Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

pred 27 minutami, skalar36 pravi:

Ne, resno. A slikajo v obeh smereh? K lih pp omejitvah se nismo pelal. Radar sm pa vidu sam pr un trgovin. Da vem prčakvat...

ta novi v obe smeri prepozna tablico, bo šlo?

lp Borči :P

Vidu si ga v Crikvenici pri Šparu, meri za domol, Jadranovo obračajo, ampak v petek je meril za dol, če se ne motim, potem so pa novi na kandelabrih, ki zgledajo kot male kamere, Senj, Sv. Juraj, Cesarica al Ribarica se ne spomnim, vsi te žegnajo zadaj za domol, saj tja (v smeri proti pakli) ne vidijo tvoje tablice

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuu faq. Heh, upam da so tok uvidevni, da sam za 1. Pošljejo.

Pravkar, C eagle pravi:

Saj so vsi v naseljih...A je res težko pelat čez naselje 50? :(

Na jadranki pa je. To pa prznam. Ti bom dal enkrat moj motor za pelat, pa boš vidu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, C eagle pravi:

Saj so vsi v naseljih...A je res težko pelat čez naselje 50? :(

Prosim te pojdi do pakle po omejitvah. Plačam pijačo, če prideš tja prej kot v 8 urah :P ( z 2 pavzami po 15 minut za kavo) vsak ovinek 30, 40 max 50, kr brezveze...še pri ns je bolje.

In ne niso v naseljih, so na poteh, kjer ni bajt, je pločnik itd..lahko bi bila omejitev tudi 70km/h )razn Sv juraj, tam pa tudi grem 50, včasih pa tut 65 ja vem bogokletno pišem :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, C eagle said:

Saj so vsi v naseljih...A je res težko pelat čez naselje 50? :(

To se tudi jaz dostikrat sprašujem. Včasih padem v kakšno skupino motoristov, tudi včeraj sem, pa večinoma vozijo fajn, kar hitro, ampak čez naselje pa jim nikoli ne sledim, ker vozijo prehitro, več kot 60 km/h. Mah, naj vozijo kakor hočejo, jaz nimam denarja za kazni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, skalar36 pravi:

Uuu faq. Heh, upam da so tok uvidevni, da sam za 1. Pošljejo.

Na jadranki pa je. To pa prznam. Ti bom dal enkrat moj motor za pelat, pa boš vidu.

1 položnica na radar zihr. V razmaku 30 sekund :P

 

Pravkar, Vin pravi:

To se tudi jaz dostikrat sprašujem. Včasih padem v kakšno skupino motoristov, tudi včeraj sem, pa večinoma vozijo fajn, kar hitro, ampak čez naselje pa jim nikoli ne sledim, ker vozijo prehitro, več kot 60 km/h. Mah, naj vozijo kakor hočejo, jaz nimam denarja za kazni.

A tudi Riješko obvoznico voziš po omejitvah, in če jo prosim, da jih na grobo kar tule našteješ. Res me zanima kako izgleda "nedolžnost"

tudi če greš 60 ali 55 je uradno kazen, dodaj še 4x radar pa je cifra.In koga si ogrožal s 55km/h??? Al je bolje sanjati 45 kot večina avtomobilistov počne?

Mah brezveze...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DAMI34 said:

Prosim te pojdi do pakle po omejitvah. Plačam pijačo, če prideš tja prej kot v 8 urah :P ( z 2 pavzami po 15 minut za kavo) vsak ovinek 30, 40 max 50, kr brezveze...še pri ns je bolje.

In ne niso v naseljih, so na poteh, kjer ni bajt, je pločnik itd..lahko bi bila omejitev tudi 70km/h )razn Sv juraj, tam pa tudi grem 50, včasih pa tut 65 ja vem bogokletno pišem :D

 

Ja sem šel. Po omejitvah čez naselja, ostalo pa po občutku. V spremstvu. Prava uživancija. Dva domačina sta naju prehitela in pri Rumenkotu sva se ustavla ke pa nazaj, vmes pa sva ga tudi srečala...Še ni blo supernovih radarjev so pa bili na 4 lokacijah plavi z radarji. Vedno v naselju... Nikjer kjer je omejitev 60 ali 70 zaradi križišča ali ovinka niso imeli radarja. Ampak v naseljih-, Fair enought. Sam se trudim, vsaj po naseljih. Rad bi, da bi tudi ostali kaj naredili na tem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem hrvaskih omejutev je v tem - 5km pred prvo bajto je znak za naselje, in 5km po zadnji bajti je znak za konc naselja.

