Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

pred 10 urami, BMWflar pravi:
pred 7 urami, izibajker pravi:

 

Če še nisi bil dol, se obvezno ustavi v Senju. Trdnjava Nehaj, z bogato zgodovino in razgledno lokacijo, je vredna postanka in ogleda... Kafiči tik ob cesti so povsod med motoristi bolj "popularni", ker se od tam lepo nadzira mimovozeče kolege. Pa mimovozeči kolegi lahko opazijo koga od tam prisotnih... Klasična promenadna točka...

"ce prespis v Senju"...

Pa ne no spat v Senju, je tko lepih krajev na Jadranki še...Senj je za kufe, pa burek edino?

Hvala vsem za nasvete - bo za prvič tudi do Senja verjetno čisto dovolj (če bo v petek vreme). Dol nameravam iti preko Bogenšperka, Žužemberka in Delnic, nazaj pa še ne vem čisto - sem gledal v smeri proti Ogulinu, Vrbsko, Vinica in proti Zasavju, ali pa po isti poti nazaj? Kakšen nasvet?

LP 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, Erik99 said:

Hvala vsem za nasvete - bo za prvič tudi do Senja verjetno čisto dovolj (če bo v petek vreme). Dol nameravam iti preko Bogenšperka, Žužemberka in Delnic, nazaj pa še ne vem čisto - sem gledal v smeri proti Ogulinu, Vrbsko, Vinica in proti Zasavju, ali pa po isti poti nazaj? Kakšen nasvet?

LP 

Pojdi še kakšnih 15min južneje, se odpre lep razgled na goli otok in rab iz nekoliko višje točke .. seveda, če ti to kaj pomeni oziroma če je turistične vrste izlet ..

IMG_0107.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Erik99 pravi:

Hvala vsem za nasvete - bo za prvič tudi do Senja verjetno čisto dovolj (če bo v petek vreme). Dol nameravam iti preko Bogenšperka, Žužemberka in Delnic, nazaj pa še ne vem čisto - sem gledal v smeri proti Ogulinu, Vrbsko, Vinica in proti Zasavju, ali pa po isti poti nazaj? Kakšen nasvet?

LP 

Dj, eno uro potegni naprej, pa si v Karlobagu. Od Senja naprej se vsaj cesta odpre vasi je zelo malo in razgledi so božanski. Iz Karlobaga (ali Senja) lahko greš pa čez velebit, spet boš imel fantastične razglede, pa potem domov, bodisi čez Delnice ali pa kje drugje. (Metlika, Črnomelj)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm .. samo ce gre do Karlobaga pa mora res se podaljsat tistih 10min dalje, do onega pocivalisca na ovinku .. ker je res lep del ceste konstantno cist ob morju .. ;)

Poglej malo na google maps ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko kdo iz prve roke pove kako je s kontrolo glede dusilcev na jadranki do Prizne nekje.. Se splaca voziti do dol brez ali pac ne.. Nekaj se je pisalo da naj bi meli kontrole prav na racun db kilerjev.. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, stankolovski said:

Ne znam :)

 

Dušilcev nisem nikoli imel, brez težav :)

 

 

 

Popravljeno . Popravil BLACKACES
Kar tako
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Texo pravi:

Pojdi še kakšnih 15min južneje, se odpre lep razgled na goli otok in rab iz nekoliko višje točke .. seveda, če ti to kaj pomeni oziroma če je turistične vrste izlet ..

IMG_0107.jpg

...nabiranje kilometrov... :). Bom videl kakšno bo počutje (in vreme) in mogoče še, kot predlaga Dami...

Thx

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Erik99 pravi:

...nabiranje kilometrov... :). Bom videl kakšno bo počutje (in vreme) in mogoče še, kot predlaga Dami...

Thx

Če greš pa do Karlobaga je pa greh izpustiti najlepši del Jadranke do Pakle :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Kmet2 pravi:

Če greš pa do Karlobaga je pa greh izpustiti najlepši del Jadranke do Pakle :)

.

