Skoči na vsebino

Triumph Tiger 800


MiNa

Priporočene objave

Super hvala,

lahko ob priliki poslikaš način pritrditve,mam tudi nekaj takega v planu..

si vezal z relejem al direkt?

Poslikam. Vezano je na rele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

kdaj pride pa tiger 800 xrr kot road s 17 col prednjo gumo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdaj pride pa tiger 800 xrr kot road s 17 col prednjo gumo?

Ko ga naredijo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdaj pride pa tiger 800 xrr kot road s 17 col prednjo gumo?

thumper tle nc o tem ne pise http://www.visordown.com/motorcycle-news-new-bikes/triumph-unveils-four-new-tiger-800s/25827.html

cestne dimenzije nej bi ble 17 zadi, 19 spredi, bolj off road pa 17 zadi, 21 spredi.

pa sej obljubljo spet neke testne voznje. se mu lahko gres zahvalit za centralno stojalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

thumper tle nc o tem ne pise http://www.visordown.com/motorcycle-news-new-bikes/triumph-unveils-four-new-tiger-800s/25827.html

cestne dimenzije nej bi ble 17 zadi, 19 spredi, bolj off road pa 17 zadi, 21 spredi.

pa sej obljubljo spet neke testne voznje. se mu lahko gres zahvalit za centralno stojalo.

lahko ga grem povprašat zakaj ni dodal 30€ za montažo - dogovorjeno je bilo da dobim zmontiranga ob predaji... ja ???

 

drugače pa vem kakšne so obstoječe dimenzije gum na 800 !

1050 ima oboje 17 - zato me pač zanima ali bodo naredili model s takimi dimenzijami spredaj ...

http://www.triumphmotorcycles.co.uk/motorcycles/tiger/2015/tiger-sport#chassis  - front Tyres120/70 ZR 17

 

pa naj se zaradi mene imenuje tiger 800 sport ..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko ga grem povprašat zakaj ni dodal 30€ za montažo - dogovorjeno je bilo da dobim zmontiranga ob predaji... ja ???

 

drugače pa vem kakšne so obstoječe dimenzije gum na 800 !

1050 ima oboje 17 - zato me pač zanima ali bodo naredili model s takimi dimenzijami spredaj ...

http://www.triumphmotorcycles.co.uk/motorcycles/tiger/2015/tiger-sport#chassis  - front Tyres120/70 ZR 17

 

pa naj se zaradi mene imenuje tiger 800 sport ..

še malo bo tolko kratic, da ne boš vedu več ker je ker :D

 

drgač pa a nej ne bi zdej najprej ta nov speed pršu vn? sej prej al slej bojo mogli itak vsem vsaj elektroniko kej nadgradit, da bojo lahko sledili ostalim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manj elektronike manj sranja...že zdej jo je preveč. Sam sem bolj pristaš da je osnova bolj simpl in potem sam nadgrajuješ z raznimi dodelavami. Govorim o celoti ne sam elektroniko. Važno da je osnova dobra (močan alternator, ogrodje, kvalitetno narejeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pravite na Tigra XC, ki ga prodaja BMC (Avto net). Cena in letnik? Ali imajo vsi Tigri ABS, ali je to bilo samo opcijsko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta motor nima ABSa, sicer bi ga jaz kupil. Cena pa je OK,če ABS ni pogoj. Prodaja se nekje od novembra že, je iz Italije, kar ni nič narobe,sprva je bila cena 7800. Jaz sem sedaj z mojim naredil 1100km,motorček je super, ni za dirkanje, ampak po ovinkih se da z njim res fino peljat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče ve kdo tukaj povedat, koliko litrov je uporabnega volumna posode za gorivo? Meni se po 13 litrih prižge lučka, kar znese tam nekje 260km (porabi mi med 4.9 in 5.1/100km zaenkrat). Ostaneta še takrat 2 črtici..300km menda lahko naredim brez tankanja, ali ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče ve kdo tukaj povedat, koliko litrov je uporabnega volumna posode za gorivo? Meni se po 13 litrih prižge lučka, kar znese tam nekje 260km (porabi mi med 4.9 in 5.1/100km zaenkrat). Ostaneta še takrat 2 črtici..300km menda lahko naredim brez tankanja, ali ne?