vsak kurcev 3 ovinek ma omejitev 30, usi se pa vozjo mim 70-90+

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, DAMI34 said:

A tudi Riješko obvoznico voziš po omejitvah, in če jo prosim, da jih na grobo kar tule našteješ. Res me zanima kako izgleda "nedolžnost"

Kje je reška obvoznica? Hrvati imajo tak ali tak pred vsakim ovinkom omejitev 40. Večine teh omejitev ne upoštevam, ampak v naselju se pa držim omejitve. Ne vem pa, kaj ima reška obvoznica s tem.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

Prosim te pojdi do pakle po omejitvah. Plačam pijačo, če prideš tja prej kot v 8 urah :P ( z 2 pavzami po 15 minut za kavo) vsak ovinek 30, 40 max 50, kr brezveze...še pri ns je bolje.

In ne niso v naseljih, so na poteh, kjer ni bajt, je pločnik itd..lahko bi bila omejitev tudi 70km/h )razn Sv juraj, tam pa tudi grem 50, včasih pa tut 65 ja vem bogokletno pišem :D

 

dajmo se malo zbrat ... :)

2 sta na startu v Senju in Sv. Juraj, eden na sredini Ribarica in zadnji na cilju Starigrad. vmes je lahko na polno

potem so pa spet gor proti reki

ampak, danes imate vsi najjače mobilce, motorje...pa je takšen problem naložit eno ušivo aplikacijo, da opozori, kje so :)

svet se je res zaplezal

p.s.

mimogrede, peljal sem se v soboto ob Dravi, Jodlarji imajo na tisti relaciji kar 6 radarjev, 5 v naseljih, 1 na 70 izven... svet je ponorel, lokalni šerifi so lačni novca in namen teh radarjev ni varnost, ampak plenjenje turistov in naroda

če bi hoteli res, bi naredili kot v Iranu, vse nad 250 prepovedano in odsekat zapestje

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, C eagle pravi:

Ja sem šel. Po omejitvah čez naselja, ostalo pa po občutku. V spremstvu. Prava uživancija. Dva domačina sta naju prehitela in pri Rumenkotu sva se ustavla ke pa nazaj, vmes pa sva ga tudi srečala...Še ni blo supernovih radarjev so pa bili na 4 lokacijah plavi z radarji. Vedno v naselju... Nikjer kjer je omejitev 60 ali 70 zaradi križišča ali ovinka niso imeli radarja. Ampak v naseljih-, Fair enought. Sam se trudim, vsaj po naseljih. Rad bi, da bi tudi ostali kaj naredili na tem....

Torej si malo manjši grešnik kot jaz, spoštuješ samo naselja :P

 

Pravkar, ukica pravi:

Problem hrvaskih omejutev je v tem - 5km pred prvo bajto je znak za naselje, in 5km po zadnji bajti je znak za konc naselja.

vsak kurcev 3 ovinek ma omejitev 30, usi se pa vozjo mim 70-90+

exactly

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Vin pravi:

Kje je reška obvoznica?

Okvirno tule...

Na tem odseku so omejitve bolj zaradi hrupa.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

Torej si malo manjši grešnik kot jaz, spoštuješ samo naselja :P

 

odkar imam na tracer GT tempomat, si v naselju nastavim 50 in potem ožemam do konca, tako da elektronska pomagala tudi znajo pomagat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Vin pravi:

Kje je reška obvoznica? Hrvati imajo tak ali tak pred vsakim ovinkom omejitev 40. Večine teh omejitev ne upoštevam, ampak v naselju se pa držim omejitve. Ne vem pa, kaj ima reška obvoznica s tem.

samo, če večino omejitev ne upoštevaš zakaj si potem bolj priden kot jaz?

Namreč v naseljih znižam, ne bulim skozi v števec (promet, gosto, itd..vozim še manj od 50, ravnina prazno, pa lahko vrtoglavih 70) . Cifre sem pa zapisal....

Pravkar, MiNa pravi:

Okvirno tule...

predvsem pa bogseusmili, kake table in hitrosti na AC (ja vem nekdo bo napisal na HC)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Jadranovem še nikoli nisem videla obrnjenega za domov............

Na reški obvoznici te ne dobijo, ker merijo od spredaj.

Senj, nanj sem pozabila, zato ga nisem opazila...........

Sv.Juraj in Ribarica, merita za domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, DAMI34 pravi:

Prosim te pojdi do pakle po omejitvah. Plačam pijačo, če prideš tja prej kot v 8 urah :P ( z 2 pavzami po 15 minut za kavo) vsak ovinek 30, 40 max 50, kr brezveze...še pri ns je bolje.

