Skoči na vsebino

Triumph Tiger 800


MiNa

Priporočene objave

Ker je tudi drago. 130 funtov je okoli 180eur+15eur poštnina in smo na 205+montaža cca 60eur in je predrago ;)

potem raje vzamem alternativo kot je http://www.tyre-track.net

v bistvu ce das v € je stroska materiala skupi s postnino manj kot 170€ (154+13 postnine).

torej vse skupi je manj k en komplet gum. sicer kolko je ta nadgradnja smiselna ve vsak sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ti senzorji tudi gumo zaflikajo in ponovno nafilajo pritisk ko ti spusti 50km od vulkanizerja ?

 

a ni za ta strošek bolje kupiti set za flikanje gum , sprej in mini kompresor ali pumpo ? pa če imaš zračnice lahko za ta denar vzameš obe novi rezervni ter vse potrebno orodje za menjavo ..pa še za kak tank bencina ostane...

 

ali pa top asistenco za tujino - kolk že pride ?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ti senzorji tudi gumo zaflikajo in ponovno nafilajo pritisk ko ti spusti 50km od vulkanizerja ?

 

a ni za ta strošek bolje kupiti set za flikanje gum , sprej in mini kompresor ali pumpo ? pa če imaš zračnice lahko za ta denar vzameš obe novi rezervni ter vse potrebno orodje za menjavo ..pa še za kak tank bencina ostane...

 

ali pa top asistenco za tujino - kolk že pride ?

Vse ti imam. Pa senzorje tud.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ti senzorji tudi gumo zaflikajo in ponovno nafilajo pritisk ko ti spusti 50km od vulkanizerja ?

 

a ni za ta strošek bolje kupiti set za flikanje gum , sprej in mini kompresor ali pumpo ? pa če imaš zračnice lahko za ta denar vzameš obe novi rezervni ter vse potrebno orodje za menjavo ..pa še za kak tank bencina ostane...

 

ali pa top asistenco za tujino - kolk že pride ?

Ko te enkrat razmeče po celi širini AC pri hitrosti kakršne na AC so, in po voznem pasu v glavnem vozijo samo šleperji, si zaželiš kontrolo tlaka v gumah, verjemi mi. Zadeva se je pripetila na AC proti Genovi.

Kako sem uspel pritelovaditi  in obdržati polno natovorjen motor na dveh kolesih z odlepljeno zadnjo gumo od feltne, , mi še danes ni jasno in mi verjetno nikoli ne bo. Od tega, ko sem začutil zanašanje in do odlepljene gume, je bil čas zelo kratek. Senzor bi verjetno padec tlaka najavil mnogo prej preden se je pojavilo zanašanje.

 

S seboj sem vozil vse od naštetega za krpanje, pa me je vseeno odpeljala vlečna služba z pomočjo Triglav asistence.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ti senzorji tudi gumo zaflikajo in ponovno nafilajo pritisk ko ti spusti 50km od vulkanizerja ?

 

a ni za ta strošek bolje kupiti set za flikanje gum , sprej in mini kompresor ali pumpo ? pa če imaš zračnice lahko za ta denar vzameš obe novi rezervni ter vse potrebno orodje za menjavo ..pa še za kak tank bencina ostane...

 

ali pa top asistenco za tujino - kolk že pride ?

Thumper vem kaj misliš ampak ni point senzorja v tem. Če tko razmišljam pol ne rabim nobenih elektronskih pomagal, niti abs, tsc in niti drugih zadev ki pripomorejo k udobni in varni vožnji. Vedno se da tudi brez.

Tudi to zadevo ki jo sedaj poizkusno sam prodajam (Riderscan) ne bi imel sam če bi tko razmišljal. Ampak razmišljam da če me tpms enkrat reši težav s počasi puščajočo gumo ali pa me Riderscan enkrat reši spregledanega vozila v mrtvem kotu je vredno vsakega centa saj prepreči ne samo večjo materialno škodo ampak tudi poškodbe na meni.

Se strinjam da nikol se ne moreš 100% zaščitit saj je potem bolje da ne vozim motorja. Ampak če pripomore potem dam raje za varnost kot dodatno opremo kot za npr. za nadgradnje kot so boljši auspuh, kovček, lepe okraske....

Je pa seveda to hobi in vsi motoristi vložimo v motorje tko k ženske v obleke...no motoristke majo pa še večji problem ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ti senzorji tudi gumo zaflikajo in ponovno nafilajo pritisk ko ti spusti 50km od vulkanizerja ?

 

a ni za ta strošek bolje kupiti set za flikanje gum , sprej in mini kompresor ali pumpo ? pa če imaš zračnice lahko za ta denar vzameš obe novi rezervni ter vse potrebno orodje za menjavo ..pa še za kak tank bencina ostane...

