Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

Ko človek bere tole temo, ima občutek da se pripravljate na 5 dnevno potovanje po jadranki  :lol1:

 

 

diujaki, če se mi bo ljubilo vstati zjutraj, boste tut men dal za kofe nekje tam dol  :010

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je trgatev za nami, tudi mene fajn mika tale furca po jadranki jutri. Pa še novo zadnjo gumo sem danes dobil in bi bilo kot naročeno, da jo malo "ulaufam" :OK:

Samo ker je vikend, bo imel ta glavno besedo seveda moj President (kot vem je to tisti, ki se vozi vedno na zadnjem zicu :grrr )

 

Če bo torej gospa "predsednica" dala zeleno luč, se morda kje srečamo...če ne pa več sreče za prihodne vikende :OK:

 

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Če bo torej gospa "predsednica" dala zeleno luč, se morda kje srečamo...če ne pa več sreče za prihodne vikende :OK:

 

 

Glej, če bo večkrat tako neposlušna, ji pa daj nezaupnico .... ti samo reči, pridemo pred bajto z transparenti GOTOFA JE!

-----------

Jutri vas bo ko dreka ... grem rajš ker drug dan, ker ne bo prostora jutri se za peljat. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko človek bere tole temo, ima občutek da se pripravljate na 5 dnevno potovanje po jadranki  :lol1:

 

 

diujaki, če se mi bo ljubilo vstati zjutraj, boste tut men dal za kofe nekje tam dol  :010

 

Saj tudi bo, če bodo vsi, ki so to najavili šli dol, bo kot na Faaker see-ju, vožnja v strnjeni koloni, max. 2, prestava 5km/h :kva1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o super, vidim da nas bo kar nekaj jutri surfalo po jadranki :) tudi mi2 ga pičiva - zaključek motoristične sezone. si potrobimo v karlobagu ali pa kje drugje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o super, vidim da nas bo kar nekaj jutri surfalo po jadranki :) tudi mi2 ga pičiva - zaključek motoristične sezone. si potrobimo v karlobagu ali pa kje drugje :)

 

 

.... halooooo, kako zaključek ?????  :eek:

 

... če smo pa glih dobr začel .... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj tudi bo, če bodo vsi, ki so to najavili šli dol, bo kot na Faaker see-ju, vožnja v strnjeni koloni, max. 2, prestava 5km/h :kva1:

No mi bomo una mala kolonca ko bomo mim vas leteli v 6-ti :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No mi bomo una mala kolonca ko bomo mim vas leteli v 6-ti :P

 

O ko bi me vsaj prehitu, žal to ne bo mogoče ne v 6.ti, ne v 8 -i, če bi jo imel, ker me ne bo :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da ste se navozili po jadranki ta vikend ... midva z mojo greva v sredo od Reke dol po jadranski magistrali, saj greva še na zadnji moto dopust v tej sezoni.

Greva za več dni bolj "na toplo". Danes sva testirala novo pridobitev in sicer medsebojno komunikacijo (motor <--> motor) in moram reči, da zadeva deluje proti pričakovanjem.

Ni zdaj za neke debate tolčt, je pa za medsebojno najbolj nujno komunikacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Indijanska komunikacija" je ziher :)

 

Cesta pa je sedaj kar ok, samo 2 semaforja (Novi Vinodolski), pri enem je treba čakat, drugi se da "rešit".

 

Motosvetovo srečanje pa sem zamudil, hehe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šel z družbo včeraj do Paklenice in nazaj, na poti nazaj nesreča motorista je kdo z foruma.. upam da je vse v redu z njim.. mislm da je bila bela xj6n??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Indijanska komunikacija" je ziher :)

 

Nobeden od naju ne kadi, tako da nisva mogla uporabljat "indijanske" komunikacije (dimni signali). ;)

Se pa strinjam, da je mahanje najbolj preprosto in poceni .... samo so bili včasih trenutki, ko bi mi draga najraje tomahawk vrgla v hrbet, ampak ok, če se zadeva na daljši poti ne bo obnesla, potem pač najlažje zadevo vreči v predal.

 

 

Cesta pa je sedaj kar ok, samo 2 semaforja (Novi Vinodolski), pri enem je treba čakat, drugi se da "rešit".

 

Saj semaforji - izmenični promet na gradbiščih ni tako velik problem, ali pač? Nekaterim (tukaj govorim na splošno) predstavljajo ogromno oviro ... zakaj že?

Meni ne povzročajo težav, plus tega pa, pri rdeči ponavadi stojim.

 

Motosvetovo srečanje pa sem zamudil, hehe.

 

Ojej .... Saj ni res, pa je? Kako ti je to uspelo, da nisi prišel pravočasno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, eni pa hvalijo te zadeve, najbolje vprašati, kaj je top, da se tudi sliši :)

 

Semaforji so ovira, zdaj bodo novi znaki in pravila, da boš lahko legalno prevozil rdečo na desno.

 

Glede srečanja pa vidim, da so imeli neke zajčje manevre :) jaz nisem utegnil, ker sem imel nočitev pri znancu na Pašmanu, da bi jih pa šel pozdravit, me zvečer verjetno več noben ne bi prepoznal.

 

Danes pa ni bilo nobenega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, eni pa hvalijo te zadeve, najbolje vprašati, kaj je top, da se tudi sliši :)

 

Semaforji so ovira, zdaj bodo novi znaki in pravila, da boš lahko legalno prevozil rdečo na desno.

 

Katere zadeve hvalijo? Komunikacije? Danes prvi test - vtis je bil dober, edino VOX funkcija (tri stopnje občutljivosti) ni ravno nek vrhunec .... vsaj na motorju ne.

Kje naj vprašam o tem kaj je top, tukaj na foromu? Hahaha ....

Če bi se držal tega, kar pišejo o Zumo350, potem ga nikoli ne bi imel pa zadeva deluje vrhunsko brez napak!

 

----------

Hja, jadranka .... glede na frekventnost prometa v sezoni, je itak normalno, da so tu in tam kakšna dela na cesti, saj je zadevo potrebno sanirat, prav nasprotno od naše avtoceste in ostalih cest, ki so v rasulu, čeprav cestnino preplačamo + vinjete ... itd.

Na jadranki sem letos v maju naletel na en zastoj, ostala dva sta bila tekoča. Delo je bilo nad Tučepi, ko sem se z Biokovega spuščal proti Makarski, potem pri Baški je bil konkreten zastoj, ampak sem se prebil na PP ...

 

Končno ameriški sistem - zavijanje v desno pri rdeči.

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno sem se vrnil, slik je ogromno, moram še urediti vtise....dve noči kampiral, ostalo vozil in raziskoval kraje.

Danes srečal še precej slovenskih motoristov, dva sta me prehitela pred Karlobagom, en z CE in drugi z KP reg., sem vozil turistično in se ustavljal ter slikal, če sem zamudil kakšen pogled sem se ustavil in šel nazaj.

 

Na treh krajih so bili krvavi madeži na jadranki, upam, da le od povoženih divjadi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami je objavil ta lepše slike,no tukaj pa še nekaj poučnega gradiva :blush:

DSC05027.JPG

DSC05028.JPG

DSC05029.JPG

DSC05030.JPG

DSC05031.JPG

Ja tudi to je Jadranska magistrala :closedeyes: lahko se pripeti čisto vsakemu od nas,na srečo jo je Jože odnesel brez praske,zato sem z njegovim dovoljenjem tudi objavil slike!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • Najots



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!