In ne niso v naseljih, so na poteh, kjer ni bajt, je pločnik itd..lahko bi bila omejitev tudi 70km/h )razn Sv juraj, tam pa tudi grem 50, včasih pa tut 65 ja vem bogokletno pišem :D

 

V ovinkih ne merijo. Torej nakladaš o osmih urah vožnje. 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, krucymucy pravi:

odkar imam na tracer GT tempomat, si v naselju nastavim 50 in potem ožemam do konca, tako da elektronska pomagala tudi znajo pomagat

tempomat bolj malo pomaga pri ožemanju :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na reški obvoznica sta 2 radarja

eden pred tunelom Škurinje II, smer vzhod

drug proti zahodu, blizu izvoa Diračje (oziroma je poleg pokopališče za ograjo) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

V ovinkih ne merijo. Torej nakladaš o osmih urah vožnje. 

ne ne nakladam, govora je o striktno vožnji po predpisih

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

tempomat bolj malo pomaga pri ožemanju :ras:

prepreči mi ožemanje, ne gre čez 50, jaz si sicer nastavim na 54, da izničim napako števca in obrabljenih gum

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, DAMI34 said:

samo, če večino omejitev ne upoštevaš zakaj si potem bolj priden kot jaz?

A sem te kje omenjal? Če si se sam našel v mojem zapisu o motoristih, ki vozijo v naseljih prehitro, pa nimam jaz nič s tem.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, krucymucy pravi:

prepreči mi ožemanje, ne gre čez 50, jaz si sicer nastavim na 54, da izničim napako števca in obrabljenih gum

pa gre, razn na Versačeju

Pravkar, Vin pravi:

A sem te kje omenjal? Če si se sam našel v mojem zapisu o motoristih, ki vozijo v naseljih prehitro, pa nimam jaz nič s tem.

gre se samo za dvoličnost.

Spoštujem omejitve, potem dajte vse, ne pa samo nekatere. Ker samo nekatere tudi jaz :D

In se strinjam, kdor leti 120 skozi paklo počne neumnost, ampak 60....ojej...ta crna hoče 5000kun :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, DAMI34 pravi:

1 položnica na radar zihr. V razmaku 30 sekund :P

 

A tudi Riješko obvoznico voziš po omejitvah, in če jo prosim, da jih na grobo kar tule našteješ. Res me zanima kako izgleda "nedolžnost"

tudi če greš 60 ali 55 je uradno kazen, dodaj še 4x radar pa je cifra.In koga si ogrožal s 55km/h??? Al je bolje sanjati 45 kot večina avtomobilistov počne?

Mah brezveze...

Jaz grem tam po omejitvi. Ti tega ne zmoreš, ker se ti j... za vse. Ker si kralj ravnin. 

Ne piši, kako so uradno kazni, ker ti še predpisi ne gredo najbolje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jez grem na jadranki vec al man skoz vsa naselja pocasi, sam kurc, vcasih je ta pocasi 60, 70. Pogosto prezgodej pospesim. Se pa brzdam. Redko kdaj “spregledam” naselja. Zivi bunari, kalic, lukovo...to “ni obstajalo”. Povile u tretji na polno, de slucajno ni kdo na cesto stopu.....Cez 5 let bomo pac vsa naselja drsali 50. In make no mistake. Jih bomo morali. 

 

Ta vikend je bil res fajn. Zapora za kamjone, vremce idealno, cesta dokaj prazna.....verjetno je bla to TOP jadranka letos. Morda bo se kaka lustna, jeseni, septembfa al oktobra...maja verjetno ne bo fraj vikenda, junij julij zna bit bez veze, avgusta za dopust, septembra za omis, al pa korculo....in spet sm se preprical, za enodnevno furo, bom obracal v mariji magdaleni. Drsat do Pakle samo da tam obrnem je Nepotrebno. 

 

Edit. U pondelk, fak, to je uceraj, je skoz paklo nazigal en nov gsxr. Je prletu dol na parkplac h kaficu, ko de bo vse skeglal. Res iber kreten. K sreci je takih malo. 

 

 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Jaz grem tam po omejitvi. Ti tega ne zmoreš, ker se ti j... za vse. Ker si kralj ravnin. 

Ne piši, kako so uradno kazni, ker ti še predpisi ne gredo najbolje. 

no kralj ravnin ti je že zapisal, da je letel za tabo 150...sedaj pa ne vem a si 90 vozil, al pa meni števec laže. Izgleda, da ti drugače ne gre, da mene osebno not potegneš....

ps. kralj stožcev, še niti skoz 1 ovinek me nisi prehitel...čakam :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • Frenk 67



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!