... če si pa enkrat že do Pakle, boš pa ja še tistih deset petnajst minut reskiru in prideš v Zadar na kavo ... :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, pik1 pravi:

.

... če si pa enkrat že do Pakle, boš pa ja še tistih deset petnajst minut reskiru in prideš v Zadar na kavo ... :D

 

33km naprej sem pa že jaz v kampu!  :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko že omenjate Goli otok, zadnjič sem bil tam, ne morem verjet da je na tako majhnem prostoru toliko kač-same kače po otoku, ni mi jasno od kje???Prov neprijetno je hodit tm in raziskovat.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, solorider pravi:

33km naprej sem pa že jaz v kampu!  :lol1:

.

?????? :eek:

... kje pa imaš ti prkolo ??? mal pred Dubrovnikom ??? :O

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, BMWflar pravi:

Ko že omenjate Goli otok, zadnjič sem bil tam, ne morem verjet da je na tako majhnem prostoru toliko kač-same kače po otoku, ni mi jasno od kje???Prov neprijetno je hodit tm in raziskovat.

Da nisi ti kje one kače gledo ko se sončijo na dveh nogah:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, pik1 pravi:

.

?????? :eek:

... kje pa imaš ti prkolo ??? mal pred Dubrovnikom ??? :O

33km od Zadra so Pakoštani!  Dubrovnik je 500km dalje, spet se bosta zgubila!!!  :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, solorider pravi:

33km od Zadra so Pakoštani!  Dubrovnik je 500km dalje, spet se bosta zgubila!!!  :lol1:

.

... ne ne ... se skor nikol več ne izgubim ... :O

... zmer ko grem dol morm imet morje na desni strani ...  ko imam pa dost ... in hočm domov ... morm imet pa morje na levi strani ... pa pridem ... :kva2:

.... kam že ??? :eek: :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Erik99 pravi:

...nabiranje kilometrov... :). Bom videl kakšno bo počutje (in vreme) in mogoče še, kot predlaga Dami...

Thx

...zgleda, kot da te fantje malo zajebavajo....pa te ne.

Najlepši del je ravno od Karlobaga naprej. Tisti del do Senja je prav smotan. Bi ga najraje preskočil, kadar grem dol.

Če že enkrat napadeš jadranko...pojdi do "konca" (čeprav tam še zdaleč ni konec).

Ne bo ti žal.

...če greš samo do Senja...je isto ko da bi šel pred kupleraj samo v izložbo babe gledat.....pol pa domu... :P

Štekaš?!

;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, DAMI34 pravi:

znana zgodba :P

sicer pa vse piše tule: http://www.amscg.org/pages.php?id=3&lang=cg

Drugače pa iz Virpazarja jo užgem do Rijeka Crnojeviča, pa gor na Lovčen, pa dol. Ob obali pa kakor kaže ni panike.

Ob obali se pa dela cesta pri Budvi in so cca 30 min zastoji in guncanje v koloni .... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 hours ago, BMWflar said:

"ce prespis v Senju"...

Pa ne no spat v Senju, je tko lepih krajev na Jadranki še...Senj je za kufe, pa burek edino?

Jaz sem takrat prespal v Senju z razlogom. Kljub meteo-info.hr ugodni vetrni prognozi je v resnici dol precej mocno pihalo. To je bilo v aprilu; smo pisali tu o mocnem vetru in se bolj mocnih sunkih, ki so zahtevali non-stop korekcije v zavojih. Enostavno ni prijetno. Lahko se sicer delamo tough motoriste in nabijamo, kako nas mocan veter ne moti, da se vedno uzivamo in bla bla bla...

V bistvu sem vozil naprej proti Karlobagu, saj sem vedel, da je le se cca. 60 km.. ampak ni imelo smisla siliti se na vsak nacin in sem obrnil nazaj ter nasel (sva nasla, bila sva dva na motorju) prenocisce v Senju.

