 5km na liter, ne spomnem se pa točno s katerim avtom so testirali, vem pa da je bla ena mjhna gajbica. Uglavnem kakorkoli, taki razliki bolj težko verjamem, sigurno se pa pozna, sem tudi sam uvidel da je OMV-jevo gorivo boljše, zato tudi tankam na OMV-ju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od kdaj se pa meri porabo avta pri 200+ km/h? :headbang:

Od tistega trenutka, ko dosežeš hitrost 200 km/h naprej. :whistle:

Hmm, foter včeraj reku da je z Agip-ovo nafto naredu 50km več kot drugače :unsure:

To je pa čisto normalno. Nekaterim uspe narediti še bistveno več kilometrov. Odvisno od tega koliko kilometrov so naredili in koliko goriva so tankali. .)

pri oddaji Preverjeno so testirali liter petrolovega in liter OMVjevega bencina, s prvim 29,6 z drugim pa 34,6 km (za decimalke nism več čist prepričan, uglavnem se pa pozna za enih 5km na liter, ne spomnem se pa točno s katerim avtom so testirali, vem pa da je bla ena mjhna gajbica. Uglavnem kakorkoli, taki razliki bolj težko verjamem, sigurno se pa pozna, sem tudi sam uvidel da je OMV-jevo gorivo boljše, zato tudi tankam na OMV-ju.

Jaz sem gledal eno oddajo, ko so s twingom testirali gorivo. Niso povedali s katerim gorivom so naredili več kilometrov, vendar se je dalo sklepati, če si pozorno gledal, da je to OMV. Pri poskusu so še bencinsko črpalko uničli in so jo morali zamenjati. :glare: Očitno ji ni pasal Petrolov bencin in kasneje še zrak. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, če ma kdo Lanosa. Mi mamo 1.5 5vrat 2000 letnik. Dajte povedat kolk vam pije. Vendar verjeli ali ne, 10L z klimo ga tud na 12 spraviš. Razmišljam o nakup dizla že pošteno. Alfa 147, mam že bencinarja pa je kolkrtolk OK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, če ma kdo Lanosa. Mi mamo 1.5 5vrat 2000 letnik. Dajte povedat kolk vam pije. Vendar verjeli ali ne, 10L z klimo ga tud na 12 spraviš. Razmišljam o nakup dizla že pošteno. Alfa 147, mam že bencinarja pa je kolkrtolk OK

poraba.com - Lanos

SpritMonitor.de - Lanos

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nissan qashqai

2.0 dCi 150 konjev

mešana ... trenutna 7.8 L/100km

min je blo 7.4L/100km

max je pa blo enkrat 9.1L/100km (k se je še ufuravu :P )

kr fajn poraba za dokaj solidno mašino... (klima je skos na avtomatik... da nov kdo mislu da tle šparamo)

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nissan qashqai

2.0 dCi 150 konjev

mešana ... trenutna 7.8 L/100km

min je blo 7.4L/100km

max je pa blo enkrat 9.1L/100km (k se je še ufuravu :P )

kr fajn poraba za dokaj solidno mašino... (klima je skos na avtomatik... da nov kdo mislu da tle šparamo)

a ti tud nauš povedow kok t kur pr 200km/h.... :whistle:

@brumer bo hud.... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naš volvo s-60

2.4

dizel

5 cilindrov

163konjov

povprečna poraba:5,7

verjeli al pa ne pa se nč šparavno ne vozimo skos klima sm je pa tak avto da se skos vozi na 1000-2500 obratov na min.Smo ko daš gas gre včasih do 5000 ko prehitevaš

Povprečna je realna grantiram

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

znam da je sm so nekek pogodili prav s temi 5 cilindri pa so nardili zelo močno in ekonomično mašino :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo dokaz: :winkiss: :winkiss: :winkiss: :winkiss:

to nč ne šteje... če nawš pokazow porabe pr 200km/h ne bo nč.... sm sam eno dokazno gradivo gor metu pa so me hudi strokovnjaki takoj po pički nej ne nategjem naroda....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti si malo čudn in baš me zanima kaki so bli to strokovnjaki

pa koda da se vedno pelješ 200 i da je to resnična poraba.

200 se pelješ le po avtocesti pa še to vse skupaj 5 minut zato ne seri!!!!!!! :alien1: :alien1: :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

posebna je ta mašinca pa še tak zvok je kot da bi bil 500 konjski ferrari ko daš gas :worship: :worship: :worship:

:lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je tebi zvok dizlaša predenje in te spominja na ferarija, boš moral malo k otorinolaringologu. :whistle:

ej simonsi on je mislu enga orng deutza k ma ene 260 kojnu (trahtor mislm to)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

200 se pelješ le po avtocesti pa še to vse skupaj 5 minut zato ne seri!!!!!!! :alien1: :alien1: :alien1:

:naughty:

prelistej stran-dve nazaj pa boš vedu zakwa serjem, aja, AR 2.4 jtd ma tud 5 cilindrov...

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

posebna je ta mašinca pa še tak zvok je kot da bi bil 500 konjski ferrari ko daš gas :worship: :worship: :worship:

če je tebi zvok dizlaša predenje in te spominja na ferarija, boš moral malo k otorinolaringologu. :whistle:

Fant je že prav razmišljal, le napačnega Ferrari-ja imate vsi v mislih ...

Trattori%20Ferrari%207530,%204%20ruote%20motrici%2030%20cv%20con%20Fresa..J

((Ferrari-ji so bili svoj čas tudi italijanski traktorji))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!