 

ali pa top asistenco za tujino - kolk že pride ?

Dej ne joki spet ,odvijači si na Triumphu elektronski vbrizg in si nazaj vgradi vplinjače...... :OK: potem to ponovi še na avtu :yea2:

Senzor oziroma kontrola tlaka je super zadeva,ti preverjaš na petrolih jaz z pritiskom na gumb,preverjat moraš hladno pnevmatiko jaz ne itd.......da o drugih bonbončkih sploh ne govorim vam konzervativcem ki ste ostali v letu 1990 :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej ne joki spet ,odvijači si na Triumphu elektronski vbrizg in si nazaj vgradi vplinjače...... :OK: potem to ponovi še na avtu :yea2:

Senzor oziroma kontrola tlaka je super zadeva,ti preverjaš na petrolih jaz z pritiskom na gumb,preverjat moraš hladno pnevmatiko jaz ne itd.......da o drugih bonbončkih sploh ne govorim vam konzervativcem ki ste ostali v letu 1990 :xx:

1980 ...  :ras:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo da bo mir. Naročeno na Worldoftriumph. In ni blo manj kot 170€ ampak točno 199,24€ z poštnino(10GBP). Tolk o tem ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jaz ravno študiram katere dat. Roadsmart 2 mi niso ravno dobre.

Študiram o Continental Trail Attack 2 al pa Michelin Anakee 3.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ravno študiram katere dat. Roadsmart 2 mi niso ravno dobre.

Študiram o Continental Trail Attack 2 al pa Michelin Anakee 3.

Trail Attack II .... :OK: znucal že kar nekaj kompletov .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko te enkrat razmeče po celi širini AC pri hitrosti kakršne na AC so, in po voznem pasu v glavnem vozijo samo šleperji, si zaželiš kontrolo tlaka v gumah, verjemi mi. Zadeva se je pripetila na AC proti Genovi.

 

 

 

No, ko stvar tako razložiš......Fokin shit. 

 

Sam sem razmišljal o taki zadevi:

 

http://www.steel-mate.com/TPMS8886/en/product.html

 

pa ne zaradi varnosti. Za hec pa zarad lenobe. ampak v tvojem primeru tole ne pomaga. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal ne rabim to... To je prodajalec... Rabim od Triumph. No bom poklical... Tel je objavljen

a ni motoradambulanta beljak/graz generalni za avstrijo ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni motoradambulanta beljak/graz generalni za avstrijo ???

Tako je in za SLO tud.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK. MARJA hvala za pomoč ampak včasih res ne razumem zakaj je potrebno podrobno razlagati pojasnevati itd. še enkrat ne iščem "zastopnika" ampak iščem mail od proizvajalca oz. Triumpha saj se na info@triumph.co.uk nihče ne javi.

Še razlog:

Nakupil sem TMPS preko worldoftriumph.com kot je cikadina napisala...za kar mi je žal saj imam zdaj več stroškov kot če bi tukaj naročil pa še čakam.
Namreč en od senzorjev ni deloval in normalno menjavo, montažo oz. programiranje je treba plačat kar ni poceni. Sedaj želim da mi novo montažo častijo saj je strošek nastal zaradi nedelovanja.
WorldofTriumph tukaj ne prizna krivde saj ne more testirati in se zgovarja na splošne pogoje...dvomim da kaj dosežem
nek avstrijc mottorrad tud tukaj nima nič saj ni nič prodal oz. ni prek njega kupljen

edini, ki bi logično moral odgovarjat je Triumph oz. proizvajalec od katerega želim da se zmeni z pooblaščenim servisom da to opravi zame brezplačno oz. da mu oni plačajo.
 

Popravljeno . Popravil mitjag
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bojim se, da ti bodo rekli, da se obrni na slovenskega uvoznika.

Kaj pa če zadevo enostavno vrneš in jo naročiš pri uvozniku, ki ti zadevo tudi zmontira in torej lažje požre strošek?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol zgubim še dodatne € in TMPS bo prišel vrtoglavih 400€ :(

Še mal ,pa bi bilo skor bolje kupit kakšno drugo znamko s tako serijsko opremo  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še mal ,pa bi bilo skor bolje kupit kakšno drugo znamko s tako serijsko opremo  :P

Sej bi te človk še resno jemal če te ne bi tle na forumu že dolg poznal :)

Ampak naj te potolažim tud pri njih so težave: http://www.r1200gs.info/forum/2-general-chatter/2816-tyre-pressure-sensors.html

Celo večje, saj menda se zelo težko to zadevo disable-a ko ne dela :D

...and here we go :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!