Če se ne motim ima 16 litrski tank tako da bi moral narediti še 40km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, ko porabiš 2/3 goriva, prikazuje še samo 2 črtici in prižge rezervo? :) Pa ne, da sem kupil še en motor, ki ima povsem neuporabno indikacijo za gorivo. :D

Popravljeno . Popravil MarkoR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ko boš na rezervi vzameš s sabo kantico 3-5l bencina in se voziš do "suše". Sicer to ni najbolje za črpalko, ker se z bencinom tudi hladi, boš pa najbolj sigureno ugotovil kakšen je "domet". Glede na merilnik ti ostane v rezervi 6l, kar pomeni, da glede na porabo narediš brez vsakega problema 100km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ko boš na rezervi vzameš s sabo kantico 3-5l bencina in se voziš do "suše". Sicer to ni najbolje za črpalko, ker se z bencinom tudi hladi, boš pa najbolj sigureno ugotovil kakšen je "domet". Glede na merilnik ti ostane v rezervi 6l, kar pomeni, da glede na porabo narediš brez vsakega problema 100km.

pa je pametno vozit do suše?

 

sej veš da je 19l tanka, porabo ti motor izpisuje, tako da malo se poračuna, pa vidi kolko kilometrov naj bi še naredu z rezervo. sicer res, da nimajo povsod bencinskih črpalk na vsakih par kilometrov, kot pri nas, ampak sej zdej ma že vsak pameten telefon pa navigacijo, kjer tudi bencinske črpalke najde. če pa že greš v neko "divjino" pa tankaš čim je prilika, al pa kako kantico bencina s sabo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni imate pa res "probleme" tam kjer jih ni. Bo treba kupit bicikl in ponovit osnove matematike ne pa Triumpha. :grim  :kva2:  :whistle:  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Avrider je podatek 200 milj, kar je čez 300 km. Sam ziher je ziher... boljš tankat prej.

Ena moja cvetka... Vozim na hlape in ugotovim, da je bencinska na katero sem računal zaprta. Najbližja naslednja 30km stran. Z cmokom v grlu se pripeljem do bencinske in ugotovim, da je tudi ta zapuščena. Okna razbita, vse zaraščeno... Prva stvar na zemljevidu ena majhna vas dobrih 20km stran. V vasi nekaj težav z sporazumevanjem. Starejša gospa z motiko v roki pokaže smer, potem pa 1 prst in potem še 5 prstov. Jaz že čisto obupan, ker sem razumel da je do pumpe 15km. Pa me gospa razveseli in na rob zemljevida napiše 1,5km in še enkrat pokaže smer... In res najdem bencinsko v bližini. V rezervoar je šlo pol litra manj kot ga ta drži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V priročniku piše, da se lučka prižge, ko imaš še 4.5litre goriva. Mogoče je še ta podatek podan malo z rezervo..torej kakšne 320km se zagotovo lahko pelješ. Moja prva CBFka je imela samo lučko, brez kazalca. Kar je OK, če se ne zgodi scenarij od zgoraj. Jaz sem se s to lučko znašel na nedeljo v Bistrici ob Sotli, do Šentjurja sem bil hudo previden s plinom. :) CBF1000 je imela samo kazalec, brez lučke. Ta kazalec je bil povsem neuporaben, kazal polno 250km, potem pa padel malo nad nulo in tam tam ostal, dokler se motor ni ustavil. To se mi je zgodilo samo enkrat, ko nisem pazil na km. Tale pa je očitno malo preveč paničen s to lučko. Do nule pa ga namerno ne bi praznil..se mi črpalka smili. :)