Senj je povsem OK, za tistega, ki ne zeli delati prekomerne dnevne kilometrine ter zeli le prenocisce za pocitek in drugo jutro kreniti naprej.

21 hours ago, izibajker said:

Kafiči tik ob cesti so povsod med motoristi bolj "popularni", ker se od tam lepo nadzira mimovozeče kolege. Pa mimovozeči kolegi lahko opazijo koga od tam prisotnih... Klasična promenadna točka...

Ja, opazam trend med motoristi, da se radi nastavljajo. ;)

Vseeno menim, da je (bolj) smotrno it v tisti lokal, kjer je kvalitetna in ugodna ponudba, pa tudi ce je malo manj nastavljanja. Pac, vsakomur svoje.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Erik99 pravi:

Hvala vsem za nasvete - bo za prvič tudi do Senja verjetno čisto dovolj (če bo v petek vreme). Dol nameravam iti preko Bogenšperka, Žužemberka in Delnic, nazaj pa še ne vem čisto - sem gledal v smeri proti Ogulinu, Vrbsko, Vinica in proti Zasavju, ali pa po isti poti nazaj? Kakšen nasvet?

LP 

Erik99 , jaz imam moto, da NE GREM nikoli po isti poti nazaj, po kateri sem prišel. Če je moj cilj recimo Novi Vinodolski, potem grem tja po eni poti, vračam pa se po drugi. Tega se načeloma zmeraj držim, razen če se pač ne da.

V kolikor delaš pa krog, pa itak ni bojazni, da bi se peljal po isti poti nazaj, npr:
Če se pelješ čez Postojno, Reko, Senj ..... do Makarske se sigurno ne boš peljal po isti poti nazaj, ampak ga boš vsekal čez Biokovo recimo do Imotskega v Bosno, potem pa se odločiš, ali čez Bihač ali .... X možnosti.

Ti greš recimo do Senja in vračaš se lahko čez Karlobag - Gospič - Korenica - Plitvička jezera do Slunj-a, kjer si ogledaš male slapove, nekaj poješ (ampak je tam sorazmerno drago), ter nadaljuješ proti Karlovcu. V kraju Turanj si ogledaš muzej domovinske vojne na prostem ... razna vojaška vozila in avion (Mig).

Sama pot od Gospiča do Korenice je zanimiva, ker so ob cesti grobovi še iz domovinske vojne raznih vojakov, tudi UN modre čelade .... Malo za Kapelo Koreničko lahko zaviješ v smeri Bihača in si ogledaš objekt 505. Ni potrebe se vračat po isti cesti, ampak od Željave nadaljuješ za Drežnik Grad in prideš na cesto Plitvička - Karlovac pri kraju Grabovac.

Malo si poglej karto in si začrtaj pot. Glej, vsaka pot je po sebi zanimiva, tako da ne glede kaj izbereš, ne boš falil. Pa srečno na cesti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, če ne gre drugače, greš pa v Bakarac obrnit (pa si že ob 11 uri na OMW na kafeti) :P

Za vse, ki "potujejo"

do Paklenice je dobrih 300km, če voziš po pravilih je to 5 ur. +1ura za kosilo, pa 5 ur domov. Dan je pa dolg kajvem cca 15ur junija. Torej brez panike.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

Za vse, ki "potujejo"

do Paklenice je dobrih 300km, če voziš po pravilih je to 5 ur. +1ura za kosilo, pa 5 ur domov. Dan je pa dolg kajvem cca 15ur junija. Torej brez panike.

Še bolj uživaško pa taka vožnja izpade, če tam lepo prespiš in greš naslednji dan, lagano sportski, nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, izibajker pravi:

Še bolj uživaško pa taka vožnja izpade, če tam lepo prespiš in greš naslednji dan, lagano sportski, nazaj.

v bistvu lahko tut 2 dni spiš :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, HD-Dyna pravi:

V bistvu ti sploh ni treba spat :blush:

ja, sam pol si pa naslednji dan zmatran in moraš prespat v Senju, ker ne zdržiš do doma :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!