Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

2 minutes ago, JezniPohorc said:

Kako pa je kaj Jadranka od Senja navzgor? Se še nisem peljal z motorjem tukaj... Z avtom pa nisem ravno razmišljal kako bi bilo z motorjem... :)

Selo na selo(odsek Reka - Senj) :) Cesta pa dobra

Popravljeno . Popravil Lukec1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, JezniPohorc pravi:

Navzgor - sever... Sori, da ni bilo jasno... Torej od Senja proti Postojni oz. obratno..

Ma, tako - tako. Postojna do meje odvisno kje greš. Jaz ponavadi obrnem na Knežak, pa tam pol skoz tista naselja in ovinke obiram. Spust pred Ilirsko Bistrico je fino zavit, tako da je malo bolj zanimiv. Od tam do meje pač cesta. Od meje na Reko je AC, mimo Reke je dvopasovna obvoznica, naprej od Reke AC. Pol za obalo pa spet, cesta. Nič posebnega je pa kr hitro skoz.

Če greš dol po tem koncu je pomojem boljša izbira Lj - Kočevje - Delnica - stara magistralka proti Reki, nad Bakrom pa pol dol proti obali. Na začetku je par ovinkov v spustu treba malo paziti, pol pa je vsaj za moj okus lih prav zavita. Na obalo prideš pred Crikvenico, od tam Senja pa ni več dolga. Je pa časovno malo daljša kot kombiniranje po AC prek Postojne do Reke. Sam je tudi precej boljša za pelat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

reška obvoznica se vleče...so omejitve...pol se proti crikvenici malo odpre, samo do vinodolskega je bolj cijazenje pa gužva...od senja dalje pa poezija...

če greš čez delnice je pa cesta od ljubljane oz od škofljice do meje super (med ribnico in livoldom je sicer polno naselij), okrog delnic pa živa podrtija...na koncu reške obvoznice se vklopiš na jadranko...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se parkrat dol pelješ, je res brezveze.

Ko si še pa svež in ti je vse novo, potem pa še raziskuješ.

Za tebe bi bila varianta Ancona-Zadar.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, jskrablin pravi:

Misliš pred Senjem s strani Slovenije al od Senja v hribe... al od Senja naprej proti jugu?

Uglaunem Senj :hmm:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, solorider pravi:

Brez veze, jaz se ne bom več vozil po jadranki!

.

... tud jest ne ... :sleep2:

... najmanj tri dni ne več ... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

57 minutes ago, Lipstick said:

 

Ko lastmika KTM-ov spoznata svojo "zmoto":
DSC04405.jpg

Priznala itaq ne bota . . . :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20160618124519.jpg

 

Pravkar nazaj s Paga. Piha ko pr norcih okol Senja in Rijeke.. Gneca pa tudi da popi**itis fases:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 6. 2016 at 7:56, solorider pravi:

Brez veze, jaz se ne bom več vozil po jadranki!

Enkrat na leto mi je zanimivo, včeraj sem imel namen it drugič, pa sem v Crikvenici obrnil in šel na Krk. Enostavno se mi ni ljubilo drsat tiste "neskončne" ceste.

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Lipstick pravi:

Ko lastmika KTM-ov spoznata svojo "zmoto":
DSC04405.jpg

Hehe, tako dobrega posta pa že dolg ne :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Urban K. pravi:

To soboto je tudi meni končno uspelo obiskati Jadransko magistralo in ni kaj, to je to. :)

Iz Logatca sem štartal nekaj minut po dvanajsti, za cilj pa sem si zadal Prizno. Na slovensko-hrvaški meji ni bilo gneče, je bilo pa precej bolj polno ob zaključku hrvaške avtoceste, pred krožiščem za otok Krk.

Vse do Senja je bila vožnja precej dolgočasna, od tam naprej pa čisti užitek. :)

Do Prizne sem prišel malo pred tretjo uro, kjer sem se ustavil za kakšnih 15 min, potem pa nazaj proti domu.

Od Prizne do Senja je bilo fantastično, ne vem če sem vsega skupaj prehitel 10 avtomobilov in 2 avtobusa, saj je bila cesta večinoma časa prazna tako, da je šlo ves čas s 3. in 4. prestavo na polno. :D

Os Senja dalje je bilo spet malo bolj dolgočasno, saj so večinoma samo dolge ravnine in več prometa. Domov sem prišel okoli pol šestih, z dobrimi 400 km za mano.

Izlet je bil vsekakor vreden, saj je to res lepa in dobra cesta, zato se bom še zagotovo vrnil, vendar malo dlje, do Karlobaga. :)

20160618_145926.jpg

20160618_151137.jpg

Jaz sem tudi naletel na tisto (ene 4km) kolono, sam sem padel mimo nje, kar lepo po sredini, pa malo po levi pa malo po desni. Na koncu kolone pa leteči policaji, ki so ustavili pred mano enega novega golfa zaradi oviranja prometa, ker je model čez tiste robove porezkanega asfalta fural 2km/h... se je bal da bo razpadel...:twak:..policaj mi je rekel ko sem šel mimo "Jel si ga video, si kupi avto, pa nemogu da ga vozi.. al neki takega. Sem sam nasmejal in pokimal :smoke: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, TOMCAT pravi:

.....kšn kandidat za jutri ????

Dans do pakle,jutri do doma.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, pik1 pravi:

.

... a lahko še jest ??? :eek:

Jah no, dj če že prav moraš. Kok ste dougočasni, k se po enih in istih poteh voste :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

Jah no, dj če že prav moraš. Kok ste dougočasni, k se po enih in istih poteh voste :P

.

... me je itak zmer vse novo ... :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 6. 2016 at 9:45, siks pravi:

Če greš čez delnice je pa cesta od ljubljane oz od škofljice do meje super (med ribnico in livoldom je sicer polno naselij), okrog delnic pa živa podrtija...na koncu reške obvoznice se vklopiš na jadranko...

Greš čez Kočevsko Reko. Lepa, prazna cesta in izogneš kilometrov naselij...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • greg570



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!