Popravljeno . Popravil MarkoR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo kako imate vsi za povedat o bencinski črpalki. To lahko ob zmanjkanju bencina uniči le idiot!!! Ko zmanjka motor pokašlja in crkne,če veš da je vzrok gorivo ga pač ne boš več užigal ali ga celo med vožnjo ko je crknil mel v prestavi in upal da se bo bencin naredil in boš šel naprej :grrr saj le takrat je bencinska pumpa izpostavljena delovanju na suho. Tisti trenutek pa ko ti crkne pa deluje pumpa mogoče 2-3 sek kar ni niti slučajno usodno ali škodljivo za njo pa četudi je od Triumpha :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V priročniku piše, da se lučka prižge, ko imaš še 4.5litre goriva. Mogoče je še ta podatek podan malo z rezervo..torej kakšne 320km se zagotovo lahko pelješ. Moja prva CBFka je imela samo lučko, brez kazalca. Kar je OK, če se ne zgodi scenarij od zgoraj. Jaz sem se s to lučko znašel na nedeljo v Bistrici ob Sotli, do Šentjurja sem bil hudo previden s plinom. :) CBF1000 je imela samo kazalec, brez lučke. Ta kazalec je bil povsem neuporaben, kazal polno 250km, potem pa padel malo nad nulo in tam tam ostal, dokler se motor ni ustavil. To se mi je zgodilo samo enkrat, ko nisem pazil na km. Tale pa je očitno malo preveč paničen s to lučko. Do nule pa ga namerno ne bi praznil..se mi črpalka smili. :)

Offtopic: Hehe še en lastnik CBF1000, ki je prešel na Triumph Tiger 800 :)

 

Sicer pa pri CBF-ki je bila sam lučka in nisem nikol ostal na cest, ker v Slo je res polno črpalk in res morš met smolo da so vse zaprte in prepozno opaziš, da imaš prazn kestl.

Men se je to zgodil sam enkra na CBF-kit da sem vozil takorekoč na hlape. Razlog: črn oblak me je lovil. Po izkušnjah sem imel še za vsaj 50km bencina in ustavljat se mi res ni dal. No na bencinsko v okolici doma sem se pripeljal tako, da mi je crknil ravno ko sem v boks zapeljal.

Grem pa drugače v osnovi vedno tankat predno pride na rezervo pa še priporočljivo je. Zakaj je pa lepo napisano tukaj:

http://www.consumerreports.org/cro/news/2011/05/running-on-empty-low-gas-in-the-tank-can-be-costly/index.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mitjag, jaz sem mel 2 CBFki, ena samo z lučko,ena samo s kazalcem. :)

Zmanjkalo mi je goriva samo enkrat, ker je na poti na Pohorje navzgor še kazala optimistično količino, na kilometre nisem gledal, dol pa je šla še samo v leru. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmanjkalo mi je goriva samo enkrat

 

aaaa, zato ta debata, pravjo, da koga vgrizne kača, se še kuščarja boji :grim

 

Kmet2 tud zdaj na prav vsako bencinsko zavije :kva2: , čeprav v kufru vozi polno kantico, pravi da dela raziskavo med različnimi črpalkami in kakovostjo bencina, pa tudi notranji interier črpalke ga po novem zanima :lol1:  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No.. ne se ravno prehitro vdat ko zmanjka bencina... meni je xjr fajn trokiral po hribu navzdol... potem je ugasnil... sem ga malo levo in desno zaguncal in nardil skoraj kilometer, pa je spet ugasnil... pa sem ga spet zaguncal in ful nagnil, kolikor sem upal da mi ne bi padel... pa je spet vžgal in brez cukanja pripeljal še do dober km oddaljene pumpe... Torej od prvega "obstanka" z malo trme sem naredil še 2 km... sploh pa na kako bencinpumpo ali škodo nisem niti pomislil ker to je bla yamaha in ne BMW...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!